Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 12:30

el_guapo napisał(a): ... zainwestuj w wózek 4x4 z blokadą dyferencjału na kolejne wakacje :lol: ...


Za rok to ja mam nadzieję, że Jasiek już będzie na tyle pewnie i szybko tuptał, że wózek nie będzie potrzebny :lol: :lol: ... ale z drugiej strony to ja tu słyszę, ze L+J chcieliby jakąś jeszcze siostrzyczkę mieć :!: 8O ... więc może pomysł masz i dobry :lol: :lol:


el_guapo napisał(a): ... Ja szczegóły wynajmu stacjonarnej kwatery umawiałem z właścicielką i wiecznie niezdecydowanymi znajomymi 2 tygodnie. ...


No bo taki wspólny wyjazd to najlepsza metoda, aby znajomi stali się byłymi znajomymi :lol: :lol: ... ja bynajmniej tak uważam ... chyba, że warunek, o którym pisałem kilka postów temu, że wszyscy lubią spędzać czas w ten sam sposób, jest spełniony :!: ... bo jak nie, to temu za ciepło, temu za zimno, ten by chciał jeszcze na plaży, a ten już zwiedzać, temu kwatera pasi, ale drugiemu zbyt prymitywnie, ten może jechać 24h bez przerwy, a tamtem po 2h musi robić postój na 3h, i the best of, czyli 'czemu jemy w tej restauracji, skoro tam jest o 10 groszy taniej :?: 8O :? ' ... czysty koszmar organizacyjny 8O :lol: :lol:


el_guapo napisał(a): A relacja - miodna - w Twoim wypadku im więcej tekstu tym lepiej.


To się cieszę, bo czasami mam wątpliwości, czy nie zanudzam Was tymi szczegółami i anegdotami w stylu 'pani parkingowa' :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 12:43

LRobert napisał(a):PAP no daj się namówić i na HVAR się przestań gniewać. Tam jest naprawdę ładnie. Niestety mieliście nieszczęście trafić na dziwnych osobników. Jak pisałem nas też spotkało parę niemiłych kontaktów z tubylcami ale nie gniewam się na Włochy. Niestety takie osobniki są wszędzie u nas też. Czekam na dalszy ciąg.


LRobercie,

Ja się na Hvar nie gniewam :D ... a że w samej tylko Chorwacji, że o reszcie Bałkanów nie wspomnę, wiele innych miejsc nas bardziej urzekło, to już inna sprawa :)

Co do ludzi zaś, to masz 1000% racji ... są ludzie i taborety, jak to kiedyś sam napisałeś :D ... inna rzecz, że akurat na Hvarze było dane nam spotkać więcej taboretów, co nie znaczy, że ludzi tam nie ma :D

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 12:51

pepedro napisał(a):PAP na HVAR nie może się gniewać, przecież jak wynika z jego statusu na forum jest "Croentuzjastą". To byłoby sprzeczne z logiką, chyba że wezwie na pomoc admina i poprosi o zmianę statusu :) ale "Crosceptyk" chyba nie istnieje na tym forum ...


pepedro,

dwie sprawy :

1) ja tu kątem oka widzę, że Ty planujesz Bałkany nawiedzić najbliższego lata :D , i że się interesujesz MNE ... szukaj dalej, bo sporo na tym forum info w tych tematach ... a ja do MNE dojadę (w tej relacji :lol: ) już za jakieś 2 - 3 tygodnie :D

2) co do statusu, to do mnie faktycznie bardziej by pasował 'Bałkanoentuzjasta', bo ja postrzegam ten region jako całość, a poszczególne kraje jako elementy tej barwnej układanki ... ale nie wiem, czy Admin ma moc (w swoim serwerze :lol: :lol: ) aby taki status mi nadać :roll: :?: :D :D

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 13:01

MKB napisał(a):drogi Pap
drukuję sobie twoją relację żeby czytać podczas spacerów z dziećmi - juz się spora książeczka utworzyła. A tu jeszcze tyle przygód przed nami!!
chyba też sobie sprawię takie:
http://www.allegro.pl/item276214478_sun ... iecka.html
czy znasz może program google earth? otóż ja przy jego pomocy podążam teraz za wami "krok w krok"
czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek.


MKB,

Co do GoogleEarth, to dzięki za 'impuls' ... do tej pory używałem Google Maps (czy jak to się nazywa :) ), ale to jest jeszcze lepsze ... szkoda tylko, że wielu 'kluczowych' miejscach rozdzielczość scanów jest do d... i nie można wystarczająco zbliżyć :cry: :cry:

Co do szelek to dwie uwagi:
1) te moje były sporo tańsze ... chyba ok 7 PLN w dużym 'markiecie' :)
2) ale co najważniejsze, to o ile dobrze widzę, te 'twoje' nie bardzo spełniają funkcje podtrzymywania potomka, kiedy on chce zrobić 'BAM' ... czyli dla takiej Lenki jako smycz są OK, ale dla Jaśka jako asekuracja w chodzeniu, już nie OK ... co chcę powiedzieć to jest to, że 'moje' mają pasek mocowany pod lewą i prawą pachą, a ja trzymam za środek tego wygiętego paska ... jak Jasiek traci równowagę i chce upaść, to wtedy ja myk rękę biorę do góry, napinam ten pasek, dzięki czemu Jasiek zawiesza się na szelkach jak na spadochronie :D ... polecam zatem refleksję nad tym elementem ...

Miło, że drukujesz :roll: :D ... tylko tekst czy zdjęcia też :?:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 13:07

Krystof napisał(a):Drogi PAPo, dziękuję za relację!

Działa na mnie inspirująco, choć nie ukrywam - wywołuje u mnie również spore kompleksy.

Napisz proszę, że większość z Twojej relacji zmyśliłeś, hę :wink: wielu z nas odczuje na pewno dzięki temu swoistą ulgę ...


Krzysztofie,

Muszem (jak to mawiał pewien słynny Mieszkaniec Wybrzeża :lol: :lol: ) Cię zmartwić ... to WSZYSTKO prawda :!: :roll: 8O :? 8) :D ...

Jest gorzej ... wraz z 12 odcinkiem pokonaliśmy dokładnie 1/3 całej trasy ... i o tej bardziej 'nudnej', bo 'bardziej cywilizowanej' ... więc zostało nam jeszcz 2/3 prawdy :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 11.12.2007 15:29

:)
Drukuję jak leci, tylko zdjęcia sobie zmniejszam do około 1/3 rozmiaru. Nasza rodzinna firma zajmuje sie regeneracją / produkcją tonerów więc na przekór przysłowiu o szewcu co bez butów chodzi ja sobie drukuję bezkarnie :)
uwagi o szelkach bardzo cenne.
http://www.allegro.pl/item279475285_sze ... bies_.html
czy takie mniej wiecej masz?
czy zwróciłeś uwagę ze w gogle earth można... jak to napisać.... przechylić się i jakby lecieć helikopterem mając przed sobą horyzont. a wszystko jest 3d... piszę bo sama o tym nie wiedziałam aż odkryłam przypadkiem...
z internetu można ściagnać rózne pliki (kml kmz) z ciekawymi rzeczami do obejrzenia w programie GE? poza tym w większych miastach jest wiele modeli 3d zabytków/budynków - choćby w Sarajewie... (Sarajewo jest w wysokiej rozdizelczości)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 16:06

MKB napisał(a)::)
uwagi o szelkach bardzo cenne.
http://www.allegro.pl/item279475285_sze ... bies_.html
czy takie mniej wiecej masz?


Dokładnie takie, nawet tej samej firmy, tylo może w bardziej gustownych kolorach :lol: :lol:

Dla zainteresowanych tematem, oto co wyszukała MKB:

Obrazek


A tak to wygląda na 'modelu' :lol: :lol: :

Obrazek


Co do GoogleEarth to będę musiał się tym w wolnej chwili pobawić, ale gdybyś mogła podesłać linka do jakiegoś 'gotowca', to myślę, że nie tylko ja z chęcią na niego spojrzę :D

Pozdrawiam,

PAP
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 11.12.2007 16:32

:)
najpierw trzeba zainstalować sobie googleearth (do ściaggnięcia http://earth.google.com/intl/pl/
trochę o "nawigacji" http://earth.google.com/intl/pl/tour/index.html
źródłem wielu "ciekawostek" jest Google Earth Community:
http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.php/Cat/0
jak widać pliki pogrupowane są w kategorie - np środowisko naturalne, militaria, historia, hobby i wiele wiele innych
no i oczywiscie: Travel Information:
http://bbs.keyhole.com/ubb/postlist.php ... arthTravel
wchodzisz na dany "temat" - np 360° Panoramas w/ Descriptions: Germany :
http://bbs.keyhole.com/ubb/showflat.php ... e/0#929279
i klikasz niebieski przycisk "view in google earth"
plik ci sie otwiera w Google earth i... masz do obejrzenia przepięknie zrobione panoramy na zasadzie: jesteśmy wewnątrz kuli na dziedzińcu ślicznego zameczku itp
bardzo miła zabawa
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 16:37

kulka53 napisał(a):
PAP napisał(a):
Lidia i Kulka,

A tych Turystów poznajecie :?: :lol: :lol: :lol:

Obrazek


Dziś właśnie montowałem film z pobytu w Sibeniku i ... na jednym ujęciu zobaczyłem te dwie postacie :D , które wydały mi się znajome ze zdjęć z waszej relacji z Zadaru ... dokonałem porównania 'wzrokowego' i na 99,9% jestem pewien, że to WY 8O 8) :roll: :lol: :lol:



Agent PAP stanął na wysokości zadania i wykrył naszą obecność w Szybeniku faktycznie jak na Holmesa przystało :D

My też oczom nie wierzyliśmy widząc się na fragmencie czyjegoś filmu........ 8O

A swoją drogą nam niestety nie przyszło do głowy używać swojej kamery w trakcie spaceru po mieście, gdyby tak było, może moglibyśmy również mieć nagranego PAP-a z rodziną :wink: ale o szczegółach, kiedy po umysłowym wysiłku przypomnieliśmy sobie gdzie też mogliśmy się spotkać piszemy tutaj


Lidia i Kulka,

Poniżej wklejam mapkę z trasą naszego spaceru po Sibeniku. 0 to miejsce, gdzie parkowaliśmy samochód, 1 to nasza najlepsza jadłodajnia w HR :x , 2 to miejsce, gdzie moim zdaniem 'wpadliście' w mój kadr, zaś 3 to Katedra Sv Jakov, o ile dobrze ją umieściłem na mapie :?: :) My poruszaliśmy się po trasie odwrotnie do ruchu wskazówek ...

Na marginesie, mapkę ściągnąłem z: http://www.cromaps.com/

Pozdrawiam,

PAP

Obrazek
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 11.12.2007 17:20

PAP napisał(a):

A tak to wygląda na 'modelu' :lol: :lol: :

Obrazek


PAP


No i doczekaliśmy wiekopomnej chwili, bowiem chyba po raz pierwszy w tej relacji ukazało się zdjęcie PAP-y :).
Pozdrawiam
Łukasz
pepedro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepedro » 11.12.2007 17:36

luk006 napisał(a):
No i doczekaliśmy wiekopomnej chwili, bowiem chyba po raz pierwszy w tej relacji ukazało się zdjęcie PAP-y :).


Oj, nie pierwszy, ...nie pierwszy :D . Nieuważnie czytałeś luk006, a raczej nieuważnie przeglądałeś fotki.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 11.12.2007 18:20

pepedro napisał(a):
luk006 napisał(a):
No i doczekaliśmy wiekopomnej chwili, bowiem chyba po raz pierwszy w tej relacji ukazało się zdjęcie PAP-y :).


Oj, nie pierwszy, ...nie pierwszy :D . Nieuważnie czytałeś luk006, a raczej nieuważnie przeglądałeś fotki.


Nie pozostaje mi nic innego jak przyznać rację :oops: . Umknęła mi fotka z Sarajewa :D .
Pozdrawiam
Korneliusz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.01.2007
Re: Niesamowite!!Ale super!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korneliusz » 11.12.2007 20:08

Serdecznie Witam!!Miałem wczoraj problemy z wyświetlaniem zdjęć lecz na szczęście dziś jest już wszystko OK!!
Co do opisu moich przygód w CRO to są bardzo blade i banalne w porównaniu z Waszymi!!!
Ja uwielbiam CRO z wielu powódów lecz dla mnie najważniejsze jest to jak moje dzieci są szczęśliwe bawiąc się w wodach ADRI!!!Niestety ja tyle szczęścia jako dziecko nie miałem ale cieszę się,że moje KLUKI (w Cieszyńskiej gwarze tak też mówi się na chłopców i pochodzi to z jęz.Czeskiego)mają taką możliwość!!
Poza tym ja z Cieszyna jestem o wiele szybciej nad ADRIĄ niż nad BAŁTYKIEM(który mimo potężnej odmienności także bardzo lubię)!!
Jeszcze raz Serdecznie pozdrawiam z pięknego ( i ciekawego POLSKO/CZESKIEGO) CIESZYNA!!
PAP napisał(a):
Korneliusz napisał(a):Jestem pod wrażeniem Waszej podrózy!!!Nie wiem dlaczego mój komp otwiera tylko fotki z 1 strony a już np z 4 nie chce otwierać!!Pewnie wina leży w ustawieniach w moim kompie!!!
Jak na razie po przeczytaniu pierwszych dni Waszej podróży bardzo nam (mnie i mojej żonie) zaimponowaliście!!
Tak trzymać!!
Pozdrawiam ze Śląska Cieszyńskiego!!


Korneliuszu,

Witam wśród czytelników mojej relacji. Inspirujcie się wraz z Małżonką, co byśmy mogli kiedyś poczytać i waszą relację :) ... bo jak widzisz wszystko jest możliwe, trzeba tylko chcieć :D

Gdyby problemy z otwieraniem się zdjęć trwały nadal, daj proszę znać ... bo ta relacja bez zdjęć to jak Lech bez Jarka :lol: :lol:

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.12.2007 21:03

Panowie,

Pogodzę wasze tezy :D ... to jest bez wątpienia pierwsze moje zdjęcie ... nad morzem i w krótkich gaciach :lol: :lol: ... acz chronologicznie wybiegłem lekko w przód :D ...

A Łukasz widać tak się zaczytał, że 'olał' moje poprzednie zdjęcie :!: :lol: :lol: ...

Więc może mały konkurs: Gdzie jest zrobione to zdjęcie :roll: 8O :?: :D

A co do Cieszyna, trza będzie kiedyś odwiedzić te 'mini Bałkany' w polsko-czeskim wydaniu :D

Pozdrawwiam,

PAP
pepedro
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepedro » 12.12.2007 00:52

Zdjecie zostało zrobione 29 września o godzinie 17.27. Ostatnio, czyli 26 września byliście na tym nieszczęsnym Hvarze ... Mamy 3 dniową lukę, czyli 27 września pewnie Korcula (najwyżej jeden dzień) zgodnie z Twoją zapowiedzią, a potem trochę luzu ... czyli ...co ? Nie mam bladego pojęcia co mogliście robić 28.09, ale skoro miało byc trochę luzu, to może jakieś plażowanko na Korculi, albo już na kontynencie.
Zdjecie zrobione jest nad jakąś zatoką, ale ponieważ nie znam tych okolic... moge tylko strzelać ... pewnie nie jest to jeszcze Dubrovnik, więc może ... Peljesac, albo coś może na kontynencie.
Obstawiam, że fotka została zrobiona gdzieś pomiędzy Korculą a Dubrovnikiem, ale może nich się wypowiedzą znawcy tych okolic ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone