Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 15:54

Przepraszam!
Z A4 nie na DK86 tylko DK88.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 02.06.2012 15:55

wielbiciel napisał(a):Informuję wszystki że A1 od Pyrzowic jest już otwara.


Cała? Tj. od - powiedzmy - Siewierza aż do Świerklan?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 16:22

Tak
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2012 17:23

Dzięki za podpowiedź. Za tydzień jedziemy na ślub pod Kraków, to zobaczę, co będzie.
Via box właśnie dzisiaj kupiłem.
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 02.06.2012 18:10

Czy dzięki temu odcinkowi autostrady zyskają też jadący przez Słowację?
tj. Siewierz - autostradą do Żor - Skoczów - Cieszyn - Czadka.
Czy też lepiej jechać przez B.Biała, bo przez Zwardoń to raczej korki.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 18:30

Mazur

Częściowo też zyskują, bo pozwolą objechać Śląsk od zachodniej strony tj.Siewierz-Gliwice-Żory gdzie można zjechać na DK 81 (poprzez DW935) i dalej na Skoczów-Cieszyn lub Skoczów-Wisła-Zwardoń i dalej na Słowację. Taki przejazd pozwala ominąc wszytkie obecne korki w Katowicach, Tychach, Bielsku i do Żywca. Czyli trochę dalej a szybciej.
Najwięcej zyskują ci co mają zamiar jechać przez Czechy tj. granicę przekraczają w Chałupkach.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 02.06.2012 19:56

Bielsko można ominąć nową obwodnicą. Tyle że za Bielskiem stara droga na Żywiec - nowa ma być niedługo, ale jeszcze nie tego lata.
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012
06.06.2012 będzie wiadomo co feralnym mostem na A1

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 02.06.2012 20:43

6czerwca dowiemy się co dalej z mostem na A1 przy węźle Wodzisław.
Tak podaje śląski inspektorat .
Jeszcze 4 dni i będzie wiadomo. Albo wóz, albo radiowóz :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2012 21:31

Dobra, ja jestem tuman całkowity w temacie dróg polskich, mało jeżdżę. Proszę mi napisać jak mam jechać i co jest już otwarte jak będę jechał do Cro, katowicka trasą, od Częstochowy do Chałupek. Czy mam walić centralnie przez Katowice do A4 i w prawo do A1 i na południe czy coś jest wcześniej otwarte.
Pozdrav
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2012 00:40

Bocian napisał(a):Dobra, ja jestem tuman całkowity w temacie dróg polskich, mało jeżdżę. Proszę mi napisać jak mam jechać i co jest już otwarte jak będę jechał do Cro, katowicka trasą, od Częstochowy do Chałupek. Czy mam walić centralnie przez Katowice do A4 i w prawo do A1 i na południe czy coś jest wcześniej otwarte.
Pozdrav

Jestem po 70 teścia , ale postaram się wytłumaczyć ;)
Jeśli chcesz jak najszybciej wjechać na A1, za Siewierzem w miejscowości Podwarpie z DK1 zjeżdżasz na S1 kier. Pyrzowice ( lotnisko), tam wskakujesz na A1 i jedziesz do końca jeśli chcesz jechać przez Czechy na Chałupki. Jak chcesz jechać na Cleszyn , to w Żorach na DK81 do Skoczowa, potem S1 do Cieszyna i do wyboru Czechy lub Słowacja :D
kroman
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 20.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroman » 03.06.2012 07:39

dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):Dobra, ja jestem tuman całkowity w temacie dróg polskich, mało jeżdżę. Proszę mi napisać jak mam jechać i co jest już otwarte jak będę jechał do Cro, katowicka trasą, od Częstochowy do Chałupek. Czy mam walić centralnie przez Katowice do A4 i w prawo do A1 i na południe czy coś jest wcześniej otwarte.
Pozdrav

Jestem po 70 teścia , ale postaram się wytłumaczyć ;)
Jeśli chcesz jak najszybciej wjechać na A1, za Siewierzem w miejscowości Podwarpie z DK1 zjeżdżasz na S1 kier. Pyrzowice ( lotnisko), tam wskakujesz na A1 i jedziesz do końca jeśli chcesz jechać przez Czechy na Chałupki. Jak chcesz jechać na Cleszyn , to w Żorach na DK81 do Skoczowa, potem S1 do Cieszyna i do wyboru Czechy lub Słowacja :D

Za rok niech teść wódki dokupi, bo poszło Ci jakbyś był trzeźwy.
Dodam tylko dla dids-a, że po zjechaniu z A1 , na rondzie kierujesz się na WodIsław Śląski, a z Wodzisławia na Chałupki(granica państwa).
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 03.06.2012 09:15

O, ciekawa alternatywa, zastanawiam się tylko czy na obwodnicę czeskiego Cieszyna nie potrzeba winietki? Dodam, że jedziemy przez Budapeszt, więc trasa autostradą przez Czechy odpada.
Ostatnio edytowano 03.06.2012 09:47 przez kropi, łącznie edytowano 1 raz
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 03.06.2012 09:41

Potwierdzam A1 przejezdna od Pyrzowic, przyjemnie się jedzie ;-)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 03.06.2012 11:27

kropi napisał(a):O, ciekawa alternatywa, zastanawiam się tylko czy na obwodnicę czeskiego Cieszyna nie potrzeba winietki? Dodam, że jedziemy przez Budapeszt, więc trasa autostradą przez Czechy odpada.


Bezpłatna jest do zjazdu (nr 70) na drogę nr 11 w kierunku Żylina.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.06.2012 12:37

dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):Dobra, ja jestem tuman całkowity w temacie dróg polskich, mało jeżdżę. Proszę mi napisać jak mam jechać i co jest już otwarte jak będę jechał do Cro, katowicka trasą, od Częstochowy do Chałupek. Czy mam walić centralnie przez Katowice do A4 i w prawo do A1 i na południe czy coś jest wcześniej otwarte.
Pozdrav

Jestem po 70 teścia , ale postaram się wytłumaczyć ;)
Jeśli chcesz jak najszybciej wjechać na A1, za Siewierzem w miejscowości Podwarpie z DK1 zjeżdżasz na S1 kier. Pyrzowice ( lotnisko), tam wskakujesz na A1 i jedziesz do końca jeśli chcesz jechać przez Czechy na Chałupki. Jak chcesz jechać na Cleszyn , to w Żorach na DK81 do Skoczowa, potem S1 do Cieszyna i do wyboru Czechy lub Słowacja :D

O i o to mi chodziło :) Tak myślałem ale wolałem się dopytać. Pozdrav.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone