Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Badyle, trawy i inne zielska ...

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2018 20:12

Wrzucę dla rozluźnienia swoje badyle łapane Zenitem:
kwiat1.jpg


i Dziadkową Flintą :)
kwiat2.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2018 20:29

AdamZ napisał(a):Wrzucę dla rozluźnienia swoje badyle łapane Zenitem:
kwiat1.jpg



Ładne zdjęcie :) Jednak razi na pierwszym planie niewyostrzony kwiat.


AdamZ napisał(a):i Dziadkową Flintą :)
kwiat2.jpg



Zdjęcie, zdjęcie... kwiat.


Jak, to mówią poradniki starajmy się kwiatom robić kadry obiektywem na wprost obiektu. Czasami zastosujmy sztuczkę zapryskując obiekt wodą. :D


ps."Jak to napisałeś dla rozładowania atmosfery " :D Z Beatą znamy się jak łyse konie i czasami robimy sobie żarciki. Chociaż ostatnio dużo mniej z powodu mojego braku na forum. To jednak zupełnie inna historia. :boss:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2018 21:08

smoki3 napisał(a):Jak, to mówią poradniki ...

Dziękuję za cenne uwagi, na to właśnie liczyłem wrzucając tu wyniki swoich zmagań ze sprzętem. Jeszcze sporo pstrykania przede mną w nadziei że kiedyś pokażę to co miałem zamiar pokazać :)
Rozładowanie było tylko łącznikiem, bez wchodzenia w Wasze relacje :hut:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.07.2018 21:50

smoki3 napisał(a):
AdamZ napisał(a):Wrzucę dla rozluźnienia swoje badyle łapane Zenitem:
kwiat1.jpg


Ładne zdjęcie :) Jednak razi na pierwszym planie niewyostrzony kwiat.

Niekoniecznie razi, centralnie jest ostro i osobiście mnie to nie razi.

smoki3 napisał(a):Zdjęcie, zdjęcie... kwiat.


Jak, to mówią poradniki starajmy się kwiatom robić kadry obiektywem na wprost obiektu. Czasami zastosujmy sztuczkę zapryskując obiekt wodą. :D
W poradnikach różne rzeczy piszą, nie musi być obiekt na wprost obiektywu, należy wykazać się kreatywnością.
Zdjęcie musi zatrzymać oglądającego.

quote="smoki3"]ps."Jak to napisałeś dla rozładowania atmosfery " :D Z Beatą znamy się jak łyse konie i czasami robimy sobie żarciki. Chociaż ostatnio dużo mniej z powodu mojego braku na forum. To jednak zupełnie inna historia. :boss:

Jakie łyse konie? :roll: bez przesady :roll: jeszcze nikt mi nie powiedział, że wyglądam jak koń :roll:
:)
Z powodu innych historii dawno nie było akcji - "różne żarciki" ale to inna historia.

Skupmy się na zdjęciach po prostu.


AdamZ - czym robiłeś to drugie zdjęcie?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2018 22:06

Bea.ta napisał(a):AdamZ - czym robiłeś to drugie zdjęcie?

W drugim zdjęciu do mojej budżetowej Sony A390, dopiąłem Konica Minolta AF 70-210 mm f/4, nazywaną na forach flintą dziadka (zachwyciło mnie to określenie :) Wcześniejsze kwiatuszki starałem się uchwycić Heliosem
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.07.2018 22:13

AdamZ napisał(a):W drugim zdjęciu do mojej budżetowej Sony A390, dopiąłem Konica Minolta AF 70-210 mm f/4, nazywaną na forach flintą dziadka (zachwyciło mnie to określenie :) Wcześniejsze kwiatuszki starałem się uchwycić Heliosem


No to efekt niezły :)
żałuję, że nigdy nie miałam Zenitha :) bo załapałam się jedynie na Smienę ;) a potem już tylko Canony.
wiec czuję braki :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 30.07.2018 22:21

Tak Beata brak Zenita to poważna wyrwa w doświadczeniu fotograficznym :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 30.07.2018 22:35

Bea.ta napisał(a):No to efekt niezły :)

Dziękuję :mrgreen:
Smiena to też był kawał porządnego sprzętu. Ze zmiennym szczęściem próbowałem coś nim robić w podstawówce :lol: . Udało mi się później naciągnąć rodziców na Zenitha. Mam duży sentyment do tego aparatu. Sporo zdjęć nim napstrykałem w liceum. Wywoływanie zdjęć w mikroskopijnej łazience, powiększalnikiem ustawionym na pralce to była Magia :oczko_usmiech: :papa:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.07.2018 22:37

LRobert napisał(a):Tak Beata brak Zenita to poważna wyrwa w doświadczeniu fotograficznym :-)

Nie podpuszczaj, bo sobie kupię ;)

AdamZ napisał(a):Dziękuję :mrgreen:
Smiena to też był kawał porządnego sprzętu. Ze zmiennym szczęściem próbowałem coś nim robić w podstawówce :lol: . Udało mi się później naciągnąć rodziców na Zenitha. Mam duży sentyment do tego aparatu. Sporo zdjęć nim napstrykałem w liceum. Wywoływanie zdjęć w mikroskopijnej łazience, powiększalnikiem ustawionym na pralce to była Magia :oczko_usmiech: :papa:

Tylko mój kierunek w Plastyku nie miał fotografii :( ale nadrobiłam to jakoś ;)
też miałam ciemnie w domu :) i zawsze z przejęciem czekałam na efekty kąpieli w chemii ;) zapach akcji pamiętam do dzisiaj :)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 30.07.2018 22:39

wysłać mam jeszcze w szafie jakieś 2 sztuki :-)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 30.07.2018 22:48

LRobert napisał(a):wysłać mam jeszcze w szafie jakieś 2 sztuki :-)

To trzymaj dla potomnych :) za chwilę osiągną cenę samochodu ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2018 23:05

Zenity wywaliłem ponieważ zaczęły rysować kliszę, bolszaja technologia :evil: . Smiena jeszcze gdzieś leż. :D (przez nią i moją siostrę w 1986 trafiłem na komisariat w Zagrzebiu 8O ). Natomiast jeszcze parę lat wykorzystywałem obiektywy z Zenita. Teraz ostał się jeszcze jeden, bardzo rzadko używany leży z sentymentu. Natomiast Zenitowski uchwyt pistoletowy bardzo się przydaje. :mrgreen:

Łyse konie, hy tak ... jeden na pewno :boss: Drugi, to odmiana żeńska od konia czyli ... :smo:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 30.07.2018 23:39

DSC_0006.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0035.JPG
DSC_0042.JPG


Kolory lata również Heliosem malowane
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2018 05:00

21monika napisał(a):
Kolory lata również Heliosem malowane


Agreścik najlepszy, jednak w tym wypadku zmienił bym jeszcze kąt ustawienia obiektywu do głównej gałązki z owocami.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 31.07.2018 22:51

smoki3 napisał(a):
21monika napisał(a):
Kolory lata również Heliosem malowane


Agreścik najlepszy, jednak w tym wypadku zmienił bym jeszcze kąt ustawienia obiektywu do głównej gałązki z owocami.


Nooo i masz.

DSC_0012.JPG


a nawet z biedroneczką

DSC_0008.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Badyle, trawy i inne zielska ... - strona 1533
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone