Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autopomoc w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jac_banan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.09.2011
Autopomoc w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jac_banan » 21.09.2011 12:07

Witam
Byłem w Chorwacji samochodem 2 razy. Niestety w tym roku miałem w nocy małą awarię w okolicach miejscowości Karlovac (ok. 40 km od Zagrzebia autostrada A1 w kierunku Split). Zatrzymałem się na stacji, zadzwoniłem po Assistance do mojego towarzystwa ubezpieczeniowego czekałem kilka godzin i nie mogłem się doczekać. Nad ranem zadzwoniłem znów do kraju i okazało się, że nie mogą mnie odnaleźć, (choć podałem dokładnie, na której autostradzie i na którym kilometrze jest stacja). Po kolejnej godzinie na stacji pojawiła się autopomoc, lecz jak się okazało nie była to ta, którą wzywano dla mnie, lecz żółty samochód firmy AUTO FRAN z Karlovaca. Po kolejnej rozmowie z ubezpieczalnią okazało się, że mają podpisaną umowę z firmą AUTO FRAN i mogą mnie holować. Już myślałem, że jest wszystko ok. (była sobota, pracownik AUTO FRAN stwierdził, że mają warsztat i na pewno szybko usuną moja usterkę). Pojechaliśmy do warsztatu (za holowanie na autostradzie zapłaciłem ja). Na miejscu byliśmy koło 9.00. Byliśmy jedynymi klientami. Po szybkiej diagnozie okazało się, że zatarło się kółko napędzające turbinę od klimatyzacji, czas naprawy około godziny koszt 200 euro. Niemało, ale biorąc pod uwagę fakt, że była sobota, mieliśmy do przejechania jeszcze około 2000 km (z drogą powrotną) a z pod maski mocno się dymiło, zgodziliśmy się na naprawę. Obsługa stacji przekonywała nas żebyśmy poszli na spacer, a po powrocie samochód będzie naprawiony. Mimo to zostaliśmy na miejscu, przez kolejne pół godziny nic się nie działo, ale na stację zaczęto zwozić kolejne zepsute samochody (przez 4 godziny chyba z 8 wszystkie z poza Chorwacji). Każdy z przywiezionych samochodów poddawany był oględzinom a następnie właściciele proszeni o pójście na spacer. Z naszym nic się nie działo. Około 12 po naszej interwencji został ściągnięty mechanik (kierowca jednego z samochodów, które stały na parkingach i czekały na ofiary, którym zepsuje się samochód). Zabrał się za naprawę. Naprawa polegała na wyczyszczeniu (bez demontażu) oraz nasmarowaniu sprayem kółka, czas naprawy około 15 min. Widząc nasze niezadowolenie zostały zabrane kluczyki od naszego samochodu, ponieważ (jak twierdził właściciel) nie otrzymał potwierdzenia na holowanie od naszego towarzystwa ubezpieczeniowego (przez 3,5 godziny o tym nie wspomniał). Kolejne telefony, nerwy. W końcu około 13.30 zostaliśmy zmuszeni do zapłacenia 200 euro i mogliśmy jechać dalej.
Dodam tylko, że wszystkie samochody były naprawiane w podobny sposób (prawie nowe Audi A6 naprawiane było kilka razy za pomocą coraz grubszego drutu).
Na szczęście udało się dojechać na miejsce i wrócić już bez dodatkowych przygód. Ale po powrocie musiałem niestety wymienić całą sprężarkę – koszt wraz z robocizną po przeliczeniu 120 euro).
Przestrzegam wszystkich przed firmą AUTO FRAN, niestety są to oszuści żyrujący na ludzkich nieszczęściach, jak byście potrzebowali pomocy to lepiej dzwonić po HAK (słyszałem, że są solidniejsi).
Wracając widziałem, co najmniej 3 samochody AUTO FRAN na stacjach w okolicy Zagrzebia i Karlovaca).
Mimo to polecam wszystkim Chorwacje na wakacje, wszyscy inni mieszkańcy Chorwacji są życzliwi, pomocni i bezinteresowni.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.09.2011 13:22

Napisz jeszcze jaka to była firma ubezpieczeniowa.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.09.2011 13:38

No to Cię przewieźli... :?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.09.2011 14:52

Jacek S napisał(a):Napisz jeszcze jaka to była firma ubezpieczeniowa.


Właśnie - w jakiej firmie masz ubezpieczony samochód ???.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 21.09.2011 15:00

darek1 napisał(a):
Jacek S napisał(a):Napisz jeszcze jaka to była firma ubezpieczeniowa.


Właśnie - w jakiej firmie masz ubezpieczony samochód ???.

Też jestem ciekaw tej firmy :?: :?: :?:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 26.01.2012 16:31

A miał ktoś doświadczenia z ubezpieczeniem STARTERA?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.01.2012 17:59

ruwado napisał(a):A miał ktoś doświadczenia z ubezpieczeniem STARTERA?



Może coś tu:
Klik
Klik
Klik

Pozdrav
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 26.01.2012 21:59

Nauczka taka,że należy zawierać umowę z solidną i sprawdzoną firmą.Tylko OC jest dla innych pozostałe ubezpieczenia mają być dla nas więc trzeba się zastanowić.Oczywiście pełnej gwarancji i tak nie mamy,ale przynajmniej szansę na solidną pomoc.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 26.01.2012 22:21

Tylko tych naprawdę solidnych w PL brak :-(
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 26.01.2012 22:48

Część jest zależna od firmy i ofetowanych warunków ubezpieczenia a druga część jest zależna od nas samych.Wiele osób chce by było jak najtaniej a nie zawsze niska cena daje właściwą pomoc.Ubezpieczenie Assistance ma kilka opcji a my decydujemy,którą wybieramy :wink:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 27.01.2012 21:33

pawelh napisał(a):Część jest zależna od firmy i ofetowanych warunków ubezpieczenia a druga część jest zależna od nas samych.Wiele osób chce by było jak najtaniej a nie zawsze niska cena daje właściwą pomoc.Ubezpieczenie Assistance ma kilka opcji a my decydujemy,którą wybieramy :wink:
Zgadza się nie zawsze niska cena daje właściwą pomoc ale czy płacąc więcej za ubespieczenie masz zawsze 100% gwarancji że usługa będzie wykonana solidnie?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.01.2012 21:58

Firmy ubezpieczeniowe nie utrzymują armii zapewniającej bezpośrednie udzielenie pomocy lecz podpisują umowy z podwykonawcami na terenach objętych ochroną.Takie rozwiązanie sprawia,że blisko czy daleko od domu jesteśmy w realnym zasięgu ubezpieczyciela.Kwestią odmienną pozostaje fakt doboru solidnych partnerów a nie partaczy i naciągaczy,którzy widząc zdesperowanego turystę a do tego laika w dziedzinie samochodowej wcisną mu kiit.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 31.01.2012 10:13

Polecam członkostwo w ADAC. 83,5 euro/rok i spokój. Jeśli potrzeba oferuję pomoc w zapisaniu- za free. Żeby była jasność, ja wtedy otrzymuję za to jakis prezent od klubu. Nie widzę też żadnego problemu, aby samemu się zapisać- wystarczy wizyta na niemieckiej stacji benzynowej- u pracowników stacji... W Polsce nie ma możliwości zapisu.
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 31.01.2012 14:08

A język tylko Niemiecki?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 31.01.2012 14:11

brzo1985 napisał(a):Polecam członkostwo w ADAC. 83,5 euro/rok i spokój. Jeśli potrzeba oferuję pomoc w zapisaniu- za free. Żeby była jasność, ja wtedy otrzymuję za to jakis prezent od klubu. Nie widzę też żadnego problemu, aby samemu się zapisać- wystarczy wizyta na niemieckiej stacji benzynowej- u pracowników stacji... W Polsce nie ma możliwości zapisu.



Czy jest możliwość ubezpieczenia czasowego,np. miesięczne,3 miesięczne lub 1/2 roku ?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Autopomoc w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone