Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.04.2012 14:47

Jak już pisałem w innym wątku, jadąc przez Świerklany - Ostrava - Brno - Mikulov - Wiedeń odcinków bez autostrady jest łącznie ok 90km. 30km Świerklany - Bohumin i 60km Pohorelice - Schrick (gdzie przed Wiedniem zaczyna się już autostrada. Jest tego jednak mniej niż na trasie przez Słowację.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 15:13

Znowu ktoś kusi, aby się tamtędy wybrać. :wink:

Ilu ludków tyle opinii.

To zadam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda przejazd przez Czechy? Czy autostrada jest na całej długości przejezdna czy są jakieś problemy, remonty? Różne głosy można przeczytać. Podobno nie jest tak kolorowo jak wygląda na mapie. :(
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 04.04.2012 15:26

Na temat remontów w Czechach poszukaj tutaj
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 15:29

szary779 napisał(a):Na temat remontów w Czechach poszukaj tutaj


Dzięki - świetna stronka.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 12.04.2012 21:33

Wiadomość z dzisiaj

Od 1 czerwca autostrada A4 oraz A1 mają być już płatne. 8O

To trochę zwiększy planowany kosz tym, którzy wybrali tą drogę mając na uwadze to, że na chwilę obecną nie są płatne. :(
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.04.2012 21:37

W ilu wątkach ten wątpliwy news jeszcze napiszesz, bo ja naliczyłem trzeci... :roll:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 12.04.2012 21:52

PETERENZO napisał(a):Wiadomość z dzisiaj

Od 1 czerwca autostrada A4 oraz A1 mają być już płatne. 8O



A1 na pewno nie będzie płatna jeszcze długo. Z tego co się orientuje nie ma jeszcze nawet przetargu na budowę SPO lu PPO.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 13.04.2012 00:24

FUX napisał(a):W ilu wątkach ten wątpliwy news jeszcze napiszesz, bo ja naliczyłem trzeci... :roll:


Wpisałem w tych, w których taka informacja mogła być istotna, ale to informacja, którą usłyszałem dzisiaj w radio wracając z pracy. Jeżeli źle zrozumiałem to przepraszam za zamieszanie.

Dobrze, że są osoby, które to wiedzą, sam wykonam upgrade swoich informacji i poprawię w innych wątkach.

A propos! Piszcie o tym, jeżeli wiecie, bo to cenne informacje
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 08.05.2012 21:14

A1 dojeżdża się do Wodzisławia z Gliwic, rewelacja, potem 20 minut - granica w Chałupkach i na czeską autostradę, polecam;) Właśnie wróciłem z Cro.
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 08.05.2012 23:48

PETERENZO napisał(a):Właśnie planowałem w tym roku wybrać się trasą "czeską" przez Bohumin korzystając z nowej autostrady A1. Jednak autostrady nie będzie pewnie do września. Do granicy z Austrią (Znojmo lub Mikulow) podobno dalej tak samo, a potem do Wiednia też nie ma jeszcze od czeskiej granicy autostrady. :(

Dlatego chyba zostanę jeszcze przy trasie przez Cieszyn potem Słowację, Austrię itd... Szkoda, bo liczyłem na to, że uda się trochę czasu zaoszczędzić. :(


Mam podobne zdanie, rok temu jechałem przez A1/Czechy i wolę Cieszyn/Słowacja. Jakość autostrad w Czechach i ten odcinek do granicy z Austria i dalej do Wiednia to koszmar, zwykła wiejska droga :-(
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 08.05.2012 23:52

makr napisał(a):A1 dojeżdża się do Wodzisławia z Gliwic, rewelacja, potem 20 minut - granica w Chałupkach i na czeską autostradę, polecam;) Właśnie wróciłem z Cro.


Te 20 minut to zależy od pory dnia i prędkości !, 20 minut to trochę mało :-(
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.05.2012 07:04

A1 na pewno płatna nie będzie, przynajmniej do czasu wakacyjnych wyjazdów, więc nie ma się co martwić.

W niedzielę wróciliśmy z Cro i jechaliśmy własnie A1 i później Czechy. Droga bardzo fajna, nie wiem o jakich utrudnieniach mówicie?

i ten odcinek do granicy z Austria i dalej do Wiednia to koszmar, zwykła wiejska droga


Wiejska droga? Żeby było więcej takich wiejskich dróg u nas ;)

Kilkadziesiąt kilometrów za granicą zaczyna się autostrada do Wiednia przecież.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.05.2012 07:31

Znając temperament koleżanki Roxi wiem, że poradzi sobie na każdej drodze. Nie ma dla niej kiepskich dróg czy płotu do przeskoczenia tudzież przeprawy wodnej do pokonania choćby miała i nurkować . To wcielony diabeł nie baba. :wink: :D :D :D
Manga
Cromaniak
Posty: 613
Dołączył(a): 24.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 10.05.2012 08:05

arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.05.2012 08:43



To chyba pierwszy przypadek, że jakąś drogę u nas oddano do użytku przed terminem. Choć może nie cieszmy się zbyt szybko i profilaktycznie poczekajmy aż otworzą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone