Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 19.04.2017 19:51

krakuscity napisał(a):W PZU jak ktoś płaci roczną składkę AC, OC, NW z początkiem roku a jedzie na wakacje pół roku później może przed wyjazdem wykupić assistance do 1000km i płaci wtedy tylko za drugie półrocze plus ewentualnie za kilka dni poprzedzający ten okres.

Już nieaktualne.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 19.04.2017 20:16

walp napisał(a):Rozmawiałem dziś ze swoim agentem z PZU, który przekazał mi następujące informacje dotyczące zmian w wariancie PWD Super

- pojazd zastępczy
dotychczas: do 7 dni w razie wypadku, kradzieży i awarii
obecnie: do 10 dni w razie wypadku lub kradzieży; do 5 dni w razie awarii

- holowanie (płatna opcja zwiększenia limitu km)
dotychczas: do 1000 km za granicą, bez względu na rodzaj pojazdu.
obecnie: do 1000 km za granicą w razie wypadku; do 500 km za granicą w razie awarii samochodu osob. do 7 miejsc; do 150 km za granicą w razie awarii dla sam. ciężarowych, osobowych powyżej 7 roku eksploatacji lub powyżej 7 miejsc

- pojazd zastępczy/nocleg
dotychczas: świadczenia wykluczały się
obecnie: świadczenia łączą się - można skorzystać z noclegu i z samochodu zastępczego

bez zmian: brak limitu w Polsce w razie wypadku i awarii

Taką samą ofertę przedłożyła mi moja pani agent.
Kiszka znaczy się.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 19.04.2017 20:46

Proszę sprawdzić Hestie, tam chyba jest 1000km + bez limitu w Polsce - limity można łączyć. Do sprawdzenia również Allianz, do 2000euro ,ale podobno drożej.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.04.2017 22:13

Marecki37 napisał(a):
sebak napisał(a):Mam polisę zawartą w czerwcu 2016 o opcją PZU Pomoc w Drodze Komfort, czy rozszerzenie jej wariantu Super będzie obowiązywało na warunkach z dnia zawarcia polisy czy z dnia rozszerzenia?


Czy dokupowałeś rozszerzenie o limit 1000 km w późniejszym czasie czy razem z polisą ??
Jeżeli dokupiłeś później i było to przed 19.11.2016 to masz po staremu tak jak w OWU które dostałeś przy zawieraniu polisy.

Dokupiłem dzisiaj i mam na "starych" OWU (tych z 28.09.2015 r.) czyli przed zniesieniem holowania do 1.000 km :D
28 kwietnia zaczynam majówkę - kierunek Włochy!
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.04.2017 22:38

karoka65 napisał(a):
krakuscity napisał(a):W PZU jak ktoś płaci roczną składkę AC, OC, NW z początkiem roku a jedzie na wakacje pół roku później może przed wyjazdem wykupić assistance do 1000km i płaci wtedy tylko za drugie półrocze plus ewentualnie za kilka dni poprzedzający ten okres.

Już nieaktualne.
8O A mnie jeszcze z początkiem marca agent proponował taką opcję, ale zrezygnowałem bo na majówkę wybieramy się miedzy innymi do HR.
Dzięki za sprostowanie. :)

W zasadzie to ja mam jeszcze przez 2 lata Suzuki Assistence , mają mi za darmo doholować auto do warsztatu i naprawić w ramach gwarancji ale ...zabezpieczyłem się dodatkowo.
MikeR
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MikeR » 20.04.2017 13:56

sebak napisał(a):
Marecki37 napisał(a):
sebak napisał(a):Mam polisę zawartą w czerwcu 2016 o opcją PZU Pomoc w Drodze Komfort, czy rozszerzenie jej wariantu Super będzie obowiązywało na warunkach z dnia zawarcia polisy czy z dnia rozszerzenia?


Czy dokupowałeś rozszerzenie o limit 1000 km w późniejszym czasie czy razem z polisą ??
Jeżeli dokupiłeś później i było to przed 19.11.2016 to masz po staremu tak jak w OWU które dostałeś przy zawieraniu polisy.

Dokupiłem dzisiaj i mam na "starych" OWU (tych z 28.09.2015 r.) czyli przed zniesieniem holowania do 1.000 km :D
28 kwietnia zaczynam majówkę - kierunek Włochy!


Dokupiłeś do polisy OC/AC/NW której okres obowiązywania pokrywa termin wyjazdu wakacyjnego, tak?
wcilor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wcilor » 20.04.2017 16:33

W Compensa trzeba przynajmniej OC albo AC wykupić, żeby móc dokupić Assistance Luxe (1100km holowania) :-(
W Alianz też trzeba mieć coś od nich, żeby dokupić car assistance :-(
Ostatnio edytowano 20.04.2017 23:32 przez wcilor, łącznie edytowano 2 razy
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 20.04.2017 16:43

MikeR napisał(a):
sebak napisał(a):
Marecki37 napisał(a):
sebak napisał(a):Mam polisę zawartą w czerwcu 2016 o opcją PZU Pomoc w Drodze Komfort, czy rozszerzenie jej wariantu Super będzie obowiązywało na warunkach z dnia zawarcia polisy czy z dnia rozszerzenia?


Czy dokupowałeś rozszerzenie o limit 1000 km w późniejszym czasie czy razem z polisą ??
Jeżeli dokupiłeś później i było to przed 19.11.2016 to masz po staremu tak jak w OWU które dostałeś przy zawieraniu polisy.

Dokupiłem dzisiaj i mam na "starych" OWU (tych z 28.09.2015 r.) czyli przed zniesieniem holowania do 1.000 km :D
28 kwietnia zaczynam majówkę - kierunek Włochy!


Dokupiłeś do polisy OC/AC/NW której okres obowiązywania pokrywa termin wyjazdu wakacyjnego, tak?

Rozszerzyłem o wariant super. Miałem komfort. Plus opcja zniesienia limitu holowania.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 20.04.2017 19:26

Właśnie zakończyłem rozmowę z moją przemiłą panią agentką PZU.
PZU kilka dni temu przywróciło assistance na 1000km dla samochodów powyżej 7 lat, ale żeby nie było tak słodko dotyczy to holowania w razie wypadku, przy awarii niestety nadal jest 150km holowania dla starszych aut powyżej 7-ego roku żywota :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 20.04.2017 19:46

karoka65 napisał(a):Właśnie zakończyłem rozmowę z moją przemiłą panią agentką PZU.
PZU kilka dni temu przywróciło assistance na 1000km dla samochodów powyżej 7 lat, ale żeby nie było tak słodko dotyczy to holowania w razie wypadku, przy awarii niestety nadal jest 150km holowania dla starszych aut powyżej 7-ego roku żywota :)


W razie wypadku cały czas było 1000km 8)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.04.2017 20:18

wcilor napisał(a):W Hestii trzeba przynajmniej OC albo AC wykupić, żeby móc dokupić Assistance Luxe (1100km holowania) :-(
W Alianz też trzeba mieć coś od nich, żeby dokupić car assistance :-(

Spójrz na mój post z 15.04. z 12.18 tam jest podpowiedź.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 21.04.2017 12:16

krakuscity napisał(a):
karoka65 napisał(a):
krakuscity napisał(a):W PZU jak ktoś płaci roczną składkę AC, OC, NW z początkiem roku a jedzie na wakacje pół roku później może przed wyjazdem wykupić assistance do 1000km i płaci wtedy tylko za drugie półrocze plus ewentualnie za kilka dni poprzedzający ten okres.

Już nieaktualne.
8O A mnie jeszcze z początkiem marca agent proponował taką opcję, ale zrezygnowałem bo na majówkę wybieramy się miedzy innymi do HR.
Dzięki za sprostowanie. :)

Mnie pod koniec marca też agent informował, że mogę sobie assistance później dokupić, na 100% nie ma już takiej opcji?
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 21.04.2017 12:40

Adek99 napisał(a):
krakuscity napisał(a):
karoka65 napisał(a):
krakuscity napisał(a):W PZU jak ktoś płaci roczną składkę AC, OC, NW z początkiem roku a jedzie na wakacje pół roku później może przed wyjazdem wykupić assistance do 1000km i płaci wtedy tylko za drugie półrocze plus ewentualnie za kilka dni poprzedzający ten okres.

Już nieaktualne.
8O A mnie jeszcze z początkiem marca agent proponował taką opcję, ale zrezygnowałem bo na majówkę wybieramy się miedzy innymi do HR.
Dzięki za sprostowanie. :)

Mnie pod koniec marca też agent informował, że mogę sobie assistance później dokupić, na 100% nie ma już takiej opcji?

W cenie OC/AC/NW jest assistance w wersji komfort, wystarczy rozszerzyć do super z opcja holowania do 1.000 km. Dopłaca się proporcjonalne do końca trwania obecnej polisy. Polisa musiała być zawarta przed listopadem 2016.
Mnie to kosztowało 48 zł.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.04.2017 12:42

Mi właśnie mój agent z PZU powiedział, że faktycznie nastały takie zmiany, ale pracują nad nowymi OWU, więc jest jeszcze cień szansy, że przed wakacjami coś się zmieni.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 21.04.2017 14:06

sebak napisał(a):Polisa musiała być zawarta przed listopadem 2016.

No właśnie, a ja zawarłem nową polisę miesiąc temu mam assistance komfort i agent twierdził, że mogę sobie później rozszerzyć, widać, że zrobił mnie w konia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone