Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.02.2011 14:39

"ZAWARCIE UMOWY
§ 16

(...)

2. Zawarcie umowy ubezpieczenia WARTA MOTO-ASSISTANCE w wariancie Złotym, Złotym+,
Platynowym, Podróżnik 15 lub Podróżnik 30 jest niezależne od zawierania lub posiada-
nia w WARCIE ważnej umowy OC lub AC."
tomyy29
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomyy29 » 23.02.2011 14:39

tomyy29 napisał(a):Z linku który przesłałeś @fasi@ wynika że trzeba byc klientem warty (ostatnie pozycje tabeli)

Pozdrawiam



A na potwierdzenie dodam, że przed chwilą dzwoniłem do Warty i warunkiem zakupu assistance jest to iż trzeba być klientem Warty, czyli posiadać u nich OC lub AC.
A więc @kulka53@ masz złe informacje. Pani w Warcie powiedziała że najnowsze przepisy to zmieniły i regulują tak a nie tak jak było dotychczas.

Czyli dla mnie Warta odpadła.

Pozdrawiam.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 23.02.2011 14:42

Co zrobisz... taki lajf 8)
Jak się u nich pierwszy raz ubezpieczałem to tylko i wyłącznie przez fakt, że mieli tylko z Hestią ubezpieczenie auto-szyby w ofercie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.02.2011 14:45

tomyy29 napisał(a):A więc @kulka53@ masz złe informacje. Pani w Warcie powiedziała że najnowsze przepisy to zmieniły i regulują tak a nie tak jak było dotychczas.

To text skopiowany z warunków umowy.
Cóż, skoro tak powiedziała babka przez tel, to widocznie wie lepiej.
Szkoda, bo już się nastawiłem...
tomyy29
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomyy29 » 23.02.2011 14:47

A znowu Starter24 ma ograniczenie holowania do 50km. Kurcze tu źle, tu niedobrze.
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 23.02.2011 14:50

Nie wie lepiej.
Wejdź na stronę Warty i we wszystkich wariantach, poza Standard, zawarcie umowy assistance jest niezależne od posiadania OC.
Czytajcie OWU, a nie słuchajcie niedouczonych panienek i nie będzie zbytecznego bicia piany.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 23.02.2011 14:59

Wiedziałem, że te okulary z Twojego awatarka to do czytania takiego małego druczku :wink:
A więc mamy jasność w temacie :D
tomyy29
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomyy29 » 23.02.2011 15:02

Dla mnie to wcale nie jest jasne. Wątpie żeby osoba w biurze obsługi klienta miała nieprawdziwe informacje na temat OWU. Z drugiej strony dlaczego na stronie internetowej Warty nie są zmienione OWU?? I to jest właśnie ta niejasność.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.02.2011 15:31

owu warty

http://www.warta.pl/img/wiadomosci/nimg ... 142368.pdf

dzwonilam na infolinie z zawodowej ciekawosci :wink: od 15 lutego zmienilo sie owu i nie bedac klientem warty (czyli majac oc lub ac ,nie wchodza tu ubezpieczenia zyciowe ani na dom) nie mozna wykupic moto asistance :!:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.02.2011 15:43

tomyy29 napisał(a):Witam.
Szukałem lecz nie potrafię znaleźć, czy ktores towarzystwo ubezpieczeniowe sprzedaje asistans na starsze auto ( 14 lat)??

Pozdrawiam


w zeszlym roku 15 letnia sterka i ubezpieczenie w Warcie na 2 tygodnie za okolo 50 zeta - nie pamietam

edit: widze ze Warta raczej nieaktualna a ja wlasnie jeakiegos podroznika mialem. Wczesniej bralismy PZU ale u nich tez cos sie pozmienialo
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 23.02.2011 18:35

tajemniczy napisał(a):my tu gadu gadu a teraz mi żona dzwoni że stała i czekała aż auto przed nią skręci a po prawej mijał ją autobus i zarysował cały bok :(


no to pierwszy kontakt z PZU za mną.
Kierowca autobusu miejskiego 250 zł mandat i 6 pkt. Winia kierowcy autobusu. Rozwalone nadkole prawe i zderzak.

Rozmowa z infolinią PZU (gość miał też ubezpieczenie w PZU) trwało blisko 45 minut i omało mnie nie wyprowadziła z równowagi babka na infolini. Teraz tylko naprawa w ASO Opla, wizyta umówiona na piątek

Żona zestresowana bo tej jej pierwsza taka sytuacja.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.02.2011 18:43

Również dzwoniłem i sytuacja przedstawia się następująco:

Od 15 lutego rzeczywiście zmieniły się przepisy i nie będąc klientem Warty nie można zawrzeć assistance rocznego

Natomiast opcje Podróżnik 15 i 30 nadal są dotępne dla wszystkich.

Edit:!: :!: Właśnie oddzwonił do mnie przedstawiciel Warty i... zmiana stanowiska! Opcje Podróżnik 15 i 30 tylko dla klientów Warty :cry: :cry:

Czyli pozostaje szukanie innych albo nadzieja, ze jeśli stracą wielu klientów, to jednak znów do lata zmienią zasady. Nie mam zamiaru kupować u nich AC ani OC, bo wychodzi mnie ok. 4 razy drożej niż w innych towarzystwach.

tajemniczy napisał(a):Rozmowa z infolinią PZU (gość miał też ubezpieczenie w PZU) trwało blisko 45 minut i omało mnie nie wyprowadziła z równowagi babka na infolini.


Całe PZU - też mam podobne wspomnienia związane z nimi... :twisted: :twisted: Gdyby nie to, ta opcja za 170zł, przedstawiona przez alutkę byłaby nawet kusząca.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.02.2011 20:25

niestety infolinia jak kazda potrafi byc upierdliwa,szczegolnie przy zglaszaniu zdarzenia :evil: potem juz tylko lepiej :)

raul niestety ta cena 10 to dla naszych klintow majacych oc i ac,dla tych co maja samo oc okolo 240,dla obcych okolo 300 :(
ale...podobno wchodzi Karta PZU Pomoc Europa 60 dni,dostepna ma byc rowniez na stacjach orlenu,ale nie znam cen narazie jak sie dowim to podam :)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.02.2011 21:32

Jeśli faktycznie Warta zmieniła te zasady, to decyzja wydaje mi się głupia. Masa ludzi wykupowała te pakiety Podróżnik... Pewnie liczą, że teraz masowo się przeniesiemy z OC do Warty. Naiwniacy... :).

No cóż. Jeśli szukacie taniego assistance, zapytajcie w swoim... banku. Wiem, że sporo z nich oferuje darmowy assistance przy zakładaniu/modyfikacji konta. Ja np. mam assistance samochodowy obejmujący Polskę, kraje Unii i Szwajcarię. Wprawdzie limity kosztów nie są zbyt wysokie, ale zawsze coś.

Na przykład holowanie do 800zł, samochód zastępczy 1200zł, nocleg w razie wypadku lub awarii 1200zł. Poza tym jest też w pakiecie assistance zdrowotny (koszty leczenia do 80000zł).
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.02.2011 21:46

Krzychooo napisał(a):Jeśli faktycznie Warta zmieniła te zasady, to decyzja wydaje mi się głupia. Masa ludzi wykupowała te pakiety Podróżnik... Pewnie liczą, że teraz masowo się przeniesiemy z OC do Warty. Naiwniacy... :).


Też mi się wydaje, że stracą mnóstwo klientów, bo te ubezpieczenia były bardzo popularne. A z OCi AC do Warty niewiele osób się przeniesie, kiedy zobaczy ich stawki :twisted: :twisted:

Też słyszałem o assisatnce w bankach - jutro popytam w moim (PKO BP)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone