Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 03.07.2009 22:29

drifter napisał(a):
PAP napisał(a):
drifter napisał(a):Moje pytanie dotyczy kolejki w Mokra Gora, chciałem zarezerwować bilet na przejazd, czy ktoś zna namiary, e-mail, tel. ? PAPa pisał że rezerwował telefonicznie, może coś podpowiesz ?


drifter,

Daj proszę znać, czy twoje pytanie jest dalej aktualne ... jak pamiętam wszystkie kontakty w SRB, włączając ten do Mokrej Gory, wymagały pewnej akrobatyki :? ... jeśli co, to zawsze mogę poszperać jakie kontakty wtedy używałem ....

Pozdrawiam,

PAP


Oczywiście o tyle aktualne że we wtorek wyruszam na bałkanską przygodę i jak to pisałem byłem w trakcie planowania (oczywiście pomógł mi w tym twój opis podróży, szczególnie to z Mokrej Gory, bo w zadnym przewodniku o tym nie ma), no ta akrobatyka, bo jakieś tam kontakty w necie są i napisałem do nich i nawet odpisali że nie robią rezerwacji, podali ceny i godziny odjazdu i że zapraszają. Mam to rozplanowane i myślę że się załapię na któryś odjazd, planuję nocleg w Mokrej Gorze, więc może dzień wcześniej uda mi się kupić czy zarezerwować bilety. Jadę kamperem, więc trochę mi to ułatwia problem z noclegiem, ale i tak rezerwuję gdzie się da miejsca na autokempingach, jak nie ma możliwości to na dziko nocleg. Planuję jakieś 19 dni, na tyle pozwala praca, w moich planach pominąłem CRO, choć jeden nocleg jest zaplanowany gdzieś poniżej Dubrownika, ale żadne zwiedzanie. W CRO byliśmy chyba 5 razy to trochę zwiedziliśmy, zresztą jak piszesz to jakiś dziwoląg (jak dobrze pamiętam) moje zdanie o CRO to że jest super, oczywiście jest zkomercjalizowana ale jednak zachowuje swoją orginalność w przeciwieństwie do np. Grecji, Hiszpani itd. CRO nie dali się zwariować obłędem parków wodnych, hoteli, totalną komerchą, będąc tam czuję się jednak że się jest na Chorwacji i dlatego jest to forum. No ale odbiegam od tematu, przedewszystkim dzięki za odpowieź, myślę że to wiercenie się Stasia jest spowodowane tym że to kolejny podróżnik i nie może wytrzymać w jednym miejscu. Pozdrawiam !


drifter,

Skoro będziesz w Mokrej Gorze dzień wcześniej to myślę, że nie będzie najmniejszego problemu, bo albo kupisz bilety dzień wcześniej albo nawet z samego rańca :) ... żeby tylko pogoda dopisała to powinniście być zadowoleni ... nic nie piszesz, bo to może nie wasze klimaty, ale szczerze polecam ten skansen, o którym pisałem w relacji, położony na południowy wschód od Zlatiboru ...

Życzę udanego urlopu i oczywiście czekam na wasze wrażenia w formie relacji, bo poza samymi wrażeniami ze zwiedzania ciekawi mnie sam aspekt podróżowania przez Bałkany w kamperze :) ...

Pozdrawiam,

PAP
drifter
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 26.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) drifter » 04.07.2009 00:42

Skansen fajna sprawa, czytałem, w Mokrej Gorze też jest jakiś zbudowany na potrzeby filmu Kusturicy, zresztą mogę się pochwalić że akurat mieszkamy w pobliżu takiego skansenu z prawdziwego zdażenia. Mój plan jest taki że do Mokrej Gory jedziemy z Sarajewa, następnie do Żabljaka w CG, i tak po kilka dni w CG, AL, MK, dzień w KOS i 2 dni w Belgradzie. Co do kampera to też dla mnie nowum, ale dzięki temu mogę objechać dużo miejsc na Bałkanach nie rozpakowując się i zobaczyć to co zawsze mnie fascynowało, chyba w poprzednim życiu tam mieszkałem bo coś mnie tam ciągnie, nawet będąc w tym regionie staram się rozmawiać w tym języku, żaden anglik, no w końcu jesteśmy Słowianami.
chelepperro
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) chelepperro » 22.07.2009 22:21

Poraz pierwszy wybieramy się do Chorwacji.Planowaliśmy ją wcześniej , już 3 lata temu.Życie płata nam różne niespodzianki-niemiłe(choroba i śmierc mojego taty) i cudowne -narodziny drugiej córeczki. Twoja relacja z 2007 roku spowodowała zmianę moich planów na tegoroczny wyjazd.Zamiast "przyjemnej ,szybkiej jazdy" autostradą na południe CRO czeka nas fascynująca podróż przez BiH.To nic ,że będzie dłużej i mniej wygodnie.Myślę ,że pobyt w Sarajewie i Mostarze (ukłony dla Ciebie )nam to nam zrekompensują . :D Z resztą ten cały nasz wypad na Bałkany(i nie tylko)zapowiada się niezwykle ciekawie.Jestem pełen podziwu dla Twego logistycznego przygotowania Waszej wyprawy.Sam wiem teraz ile czasu na to potrzeba. :oops: Pełen szacunek dla MAPY(dzisiaj mojej małżonce czytałem co zabieraliście na wyprawę)Będziecie mieli co wspominac za parę lat.Pozdrawiam :lol:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.07.2009 22:41

chelepperro napisał(a):Poraz pierwszy wybieramy się do Chorwacji.Planowaliśmy ją wcześniej , już 3 lata temu.Życie płata nam różne niespodzianki-niemiłe(choroba i śmierc mojego taty) i cudowne -narodziny drugiej córeczki. Twoja relacja z 2007 roku spowodowała zmianę moich planów na tegoroczny wyjazd.Zamiast "przyjemnej ,szybkiej jazdy" autostradą na południe CRO czeka nas fascynująca podróż przez BiH.To nic ,że będzie dłużej i mniej wygodnie.Myślę ,że pobyt w Sarajewie i Mostarze (ukłony dla Ciebie )nam to nam zrekompensują . :D Z resztą ten cały nasz wypad na Bałkany(i nie tylko)zapowiada się niezwykle ciekawie.Jestem pełen podziwu dla Twego logistycznego przygotowania Waszej wyprawy.Sam wiem teraz ile czasu na to potrzeba. :oops: Pełen szacunek dla MAPY(dzisiaj mojej małżonce czytałem co zabieraliście na wyprawę)Będziecie mieli co wspominac za parę lat.Pozdrawiam :lol:


chelepperro,

Jestem pod wrażeniem, że ktoś (znaczy Ty :D) jeszcze czyta te moje wypociny sprzed dwóch lat 8O ... co do drogi, to moim skromnym zdaniem super wybór :) ... moja teoria brzmi, że do pobytu w miejscu docelowym trzeba dojrzeć spędzając przynajmniej kilka dni w drodze, tak aby poczuć klimat wakacji, troszku się umęczyć :wink: ... tych co posuwają autostradą non-stop byle szybciej nie do końca potrafię zrozumieć, acz oczywiście szanuję ich wybór... inna rzecz, że BiH warta zboczenia z autostrady :) ...

Życzę powodzenia, a gdybyś miał jakieś pytania, to bez krępacji :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1370
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.07.2009 22:54

Witam Wszystkich zainteresowanych,

Co prawda ze sporym poślizgiem czasowym :oops:, ale pragnę potwierdzić, iż zgodnie z planem (jak większość rzeczy w naszej rodzinie :D ) dnia 12 lipca roku pańskiego 2009 o godzinie 15:00 zawitał na ten świat, opuszczając tym samym swe dotychczasowe ukrycie w MAPowym brzuchu :wink: :lol:, kolejny członek naszej podróżniczej rodzinki. Zwie się on Stanisław, potocznie Staś, w wersji Lenki malutki słodziutki Staś :D ... pierwsza jazda z Łodzi do Warszawy, wbrew mym obawom, minęła mu w pełnym śnie, a z innych spraw je i śpi wzorcowo :) ...

Nie zanudzam gadaniną i zapraszam do przejrzenia zdjęć umieszczonych poniżej (klikamy na miniaturkę celem otworzenia pełnej wersji :) )

Pozdrawiam,

PAP

Obrazek
MAPA, Lenka i Jaś przed szpitalem w Łodzi w tydzień przed porodem

Obrazek
Staś w szpitalu dwa dni po urodzeniu ...

Obrazek

Obrazek
... i w domu tydzień po (wiadomo czym :wink: :lol:)

Obrazek

P.S. Byłbym zapomniał ... mało brakowało a caal zostałaby forumową matką chrzestną (że tak się wyrażę), ale ostatecznie obustronne trudności logistyczne zniweczyły ten plan :( ... ale co się odwlecze, to ...
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 22.07.2009 23:08


najserdeczniejsze gratulacje dla rodziców Stasia...
brawa dla jego rodzeństwa...
...
pozazdrościć pozytywnie - takiego namaszczenia przed kolejnymi wędrówkami...
...


:lol: :lol: :P :P
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 23.07.2009 00:05

A Staś śliczny :)

PAP napisał(a):P.S. Byłbym zapomniał ... mało brakowało a caal zostałaby forumową matką chrzestną (że tak się wyrażę), ale ostatecznie obustronne trudności logistyczne zniweczyły ten plan :( ... ale co się odwlecze, to ...


Nie utonie, stanowczo nie :)
chelepperro
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) chelepperro » 23.07.2009 06:24

Moje gratulacje!!!Myślę jednak ,że przyjście na świat Stasia- Podróżnika może Wam skutkowac zakupem większego boxa lub nawet zmianą czterech kółek :lol:
Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.07.2009 09:31

Gratuluję! Widać na ZUS nie będziecie musieli liczyć... :lol: :lol:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 23.07.2009 09:50

Gratulacje dla całej rodzinki PAP-ów !! :D
No to rodzinka podróżników powiększona .
Wszystkiego Najlepszego !!! :papa:
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 23.07.2009 10:08

Serdeczne gratulacje i dużo zdrowia dla wszystkich!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.07.2009 10:16

Wielkie gratulacje

Gratulujemy Mapie z okazji narodzin Stasia. Całej rodzinie życzymy z tej okazji zdrowia i radości a Stasiowi, żeby szybko rósł, dużo spał, ładnie jadł, mało płakał, a potem żeby się szybko nauczył chodzić i mówić i w ten sposób jak by mógł najszybciej wyruszyć z rodziną podróżników w podróż dookoła świata. :D :D :D

Kulki
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 23.07.2009 12:37

Ogromne gratulacje dla całej rodzinki :D
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 23.07.2009 13:15

Dziękujemy wszystkim serdecznie !!!

Chciałam jeszcze dodać, że obiecany epilog MAPY będzie, miał zostać napisany w szpitalu, ale nie wyszło :)
W każdym bądź razie byłam prawdopodobnie jedyną mamą, która zamiast czytać fachową literaturę o karmieniu, przewijaniu, etc., czytała sobie najnowszy nasz zakup-czyli przewodnik National Geographic po Albanii -serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym.
Żal, że nie dane nam było go mieć przed naszym wyjazdem do Albanii ...
Wydaje mi się, iż autorka opisała tylko te miejsca, w których była, innym poświeciła lakoniczne parę zdań, ale mimo to książka ta to skarbnica wiadomości.
Przyda się nam za 2 lata :D :D :D ...

Pozdrawiam,
MAPA
Ostatnio edytowano 23.07.2009 13:16 przez MAPA, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.07.2009 13:15

Ogromniaste Gratulacje dla Całej Rodzinki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone