Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bajka o Hvarze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.02.2017 22:52

Super wycieczka, szkoda, że tego piwa w kieszeni brakło, wtedy to by mogło być :oczko_usmiech: nawet sv Nikola :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.02.2017 21:22

Ale ekstra spacer, wydoki praktycznie jak z drogi do groty w SV. Njedjeli :wink:
Jakbyś czasem w Povlji wybierał się na górę z krzyżem proszę potem o instrukcję gdziestart chociaż mam nadzieję, że jeszcze w którejś relacji uda mi się to znaleźć :) :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.02.2017 21:43

wiolek_lp napisał(a):Jakbyś czasem w Povlji wybierał się na górę z krzyżem proszę potem o instrukcję gdziestart

No niby tutaj widać, że trzeba iść po tych małych kropeczkach na szczyt Gračišće:
https://www.openstreetmap.org/#map=16/43.3316/16.8350
...ale podczas pierwszego pobytu tej ścieżki po prostu nie zauważyliśmy - zasłaniał ją perfidnie jakiś spory samochód parkujący przy drodze. Ścieżyna niewielka, więc łatwo przeoczyć, ale w zeszłym roku już naprawiłam błąd i dotarłam na szczyt. :)

aP1260879.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.02.2017 21:50

Dziękuję Mikromir :D Właśnie u Ciebie czytałam, że nie trafiliście na ścieżkę i będę zwracać uwagę żeby jej nie przeoczyć ;)

A tak swoją drogą do określania miejsc i zatoczek posługujecie się właśnie openstreetmap czy istnieje jakaś fajna mapka do wydrukowania taka jak ta z Hvaru :?: :twisted:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.02.2017 22:04

wiolek_lp napisał(a):A tak swoją drogą do określania miejsc i zatoczek posługujecie się właśnie openstreetmap czy istnieje jakaś fajna mapka do wydrukowania taka jak ta z Hvaru :?: :twisted:

No niestety nie natknęłam się online na taką fajną jak ta hvarska. Mam papierową mapę z dalmatyńskimi wyspami + szczegółową openstreetmap. Drukowałam sobie fragmenty z odpowiednim zoomem. Openstreetmap jest naprawdę niezła, zaznaczone są nawet małe ścieżynki. Prowadziła mnie ostatnio do Ključnej. Kiedyś byłam już też blisko Tatinji, gdy niestety zbuntowało mi się zmęczone dziecię. Obrazek
Taki los matki... :wink:

BTW, nowy malutki plac zabaw zrobili przy kościele. :)


Krzysiu, sorry za OT, i to jeszcze o konkurencyjnej wyspie. 8O :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.02.2017 22:16

W takim razie trzeba będzie z opeen street podrukować :) Ja tamtą fajną z Hvaru też drukowałam w 5 częściach i kleiłam ;)

Jak jest plac zabaw to jest wszystko :lol: chociaż nie wiem czy chłopaki będą mieli siły po naszych przeprawach :wink: Chociaż o dziwo jakoś Brać panuję bez spinania się, jakoś tak bardziej na luzie niż zeszłoroczny Hvar :twisted:

Myślę, że Krzysiek się nie obrazi tym bardziej, że może też skorzysta z informacji :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 16.02.2017 19:23

wiolek_lp napisał(a):Myślę, że Krzysiek się nie obrazi tym bardziej, że może też skorzysta z informacji :wink:


Oczywiście że się nie obrażę :D
A wręcz przeciwnie :D tak jak mówisz mam gotowca :mrgreen:
Także szukałem mapki wyspy takiej jak z Hvaru , niestety nic ciekawego nie znalazłem i odpuściłem :?
Myślę że na miejscu coś spróbuję kupić w agencji lub kiosku 8)
Jak będzie droga to Ci później jakoś podrzucę , albo zostawię u Nady :mrgreen:


Danusia , Brać to już nie konkurencja bo tam jadę :D
:papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.02.2017 09:09

:oczko_usmiech:

ehhh a to jeszcze zostało tyle czasu, dokładnie za pół roku melduję się w Povlji ( 17 sierpnia 8O ) i jak tu tyle wytrzymać 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.02.2017 09:45

lotnikwsk napisał(a):Także szukałem mapki wyspy takiej jak z Hvaru , niestety nic ciekawego nie znalazłem i odpuściłem :?

A coś takiego będzie dobre :?:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.02.2017 19:39

Janusz Bajcer napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Także szukałem mapki wyspy takiej jak z Hvaru , niestety nic ciekawego nie znalazłem i odpuściłem :?

A coś takiego będzie dobre :?:


Super , dzięki Janusz, zaraz drukuję :D :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2017 19:57

Janusz Bajcer napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Także szukałem mapki wyspy takiej jak z Hvaru , niestety nic ciekawego nie znalazłem i odpuściłem :?

A coś takiego będzie dobre :?:


Janusz trzeba Ci przyznać,że
jesteś"Miszcz" :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.02.2017 20:18

tomekkulach napisał(a):Janusz trzeba Ci przyznać,że
jesteś"Miszcz" :D

Po prostu ma siódmy zmysł :roll: ...wyszukiwarka w centralnym ośrodku mózgowym :D :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.02.2017 21:05

W poszukiwaniu plavaca i travaricy


W Ivanie wina ani rakiji nie brakuje :D
Można ją kupić w piwniczce przy plaży, kawałek wyżej prosto z beczki , nad drogą w komórce
albo na stoliku u starszego pana

DSC_4703.JPG




i jeszcze nie wiadomo gdzie :roll:

Ów starszy pan przy hurtowych zakupach dawał potężną promocję a później jeszcze dorzucał lawendowe olejki, pomidory itp. :D

Ala ja i tak postanowiłem poszukać interesujące mnie napoje u źródła :lol:
Odczytałem adres z butelki i pojechałem szukać źródeł :mrgreen:
Kierunek Svirče , najpierw zatrzymujemy się przy kościele ,fajne palmy im tu urosły 8O

DSC_5094.JPG

DSC_5099.JPG

DSC_5100.JPG

DSC_5101.JPG

DSC_5102.JPG

DSC_5104.JPG

DSC_5106.JPG

DSC_5107.JPG

DSC_5108.JPG

DSC_5109.JPG

DSC_5110.JPG



troszkę panoramy

DSC_5112.JPG

DSC_5118.JPG



Następnie wjeżdżam w jakąś dziurę i pytam o winiarnie

DSC_5114.JPG

DSC_5115.JPG

DSC_5116.JPG

DSC_5117.JPG



Pytam o wino , dwóch młodych chłopaków odpowiada że może by gdzieś butelkę znaleźli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mówię że nie chcę butelki tylko szukam winiarnię :roll: .....nic o tym nie słyszeli :evil:
No to wracamy , nagle żona coś wypatrzyła ( jakieś stalowe beki ) .... i jest na uboczu PZ SVIRČE OTOK HVAR :D

Ceny rzeczywiście parę kun niższe niż u starszego pana :D
ale na gratisy już nie ma co liczyć :D
Byłem tak zajęty zakupami :roll: ... wiadomo trzeba to wszystko tak poprzeliczać aby do następnych wakacji wystarczyło :mrgreen:
że nie mam ani jednej fotki :oops:


PS. Rafał78 polecił mi białe wino BOGDANUŠA , jego odkrycie z zeszłego roku , bardzo dobre :D
podobno to jest szczep rosnący tylko na Hvarze . :papa:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 19.02.2017 13:30

PS. Rafał78 polecił mi białe wino BOGDANUŠA , jego odkrycie z zeszłego roku , bardzo dobre :D
podobno to jest szczep rosnący tylko na Hvarze . :papa:


Namówił mnie na to wino sprzedawca z tej piwniczki koło plaży , a o tym że jest to szczep endemiczny dowiedziałem się z programu Makłowicza.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.02.2017 21:20

Rafał78 napisał(a):o tym że jest to szczep endemiczny dowiedziałem się z programu Makłowicza.

Mi ten odcinek gdzieś umkną :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bajka o Hvarze - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone