Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 06.08.2014 21:46

sanchopan napisał(a):
ołowiany napisał(a):
sirk napisał(a):Jestem ciekaw co by było, gdybyś w BiH zaliczył niechcący dzwona ze swojej winy bez ZK. Może dla uwiarygodnienia swych słów dokonasz tego przy okazji następnej przejażdżki? Twe słowa z pewnością będą wtedy bardziej wiarygodne. Chyba, że źle zrozumiałem Twój post i na BiH ZK miałeś.


Sądzę, że Sanchopan ironizował...:)


Oczywiście - ale niektórzy na to... lat wielu potrzebują, żeby "zajarzyć". :mrgreen: :oczko_usmiech:

Jasna sprawa, wczoraj piekielnie ciężki dzień i szare komórki zamarły :D Choć jasność Twego przekazu jest wybitnie dyskusyjna, poczytaj swego posta jeszcze raz.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 06.08.2014 22:18

waldis napisał(a):
sanchopan napisał(a):Niektórzy do dzisiaj wierzą, piszą i mówią, że "do BiH trzeba ZK, ale na tranzyt do Dubrownika - nie trzeba! Przejechałem, sprawdziłem - nie trzeba było". :mrgreen: :oczko_usmiech:

Jak sprawdziłeś? Miałeś szczęście, że Cię nie wywołali do kontroli, czy zatrzymałeś się i zapytałeś policjanta(bo wiesz, to jest różnica)? Mnie wywołali, a ja ZK nie miałem (dwa lata temu). Pot po plecach spłynął (zwłaszcza, że jechałem już z Dubrownika), ale dałem sobie radę. Niemniej jednak ten kawałek BiH do wjazdu do Cro to chyba najgorsza podróż mojego życia.


Co znaczy, że "dałeś sobie radę"? Że głupio zrobiłeś, że ZK nie miałeś, czy że głupio zrobiłeś, że nie pomyślałeś przed wyjazdem, że kraj przez który będziesz przejeżdżał ma taki wymóg?
Jedziesz gdzieś, do obcego kraju - i nie wiesz jakie zwyczaje tam panują i przepisy, których przestrzeganie leży w twoim własnym interesie? Chcesz spłacać "wypadkowicza" do końca życia?
Chłopie, ogarnij się, proszę!

P.S. A że nie orientujesz się KOMPLETNIE w żartach, to już mniejsza o to - wątek OT, uwaga była luźna, potem wyjaśniłem, że to żart - choć na faktach tutaj autentycznych - a ty dalej nie czytasz, albo czytasz a nie rozumiesz. Masakra! :oczko_usmiech:
DonFrogg
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DonFrogg » 07.08.2014 08:54

heheh nie mogłem się powstrzymać, jak w czeskiej komedii ;)
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 26.03.2015 12:13

Naprawa auta w Chorwacji to często duży wydatek. Siostra w była w Biest'cie koło Drvenika. Padł alternator, ściągali oryginał 10 dni - 1800 zł z robotą. Kurier do Cro kosztuje kosmiczne pieniądze, chciałem wysłać alternator z Polski ale koszt chyba 1200 zł... . Ja miałem w u roku lawetę mojej 407 na szczęście w Częstochowie (w drodze do Cro) - padł czujnik temp płynu chłodzącego. Spaliśmy z Assistanca w Częstochowie, rano serwis Regula ogarnął temat (180 zł ;) ) i pojechaliśmy do Chorwacji. Najlepiej mieć assistance z holowaniem i noclegiem , wtedy jest czas na naprawę. Ja płacę za wersję na Europę do mojego AC coś koło 100 zł na rok.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.03.2015 13:58

encomp napisał(a):Naprawa auta w Chorwacji to często duży wydatek....


"Naprawa" węża do chłodnicy, która polegała na odcięciu dziurawego fragmentu, wsadzeniu do środka rurki i ściśnięciu opaskami - 630 HRK :!: :evil:
Oczywiście szlag to trafił po 300 km :!: :evil:

Rzecz się działa w Supetarze, a właściciel się zaklinał na wszystkie świętości, że dojadę do Polandii....
Tak więc ten warsztat radzę omijać szerokim łukiem! :evil:

Dla porównania koszt takiej usługi u nas (nowy wąż +plus robocizna)....100zł.
szameks
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szameks » 03.09.2016 21:39

Witam, wpadłem na ten wątek szukając informacji o mechanikach w HR. Przyznam że mam ograniczony czas online i nie wykorzystałem go na przeczytanie regulaminu (ale nadrobię jak tylko będę miał go więcej, obiecuję). Jestem obecnie w Karigadorze, ok 25km od Poreč. Dzisiaj zaczęliśmy z żoną słyszeć lekkie stukanie z wibracjami na zakrętach w przednim prawym kole, obstawiamy łożysko. Czy ktoś w tych okolicach ma namiar na sprawdzonego mechanika? Znalazłem serwis Renault - Dacia w Porečiu (mam Renault Laguna z 2007) ale boję się kosztów - nie mamy żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Z góry dzięki za ew. pomoc.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.09.2016 21:53

szameks napisał(a):Witam, wpadłem na ten wątek szukając informacji o mechanikach w HR. Przyznam że mam ograniczony czas online i nie wykorzystałem go na przeczytanie regulaminu (ale nadrobię jak tylko będę miał go więcej, obiecuję). Jestem obecnie w Karigadorze, ok 25km od Poreč. Dzisiaj zaczęliśmy z żoną słyszeć lekkie stukanie z wibracjami na zakrętach w przednim prawym kole, obstawiamy łożysko. Czy ktoś w tych okolicach ma namiar na sprawdzonego mechanika? Znalazłem serwis Renault - Dacia w Porečiu (mam Renault Laguna z 2007) ale boję się kosztów - nie mamy żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Z góry dzięki za ew. pomoc.

Na zakręcie stukanie w przednim kole? Przegub raczej.

Może to coś pomoże?
http://www.eporec.info/pula/auto-servis-porec/1048
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.09.2016 07:09

szameks napisał(a):Witam, wpadłem na ten wątek szukając informacji o mechanikach w HR. Przyznam że mam ograniczony czas online i nie wykorzystałem go na przeczytanie regulaminu (ale nadrobię jak tylko będę miał go więcej, obiecuję). Jestem obecnie w Karigadorze, ok 25km od Poreč. Dzisiaj zaczęliśmy z żoną słyszeć lekkie stukanie z wibracjami na zakrętach w przednim prawym kole, obstawiamy łożysko. Czy ktoś w tych okolicach ma namiar na sprawdzonego mechanika? Znalazłem serwis Renault - Dacia w Porečiu (mam Renault Laguna z 2007) ale boję się kosztów - nie mamy żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Z góry dzięki za ew. pomoc.


Skręć maksymalnie koła w prawo lub lewo i ruszaj powoli,jeśli będzie słychać trzaski to na pewno przegub i nie ma czym się martwić(do kraju dojedziesz),gorzej jak łożysko-podnieś auto na podnośniku,chwyć koło na godz 6 i 12 i energicznymi ruchami od siebie i do siebie sprawdż luz,na koniec zakręć kołem,jeśli słychać huk to łożysko kaput :D i to trzeba zrobić na miejscu.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 04.09.2016 07:14

Huk to znaczy głośny szum. Tak jeśli to łożysko to musisz wymienić bo rozsypie się w podróży. :hut:
Każdy mechanik sobie z tym poradzi, a do zakupu łożysk to nie ma powinno być żadnego problemu.
szameks
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szameks » 04.09.2016 10:05

Skorzystałem z waszych porad i już wiem że to na 99% łożysko. Skrajne skręcanie i ruch nic nie dał ale jak tylko podniosłem na lewarku i zakręciłem od razu było tarcie z dźwiękiem a koło od razu stopowało po puszczeniu. Tak dla pewności podnioślem jeszcze z lewej i tam oczywiście śmigało aż miło. Jutro będę dzwonił z recepcji Parku Campingowego Umag i pytał o koszty i czas nabliższe warsztaty z listy, ew wyśle maila z zapytaniami jeszcze dzisiaj. Dziękuję!
Lawnowerman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawnowerman » 19.07.2017 08:20

Wariuje mi klima w Foresterze - znacie jakiś serwis w Dubrowniku?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.07.2017 14:45

Ja naprawiałem nieszczelność w Orebicu,są tam dwa zakłady które się tym zajmują.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 15:23

A auto stało długo bez ruchu? Kiedyś podobny wątek przerabiałem po powrocie z urlopu. Wsiadam do auta żony, ruszam i słyszę jakiś hałas. Okazało się, że na tarczy zrobił się nalot i tarło o klocki. Wystarczyło kilka razy mocniej zahamować i problem załatwiony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 17:37

kmarcin76 napisał(a):A auto stało długo bez ruchu? Kiedyś podobny wątek przerabiałem po powrocie z urlopu. Wsiadam do auta żony, ruszam i słyszę jakiś hałas. Okazało się, że na tarczy zrobił się nalot i tarło o klocki. Wystarczyło kilka razy mocniej zahamować i problem załatwiony.

A czego dotyczy twój post ??? :roll:
aaaaa, odpowiadasz na post z 2016 r. gratki .
miszelos
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 16.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) miszelos » 11.08.2017 22:47

Niestety dołączam do grupy Forumowiczów, którym odmówił posłuszeństwa samochód na trasie z Chorwacji.
Jesteśmy obecnie uziemieni w Słowenii w Ljubljanie.
Nasz mondeo odpalił by za chwilę zgasnąć na biegu.

Z autem jest wszystko jak najbardziej w porządku. Odpala normalnie, jeździ normalnie. Ale w przypadku kiedy zgaśnie podczas cofania -w efekcie dodania za mało gazu, albo szybszego puszczenia sprzęgła - nie mogę uruchomić od razu silnika. Trzeba długo kręcić rozrusznikiem, czasem po parę razy aż w końcu uruchomi się.

Tym razem już nie odpalił i został przewieziony na lawecie do ASO Forda w Ljubljanie. Z autocasco. Nam zapewniono hotel na 1 noc i transport do i z hotelu.

Jutro oczekuję na werdykt. Już trzymam się za kieszeń
i zastanawiam się czy będą w stanie zrobić to w jeden dzień.
A jutro sobota...

Ps. Czy ktoś mógłby ewentualnie pomóc w zorganizowaniu lawety z Ljubljany do Warszawy gdyby okazało się coś najgorszego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !! - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone