Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.05.2012 18:45

eStefan napisał(a):Też miałem nadzieje na dojazd do Czech A1 :(

Może zrobią objazd tego feralnego wiaduktu:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,ms ... -4099.html

Zastanawiam się nad Chałupkami ale ostatni raz tamtędy jechałem 10 lat temu. Nie wiem czego się tam spodziewać.


Według mnie, najgorszy jest odcinek od zjazdu z A1 w Świerklanach do Wodzisławia. Potem na DK78 jest już OK.
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 21.05.2012 18:39

A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 21.05.2012 19:16

Guzior napisał(a):A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:


Ostatnia stacja w Polsce jest w Chałupkach. Jak dojedziesz do świateł (w prawo) na obwodnicy Chałupek wracasz się ok 200 metrów ...
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 22.05.2012 14:55

leopantera napisał(a):
Guzior napisał(a):A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:


Ostatnia stacja w Polsce jest w Chałupkach. Jak dojedziesz do świateł (w prawo) na obwodnicy Chałupek wracasz się ok 200 metrów ...


Dzięki, poszperałem w necie i już wszystko ogarnięte :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2012 08:12

No to jeszcze raz o MA który jest, a którego niMA :wink: i raczej nie wiadomo kiedy będzie.
Artykuł z Nowin

http://www.nowiny.pl/83616-trzy-scenari ... adzie.html
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 31.05.2012 13:20

dids76 napisał(a):No to jeszcze raz o MA który jest, a którego niMA :wink: i raczej nie wiadomo kiedy będzie.
Artykuł z Nowin
http://www.nowiny.pl/83616-trzy-scenari ... adzie.html

no to faktycznie, marzenia o przejeździe do granicy autostradą musimy odłożyć chyba na przyszłoroczny wyjazd;-) całe szczęście, że chyba północny odcinek A1 zostanie zakończony i wszyscy jadący gierkówką z Płn kraju bez problemu dojadą do węzła Gliwice odcinkiem Pyrzowice - Sośnica. a ten 18 km objazd jakoś przeżyjemy;-)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.05.2012 22:03

Jest szansa, że w sierpniu będzie przejazd, a na razie przepychają się papierami.
Przeglądając na innym forum o A1 i zdjęcia z awarii, to bym kierownika budowy tego obiektu dla przykładu uprawnień pozbawił. Jak mógł takie babole zrobic a teraz się tłumaczą że projektant winny a zapomniał spojrzeć do swoich ustawowych obowiązków.
Sorry, ale mnie ta sytuacja wnerwia.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2012 06:27

Na forum SC jakoś na razie żadnej jednoznaczności nie widać.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.06.2012 14:46

FUX

Przeglądaj SC 6 czerwaca, będzie info z WINB co dalej z wiaduktem tzn czy ostatecznie lipcowy termin zostanie ostatnim czy będą jeszcze zmiany.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2012 15:14

Śledzę...
Na razie totalny burdel na A4. Korki po 6km
Ja pierdziu; dlaczego my w takim bajzlu musimy żyć....
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.06.2012 20:25

Informuję wszystki że A1 od Pyrzowic jest już otwara.
Dla tych z północy DK! do Siewierza potem w prawo na Pyrzowice a tu zaczyna się A1 do Świerklan (na razie) i dalej Wodzisław Chałupki itd ....

A co do korków na A4 i systemie opłat to nasi forumowicze powinni być przyzwyczajeni...

Już kiedyś o tym pisałem że jest taki człowiek co to już kiedyś przewidział że tak może być - jakiś Winetu taką mu dali ksywkę, pewnie niektórzy pamiętają tego ministra (Pol).
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 01.06.2012 20:48

Możecie się śmiać, ale ja to widzę tak...

Jest chory i jest lekarz.

Lekarz zaczyna leczenie i mówi, że się nie da i ociąga się z leczeniem. W końcu zostaje odsunięty od chorego.

Podczas wyboru nowego lekarza znów wybierają tego samego. No to co robi? Oczywiście udowadnia, że się nie da.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.06.2012 09:05

FUX napisał(a):Śledzę...
Na razie totalny burdel na A4. Korki po 6km
Ja pierdziu; dlaczego my w takim bajzlu musimy żyć....


No właśnie napisałem to w temacie "Przez Czechy czy Słowację"...
Ludzie stoją po 40 minut w kilku kilometrowym korku... Dla Viatollowców przygotowano ponoć jedną bramkę!!!
Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu (13.07) to się jakoś zmieni i poprawi... Jak nie to wszyscy wrócą na zwykłą DK8 i jak burdel by tak zostanie...
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 02.06.2012 09:12

Gdzies trzeba przetrenować zagrzebskie korki.
Teraz po prostu mamy bliżej boisko treningowe-we Wrocławiu i Gliwicach i wszystko wskazuje,ze całoroczne.
A w Cro tylko w lipcu i sierpniu i tylko w weekendy. ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 14:51

sviva napisał(a):
FUX napisał(a):Śledzę...
Na razie totalny burdel na A4. Korki po 6km
Ja pierdziu; dlaczego my w takim bajzlu musimy żyć....


No właśnie napisałem to w temacie "Przez Czechy czy Słowację"...
Ludzie stoją po 40 minut w kilku kilometrowym korku... Dla Viatollowców przygotowano ponoć jedną bramkę!!!
Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu (13.07) to się jakoś zmieni i poprawi... Jak nie to wszyscy wrócą na zwykłą DK8 i jak burdel by tak zostanie...


Popatrz na mapę i zobaczysz że wcale nie musisz jechać A4 do samych Gliwic, wystarczy zjechać na DK86 w Kleszczowie (tablica Bytom) i w Zabrzu wjedziesz na A1 bez stania w korku do bramek na A4.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone