Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.02.2008 09:05

Witam serdecznie "świeżo ujawnioną" małżonkę PAPa (MAPA - jakże enigmatyczny nick :D :wink: ).
Napiszę po młodzieżowemu - SZACUN - bo to, że chłop po Bałkanach ucywilizowanych i trochę mniej ucywilizowanych się włóczy, to normalne, ale że razem z nim i jego kobieta i dzieci, i cieszą się jeszcze z tego, to jest kosmos 8O :D .
A jeżeli chodzi o ładunek tu akurat się nie dziwię (ale podziwiam, podziwiam :D ). Pamiętam jak kilka lat temu rozważałem kupno Octavii. Dzień wcześniej oglądałem "Chłopców z ferajny". Po zobaczeniu bagażnika pierwszą moją myślą było, że jest ogromny - bo wejdzie tam z czterech "gości" - a Wy mieliście jeszcze boxa na piątego :D :wink: .
Pozdrawiam serdecznie
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 10.02.2008 10:32

Łza się w oku kręci na widok listy " MAPA-PAP-L-J "
Były czasy ... :)
Będziecie się kiedyś uśmiechać patrząc na tego posta, logistyka zmienia się w trakcie dorastania naszych pociech. Bo my przecież cały czas tacy sami :wink:
Pozdrawiam MAPA'ę - kto taką mapę ma, nie zabłądzi 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2008 10:46

MAPA napisał(a):Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.....

MAPA lub MAPO :lol: - Witaj na forum i jak to PAN BUBER napisał - WIELKI SZACUN za udział w wyjeździe :wink:

Janusz Bajcer napisał(a):Obrazek

Obrazek

Janusz, rewelka - zrobiłeś antyreklame :hearts: :lool: :smo: :lol: :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.02.2008 12:19

MAPA napisał(a):...
WYKAZ ZABRANYCH RZECZY
...

8O 8O 8O BIG SZACUN 8O 8O 8O Nie, no to jest mistrzostwo świata 8O Obrazek

Witaj MAPO Obrazek Obrazek
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 10.02.2008 14:16

I MAPA i PAP-a i Jaś i Lenka-jesteście po prostu niesamowici :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.02.2008 22:53

Ponieważ zrobiłem antyreklamę Albanii, a konkretnie miasta Durres z plażami pełnymi ludzi,
więc dla kontrastu muszę zrobić małą reklamę.
Nie wszystkie plaże na wybrzeżu albańskim są takie jak w antyreklamie.

Są i takie :wink:

Obrazek

Obrazek

Oglądając kilka galerii zdjęć z riwiery albańskiej wydaje się, że najładniejsze plaże są 15 km na południe od Sarandy (gdzie MAPA zaprowadziła PAP-a :wink: ) na półwyspie Ksamil.

Obrazek

Obrazek

Kilka fotek z Ksamil

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam na kilka panoram z Ksamil

I jeszcze jedno zdjęcie

Obrazek

z bardzo ciekawej czeskiej "stronki" o Recko (o Grecji) gdzie Jirzi Dracek opisał w relacji okraszonej zdjęciami swoją Drogę do Grecji przez Albanię

Ps. Recko-autem.cz warto zapisać do "ulubionych" , bo wiele tam przydatnych informacji :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 10.02.2008 23:03

Okolice Ksamil to już klasyczne jońskie(greckie) klimaty. Ale ten świat jest ładny :) Za kilka lat wszyscy będą jeździć "tam" i wtedy HR znowu zrobi się cicha i .... tańsza :?: :wink:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.02.2008 23:46

Piotrek_B napisał(a):
PAP napisał(a):...To git :D ... da mi tylko ktoś znać, jak już będę miał uprawnienia :?: :D...

PAP - zgłoś akces Adminowi tu jest "zgłaszalnia" :wink:
:papa:


Piotrze,

OK :) ... zajmę się tym w wolniejszej chwili ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.02.2008 23:54

Piotrek_B napisał(a): Janusz, rewelka - zrobiłeś antyreklame :hearts: :lool: :smo: :lol: :papa:


Piotrze,

To zależeć jak na to patrzeć :D :D ... u mnie w firmie na ten przykład, jak jest tłum narodu to jest to oznaka sukcesu, że ludzie wolą przyjść do nas a nie do konkurencji :lol: :lol: ... w tym wypadku można pójść po lini interpretacji, że plaże w Durres bardzo atrakcyjne są, skoro tyle ludzi je wybiera :roll: :D :D ... a na poważnie, to myślę, że to zdjęcie weekendowe, kiedy cała Tirana zjechała nad wodę 8O 8O ... cóś jak u nas w Trójmieście, kiedy jest upał :D :D ... a już na zakończenie, to w HR też nie jeździcie na plaże w Rijece, Zadarze czy Splicie, bo te ładniejsze i bardziej kameralne są gdzie indziej ... prawda :?: :roll: :D ... w AL jest dokładnie tak samo :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.02.2008 00:00

Janusz Bajcer napisał(a): Oglądając kilka galerii zdjęć z riwiery albańskiej wydaje się, że najładniejsze plaże są 15 km na południe od Sarandy (gdzie MAPA zaprowadziła PAP-a :wink: ) na półwyspie Ksamil.


Januszu,

Ty chyba prorokiem faktycznie jesteś :!: :!: 8O 8O :roll: :roll: :D :D :D ... jeszcze o tym nie pisałem, a Ty już WIESZ 8O 8O ... w dniu 27 o tym będzie :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.02.2008 00:03

plavac napisał(a):Okolice Ksamil to już klasyczne jońskie(greckie) klimaty. Ale ten świat jest ładny :) Za kilka lat wszyscy będą jeździć "tam" i wtedy HR znowu zrobi się cicha i .... tańsza :?: :wink:


plavac,

Rozwijając twą myśl ... i panowie policjanci oraz panie właścicielki na Hvarze mniej arogantcy względem turystów :roll: .... oby ...

Pozdrawiam,

PAP
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.02.2008 00:40

PAP napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a): Oglądając kilka galerii zdjęć z riwiery albańskiej wydaje się, że najładniejsze plaże są 15 km na południe od Sarandy (gdzie MAPA zaprowadziła PAP-a :wink: ) na półwyspie Ksamil.


Januszu,

Ty chyba prorokiem faktycznie jesteś :!: :!: 8O 8O :roll: :roll: :D :D :D ... jeszcze o tym nie pisałem, a Ty już WIESZ 8O 8O ... w dniu 27 o tym będzie :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP


Maiłem na myśli Sarandę, bo tam zakończyłeś ostatni odcinek - nie Ksamil :lol:
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 11.02.2008 00:56

Witam serdecznie już (lub dopiero :D ...) po raz drugi :!:

W naszym domu "czas wolny" zaczyna się po 23:00 ...
Dziękuję za słowa podziwu, które chyba są nieco wygórowane. Myślę, że nie my pierwsi i nie ostatni wybraliśmy się na wakacje samochodowe z dziećmi ... To jest tak, że jeśli od początku dzieci są uczestnikami takich eskapad, nie ma tego problemu, który brzmi 'gdzie jest granica wiekowa', TEN WŁAŚCIWY MOMENT, aby pierwszy raz zabrać dzieci na wakacje. Ciągle wydawałyby się nam, że są za małe, za kruche, etc.

Inną sprawą jest temperament potomstwa, w przypadku naszych, jak wiecie, są to 2 niezniszczalne okazy, pełne energii, chętne poznawania nowych miejsc. Pamiętam, jak zmierzając z roczną Lenką w wózku nad Morskie Oko usłyszałam za plecami komentarz pewnej pani w obuwiu typu pantofel mała szpilka: "jak oni meczą to dziecko ..." Sądzę, że owa turystka była bardziej zmęczona, niż nasza Lenka.

Czy nie obawiałam się tego wyjazdu :?: Oczywiście, że tak :!: (Pozdrowienia dla wszystkich ŻON i MĘŻÓW forumowiczów :lol:)
Bałam się z natury (jako typowa kobieta, która jak się nie przekona, to nie uwierzy ...), bałam się jako matka, szczególnie o poziom higieny, etc. PAP musiał mnie przekonać "namacalnymi" argumentami, typu konkretny plan wycieczki, wizualizacja hoteli. Dziś wiem, że nie da się wszystkiego przewidziec, dużo może się zdarzyć, ale można część takich niespodzianek wyeliminować przez staranną organizację wyjazdu.

Oczywiście, że taki wyjazd z dziećmi oznacza wysiłek (delikatnie mówiąc :roll:). Czasem zastanawiam się, czy za parę lat Lena i Jasiek stwierdzą, że było warto, czy, że mają chorych rodziców :lol: ...
Ale wiem jedno, warto było :!: Podróżowanie wciąga. Wiedzą o tym Ci, którzy złapali tego bakcyla.

Pozdrawiam,

MAPA
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.02.2008 09:49

Oj wciąga wciąga :lol: wczoraj sie dowiedziałem od syna (dziś skończyły się ferie w świętokrzyskim), że chętenie pojedzie do szkoły (odwożę go samochodem), bo dla niego to wyprawa 8O :lol: 8)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 11.02.2008 14:31

MAPO!!
z niecierpliwościa czekałam na obiecany przez PAPĘ twój niezbędnik. niniejszym kopiuję kompletna listę do moich plików w folderze "Chorwacja 2008"
JUż [postanowiłam
pakuję dzieci (jedno będzie wtedy miało 10 mies), męża, szwagierkę i jedziemy.

PAPO!!
Wzorem Janusza pozwalam sobie na kilka dygresji:
Obrazek
oto twój hotel w Radhime
a ta forteca na wzgórzu to forteca Ali Pash'y:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Teped ... _Pa%C5%9Fa
kim Ali był:http://www.world66.com/europe/albania/tepelene/tepelena/history
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone