Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Azerbejdżan

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005
Azerbejdżan

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 07.09.2006 09:34

Słyszałem, że jest b. tanio i egzotycznie. Był tam ktoś?
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 07.09.2006 11:18

znam tylko tyle
Obrazek
:lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 07.09.2006 11:27

A masz juz jakies plany, że pytasz o Azerbejdżan? :D

A tak serio to po głowie mi bardzo serio chodziła Armenia i Gruzja, ale póki co nie umiem się uwolnić od Bałkanów... :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.09.2006 11:46

Znajoma dotarła aż nad Bajkał, lecz jeszcze nie było okazji, żeby temat przegadać. Jak Wam powiem, że komórki tam działają, ale są mieściny, które w ubiegłym roku miały dopiero prąd założony....
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 07.09.2006 15:49

shtriga napisał(a):A masz juz jakies plany, że pytasz o Azerbejdżan? :D

A tak serio to po głowie mi bardzo serio chodziła Armenia i Gruzja, ale póki co nie umiem się uwolnić od Bałkanów... :D


No prosze, ja zastanawiam się czy w przyszłym roku nie pojechać do Gruzji i Armenii :-). Piekne góry, choć na pewno nie tak puste jak w Albanii....
Problem jeszcze polega na tym, że chciałbym jechać swoim samochodem. Są dwie trasy - przez Ukraine (i promem) lub przez Turcje. Czasu jeszcze dużo....
Znajoma wróciła właśnie z Gruzji, w weekend się spotkamy więc może czegoś sie dowiem ciekawego....
kiri
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiri » 22.09.2006 21:48

Napisz prosze co znajoma powiedziala o tej gruzji :)
pzdr.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 22.09.2006 22:30

Znajoma bardzo zadowolona!
Poruszali się miejscowym "transportem", dzieki czemu bardziej mogli poznać relacje miedzy ludźmi. Tam tez nawiązywali jakieś kontakty..., kierowcy jezdzili bardzo szybko tamtejszymi górskimi drogami....
Ludzie nastawieni byli bardzo miło, wieczorami wspólnie z Gruzinami można było wypić za zdrowie rodziny, sąsiada, ojczyzny :-)

Jednym słowem - poleca wszystkim wyjazd.... Relacji za nią nie napisze :-), a myśle ze wtedy dopiero można byłoby coś ciekawego się dowiedzieć....
Ja nie chce tu pisać za duzo bo nie byłem, nie widziałem i moge coś przekręcić....
Wracać za bardzo jej się stamtąd nie chciało, więc chyba te 3 tygodnie spędziła miło.... hehe
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 23.09.2006 11:32

Ooo... ja byłem w azerbejdżanie, dokładnie w czelekienie i krasnowodsku (czy jakoś tak)- dokładnie po drugiej stronie moża kaspijskiego na wysokości Baku nad taką małą zatoczką. Powiem wam tyle, że cro się nie umywa jeśli chodzi o odmienność od Polski. Jesli chodzi o warunki dla turystów to jest to chyba jeszcze trzeci świat. Choć tego dokładnie i wiarygodnie nie mogę ocenić, bo byłem u znajomych, miałem noclegi, przejazdy no i w ogóle wszystko za free. Także widok wałęsających się i buszujących po śmietnikach wielbłądów 8O , i pola z arbuzami na które pierwszy (i jak dotąd jedyny raz w życiu) nie mogłem już patrzeć.

Powrót do Azja

cron
Azerbejdżan
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone