Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Baśka Voda

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marpap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.11.2017
Awaria auta w Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpap » 29.06.2018 15:21

Witajcie. Mam problem z autem. Po kilkudniowym postoju rozładował mi się akumulator praktycznie do zera. Podejrzewam pozostawioną po podróży jakąś włączoną lampkę bo aku mam jeszcze na gwarancji. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje może jakąś ładowarką akumulatorową albo wie gdzie można w okolicy pożyczyć bądź ewentualnie kupić?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.06.2018 15:27

Rzecz poważna :) Pofatyguj się do najbliższego mechanika lub spytaj jakiegoś gospodarza. Jezeli jestes na kempingu z pewnością posiadają ładowarkę :)

automehaničar- mechanik samochodowy

Vrlo molim pomoć, moram napuniti bateriju- Bardzo prosze o pomoc, potrzebuję naładować akumulator :papa:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2018 15:34

Jeżeli aku w miarę nowy i piszesz, że mogła go rozładować pozostawiona w aucie włączona lampka to weź go odpal na popych pojeździj trochę i sam się naładuje :lol:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 29.06.2018 15:46

Awaria auta bez jaj :D :D :D :D :D prawie każdy co ma auto w Cro ma prostownik popytaj i będzie ok :oczko_usmiech:
marpap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpap » 29.06.2018 15:56

Z tą lampka to tylko podejrzewam bo akumulator rozładowany do zera. Nawet kontrolki nie zaświecą. Oczywiście porozmawiam z gospodarzem jak tylko wróci bo gdzieś wyjechał. Awaria może nie zbyt poważna ale stwierdziłem, że zapytam może ktoś przypadkiem w okolicy posiada z sobą jakaś mała ladowareczke :D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.06.2018 16:19

Diesel czy benzyna ?
marpap
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpap » 29.06.2018 16:25

Benzyna. Czy ktoś się orientuje jak po chorwacku nazywa się prostownik?
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2018 16:37

Bez obrazy ale to tak blacha sprawa że chyba każda kobieta by to ogarnęła. Już dawno byś go popchnął i odpalil :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.06.2018 16:45

marpap napisał(a):Benzyna. Czy ktoś się orientuje jak po chorwacku nazywa się prostownik?


nie kompromituj sie ! skoro tu piszesz znaczy masz dostęp do netu 8O Wiesz co to jest tłumacz google ? :twisted:

To jest chyba prowokacja bo nie chce mie się wierzyć w taką nieporadność :mrgreen:

anlama napisał(a):Bez obrazy ale to tak blacha sprawa że chyba każda kobieta by to ogarnęła. Już dawno byś go popchnął i odpalil :mrgreen:


rada conajmniej genialna, wiesz o jakie auto chodzi ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2018 17:02

Ja zawsze wożę w aucie kable rozruchowe. Kiedyś miałem problem w Golfie że "brał prąd", jeżeli jeździło się codziennie nie było problemu a jak postał tydzień to aku puste. Do puki nie znalazłem usterki (zwarcie w przyciskach otwierania szyb) a wiedziałem że auto będzie dłużej stało odkręcałem minusową klemę. :oczko_usmiech:
Ps. Raczej nie polecam odpalania auta "na pych", lepiej pogadać z gospodarzem i odpalić z kabli.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2018 17:06

marpap napisał(a):Z tą lampka to tylko podejrzewam bo akumulator rozładowany do zera. Nawet kontrolki nie zaświecą. Oczywiście porozmawiam z gospodarzem jak tylko wróci bo gdzieś wyjechał. Awaria może nie zbyt poważna ale stwierdziłem, że zapytam może ktoś przypadkiem w okolicy posiada z sobą jakaś mała ladowareczke :D
Małą ładowareczką to sobie można małą bateryjkę do zabawkowego autka naładować.
Jak wyładowany to tylko "dobry" prostownik i ładowanie minimum 10h prądem1/10 pojemności, ale tylko przy standardowym kwasowym akumulatorze.
Jeżeli akumulator typu EFB, AGM to tylko odpowiednią do tego ładowarką aby nie "ugotować" takiego akumulatora.
Jaki to jest samochód, marka , model, rocznik bo to ma duże znaczenie ze względu na elektronikę sterującą.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 29.06.2018 19:46

Taka awaria w dodatku już na miejscu to nie awaria. Jak złapie gość przysłowiową gumę to też będzie pytał na forum jak sobie poradzić i jak jest "opona" po chorwacku? No ludzie bez przesady 8O
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.06.2018 20:33

Tak. Bo to czasy ludzi "niech mi ktoś pomoze".
Zawsze to łatwiej niż ogarnąć się samemu ;)
Już dawno się przekonałam, że jakby zabrać niektórym neta to sobie nie poradzą z niczym.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.06.2018 20:41

Bea.ta napisał(a):Tak. Bo to czasy ludzi "niech mi ktoś pomoze".
Zawsze to łatwiej niż ogarnąć się samemu ;)
Już dawno się przekonałam, że jakby zabrać niektórym neta to sobie nie poradzą z niczym.


A jak braknie paliwa ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marpap podepnij kable, odczekaj 5 minut , odpal auto i daj mu pochodzić godzinke. Wystarczy o ile cos na lewo nie pobiera prądu.....
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.06.2018 20:41

Bea.ta napisał(a):Tak. Bo to czasy ludzi "niech mi ktoś pomoze".
Zawsze to łatwiej niż ogarnąć się samemu ;)
Już dawno się przekonałam, że jakby zabrać niektórym neta to sobie nie poradzą z niczym.

I nawigacje to się autem z domu nie ruszy :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone