Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada do mostu na Krk

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojteks86
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.07.2012
Autostrada do mostu na Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteks86 » 16.01.2013 20:56

Dobra wiadomosc!
W maju powinien zostac oddany do uzytku odcinek autostrady za Rijeka na wysokosci miejscowosci Bakar.
Kazdy kto jechal tamtedy na Krk wie, ze tam zazwyczaj tworzyl sie korek tuz za tunelem.
Odcinek jest juz prawie gotowy i prowadzi nas prosto do mostu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.01.2013 21:01

wojteks86 napisał(a):Dobra wiadomosc!
W maju powinien zostac oddany do uzytku odcinek autostrady za Rijeka na wysokosci miejscowosci Bakar.
Kazdy kto jechal tamtedy na Krk wie, ze tam zazwyczaj tworzyl sie korek tuz za tunelem.
Odcinek jest juz prawie gotowy i prowadzi nas prosto do mostu.


4 razy tamtędy jechałem i nigdy korka nie widziałem 8O 8O

Ale wiadomość dobra - wiadukty w Bakar na wylocie z Rijeki to chyba najpiękniejszy węzeł autostradowy w Chorwacji - a na pewno najładniejszy, jaki widziałem. A i objazd zatoki drogą na zboczy też niczego sobie :D
wojteks86
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteks86 » 16.01.2013 21:20

Raul73 napisał(a):4 razy tamtędy jechałem i nigdy korka nie widziałem 8O 8O

Ale wiadomość dobra - wiadukty w Bakar na wylocie z Rijeki to chyba najpiękniejszy węzeł autostradowy w Chorwacji - a na pewno najładniejszy, jaki widziałem. A i objazd zatoki drogą na zboczy też niczego sobie :D



Moze dlatego ze jechales w srodku tygodnia albo w nocy? :) Na samym koncu jest zwezenie z dwoch do jednego pasa i tam wlasnie jest masakra. Niejedno sprzeglo bylo czuc pod gorke do tunelu ;)

Co do widoku, to masz racje bo jest super! szkoda tylko ze nie wszystko da sie aparatem uchwycic!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.01.2013 21:23

wojteks86 napisał(a):
Raul73 napisał(a):4 razy tamtędy jechałem i nigdy korka nie widziałem 8O 8O

Ale wiadomość dobra - wiadukty w Bakar na wylocie z Rijeki to chyba najpiękniejszy węzeł autostradowy w Chorwacji - a na pewno najładniejszy, jaki widziałem. A i objazd zatoki drogą na zboczy też niczego sobie :D



Moze dlatego ze jechales w srodku tygodnia albo w nocy? :)


Niedziela ok. 8 rano, czwartek ok. 10tej, ten sam czwartek ok. 15tej i sobota ok. 8ej. Początek lipca. Ruch płynny, powiedziałbym nawet, że bardzo płynny.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.01.2013 21:47

wojteks86 napisał(a):Kazdy kto jechal tamtedy na Krk wie, ze tam zazwyczaj tworzyl sie korek tuz za tunelem.

Nie zazwyczaj tylko, jeżeli już, to bardzo sporadycznie.
Ja nigdy nie stałem w korku, to jest odcinek/ rejon/ gdzie nikt nie poszaleje. Z reguły ruch płynny.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.01.2013 21:52

woka napisał(a):
to jest odcinek/ rejon/ gdzie nikt nie poszaleje.


Tym bardziej, że trzeba ochłonąc po obejrzeniu wiaduktów, zwłaszcza z dołu :lol: :lol:
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 19.01.2013 18:10

aż szkoda takie piękne miejsce omijać :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 19.01.2013 21:49

Raul73 napisał(a):
Początek lipca. Ruch płynny, powiedziałbym nawet, że bardzo płynny.


Potwierdzam.
Połowa sierpnia,też ruch płynny,nawet bardzo.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone