Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomash
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.08.2009
Autostrady w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomash » 05.09.2009 19:00

Witam
Przeglądając sobie forum duzo info jest o krajach przelotowych. Natomiast mało o cenach w samej Chorwacji - wychodzi mi ze za ok 500km trasy ze Słowenii do zjazdu w okolice makarskiej zapłace prawie 200 kun czy dobrze liczę ? Jaka jest cena za przejechanie prawie całej A1
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 05.09.2009 19:05

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2009 20:39

Tu: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828 masz wszystko na ten temat.
Masz tam linki do zarządców autostrad, gdzie możesz sam obliczyć ile dany odcinek kosztuje. Jest sens pisać w kółko o tym samym :? :?:
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 08.09.2009 20:19

to ja ewa napisał(a):http://www.hac.hr/?task=aut

Tyle że kalkulator z linku Chorwackich Autostrad sp. z o.o. błędnie liczy.
Jeśli się jedzie z przejścia SLO/HR Macelj to do Zagrzebia płaci się 42 kn a nie jak wylicza kalkulator ze strony - 13 kn. Dopiero od Lučko dalej nad morze już liczy dobrze. Jak jest z kierunku granicy H/HR tego nie wiem.
W każdym bądź razie strona nie uwzględnia dość pokaźnego nowego odcinka od Zagrzebia do Macelj za który już w tamtym roku zaczęto pobierać opłaty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.09.2009 18:06

42 kn wychodzi za III kategorie !!?? 8)
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 10.09.2009 21:40

Nie za kat I. !!!!! :devil: na odcinku Macelj-Zagreb A-2
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2009 17:53

No to ktoś was naciągna na 29 kn 8) :twisted: bo ja za odcinek Gorićan - Sveta Helena to jest od granicy H do obwodnicy Zagrzebia 76 km 36 kn a u was za ok 20 km 42 kn !!!!! :?: czyli ja za III kategorię zresztą tak liczy ich stronka !!
W zeszłym roku też się dałem zrobić ale tylko na 10 kn :)

:sm:
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 11.09.2009 21:12

Od Macelij do Zagrebia 42 kuny za osobówkę tyle samo w obie strony . A kalkulator podaje cenę do pierwszego przed granicą HR/SLO zjazdu i tu tkwi błąd kalkulatora wszyscy myślą że niższ kwota dotyczy całej trasy .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2009 11:38

A ile to km 8)
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 13.09.2009 22:48

Właśnie znalazłem kwit:
Ulazna postaja: Zapresic
Izlazna postaja: Trakoscan
km: 52
Kategorija: 1
Cestarina: 42 kn
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2009 05:49

No to wychodzi prawie 2x drożej bo za odcinek Gorićan- Sveta Helena czyli od granicy H z HR do obwodnicy Zagrzebia ok 76 km opłata 36 kn 8O

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone