Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 26.12.2008 23:39

jacky6 napisał(a):
nie tylko mnie, także o "leonowi numerowanowemu" trafiała się w tamtych okolicach pogoda deszczowa...
mnie i maryli i jeszcze gorzej...
http://www.travelforum.pl/bu-garia/3433 ... -bg-4.html
8)


jacky,

No i kto tu uprawia hardcorowe podróżowanie :wink: 8O :lol: :lol: ... pobudka bladym świtem, jazda naście godzin, i arktyczny nocleg :wink: :lol: ...

A swoją drogą niech opis tego domku / pokoju będzie swoistym wprowadzeniem do mojego kolejnego odcinka 8) :roll: :roll: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 26.12.2008 23:46

Kevlar napisał(a):Piękne miejsca i wspaniały opis ale te niedźwiedzie przy drodze niesamowite :!: 8O 8O 8O


Kevlar,

Dzięki za słowa uznania :D ...

A swoją drogą, a propos niedźwiedzi, jeśli ktoś chciałby je zobaczyć na 100% w HR, to polecam lekturę tego odcinka :) ...

Dzień 9

23/09/2007 niedziela
odległość: 300 km
trasa: Rakovica - Senj - Zadar


Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 26.12.2008 23:51

JacYamaha napisał(a):Normalnie safari :wink:


JacYamaha,

Nooo :D :D :D ... aż strach wyjść z auta za potrzebą :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.12.2008 06:16

PAP napisał(a):A swoją drogą, a propos niedźwiedzi, jeśli ktoś chciałby je zobaczyć na 100% w HR, to polecam lekturę tego odcinka :) ...
Dzień 9
23/09/2007 niedziela
odległość: 300 km
trasa: Rakovica - Senj - Zadar
Pozdrawiam,
PAP


Za ogrodzeniem niedźwiadki nie robią już takiego wrażenia co na wyciągnięcie ręki :)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 27.12.2008 11:27

Myślałam o podroży samochodowej.
A najlepiej rowerem... ale przy mojej kondycji fizycznej i z dziećmi... ciężka sprawa.
Statkiem wycieczkowym byłoby pięknie.

właśnie palcem na mapie (myszką na GE) przekroczyłam "żelazne wrota" - przełom Dunaju. coś pięknego!!! ciekawe czy tam dotrzecie :)

Wnętrza z epoki zamku Peles (i nie tylko), sfotografowane przez samą królową Marię można obejrzeć w jej fotoalbumie:
http://speccoll.library.kent.edu/women/ ... iecon.html
są też taminne zdjęcia innych rumuńskich zamków i warowni. No i są tam też (a jakże) zdjęcia z królewskich popasów.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2008 11:53

Kevlar napisał(a):Za ogrodzeniem niedźwiadki nie robią już takiego wrażenia co na wyciągnięcie ręki :)


Kevlar,

To prawda :roll: ... zatem jeśli ktoś by chciał zobaczyć 'nasze' miśki, to trzeba jechać do RO :D ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 27.12.2008 11:59

MKB napisał(a):Myślałam o podroży samochodowej.
A najlepiej rowerem... ale przy mojej kondycji fizycznej i z dziećmi... ciężka sprawa.
Statkiem wycieczkowym byłoby pięknie.

właśnie palcem na mapie (myszką na GE) przekroczyłam "żelazne wrota" - przełom Dunaju. coś pięknego!!! ciekawe czy tam dotrzecie :)

Wnętrza z epoki zamku Peles (i nie tylko), sfotografowane przez samą królową Marię można obejrzeć w jej fotoalbumie:
http://speccoll.library.kent.edu/women/ ... iecon.html
są też taminne zdjęcia innych rumuńskich zamków i warowni. No i są tam też (a jakże) zdjęcia z królewskich popasów.


MKB,

Dzięki za link do zdjęć królowej :D :D :D ...

Co do jazdy wzdłuż rzek, pomysł wydaje się być ciekawy :roll: ... 'żelazne wrota' też mamy w planach na 2010 ... zainspirowali mnie do o nich już dawno temu Lidia i Kulka :papa:

Pozdrawiam,

PAP
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.12.2008 12:28

PAP napisał(a):'żelazne wrota' też mamy w planach na 2010 ... zainspirowali mnie do o nich już dawno temu Lidia i Kulka :papa:

8O Nie pamiętam 8O :lol: żebym był inspiracją w tym względzie, ale skoro piszesz............. :wink:

Fakt jest niezaprzeczalny - w tym roku przejechaliśmy trasą przez Przełom Dunaju :D ale coś więcej na ten temat będzie w naszej relacji z lata 2008 :D , za jakiś czas.......

Pozdrawiamy :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.12.2008 18:43

PAP napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Normalnie safari :wink:


JacYamaha,

Nooo :D :D :D ... aż strach wyjść z auta za potrzebą :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP


Maksyma fotografującego niedźwiedzie: "Nie musisz być szybszy od niedźwiedzia, wystarczy, ze będziesz szybszy od swojego asystenta".
:wink:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.12.2008 17:20

Miśki - faktycznie jak drogówka na służbie :lol: :lol: :lol:

Produkcja coli w wykonaniu Lenki mnie zaintrygowała :lol:

A teraz - noooo wyyyybaaaacz PAPo - na co ja zwracam uwagę... :lol: MAPA! Masz fajny naszyjnik na tej jednej focie :lol: :lol: :lol: Pozdrawia wielbicielka nietuzinkowej biżuterii niekruszcowej :wink: :D
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 29.12.2008 10:24

jacky6 napisał(a):
K2 napisał(a):Cześć,
Natomiast w okolicach Sybina na bazę wypadową polecałbym miejscowość Rasinari. Cicha i sympatyczna. Jadąc od Sybina kawałek za skansenem ASTRA, ładnie opisanym przez PAP'a.
Nie mogę się doczekać następnego odcinka :-)
K2


także nie mogąc się doczekać kolejnego odcinka trochę dopiszę o nocowaniu...
staram się łączyć miejsce noclegowe z opcją spaceru wieczornego, ale czytając dorady i opisy z regionu Braszova i tak pozostanę na improwizacji i w godzinach popołudniowych zaklepię sobie spanko...
a pro po Rasinari ... czy ta miejscowość jest na głównej trasie, czy trzeba z niej zjechać ? i od Sibiu w którą stronę, bo lekko się pogubiłem ...



Cześć,
Jeśli lubisz wieczorne spacery przy miejscu noclegowym to lepiej oczywiście szukać spanka w miastach. Rasinari to wieś. Leży przy bocznej drodze z Sybina na południe, do miejscowości Paltinis. A ten jest fajnym punktem wypadowym na górskie wycieczki. Nie pamiętam nazwy tych gór.
Dla zwolenników agroturystyki polecam rumuńską stronę, w Rasinari mieszkaliśmy w pensjonacie Phoenix
http://www.antrec.ro/en-budget-hotel-re ... mania.html

Pzdr
Krzysiek
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 29.12.2008 11:30

PAP napisał(a):
Kevlar napisał(a):Za ogrodzeniem niedźwiadki nie robią już takiego wrażenia co na wyciągnięcie ręki :)


Kevlar,

To prawda :roll: ... zatem jeśli ktoś by chciał zobaczyć 'nasze' miśki, to trzeba jechać do RO :D ...

Pozdrawiam,

PAP


Niedźwiedzi w Rumunii dostatek, zostało to potwierdzone. Jest ich ponoć 5 500. Góry Bucegi gdzie zrobiliście te zdjecia często są świadkami spotkań z niedźwiedziami. Niestety ludzie zapominają, że to dzikie zwięrzeta i podchodzą blisko żeby zdjecie było ładniejsze. Każdego roku słyszę o smiertelnych ofiarach rumuńskich miśków. :-(

Pzdr
K2
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1372
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 29.12.2008 12:27

K2 napisał(a):Dla zwolenników agroturystyki polecam rumuńską stronę, w Rasinari mieszkaliśmy w pensjonacie Phoenix
http://www.antrec.ro/en-budget-hotel-re ... mania.html

Pzdr
Krzysiek


K2,

Dzięki za link :D ...

Pozdrawiam,

PAP
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 29.12.2008 13:02

PAP napisał(a):Dzień 8

06/09/2008 sobota

odległość: 260 km

trasa: Brasov - Prejmer - Harman - Sinaia - Bucuresti


C.D.N.


Niestety kończy się relacja po tej części Rumunii którą trochę "liznąłem" przed kilkoma laty :-(
Podobnie jak Tobie bardziej mi się podobał Prejmer niż Harman. Tego drugiego to w ogóle można sobie darować wg. mnie. Natomiast Prejmer bardzo nam sie podobał. Szkoda natomiast że nie odwiedziliście Viscri, tamtejszy warowny kościół zrobił na nas najwieksze wrazenie. No ale to oczywiście subiektywne.
Ciekawe i na pewno warte zobaczenia jest wnętrze zamku Peles w Sinaia. Polecam następnym razem.

Pzdr
K2
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 30.12.2008 11:52

Ja ostatnio tylko gościnnie na forum. A to za sprawą paskudnego 3-tygodniowego przeziębienia i rożnego samopoczucia w ... ciąży.

Shtriga,
myślę, że gusta mamy podobne, nie tylko w kwestii naszyjnika.
Ów turkusowo-szmaragdowy darzę sympatią za cudny kolor, ale też jest dla mnie pamiątką, gdyż zakupiony został na festynie charytatywnym, współorganizowanym przez Lenki przedszkole, jako prezent od PAPa.

Pozdrawiam,

MAPA
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone