Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Baśka Voda

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sylwko1978
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwko1978 » 29.06.2018 20:45

Jeśli nawet kontrolki nie świecą, to może go pchać nawet do Polski i tak nie odpali. Poza tym przy paleniu na "pych" może przeskoczyć rozrząd. Tylko i wyłącznie kable rozruchowe, a potem obserwacja bo może nie ma ładowania albo cela padła w aku.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.06.2018 21:02

kable do aku i masa dobrze dokręcona?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 29.06.2018 21:14

Bezpiecznik sprawdź. Klema może się poluzowała? Jeśli żadna lampka się nie zaświeca, to może to nie akumulator?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 29.06.2018 23:38

Od 2,40 min. masz niezawodną metodę. :D
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 30.06.2018 00:44

sylwko1978 napisał(a):Jeśli nawet kontrolki nie świecą, to może go pchać nawet do Polski i tak nie odpali. Poza tym przy paleniu na "pych" może przeskoczyć rozrząd. Tylko i wyłącznie kable rozruchowe, a potem obserwacja bo może nie ma ładowania albo cela padła w aku.


jeśli nie "palą się nawet kontrolki" to podnieś maskę i zobacz
czy ktoś Ci Aku nie za.....ł,
jak co to śmiało na "pych"
przeskoczyć to można przez rów,
nie wiem dlaczego miałby "przeskoczyć rozrząd",
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 30.06.2018 05:27

599 napisał(a):
sylwko1978 napisał(a):Jeśli nawet kontrolki nie świecą, to może go pchać nawet do Polski i tak nie odpali. Poza tym przy paleniu na "pych" może przeskoczyć rozrząd. Tylko i wyłącznie kable rozruchowe, a potem obserwacja bo może nie ma ładowania albo cela padła w aku.


jeśli nie "palą się nawet kontrolki" to podnieś maskę i zobacz
czy ktoś Ci Aku nie za.....ł,
jak co to śmiało na "pych"
przeskoczyć to można przez rów,
nie wiem dlaczego miałby "przeskoczyć rozrząd",



Dlaczego? Obecnie większość silników samochodowych (nie tylko nowych, także kilkunastoletnich) ma rozrząd napędzany paskiem zębatym. Pasek odpowiada za to, aby zawory unosiły się i chowały w odpowiednim momencie. To bardzo ważne: jeśli moment uchylania zaworów przesunie się względem ruchu tłoków, nie tylko silnik nie będzie pracował normalnie, lecz także może dojść do zderzenia zaworów z tłokami. Wówczas zawory krzywią się i konieczna jest poważna naprawa głowicy. To kosztuje nawet kilka tysięcy zł! W ekstremalnych przypadkach dochodzi do uszkodzenia silnika! Ale co ma wspólnego pasek z pchaniem?Szarpnięcie w silniku, do jakiego dochodzi przy odpalaniu samochodu na pych, może spowodować przeskoczenie lub pęknięcie paska. Straty są małe wyłącznie w silnikach bezkolizyjnych - gdy zawory nie mogą zderzyć się z tłokami.
gandw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gandw » 30.06.2018 07:16

Tomek_krot napisał(a):Ale co ma wspólnego pasek z pchaniem?Szarpnięcie w silniku, do jakiego dochodzi przy odpalaniu samochodu na pych, może spowodować przeskoczenie lub pęknięcie paska. Straty są małe wyłącznie w silnikach bezkolizyjnych - gdy zawory nie mogą zderzyć się z tłokami.


A rozrusznik to nie szarpie silnikiem? Wystarczy łagodniej puścić sprzęgło, odpalać na 2gim biegu i nic nie przeskoczy.
sylwko1978
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwko1978 » 30.06.2018 07:55

gandw napisał(a):
Tomek_krot napisał(a):Ale co ma wspólnego pasek z pchaniem?Szarpnięcie w silniku, do jakiego dochodzi przy odpalaniu samochodu na pych, może spowodować przeskoczenie lub pęknięcie paska. Straty są małe wyłącznie w silnikach bezkolizyjnych - gdy zawory nie mogą zderzyć się z tłokami.


A rozrusznik to nie szarpie silnikiem? Wystarczy łagodniej puścić sprzęgło, odpalać na 2gim biegu i nic nie przeskoczy.


Nie podpowiadaj bzdurnych rozwiązań, i tak w przypadku kompletnego rozładowania nic nie odpalanie na "pych". Uwierz mi bo działam w tej "branży" i wiem co mówię. Oczywiście nie jest to 10 na 10, ale bardzo często dochodzi do przestawienia rozrządu właśnie przy paleniu na "pych" albo na zaciąg.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.06.2018 08:22

jeżeli jest problem z prostownikiem to kup akumulator...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 30.06.2018 08:27

Wiele razy, zarowno nowsze jak i starsze benzynowce braliśmy na pych i nic się nie stało. Nie straszcie od razu gościa awarią.
Poza tym nie każdy się musi znać. Grzecznie zapytał bo ma problem, nie kuma tematu Aku, na pych, kabli. Może jest dobry w czym innym.
Neta ma ale o HR dowiedział się tyle z forum że pomyślał że są tu pomocni ludzie.
A wy go wysmialiscie. Mniemam że dorośli ludzie...
Wstyd
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 30.06.2018 08:31

sylwko1978 napisał(a):
gandw napisał(a):
Tomek_krot napisał(a):Ale co ma wspólnego pasek z pchaniem?Szarpnięcie w silniku, do jakiego dochodzi przy odpalaniu samochodu na pych, może spowodować przeskoczenie lub pęknięcie paska. Straty są małe wyłącznie w silnikach bezkolizyjnych - gdy zawory nie mogą zderzyć się z tłokami.


A rozrusznik to nie szarpie silnikiem? Wystarczy łagodniej puścić sprzęgło, odpalać na 2gim biegu i nic nie przeskoczy.


Nie podpowiadaj bzdurnych rozwiązań, i tak w przypadku kompletnego rozładowania nic nie odpalanie na "pych". Uwierz mi bo działam w tej "branży" i wiem co mówię. Oczywiście nie jest to 10 na 10, ale bardzo często dochodzi do przestawienia rozrządu właśnie przy paleniu na "pych" albo na zaciąg.

Kolega z tym przeskakiwaniem rozrządu też przesadza. Nie raz benzynę odpalałem na pych, na biegu wstecznym i nic się nie działo. Oczywiście rozrząd wymieniam przed czasem, a nie po jak niektórzy.
Jak tylko kontrolki się świecą benzyna na pych odpali. Jak kontrolki kaput, to kable lub prostownik niestety.
Ale myślę że gospodarz ma auto i pomorze bez problemu.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.06.2018 08:40

Dokładnie!! Popchnąć go i zapali:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.06.2018 08:42

na razie szkoda dyskutować...user nie włącza się w dyskusję...pewnie nawet już nie napisze jak rozwiązał problem...
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.06.2018 08:54

W sumie racja
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 09:10

Sami specjaliści od pchania. Jak już ktoś wcześniej napisał, NIE POWINNO się uruchamiać awaryjnie silnika "na pych". Przeskoczy pasek rozrządu i jeśli silnik jest kolizyjny (na 90 % jest), będzie naprawa i to grubsza. Czasy pchania F126 dawno minęły. Tylko kable rozruchowe lub prostownik. Opcja trzecia - nowy akumulator. Z doświadczenia z kilkoma autami wiem, że jeśli rano wsiadam do samochodu i "ciemno wszędzie, głucho wszędzie", akumulator jest do wymiany i żadne ładowanie nic nie pomoże.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Baśka Voda - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone