Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.08.2015 05:47

http://derstandard.at/2000020173416/Kro ... te?ref=rss
Chorwacja zastanawia się nad wprowadzeniem winiety.
Przemyślenia idą w kierunku 72 euro/rok i 30 euro/tydzień.
75% z 6.000 zapytanych jest za winietą.
Minister transportu Hajdas Doncic nie ma nic przeciwko winietom gdyż widzi w tym rozładowanie korków i poprawienie bezpieczeństwa, wskazał jednak na planowaną częściową prywatyzację "spółki Autostradowej" w niedalekiej przyszłości i dodał, że zostanie wybrany system, który przyniesie najwięcej dochodu.

Podejścia typu "mam gdzieś wasz czas stracony w korkach na bramkach oraz bezpieczeństwo jeśli inne rozwiązanie da mi więcej pieniędzy" komentować nie będę ponieważ nie jestem Chorwatem, nie mieszkam tam, a jeśli tam jestem to jako gość/turysta, który wjeżdżając dobrowolnie do danego kraju stosuje się do panujących tam praw i ustaleń.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 09.08.2015 13:29

Mam pytanie, co prawda w temacie, ale temat zdominowany jest opłatami za autostradę.
Jaki parking polecacie na odcinku od zjazdu do Zadaru do zjazdu w Sestanovac.
Chcę w drodze na południe zatrzymać się we wczesnych godzinach porannych na dłuższy postój (może z drzemką). Zależy mi, żeby były tam dobre warunki w sanitariatach, jakaś knajpka z możliwością wypicia kawy i dość duży (czytaj: niezbyt zatłoczony) parking.
Domyślam się, że będzie to parking przy stacji benzynowej, ale chciałabym uniknąć zjeżdżania na każdy po kolei i wybierania tego odpowiedniego.
Temat jest dla mnie dość gorący, bo już w piątek wyjeżdżam. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 14:52

przede wszystkim Odmorište Krka

lub inne
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 09.08.2015 15:55

te kiero napisał(a):przede wszystkim Odmorište Krka

lub inne


Jakie są parkingi po drodze to mniej więcej wiem, bo co roku je mijam, jednak na żadnym na tym odcinku się nie zatrzymywaliśmy.
Krka kojarzy mi się, że jest tam nawet jakiś sklep, no i oczywiście piękne widoki. Tylko co z toaletami i coffe-barem? Czy nie są po drugiej stronie autostrady?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 18:08

przejdziesz pod autostradą
lub po stronie na płd
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 09.08.2015 21:35

Dzięki
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 10.08.2015 11:36

Adam55 napisał(a):...
Rozważam jeszcze drogę przez góry w BiH, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Niby droga krótsza o 180 km, lecz kręta z licznymi podjazdami jak to w górach. I oszczędność na paliwie i autostradach może okazać się złudna. Samochód ma silnik 1,2 80 kucy będzie na maksa załadowany. ...

Jeśli masz czas, to trasę przez BiH polecam obiema ręcyma - przejazd doliną (a właściwie kanionem) Neretvy to jedna z najpiękniejszych tras w Europie, w pakiecie - zwiedzanie Mostaru, polecam szczególnie po zachodzie słońca, miasto i most są pięknie oświetlone i nie ma takiego upału. O samochód raczej nie masz się co obawiać, typowych wspinaczkowych odcinków na tej trasie nie ma. Dodatkowym plusem są raczej puste drogi, począwszy od Budapesztu pierwszy wymuszony postój to najpewniej będzie granica H/BiH a potem BiH/HR. W Mostarze bez problemu znaleźliśmy nocleg wysiadając z auta gdzieś w centrum i pytając pierwszego napotkanego tubylca o kwaterę - spytał ile chcemy wydać i poprowadził skuterkiem pod sam dom (kolegi :mrgreen: ).
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 24.05.2016 10:24

Witam Cromaniaków,
Mam pytanie, czy od 2012r autostrady od granicy PL przez CZ-AU-SLO-CRO się zmieniły, dobudowali coś? Pytam ponieważ mam w aucie mapę z 2012r, i nie wiem czy ją aktualizować czy też ma aktualne drogi za granicą, o ktrórej wspomniałem. Polskę znam na pamięć , więc nie potrzebuję aktualnych, A1 i w dół ;-) ale czy na południu EU czegoś nowego nie wymyślili... Mapa z Audi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2016 10:38

Loraq12 napisał(a):Witam Cromaniaków,
Mam pytanie, czy od 2012r autostrady od granicy PL przez CZ-AU-SLO-CRO się zmieniły, dobudowali coś? Pytam ponieważ mam w aucie mapę z 2012r, i nie wiem czy ją aktualizować czy też ma aktualne drogi za granicą, o ktrórej wspomniałem. Polskę znam na pamięć , więc nie potrzebuję aktualnych, A1 i w dół ;-) ale czy na południu EU czegoś nowego nie wymyślili... Mapa z Audi.


Nie wiem czy masz na mapie z 2012 roku autostradę A5 i jej połączenie z S2 i S1 w okolicach Wiednia. W 2012 roku już to było otwarte, ale musiałbyś sprawdzić czy Twoja navi to ma.
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 24.05.2016 10:59

i to jedyna zmiana?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2016 11:06

Loraq12 napisał(a):i to jedyna zmiana?

Bo tu za wiele zmian nie ma gdzie być, na tej trasie pozostało tylko kilka odcinków bez autostrady.

Piszesz że Polskę znasz, czyli A1 od Pyrzowic bezpośrednio do Czech i autostrada jest do Pohorelic za Brnem lu do Breclav (zależy jaki wariant wybierzesz). Początek Austrii bez autostrady i od Schrick zaczyna się A5, jeśli nie omijasz autostrady w Słowenii to jedziesz aż za Ptuj. Tu do granicy nie ma autostrady i zaraz za się zaczyna, w CRO od 2012 roku raczej się nic nie zmieniło.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 26.05.2016 08:49

Ogólnie trasa od granicy Polsko-Czeskiej na A1 do Chorwacji jest bardzo prosta, chyba nie bardzo jest nawet gdzie zabłądzić, starczy zobaczy ze 2-3 miasta po drodze i można bez nawigacji jechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2016 09:07

Od 12 roku dobudowali trochę na południu Chorwacji. W ubiegłym roku świeża navi nie widziała najnowszego odcinka. No i tunel do Baska.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 30.05.2016 13:22

Mam pytanie. Może nie w temacie ale zaryzykuję. Chcę jechać do Montenegro. Jak daleko sięgo autostrada przez CRO a potem dalej do BiH. Może ktoś już jechał.?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.05.2016 13:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone