CHORWACJA ONLINE

forum

 
Atrakcje
reklama


Rozmiar: 13043 bajtów Wielu turystów zapewne nie chce przez cały pobyt odbywać tylko drogi z domu na plażę. To dla nich organizuje się wycieczki i udostepnia sprzęt sportowo - rekreacyjny. Jak sytuacja wygląda w Chorwacji, można przeczytać poniżej.


 Wycieczki

Poza wycieczkami we własnym zakresie, organizowane są wycieczki grupowe. Przybierają one najczęściej postać jednodniowego rejsu statkiem wycieczkowym. Zwykle celem eskapady jest jakaś pobliska wyspa. W większych turystycznych miejscowościach w porcie stoi zazwyczaj wiele małych stateczków, oferujących takie usługi. Ceny są porównywalne, ale nie warto decydować się od razu, gdyż jakość usług może się bardzo różnić w poszczególnych firmach. Jeśli nie mamy się poradzić kogoś, kto już daną łodzią płynął, lepiej jest przyjść dzień wcześniej na przystań i zobaczyć, ile osób jest na pokładzie. Podróż "doładowaną" łódką, gdzie nie będzie się można ruszyć, nie jest bowiem zbyt przyjemna. Jeśli jesteśmy w mniej niż cztery - pięć osób, najlepiej jest decydować się bezpośrednio przed rejsem. Warto także zapytać, co za daną cenę oferuje przewoźnik (czy tylko płynie tam i z powrotem, czy może jeszcze odwiedza jakieś miejsca, staje "na kąpanie").


 Sprzęt pływający

Na bardziej uczęszczanych plażach, w pobliżu hoteli, kempingów lub innych osrodków turystycznych, działają wypożyczalnie sprzętu pływającego. Dostępne są pojazdy poruszane siłą mięśni - rowery wodne, kajaki (morze jest zwykle tak spokojne, że można pływać kajakiem bez problemów), łódki itp. Można także wypożyczyć skuter wodny (ceny nie są zbyt zachęcające: do 150 kun / ok. 75 zł za 15 minut "jazdy"). Oferowane są też przejażdżki na ciągniętych przez skutery wodne różnego rodzaju pontonach lub spadochronach. Gdzieniegdzie oferowane są też do wypożyczenia łódki lub pontony z silnikiem.


 Rowery i motorowery

Wycieczki rowerowe mogą stanowić ciekawą formę rozrywki, zwłaszcza w mniej słoneczne dni lub pory dnia. Wiadomo, jakie niedogodności wiąże ze sobą wiezienie rowerów samochodem jeśli nie mieszczą się one w środku pojazdu. Stąd w większości ośrodków turystycznych spotkać można wypożyczalnie jednosladów. Cena liczona jest w zależności od czasu i nie jest to zachęcająco tania rozrywka, ale w przypadku gdy chcemy korzystać z roweru raz czy dwa podczas pobytu, to będzie to z pewnością bardziej opłacalne od kosztów związanych z wiezieniem rowerów na dachu samochodu. Koszt wynajęcia roweru wynosi ok. 10 zł za pierwszą godzinę; późnej im dłużej, tym relatywnie taniej. Wycieczki rowerowe mają sens właściwie tylko wtedy, kiedy istnieją np. ścieżki wzdłuż wybrzeża. Podróż bowiem wąskimi i nierzadko ruchliwymi drogami, w dodatku o dużych spadkach, jest ryzykowna i nieprzyjemna. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem jest motorower, droższy, ale dający większe możliwości, zwłaszcza w przypadku, gdy nie mamy do dyspozycji samochodu. Koszt wynajęcia motoroweru to ok. 100 zł za dzień + koszty paliwa (odbiór i zwrot z pełnym zbiornikiem).
[Strona główna] [Reklama] [Kontakt] na górę strony

Rozmiar: 107 bajtów


apartamenty w cro
Rozmiar: 107 bajtów

Rozmiar: 107 bajtów

(c) 1999-2009 Chorwacja Online - Cro.pl