Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2007 15:15

Costa Serena

Obrazek

I wszystko jasne :lol: :papa:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 27.12.2007 15:36

Janusz Bajcer napisał(a):Podobne statki i nawet żółty komin, tylko ten na załączonych zdjęciach PAP-a i Fiolka z literką "C", a więc to linia Costacruises :lol:

Do Dubrownika wpływają jeszcze inni armatorzy i podobne statki/promy

Obrazek Obrazek


O! Właśnie ta czarnulka z przodu (najprawdopodobniej nie ze stajni Costa Cruises) zasłoniła mi pół świata kiedy leżakowałam sobie na tyciej plaży w Orasacu (camp Pod Maslinom). Niedaleko od brzegu robi sie naprawdę głęboko i te giganty pływają naprawdę bliziutko. I na dodatek cichutko. Po prostu otworzyłam oczy, a on (prom) juz tam był. Trzeba było niemal zadzierać głowę żeby go całego zobaczyć...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2007 15:46

zygi napisał(a):Dołączam i ja do grupy oczekujących z niecierpliwością na następne odcinki Twojej relacji.
Nie pomiń tylko żadnych szczegółów marynistycznych :D


zygi,

Jakiś czas temu prosiłeś o szczegóły marynistyczne :) ... mówisz, masz :D ... i do tego zobacz jaka się debata wywiązała :D :D

Pozdrawiam Wszystkich :papa: ,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2007 17:56

caal napisał(a): Ja z Dubrovnika wrażenia miałam inne
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15291 ale w kwietniu jednak chyba turystów było znacznie mniej.


Witam Wszystkich,

Właśnie dziś przeczytałem relację caal z jej wiosennej wyprawy na Bałkany. Gorąco polecam tym, co jej jeszcze nie czytali. Warto. Jedna z lepszych na tym forum. Ja bynajmniej dołączyłem caal do mojego kanonu twórców relacji.

Relacja caal

Pozdrawiam,

PAP
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.12.2007 08:29

Janusz Bajcer napisał(a):
I wszystko jasne :lol: :papa:


Obrazek

:wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2007 08:56

:lol: Statek stoi przy brzegu, tylko nie wiadomo czy to "Aurora" czy też innego armatora.
A jak widać z dyskusji i załączonych zdjęć wpływa takich statków do Dubrownika kilka, mają tam postój i jak takie masy ludzi, które zabierają na pokład "wyjdzie na miasto", to teraz wiadomo skąd ich tyle "na mieście'" :wink: :lol:
zygi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 27.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygi » 28.12.2007 11:48

PAP napisał(a):
zygi napisał(a):Dołączam i ja do grupy oczekujących z niecierpliwością na następne odcinki Twojej relacji.
Nie pomiń tylko żadnych szczegółów marynistycznych :D


zygi,

Jakiś czas temu prosiłeś o szczegóły marynistyczne :) ... mówisz, masz :D ... i do tego zobacz jaka się debata wywiązała :D :D

Pozdrawiam Wszystkich :papa: ,

PAP


No ... śledzę z uwagą ...i dołączam fotkę podobnej jednostki spotkanej w Dubrowniku w listopadzie tego roku przez kolegów z naszego klubu podczas rejsu do Baru.

Obrazek

...i z bliska

Obrazek

Ciekawostką jest, że pływa na tym statku Polak, grający tam w zespole muzycznym. Przy okazji wypytam kolegów o szczegóły tego spotkania, ...a swoją drogą ciekawe jaki to armator.

Pozdrawiam :papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.12.2007 12:16

zygi napisał(a):
PAP napisał(a):
zygi napisał(a):Dołączam i ja do grupy oczekujących z niecierpliwością na następne odcinki Twojej relacji.
Nie pomiń tylko żadnych szczegółów marynistycznych :D


zygi,

Jakiś czas temu prosiłeś o szczegóły marynistyczne :) ... mówisz, masz :D ... i do tego zobacz jaka się debata wywiązała :D :D

Pozdrawiam Wszystkich :papa: ,

PAP


No ... śledzę z uwagą ...i dołączam fotkę podobnej jednostki spotkanej w Dubrowniku w listopadzie tego roku przez kolegów z naszego klubu podczas rejsu do Baru.

Obrazek

...i z bliska

Obrazek

Ciekawostką jest, że pływa na tym statku Polak, grający tam w zespole muzycznym. Przy okazji wypytam kolegów o szczegóły tego spotkania, ...a swoją drogą ciekawe jaki to armator.

Pozdrawiam :papa:


Witam,

Ewidentnie ten statek jest 'zaparkowany' w tym samym miejscu, które pokazane jest na zdjęciu z satelity zamieszczonym przez el_guapo :D

Pozdrawiam,

PAP
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.12.2007 12:17

Janusz Bajcer napisał(a):A jak widać z dyskusji i załączonych zdjęć wpływa takich statków do Dubrownika kilka, mają tam postój i jak takie masy ludzi, które zabierają na pokład "wyjdzie na miasto", to teraz wiadomo skąd ich tyle "na mieście'" :wink: :lol:


Obrazek

Ten kolos na horyzoncie przywiózł emerytów z Norwegii. Wyglądało to jak desant na plażę Omaha 6 czerwca '44, bo barki desantowe (czyt. taksówki wodne :wink: ) zwoziły emerytów na ląd chyba przez 2,5h. :lol:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.12.2007 14:00

Wracam do ostatniego fragmentu relacji PAP-a

Rozglądamy się dookoła i niby ładnie jest, ale ... ilość ludzi wszędzie budzi raczej negatywne emocje. Po prawie pustych uliczkach Korculi, gdzie było cicho i spokojnie, tu czujemy się jakbyśmy przyjechali do centrum handlowego. Nie jest oczywiście bardzo tłoczno, w sezonie musi być gorzej, dla nas jednak to zbyt dużo. Na dokładkę, w jednym końcu jedna przewodniczka głośnym głosem opowiada swojej grupie w jednym języku, a kilka metrów dalej druga czyni to samo, tyle że w innym języku. Jedno i drugie skutecznie wzmacnia panujący i bez tego zgiełk. Wygląda też na to, że akustyka tego miejsca potęguje poczucie hałasu. No, ale mówi się trudno, ruszamy dalej.


Na murach nie odczuwałoby się tego zgiełku i tłumu, tylko czasem trzeba się wyminąć z idącymi w przeciwną stronę. Natomiast zaglądanie na zadbane podwórka i na ogródki, kryjące cytryny, pomarańcze, kiwi, winogrona, palmy i kwiaty może być dodatkową atrakcją podczas spaceru. Na pewno warto. I zabytki inaczej wyglądają tak z góry na nie patrząc.


Generalnie jednak, im więcej chodzimy, teraz już faktycznie bardziej pustymi uliczkami, tym mniej rozumiemy skąd ta renoma Dubrovnika na całym świecie. Oczywiście, brzydko nie jest. Miasto zadbane i przygotowane na przyjęcie turystów. Ale w kontekście innych chorwackich miasteczek, nam jawi się jako taki turystyczny moloch do robienia pieniędzy, pozbawiony tego 'czegoś' co można poczuć na ulicach Korculi czy Trogiru, żeby pozostać tylko przy naszych ulubionych.


Dubrownik spośród wszystkich miast nad Adriatykiem jest tym dla turystów czym jest Mont Everest dla himalaistów.

Jest największy.

Jest świetnie położony, w dużej mierze odrestaurowany i świetnie utrzymany. I ma najdłuższe mury wokół zamieszkałego starego miasta.

My też tam byliśmy ale bardziej podobał nam się tylko troszeczkę mniejszy Kotor. Tam można było się podelektować. I wspiąć też dość wysoko na mury twierdzy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2007 14:01

zygi napisał(a):Ciekawostką jest, że pływa na tym statku Polak, grający tam w zespole muzycznym. Przy okazji wypytam kolegów o szczegóły tego spotkania, ...a swoją drogą ciekawe jaki to armator.

Pozdrawiam :papa:


Statek Millenium należy do armatora Celebrity Cruise

Millenium Armator

Płyniemy w nieznane :wink: :papa:
zygi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 27.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygi » 28.12.2007 15:04

Brawo Januszu !

Google w Twoich rękach, to prawdziwa kopalnia informacji :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2007 15:46

zygi napisał(a):Brawo Januszu !

Google w Twoich rękach, to prawdziwa kopalnia informacji :)


Miło mi ....i mojej pomocnicy :wink: :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 28.12.2007 18:00 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 3 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.12.2007 17:36



Do Dubrovnika z pewnością dopływają wszystkie 8) kolosy.
A Google to potęga :D , dzięki której wyśledziłam spotkany przez nas w tym roku pod Hvarem Silver Cloud, czasami pływający również koło Dubrovnika. Świat dla takich kolosów jest malutki: kapitan z mojego wrześniowego rejsu spotkał "naszego" :) Silvera w listopadzie pływając po Seszelach. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone