Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 16.03.2017 09:36

Crocodyl napisał(a):Tak do całości sprawy. W Warcie wariant Platynowy holowanie poza gr. RP 1200 km. Dla zainteresowanych szczegóły http://www.warta.pl/documents/10157/603 ... C4715%20(2).pdf


Agent u którego wykupywałem swoją polisę również przedstawił mi ofertę Warty, lecz była ona znacząco większa od oferty jaka zaproponowała Hestia.

Jedyne co przemawiało na korzyść Warty, lecz akurat mnie nie dotyczyło, to było to, że Warta ubezpiecza samochody ponad 10 letnie. Hestia natomiast ma ograniczenie, w tym zakresie: "...do 9 lat okresu eksploatacji...".
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.03.2017 20:08

Rozmawiałem dziś ze swoim agentem z PZU, który przekazał mi następujące informacje dotyczące zmian w wariancie PWD Super

- pojazd zastępczy
dotychczas: do 7 dni w razie wypadku, kradzieży i awarii
obecnie: do 10 dni w razie wypadku lub kradzieży; do 5 dni w razie awarii

- holowanie (płatna opcja zwiększenia limitu km)
dotychczas: do 1000 km za granicą, bez względu na rodzaj pojazdu.
obecnie: do 1000 km za granicą w razie wypadku; do 500 km za granicą w razie awarii samochodu osob. do 7 miejsc; do 150 km za granicą w razie awarii dla sam. ciężarowych, osobowych powyżej 7 roku eksploatacji lub powyżej 7 miejsc

- pojazd zastępczy/nocleg
dotychczas: świadczenia wykluczały się
obecnie: świadczenia łączą się - można skorzystać z noclegu i z samochodu zastępczego

bez zmian: brak limitu w Polsce w razie wypadku i awarii
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 27.03.2017 15:45

A jaki koszt tego ubezpieczenia w PZU?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.03.2017 15:57

Nie robiłem wyceny. Poza tym składka ubezpieczenia jest wyliczana indywidualnie na podstawie kilku czynników, które są różne dla każdego posiadacza pojazdu, a więc dane samochodu, sposób jego użytkowania, forma płatności itp.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 05.04.2017 18:13

To wychodzi na to że jak ma się stare auto powyżej 7 lat to PZU holuje auto w razie awarii po za granicą Polski tylko do 500 km.
Jak dotychczas była to jedyna firma która oferowała holowanie starych samochodów do 1000 km.
Macie jakąś wiedzę czy pojawiła się firma która holuje do 1000 km stare auta.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 05.04.2017 18:16

tyger napisał(a):To wychodzi na to że jak ma się stare auto powyżej 7 lat to PZU holuje auto w razie awarii po za granicą Polski tylko do 500 km.
Jak dotychczas była to jedyna firma która oferowała holowanie starych samochodów do 1000 km.
Macie jakąś wiedzę czy pojawiła się firma która holuje do 1000 km stare auta.


150 km w razie awarii dla aut powyżej 7 lat... Tyle co nic :(
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 11.04.2017 19:50

to co z którego ubezpieczyciela skorzystać. Zaraz mi się skończy obecne oc i muszę coś wybrać.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 11.04.2017 22:37

tyger napisał(a):to co z którego ubezpieczyciela skorzystać. Zaraz mi się skończy obecne oc i muszę coś wybrać.

Wybór masz duży ale tak jak wcześniej pisano spawdź ofertę Warta/Hdi -mają dobre stawki i do samego OC jest assistance z holowanie w razie awarii do 400km (wiek auta bez znaczenia) http://warta24.pl/samochod/assistance/
a dla młodszych aut (5lat) do AC można dokupić holowanie do 1200km
johnny2002
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnny2002 » 13.04.2017 12:42

W Warcie Assistance Platinium z holowaniem do 1200km możliwe tylko z AC komfort (stałą suma ubezpieczenia itp), a to daje bardzo wysoką cenę.
Czy coś jeszcze jest obecnie z holowaniem do 1000km i samochodem zastępczym w razie awarii na 14-15dni ?
Przeszukałem chyba wszystkie TU i nic. PZU się wycofało z 1000km Hestia ma podobno haczyk że samochodem zastępczym nie można opuścić kraju w którym samochód został wydany ... wszędzie coś.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 14.04.2017 07:03

http://reso.com.pl/pl/nowy-zakres-ubezp ... ssistance/ najdroższy wariant ten na 800 km = 443 zl + OC 709 razem 1152
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 14.04.2017 13:35

Czytając tylko pierwsze z kraja opinie nie zaryzykowałbym żeby tam się ubezpieczać:
http://www.ubezpieczenie.com.pl/forum/u ... ,0,17.html
http://www.forum-ubezpieczenie.pl/odszk ... t2645.html
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 15.04.2017 08:46

Tak sobie myślę ze 450 zł płacić za to żeby mieć spokój ducha podczas jechania i powrotu na wakacje to trochę dużo ( nie zależy mi na pozostałym okresie) Dlatego chyba zdecyduje sie nad OC z Warty która w cenie 750 daje rowniez ochronę zniżek a do tego na okres 14 dni za 75 zl mogę dokupić Assistans na 400 km dla mojego samochodu który ma juz 16 lat. Tylko ze później nie bo jak w tym pozegadle Biednemu to zawsze wiatr w oczy wieje ☺
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 15.04.2017 12:18

tyger napisał(a):Tak sobie myślę ze 450 zł płacić za to żeby mieć spokój ducha podczas jechania i powrotu na wakacje to trochę dużo ( nie zależy mi na pozostałym okresie) Dlatego chyba zdecyduje sie nad OC z Warty która w cenie 750 daje rowniez ochronę zniżek a do tego na okres 14 dni za 75 zl mogę dokupić Assistans na 400 km dla mojego samochodu który ma juz 16 lat. Tylko ze później nie bo jak w tym pozegadle Biednemu to zawsze wiatr w oczy wieje ☺


Corocznie robię tak: Zbliża się czas wyjazdu, wykupuję u mojej ubezpieczycielki najlepszą opcję AC, Assistance. Umowa na rok, podzielona na 4 raty, wpłacam pierwszą i jadę. Wracam po 15-20 dniach, zgodnie z OWU, mam prawo w ciągu miesiąca wypowiedzieć umowę. Na drugi dzień od powrotu już jest złożone pismo. Po 2 tygodniach przychodzi proporcjonalny zwrot pieniędzy z podziękowaniem za skorzystanie z usług danej firmy, a były różne PZU, Hestia itp. Np w tamtym roku zapłaciłem 602 zł za swój samochód. Zwrot - 505 zł. Za niecałe 100 zł miałem super ubezpieczenie. W tym roku analogicznie będzie. Kiedyś już pisałem o tym i oczywiście "ktoś" zarzucił, czy to etyczne. Moja odpowiedź jest prosta - zgodnie z warunkami OWU każdej z firm. Tyle i aż tyle. W poprzednich latach w PZU była tygodniowa karencja na max limit km, tzn, że 7 dni wcześniej wykupiłem ubezpieczenie niż termin rzeczywistego wyjazdu.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 15.04.2017 13:31

niuniek napisał(a):
Corocznie robię tak: Zbliża się czas wyjazdu, wykupuję u mojej ubezpieczycielki najlepszą opcję AC, Assistance. Umowa na rok, podzielona na 4 raty, wpłacam pierwszą i jadę. Wracam po 15-20 dniach, zgodnie z OWU, mam prawo w ciągu miesiąca wypowiedzieć umowę. Na drugi dzień od powrotu już jest złożone pismo. Po 2 tygodniach przychodzi proporcjonalny zwrot pieniędzy z podziękowaniem za skorzystanie z usług danej firmy, a były różne PZU, Hestia itp. Np w tamtym roku zapłaciłem 602 zł za swój samochód. Zwrot - 505 zł. Za niecałe 100 zł miałem super ubezpieczenie. W tym roku analogicznie będzie. Kiedyś już pisałem o tym i oczywiście "ktoś" zarzucił, czy to etyczne. Moja odpowiedź jest prosta - zgodnie z warunkami OWU każdej z firm. Tyle i aż tyle. W poprzednich latach w PZU była tygodniowa karencja na max limit km, tzn, że 7 dni wcześniej wykupiłem ubezpieczenie niż termin rzeczywistego wyjazdu.


A możesz napisać co to za firma i jakie dokładnie ubezpieczenie ?. Jeżeli OWU to dopuszcza to nie ma co pisać o etyce.... tylko właśnie ciekawi mnie która firma ma takie warunki ?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 15.04.2017 17:08

yzedef napisał(a):
niuniek napisał(a):
Corocznie robię tak: Zbliża się czas wyjazdu, wykupuję u mojej ubezpieczycielki najlepszą opcję AC, Assistance. Umowa na rok, podzielona na 4 raty, wpłacam pierwszą i jadę. Wracam po 15-20 dniach, zgodnie z OWU, mam prawo w ciągu miesiąca wypowiedzieć umowę. Na drugi dzień od powrotu już jest złożone pismo. Po 2 tygodniach przychodzi proporcjonalny zwrot pieniędzy z podziękowaniem za skorzystanie z usług danej firmy, a były różne PZU, Hestia itp. Np w tamtym roku zapłaciłem 602 zł za swój samochód. Zwrot - 505 zł. Za niecałe 100 zł miałem super ubezpieczenie. W tym roku analogicznie będzie. Kiedyś już pisałem o tym i oczywiście "ktoś" zarzucił, czy to etyczne. Moja odpowiedź jest prosta - zgodnie z warunkami OWU każdej z firm. Tyle i aż tyle. W poprzednich latach w PZU była tygodniowa karencja na max limit km, tzn, że 7 dni wcześniej wykupiłem ubezpieczenie niż termin rzeczywistego wyjazdu.


A możesz napisać co to za firma i jakie dokładnie ubezpieczenie ?. Jeżeli OWU to dopuszcza to nie ma co pisać o etyce.... tylko właśnie ciekawi mnie która firma ma takie warunki ?


nie wiem, czy dobrze myślę, ale tutaj chyba mamy do czynienia z odstąpieniem od umowy w ciągu 30 dni. Dotyczy to chyba tylko umów zawartych na odległość. Skojarzyło mi się tak, bo ostatnio poprzez infolinię konsultant wystawił mi umowę OC i poinformował, że mogę odstąpić do 30 dni od w/w umowy. Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego oraz dużo zdrowia z okazji Świąt. :papa: :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone