Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam55
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam55 » 14.07.2015 16:02

Na podanej przeze mnie stronie w tabeli jest podana pozycja Krcki most.
http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik/krcki-most
Rozważam jeszcze drogę przez góry w BiH, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Niby droga krótsza o 180 km, lecz kręta z licznymi podjazdami jak to w górach. I oszczędność na paliwie i autostradach może okazać się złudna. Samochód ma silnik 1,2 80 kucy będzie na maksa załadowany. Zastanawiam się czy nie łatwiej będzie utrzymywać prędkość ok 120km/h na autostradzie (najbardziej ekonomiczna prędkość dla mojego samochodu) niż wajhować w górach. :roll:

Już wszystko wiem Krčki most to most na wyspę Krk :mrgreen:
czaja04
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaja04 » 21.07.2015 14:22

Drodzy forumowicze,
W weekend po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji autem.

Powiedzcie mi proszę czy aby dojechać do okolic Makarskiej (lub Dobrownika) wjazd do HR z Słowenii, jechać przez Chorwację autostradami czy może jakimiś "lokalnymi" drogami??
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 21.07.2015 14:31

Wybor nalezy do Ciebie, masz dwie opcje:

1. Autostrada - praktycznie do samej Makarskiej - oczywiscie platna

2. Zjazd na D1, ktora oczywiscie jest bezplatna, ale jeden pas w kazda strone i przez male miesciny wiec wiecej czasu zajmuje. W nagrode dostajesz widoki


Ogolnie jak jedziesz i chcesz dojechac szybko i nie robisz noclego w trakcie, to austostrada jest dobrym wyjsciem

ps. nie ma autostrady do Dubrownika, konczy sie jakies 2-3 zjazdy za Makarska
czaja04
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaja04 » 21.07.2015 14:33

dzięki za ekspresową odpowiedź :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.07.2015 10:38

Witam.
Mam prośbę o pilną odp.,
czy Renault Espace mieści się w kategorii "osobowe" pod względem winiety słoweńskiej, czyli 2A oraz, czy mieści się w kategorii "osobowe" pod względem opłat na autostradach chorwackich, czyli kat. I ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.07.2015 11:07

numenius napisał(a):Witam.
Mam prośbę o pilną odp.,
czy Renault Espace mieści się w kategorii "osobowe" pod względem winiety słoweńskiej, czyli 2A oraz, czy mieści się w kategorii "osobowe" pod względem opłat na autostradach chorwackich, czyli kat. I ?



Espace będzie traktowane jak osobówka. Tu masz wykaz które w Słowenii zaliczają do 2B https://www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete ... hicles.pdf
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.07.2015 11:14

Znajomi jechali w ubiegłym roku właśnie Renault Espace i traktowano je rzeczywiście w kategorii samochodów osobowych, zarówno na autostradach, jak i na promach :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 23.07.2015 11:30

Dzięki Majeczko i Dids76.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 23.07.2015 11:31

kazow napisał(a):(...)
ps. nie ma autostrady do Dubrownika, konczy sie jakies 2-3 zjazdy za Makarska


W ubiegłą sobotę kończyła się w okolicy Ploce: izlaz postaja - Karamatici (tak jest napisane na rachunku, bo przy bramkach to nie wiadomo jak się ten zjazd nazywa)
Zapłaciliśmy 222 kuny - wjeżdżaliśmy od strony bramek Lucko, a od Trakosciana do Zapresica skasowali 48 kun.

Czyli reasumując: za autostradę od Macelij po Karamatici k.Ploce zapłaciliśmy 270 kun (auto osobowe)
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 25.07.2015 23:26

Witajcie, proszę o radę. Wybieram się pod koniec sierpnia na wyspę Krk, jadę z Krakowa przez Czechy,Austrię (Wiedeń), Słowenię (Maribor), Zagrzeb i Krk.
Tutaj mam kilka pytań, czy odcinek Zagrzeb - Krk jest cały płatny? z tego co czytam, to tylko druga połowa trasy przebiega austoradą, dobrze rozumiem? W Chorwacji nie kupuje winiet, tylko płacę na bramkach przez wjazdami na autostrady? Opłaca mi się bardziej płacić w kunach gotówką czy może kartą? Na bramkach można kartą? Słyszałam, że jest lepszy przelicznik kartą niby...? Jeśli post nie w tym temacie, to wybaczcie, administratora proszę go usunąć/przesunąć.
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 26.07.2015 08:33

Lepiej kartą,albo mieć odliczoną gotówkę bo inaczej dostaniesz garść drobnych (potem po przeliczeniu nie bardzo się zgadza)z doświadczenia
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2015 09:30

Alga napisał(a):Witajcie, proszę o radę. Wybieram się pod koniec sierpnia na wyspę Krk, jadę z Krakowa przez Czechy,Austrię (Wiedeń), Słowenię (Maribor), Zagrzeb i Krk.
Tutaj mam kilka pytań, czy odcinek Zagrzeb - Krk jest cały płatny? z tego co czytam, to tylko druga połowa trasy przebiega austoradą, dobrze rozumiem?

w HR najpierw płacisz za autostradę A2 Macelj-Zapresic kat.I 48kn, potem odcinek A6 Lućko - Rijeka (zależy od zjazdu) kat.I 70kn
Alga napisał(a):W Chorwacji nie kupuje winiet, tylko płacę na bramkach przez wjazdami na autostrady?

na bramkach wjazdowych naciskasz przycisk i bierzesz bilet, na bramkach zjazdowych dajesz bilet i płacisz
Alga napisał(a):Opłaca mi się bardziej płacić w kunach gotówką czy może kartą? Na bramkach można kartą?

ja płacę zawsze kartą, ale gotówkę zawsze mam w razie nie działania terminali
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2015 12:53

te kiero napisał(a):płacę zawsze kartą, ale gotówkę zawsze mam w razie nie działania terminali

Złota reguła - po prostu. :)
GrzesiuŻar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiuŻar » 27.07.2015 18:11

U mnie też tylko karta za autostrady i paliwo, ale gotówka awaryjnie siedzi w portfelu w EUR i Kn :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.07.2015 19:06

te kiero napisał(a):
Alga napisał(a):Witajcie, proszę o radę. Wybieram się pod koniec sierpnia na wyspę Krk, jadę z Krakowa przez Czechy,Austrię (Wiedeń), Słowenię (Maribor), Zagrzeb i Krk.
Tutaj mam kilka pytań, czy odcinek Zagrzeb - Krk jest cały płatny? z tego co czytam, to tylko druga połowa trasy przebiega austoradą, dobrze rozumiem?

w HR najpierw płacisz za autostradę A2 Macelj-Zapresic kat.I 48kn, potem odcinek A6 Lućko - Rijeka (zależy od zjazdu) kat.I 70kn


A potem jeszcze przy wjeździe na Krcki Most. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone