Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Badyle, trawy i inne zielska ...

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.07.2018 23:49

Powrót do Eosa i 50mm :)
Załączniki:
IMG_0169.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2018 06:31

21monika napisał(a):
smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
Kolory lata również Heliosem malowane


Agreścik najlepszy, jednak w tym wypadku zmienił bym jeszcze kąt ustawienia obiektywu do głównej gałązki z owocami.


Nooo i masz.


- Już wygada lepiej :)
- Co do biedroneczki pamiętaj o zasadnie złotego trójpodziału.

Oglądaj dużo kadrów roślin, kwiatów, a pomału sama zaczniesz wychwytywać swoje błędy. Co za tym idzie bardzo poprawisz swoje prace. Ja też jestem amatorem i jak to mówią "człowiek głupim się rodzi i głupi umiera". Pamiętam swoje pierwsze kadry wystawiane na forum. Wyglądały jak kupa aligatora :( :boss:

Bea.ta napisał(a):Powrót do Eosa i 50mm :)



Żona kazała mi napisać coś miłego. I napiszę :) Lubię ciebie Beato :)

Jednak co do zdjęcia obrócił bym aparat wzdłuż pionowej osi kwiatu o 45' w prawo i niewykluczone, że jeszcze o 45' do góry w stronę osi X. :oczko_usmiech:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dla Beaty by się nie boczyła na starego smoka. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 01.08.2018 07:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.08.2018 07:19

Jak mi odbije i będę chciała przypodobać się tobie to zacznę odwracać aparat tak żeby tobie było miło.
Póki co pozwol że będę robiła zdjęcia po mojemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2018 07:30

Bea.ta napisał(a):Jak mi odbije i będę chciała przypodobać się tobie to zacznę odwracać aparat tak żeby tobie było miło.
Póki co pozwol że będę robiła zdjęcia po mojemu.


Wolna,wolna jest wolna wola. Co nie znaczy, że wyprowadza na prostą. :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.08.2018 07:34

Jeżeli ci się wydaje, że masz zdjęcia bez zarzutu to pierwsze zbyt ciasny kadr i niepokojąco odcięty dol a na drugim skupilvys się fotograficzne na pierwszym planie przy pomocy przesłony bo zrobił się płaski nieczytelny obraz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2018 10:27

Bea.ta napisał(a):Jeżeli ci się wydaje, że masz zdjęcia bez zarzutu to pierwsze zbyt ciasny kadr i niepokojąco odcięty dol a na drugim skupilvys się fotograficzne na pierwszym planie przy pomocy przesłony bo zrobił się płaski nieczytelny obraz.


Czytaj j/w napisałem, człowiek uczy się całe życie i głupim umiera. Zawsze z chęcią wysłucham uwag dotyczących moich prac. Mogę dzięki temu je przeanalizować,wykonać lepsze. Tego nauczyło mnie, to forum z przed paru lat. Jeszcze gdy czynnie uczestniczył w nim Leszek. Lecz od tamtej pory sporo się zmieniło. Bardzo dziękuję Tobie za uwagi. Bądż pewna, że z tego powodu nie będę Tobie czynił żadnych nieprzyjemności , a na pewno bił piany. Dzięki.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.08.2018 21:02

Popołudniowo
Załączniki:
IMG_1889.JPG
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 02.08.2018 18:39

smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
Kolory lata również Heliosem malowane


Agreścik najlepszy, jednak w tym wypadku zmienił bym jeszcze kąt ustawienia obiektywu do głównej gałązki z owocami.


Nooo i masz.


- Już wygada lepiej :)
- Co do biedroneczki pamiętaj o zasadnie złotego trójpodziału.

Oglądaj dużo kadrów roślin, kwiatów, a pomału sama zaczniesz wychwytywać swoje błędy. Co za tym idzie bardzo poprawisz swoje prace. Ja też jestem amatorem i jak to mówią "człowiek głupim się rodzi i głupi umiera". Pamiętam swoje pierwsze kadry wystawiane na forum. Wyglądały jak kupa aligatora :( :boss:


Jak widać każdy robi to co lubi i jak lubi złoty trójpodział
i kadrowanie tak tak, ale zawsze mamy coś od siebie i dla siebie tzn :mrgreen: bo tak mi się podoba bardziej . :D Tak po prostu bywa :( a na naukę zawsze jest czas i miejsce oraz nigdy jej za dużo :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2018 18:50

21monika napisał(a):
smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
Kolory lata również Heliosem malowane


Agreścik najlepszy, jednak w tym wypadku zmienił bym jeszcze kąt ustawienia obiektywu do głównej gałązki z owocami.


Nooo i masz.


- Już wygada lepiej :)
- Co do biedroneczki pamiętaj o zasadnie złotego trójpodziału.

Oglądaj dużo kadrów roślin, kwiatów, a pomału sama zaczniesz wychwytywać swoje błędy. Co za tym idzie bardzo poprawisz swoje prace. Ja też jestem amatorem i jak to mówią "człowiek głupim się rodzi i głupi umiera". Pamiętam swoje pierwsze kadry wystawiane na forum. Wyglądały jak kupa aligatora :( :boss:


Jak widać każdy robi to co lubi i jak lubi złoty trójpodział
i kadrowanie tak tak, ale zawsze mamy coś od siebie i dla siebie tzn :mrgreen: bo tak mi się podoba bardziej . :D Tak po prostu bywa :( a na naukę zawsze jest czas i miejsce oraz nigdy jej za dużo :lol:



Też tak kiedyś myślałem, a na moje starsze prace ciężko mi patrzeć. Zasada złotego trójkąta, podziału jak zwał tak zwał. Są podstawą fotografowania. Jak ją opanujemy możemy bawić się w eksperymenty. Sorry więcej się nie będę wypowiadał ponieważ wygląda na to, że takie wypowiedzi na forum są niestosowna. Wracam do swoich łódek i pontonów. :mrgreen: :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 02.08.2018 19:12

smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
- Już wygada lepiej :)
- Co do biedroneczki pamiętaj o zasadnie złotego trójpodziału.

Oglądaj dużo kadrów roślin, kwiatów, a pomału sama zaczniesz wychwytywać swoje błędy. Co za tym idzie bardzo poprawisz swoje prace. Ja też jestem amatorem i jak to mówią "człowiek głupim się rodzi i głupi umiera". Pamiętam swoje pierwsze kadry wystawiane na forum. Wyglądały jak kupa aligatora :( :boss:


Jak widać każdy robi to co lubi i jak lubi złoty trójpodział
i kadrowanie tak tak, ale zawsze mamy coś od siebie i dla siebie tzn :mrgreen: bo tak mi się podoba bardziej . :D Tak po prostu bywa :( a na naukę zawsze jest czas i miejsce oraz nigdy jej za dużo :lol:



Też tak kiedyś myślałem, a na moje starsze prace ciężko mi patrzeć. Zasada złotego trójkąta, podziału jak zwał tak zwał. Są podstawą fotografowania. Jak ją opanujemy możemy bawić się w eksperymenty. Sorry więcej się nie będę wypowiadał ponieważ wygląda na to, że takie wypowiedzi na forum są niestosowna. Wracam do swoich łódek i pontonów. :mrgreen: :papa:
[/quote]

Źle mnie zrozumiałeś ja po prostu czasem tak mam a wszelkie rady, porady są mile widziane . :D
Załączniki:
DSC_0060.JPG
Kfiatek dla złagodzenia obyczajów.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 05.08.2018 09:14

Strasznie fachowo się tu zrobiło 8O Strach coś wrzucić :wink:
Zaryzykuję.

DSC_0014.JPG


DSC_0020.JPG


Z heliosem u płota :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.08.2018 10:26

Pierwsze fajne. Ale skomorki oglądam :)
Kiedyś tu było bardziej fachowo. Ale generalnie chodzi o to, żeby cieszyć się z robienia zdjęć. To ma być zabawa. Owszem jakieś podstawy trza znać ale ja do tego podchodzę mocno intuicyjnie ;)
Szkoła i wiele ..wiele lat fotografowania zrobiło swoje.

Wczorajszy bieg wychodzącego slonca :)
5.45 Debowiec ... 5ty kilometr z 23 ;)
Załączniki:
20180804_060230.jpg
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 05.08.2018 10:46

To jak z pichceniem z książką kucharską. Strasznie nudne i przeważnie nie wychodzi :mrgreen:
Weź Beata wypocznij, niedziela jest :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.08.2018 10:49

Dokładnie tak samo ;) serce trzeba włożyć w to co się robi :)

Właśnie mam zamiar wypocząć :) już odespalam 8km wystartowane dziś dokładnie o 4.18 ;)
Zdjęcie jest z wczorajszego biegania :)
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 06.08.2018 21:14

Bea.ta napisał(a): serce trzeba włożyć w to co się robi


Trza trza :wink:


DSC_0068.JPG


DSC_0081-crop.JPG


DSC_0064.JPG


dederowski tessar dla odmiany
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Badyle, trawy i inne zielska ... - strona 1534
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone