Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 17.03.2009 21:21

PAP napisał(a): A co do kolejnego odcinka :roll: ... to będzie taka mała niespodzianka troszku a propos 8) :D ...


Witam,

Małe sprostowanie ... obiecana niespodzianka będzie w jeszcze kolejnym odcinku, a teraz już za chwilę ... zgodnie z tradycją :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 17.03.2009 21:29

PODSUMOWANIE BG

Obrazek

Ponieważ pobyt w Bułgarii praktycznie dobiegł końca, a do przejechania został nam jedynie dość krótki odcinek do granicy, to proponuję przeprowadzić małe podsumowanie tego etapu wyprawy :) ...


The best of ... czyli miejsca, które podobały nam się najbardziej i szczególnie zapisały się w naszej pamięci :D

* Nessebar
* Veliko Tarnovo, a zwłaszcza twierdza Carevec
* plaża u ujścia rzeki Veleki w Sinemorcu
* plaże w Słonecznym Brzegu i Złotych Piaskach
* Buzludja
* Nos Kaliakra
* delfinarium w Varnie


Do powtórzenia ... czyli miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić jeszcze raz w przyszłości, często na dłużej niż tym razem :roll: :)

* Nessebar ... jako krótki przerywnik w drodze gdzieś dalej
* plaże w Słonecznym Brzegu i Złotych Piaskach ... aby wreszcie móc na nich poplażować
* Buzludja ... aby zobaczyć jak wygląda w niej mijający czas i lepiej ją spenetrować


Do zobaczenia ... czyli miejsca, których nie udało nam się zobaczyć, choć były w planie lub nie były w planie, bo świadomie zostawiliśmy je sobie na kiedy indziej :?

* bułgarskie góry w zachodniej części kraju
* Rylski Monastyr
* Melnik
* Plovdiv


Ludzie ... czyli jak odbieraliśmy ludzi w naszej subiektywnej ocenie :)

* różni
* biedniejsi i na prowincji ... mili
* drobni przedsiębiorcy, prywatni hotelarze, straganowi sklepikarze ... mili i uśmiechnięci
* zarobkujący jako siła najemna w dużych kurortach, a zwłaszcza kelnerzy we wszelakich restauracjach ... zblazowani i znudzeni
* znający język angielski w stopniu umożliwiającym komunikację


Plusy ... czyli co nam się podobało lub pozytywnie zaskoczyło :D

* plaże, plaże, i jeszcze raz plaże, na które udało nam się dotrzeć
* smak i ceny owoców i warzyw dostępnych na straganach
* smak shopskiej sałatki serwowanej w restauracjach
* mały prywatny business pokazujący, że jak się chce to można
* dobre drogi i nieliczne, ale ładne autostrady


Minusy ... czyli co nam się nie podobało lub negatywnie zaskoczyło :(

* oszukańcze praktyki w kantorach ... w cywilizowanym kraju, członku EU rzecz zdawałoby się nie do pomyślenia, a w BG jednak możliwa ... przyznajemy 1 punkt karny
* powszechny brak dbałości o schludny wygląd otoczenia 'za płotem naszej posesji' ... czyli kiepskie ich zagospodarowanie / sprzątanie przez lokalne władze, dzikie wysypiska czy zwałki gruzu ... problem występujący również w MNE czy AL, ale w BG jako kraju zdawałoby się bardziej rozwiniętym i z bogatszymi tradycjami turystycznymi zasługujący na większe piętnowanie
* obsługa w restauracjach ... mieliśmy wrażenie, że nic nie jest w stanie pobić chorwackich nadmorskich restauratorów, a jednak byliśmy w błędzie ... bułgarscy nadmorscy są jeszcze gorsi, zwłaszcza w doborze i szkoleniu personelu ... szczególnie szokuje znaczne pogorszenie od 2006 roku
* jakość wykonania budynków dużych hoteli i infrastruktury wspólnej takiej jak chodniki w dużych kurortach ... socjalistyczna 'bylejaka' mentalność jest wiecznie żywa ... nie jest chyba normalne, że główny nadmorski deptak w Złotych Piaskach czy boczne uliczki w Słonecznym Brzegu wyglądają jak żywcem przeniesione z biednej albańskiej Sarandy
* wąski asortyment produktów spożywczych w sklepach ... w AL było podobnie, ale AL jest biedniejsza i dopiero goni Europę, a BG podobno w niej jest i to nawet w EU
* uboga roślinność ... to, że nie ma palm czy innej tropikalnej flory samo w sobie jest minusem ... ale to, że nawet istniejąca roślinność zdaje się ograniczać do poschniętych traw, zarośniętych chaszczy czy krzaczorów ten minus jeszcze potęguje


Punkty karne ... czyli ilość nagannych ocen wystawionych zjawiskom, zdarzeniom, lub zachowaniom, na jakie natrafiliśmy :evil:

* 1 (jeden)
zzzla
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzzla » 20.03.2009 23:43

Witam,
Znalazłam linka do tego forum na Bulgaricusie i chciałabym zadać kilka pytań do PAP odnośnie Sozopola i hotelu Tabanov Beach, do którego wybieram się z 2-letnią córka i mężem.
Na wycieczkę wybieramy się samolotem, więc ze względu na ograniczoną ilośc bagażu (2 walizki czyli 40 kg na naszą trójkę) musże spakować się z głową, a wiadomo, że z jadąć z małym dzieckiem będzie tego sporo.

1)czy zdjęcia łóżeczka turystycznego w hotelu TB to zdjęcia waszego, czy hotelowego łózeczka? My mamy zarezerwowane łóżeczko dla małej, ale nie wiemy czego się spodziewać, czy zabrać pościel, czy będzie ona w komplecie?

2)czy hotel posiada jakieś udogodnienia dla dzieci, typu krzesełka do karmienia w restauracji itp?

3)Jak wygląda łazienka, czy jest prysznic, czy wanna?

4)czy mozna sobie wybrać pokoje po przyjeździe na miejsce? Np z widokiem na morze (o ile jest?)

5)Czy w Sozopolu są jakieś sklepy z artykułami dla dzieci, gdzie mozna kupić nocnik, którego nie chcemy zabierać, a także obiadki w słoiczkach (córka jest alergikiem, z tego co przeczytałam podobnie jak Twój synek, ma skazę białkową i musze uważąć co je) oraz pieluchy. Jeśli znasz może orientacyjne ceny takich artykułów byłoby fajnie...

6)jak daleko jest z hotelu do morza? bo w folderze mam napisane, że 60 m, ale chyba to droga przez płotki...

7) czy wieczorami przydadzą się cieplesze ubrania (szczególnie dla dziecka)

8) czy w pokoju hotelowym jest czajnik, ewentualnie czy w kuchni bez problemu podgrzeja mi wodę na mleko albo obiadek dla córki?
Czy są ręczniki czy jakiś koc lub parawan plażowy?

z góry dziękuję za odpowiedz :D
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 21.03.2009 00:08

zzzla napisał(a):Witam,
Znalazłam linka do tego forum na Bulgaricusie ...
1)czy zdjęcia łóżeczka turystycznego w hotelu TB to zdjęcia waszego

2)czy hotel posiada jakieś udogodnienia dla dzieci, typu krzesełka do karmienia w restauracji itp?

3)Jak wygląda łazienka, czy jest prysznic, czy wanna?

4)czy mozna sobie wybrać pokoje po przyjeździe na miejsce? Np z widokiem na morze (o ile jest?)

5)Czy w Sozopolu są jakieś sklepy z artykułami dla dzieci...

6)jak daleko jest z hotelu do morza? bo w folderze mam napisane, że 60 m, ale chyba to droga przez płotki...

7) czy wieczorami przydadzą się cieplesze ubrania (szczególnie dla dziecka)

8) czy w pokoju hotelowym jest czajnik, ewentualnie czy w kuchni bez problemu podgrzeja mi wodę na mleko albo obiadek dla córki?
Czy są ręczniki czy jakiś koc lub parawan plażowy?



...
dziewczyno - zamęczysz PAPa - a on też powinien mieć czas na napisanie końcowych odcinków...
więc w lekkim zastępstwie... dla odciążenia PAPa...
ad 1/ weź się za lekturę - tam znajdziesz odpowiedź... ( czytaj od samego początku i ze zrozumieniem - dla dobra Twojego dziecka ) ...
ad 2 / jeśli nawet posiadał, nie ma gwarancji, że przed Waszym przylotem je nie ukradną - musisz mieć gwarancję tourofisu...
ad 3 / Bułgaria jak cały Bałkan i południe Europy z natrysków słynie - jedyna szansa na wannę w własnym mieszkanku / domku...
ad 4 / jak uruchomisz zasoby finansowe - oł jes...
ad 5 / Sozopol - letnią stolycą Polski - Polska to nie Europa ??? - znajdziesz tam produkty spożywcze spotykalne w swoim osiedlowym markecie..
ad 6 / jeśli nawet będzie obejście - nowo namalowane pasy - zaliczenie kilkudziesięciu dodatkowych metrów - nadzwyczaj pozytywnie wpłynie na "linię"...
ad 7 / zawirowania pogody są zawsze - Twoja babcia nie powiadała - parasol noś przy pięknej pogodzie ?
ad 8 / nie znajdziesz miejsca w swoim bagażu na lekki czajnik elektryczny ? do środka wpakuj trochę ulubionych PL kosmetyków, po co prosić się o łaskę... nie rób sobie jajecznicy z pytaniem o ręczniki - parawany jeno nad Bałtykiem potrzebne ...
PS - nawet nie obejrzysz się, kiedy czas tam zleci - miłego relaksu...
PS - 2 / jestem przypadkowym adwokatem, czy Twoje biuro podróży bierze za frico Twoje pieniądze - poczuj ich siłę...
...
jakby co to dzwoń - "sikornik" zawsze czuwa...
:P :P :P :P
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 21.03.2009 11:57


na dokładkę młodym mamusiom lecącym do hotelu / pensjonatu w BG i nie tylko taka mała dedykacja ...
nie sztuką jest gdzieś "być", sztuką jest podróżować w stylu MAPy i PAPa...
...
i tak z życiem tworzą nam się nowe standardy, nie zdziwię się, jak wkrótce do potocznego języka turystycznego wejdzie powiedzenie - jedź jak PAP poleca...
:wink: :wink: :wink: :P :P :P
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 21.03.2009 16:25

Bardzo sobie cenię sposób podróżowania MAP-y i PAP-a, choć pewne rzeczy w ich stylu podróżowania dla mnie są akurat nie do zaakceptowania (konkretnie jeżdżenie z planem niemalże godzinowym i tona zapasów w bagażniku - nie krytykuję, JA bym tak nie mogła), ale jacky6 - Twoje stwierdzenie o sztuce podróżowania było zupełnie niepotrzebne i nieprzyjemne.
Czemu każdy miałby spędzać czas w ten sposób i czemu podróż inna niż MAP-y i PAP-a, nawet samolotowa, miałaby być aż tak bezwartościowa? -spytała moscatel, co akurat sama od czasu wejścia w posiadanie samochodu większego niż tico robi co wakacje z dziećmi ok. 4000 km, ale wcale nie sądzi, żeby wakacje na plaży nie mogłyby być dla kogoś wartościowe.

Weź jeszcze pod uwagę, że wyprawy PAP-a trudno nazwać wypoczynkiem w pełnym tego słowa znaczeniu, a są ludzie, którzy potrzebują po prostu wypoczynku, niekoniecznie aktywnego. [/b]
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.03.2009 19:02

zzzla napisał(a):Witam,
Znalazłam linka do tego forum na Bulgaricusie i chciałabym zadać kilka pytań do PAP odnośnie Sozopola i hotelu Tabanov Beach, do którego wybieram się z 2-letnią córka i mężem.
Na wycieczkę wybieramy się samolotem, więc ze względu na ograniczoną ilośc bagażu (2 walizki czyli 40 kg na naszą trójkę) musże spakować się z głową, a wiadomo, że z jadąć z małym dzieckiem będzie tego sporo.

1)czy zdjęcia łóżeczka turystycznego w hotelu TB to zdjęcia waszego, czy hotelowego łózeczka? My mamy zarezerwowane łóżeczko dla małej, ale nie wiemy czego się spodziewać, czy zabrać pościel, czy będzie ona w komplecie?

2)czy hotel posiada jakieś udogodnienia dla dzieci, typu krzesełka do karmienia w restauracji itp?

3)Jak wygląda łazienka, czy jest prysznic, czy wanna?

4)czy mozna sobie wybrać pokoje po przyjeździe na miejsce? Np z widokiem na morze (o ile jest?)

5)Czy w Sozopolu są jakieś sklepy z artykułami dla dzieci, gdzie mozna kupić nocnik, którego nie chcemy zabierać, a także obiadki w słoiczkach (córka jest alergikiem, z tego co przeczytałam podobnie jak Twój synek, ma skazę białkową i musze uważąć co je) oraz pieluchy. Jeśli znasz może orientacyjne ceny takich artykułów byłoby fajnie...

6)jak daleko jest z hotelu do morza? bo w folderze mam napisane, że 60 m, ale chyba to droga przez płotki...

7) czy wieczorami przydadzą się cieplesze ubrania (szczególnie dla dziecka)

8) czy w pokoju hotelowym jest czajnik, ewentualnie czy w kuchni bez problemu podgrzeja mi wodę na mleko albo obiadek dla córki?
Czy są ręczniki czy jakiś koc lub parawan plażowy?

z góry dziękuję za odpowiedz :D


zzzla,

Już Was podziwiam za te dwie walizki, bo jak to słusznie zauważyła moscatel, my tak byśmy nie dali rady :wink: :) ...

Ale do rzeczy ... dla zobaczenia zdjęć, do których będę się tu odnosił zobacz proszę ten odcinek :idea: :) ... forum/viewtopic.php?p=339241#339241

1) łóżeczko na zdjęciu jest hotelowe, bardzo ładne, w dobrym stanie, więc myślę, że przy odrobinie szczęścia traficie na ten sam egzemplarz :) ... co do pościeli do tego łóżka, to powiem szczerze, że nie pamiętam czy była, gdyż i tak używaliśmy swojej, ale pościel 'dorosła' była bardzo dobra, więc myślę, że i do łóżeczka też będzie OK ...

2) tak jak pisałem, to rodzinny business, a młodszy właściciel ma małe dzieci, więc cała rodzina jest przyjazna dzieciom i to przekłada się na wyposażenie ... czy był fotelik dla dzieci w częsci restauracyjnej nie pamiętam bo nie mieliśmy potrzeby, ale myślę, że na 99% taki mają :) ... dodatkowo na wewnętrznym dzidzińcu hotelu obok basenu był kącik zabaw dla dzieci, czyli huśtawka, domek i parę innych rzeczy :) ...

3) był prysznic, ale jak widzisz my używaliśmy naszą wanienkę ...

4) nie piszesz jaki pokój macie opłacony, ale myślę, że w każdym typie jest jakieś pole manewru, acz Wy chyba w sezonie, więc może być trudniej ... co do widolu na morze to bym nie liczył na to, a raczej na to co widzisz na zdjęciach, gdyż większość pokoi ma okna na ulicę prostopadłą do morza ... nasz pokój był krańcowy więc miał i drugi balkon niby w kierunku morza, ale tamy inny budynek, więc cóś było widać, ale żeby to był widok na morze to też nie można powiedzieć :wink: :) ...

5) tu nie mam bladego pojęcia, bo mieliśmy wszystko swoje :? ... ale jak pisze jacky sądzę, że nie powinno być dramatu, acz ceny może będą lekko wyższe, a smaki słoiczków ździebko inne :roll: ...

6) dokładnie, 60m to może jest i w lini proste, ale aby do morza dojść to trza lekko dookoła, ale nam to zajmował z 10 min max ...

7) nie wiem kiedy jedziecie ... dla nas we wrześniu były obowiązkowe, zwłasza jak się pogoda załamała (patrz kolejne odcinki relacji :idea: ... na zdjęciach zobaczysz nasze stroje :wink: :D )

8) czajnik chyba był, acz mieliśmy swój ... ale znów, rodzina dzieciolubna, więc z pewnością Wam pomogą w tym zakresie (czytaj: pożyczą takowy jeśli standardowo nie ma 'na stanie') ... ręczniki były łazienkowe, ale osprzęt plażowy to trza mieć chyba swój ... w innym hotelu była nawet kartka aby ręczników z pokoju nie brać na plażę :roll: ...

Jeśli coś przeoczyłem lub napisałem mało jasno ... pisz :D ...

Pozdrawiam,

PAP

P.S. Spójrz na ich stronkę (link w odcinku), to może coś tam jest na tematy Ciebie interesujące :roll: ...
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.03.2009 19:20

jacky6 napisał(a):
na dokładkę młodym mamusiom lecącym do hotelu / pensjonatu w BG i nie tylko taka mała dedykacja ...
nie sztuką jest gdzieś "być", sztuką jest podróżować w stylu MAPy i PAPa...
...
i tak z życiem tworzą nam się nowe standardy, nie zdziwię się, jak wkrótce do potocznego języka turystycznego wejdzie powiedzenie - jedź jak PAP poleca...
:wink: :wink: :wink: :P :P :P


moscatel napisał(a):Bardzo sobie cenię sposób podróżowania MAP-y i PAP-a, choć pewne rzeczy w ich stylu podróżowania dla mnie są akurat nie do zaakceptowania (konkretnie jeżdżenie z planem niemalże godzinowym i tona zapasów w bagażniku - nie krytykuję, JA bym tak nie mogła), ale jacky6 - Twoje stwierdzenie o sztuce podróżowania było zupełnie niepotrzebne i nieprzyjemne.
Czemu każdy miałby spędzać czas w ten sposób i czemu podróż inna niż MAP-y i PAP-a, nawet samolotowa, miałaby być aż tak bezwartościowa? -spytała moscatel, co akurat sama od czasu wejścia w posiadanie samochodu większego niż tico robi co wakacje z dziećmi ok. 4000 km, ale wcale nie sądzi, żeby wakacje na plaży nie mogłyby być dla kogoś wartościowe.

Weź jeszcze pod uwagę, że wyprawy PAP-a trudno nazwać wypoczynkiem w pełnym tego słowa znaczeniu, a są ludzie, którzy potrzebują po prostu wypoczynku, niekoniecznie aktywnego. [/b]


moscatel, jacky,

Odnośnie waszych postów :wink: ... celem tej relacji jest pokazać co warto zobaczyć w naszym subiektywnym odczuciu, a nie jak podróżować :) ... każdy jest inny i lubi co innego, a Lechu po to skakał przez płot (lub został podwieziony motorówką jak głosi inna teoria) :wink: :lol: :lol:, aby każdy mógł tą swoją inność kultywować :) ... zatem nie dorabiajmy do tej relacji wątku 'wyznaczania jedynie słusznej drogi odpoczywania' gorąco proszę :D ... tyle tytułem komentarza z mej strony ...

Pozdrawiam,

PAP

P.S. A ze z czasem na pisanie kolejnych odcinków krucho ostatnio to insza inszość :wink: :lol: :lol: ...
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 21.03.2009 20:28

PAP, ja wiem, że Ty wcale nie propagujesz "jedynie słusznej drogi". Cała moja wypowiedź była skierowana li i jedynie do jacky6.
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 21.03.2009 21:30

moscatel napisał(a):jacky6 - Twoje stwierdzenie o sztuce podróżowania było zupełnie niepotrzebne i nieprzyjemne.


"sedno sprawy" godne co najmniej dyskusji tyle, że nie wiem tym razem, gdzie ją przekierować, by nie zaśmiecać relacji PAP...
nie mogę naużywać gościnności cro.pli, ale "zainteresowani" wiedzą, gdzie mam "swój stolik"...
:wink: :wink:
zzzla
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zzzla » 21.03.2009 22:40

Dziękuję PAP za odpowiedz,
czytałam wcześniej Twoje realcje z podróży i jakoś umknęło mi z pamięci, ze łóżeczko było hotelowe... czytałam to tuz po Twoich wpisach i jakoś pozniej nie miałam czasu, żeby coś napisac...

Co do podróżowania samolotem tez mam obawy jak wszystko zmiescić do 2 walizek, dotychczas wyjeżdzaliśmy samochodem podobnym gabarytowo do Twojego i z boxem na dachu, a i tak ledwo nam się wszystko mieściło. Wolę więc wcześniej upewnić się co zabrać ze sobą, a co mogę kupić na miejscu.
Wyjeżdzamy pod koniec czerwca,więc może to jeszcze nie będzie pełny sezon i znajdzie się dla nas miejsce na plazy...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 22.03.2009 10:01

Dzięki PAP-y :D za wspaniałą podróż po Bałkanach ! Super przewodnik wyszedł z Twoich opowieści , no i świetnie ułożony , szukam czegoś klikam odpowiedni odcinek i mam . Wielkie dzięki !!
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.03.2009 12:24

zzzla napisał(a):Co do podróżowania samolotem tez mam obawy jak wszystko zmiescić do 2 walizek, dotychczas wyjeżdzaliśmy samochodem podobnym gabarytowo do Twojego i z boxem na dachu, a i tak ledwo nam się wszystko mieściło. Wolę więc wcześniej upewnić się co zabrać ze sobą, a co mogę kupić na miejscu.
Wyjeżdzamy pod koniec czerwca,więc może to jeszcze nie będzie pełny sezon i znajdzie się dla nas miejsce na plazy...


zzzla,

Powodzenia zatem życzę i pamiętaj napisać po powrocie jak się udało logistycznie i jakie wrażenia z pobytu i hotelu ... przyda się dla potomności :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.03.2009 12:28

armar napisał(a):Dzięki PAP-y :D za wspaniałą podróż po Bałkanach ! Super przewodnik wyszedł z Twoich opowieści , no i świetnie ułożony , szukam czegoś klikam odpowiedni odcinek i mam . Wielkie dzięki !!


armar,

Rad jestem, że się podoba i może służyć pomocą :D ... Jakbyś miał jakieś update'y z odwidzanych miejsc, to zapraszam do ich ujawniania :) ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 22.03.2009 12:38

Witam Wszystkich zainteresowanych,

jacky swego czasu dociekał płci 'nadchodzącego' potomka :) ... już wiadomo, będzie ... Staś :D ... a więc w przyszłości będą podróże z Lenką, Jasiem i Stasiem :lol: :lol: ... jak będą :wink: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone