Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Asistans ubezpieczenie starszego samochodu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 22.02.2011 17:52

Niestety aby wykupić opcje krótkoterminowe Podróżnik, trzeba być klientem Warty :?

http://www.warta.pl/dynamic/common/Arty ... active=368
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 22.02.2011 18:39

Walk3r napisał(a):Niestety aby wykupić opcje krótkoterminowe Podróżnik, trzeba być klientem Warty :?

http://www.warta.pl/dynamic/common/Arty ... active=368


Raczej nie. Chyba że się coś zmieniło. W zeszłym roku zarówno ja, jak i znajomy wykupiliśmy pakiet Podróżnik, a OC mamy nie w Warcie.

Poza tym w warunkach umowy napisano: "Zawarcie umowy ubezpieczenia WARTA MOTO-ASSISTANCE w wariancie Złotym, Złotym+, Platynowym, Podróżnik 15 lub Podróżnik 30 jest niezależne od zawierania lub posiadania w WARCIE ważnej umowy OC lub AC". Chyba że to źle zrozumiałem...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.02.2011 19:13

Krzychooo

Dobrze zrozumiałeś! Nie trzeba być klientem Warty żeby wykupić u nich Assistance. To jedne z najpopularniejszych ubezpieczeń na rynku - też się nad nim zastanawiam (opcje "Podróżnik").

http://media.warta.pl/pl/pr/161556/warta-moto-assistance-czuj-sie-bezpiecznie-gdziekolwiek-jestes

Tutaj cytat z tej właśnie strony:

"Ubezpieczenie można wykupić dla każdego pojazdu, także nie ubezpieczonego w WARCIE."
krzysztofs
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofs » 22.02.2011 19:29

tomyy29 napisał(a):czy ktores towarzystwo ubezpieczeniowe sprzedaje asistans na starsze auto ( 14 lat)??


Musi być towarzystwo? może wystarczy Starter Assistance (żółte samochody) http://www.starter24.pl/PL/oferta/start ... e/osobowe/

Bez limitu wieku i kilometrów na całą Europę.
Partner ADAC

Kupiłem w zeszłym roku, ale na szczęście nie musiałem korzystać.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 22.02.2011 20:07

Na coś takiego kiedyś, przez przypadek wlazłem http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/auto24h/
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 22.02.2011 20:29

Raul73 napisał(a):Krzychooo

Dobrze zrozumiałeś! Nie trzeba być klientem Warty żeby wykupić u nich Assistance. To jedne z najpopularniejszych ubezpieczeń na rynku - też się nad nim zastanawiam (opcje "Podróżnik").


Ze stronki, której link zamieściłem:
"Ofertę ubezpieczeń rocznych uzupełniają dwa warianty krótkoterminowe, adresowane także wyłącznie do klientów WARTY - Podróżnik 15 i Podróżnik 30 zawierane odpowiednio na 15 lub 30 dni. "

Jakaś dezinformacja?
krzysztofs
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofs » 22.02.2011 20:36

Walk3r napisał(a):Ze stronki, której link zamieściłem:
"Ofertę ubezpieczeń rocznych uzupełniają dwa warianty krótkoterminowe, adresowane także wyłącznie do klientów WARTY - Podróżnik 15 i Podróżnik 30 zawierane odpowiednio na 15 lub 30 dni. "

Jakaś dezinformacja?


Czyli Trzeba być Klientem, ale "Ubezpieczenie można wykupić dla każdego pojazdu, także nie ubezpieczonego w WARCIE."
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 22.02.2011 20:38

No właśnie Krzysztofs, trzeba mieć jakieś ubezpieczenie motoryzacyjne w TUiR WARTA, bez tego nie można.

A może się mylę i myli się ich strona internetowa. Trzeba by tam zadzwonić i się upewnić.
krzysztofs
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 28.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztofs » 22.02.2011 20:56

Walk3r napisał(a):A może się mylę i myli się ich strona internetowa. Trzeba by tam zadzwonić i się upewnić.


No właśnie, strona www, to zazwyczaj tylko reklama z dopiskiem, że nie stanowi oferty w myśl... czegoś tam.

Można się zastanowić nad ADAC, jak piszą koledzy na forum podobno bardzo dobre warunki. http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=369369#369369
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.02.2011 00:09

Walk3r napisał(a):No właśnie Krzysztofs, trzeba mieć jakieś ubezpieczenie motoryzacyjne w TUiR WARTA, bez tego nie można.

A może się mylę i myli się ich strona internetowa. Trzeba by tam zadzwonić i się upewnić.



Tak po prostu dziwnie napisali. Chodzilo o to, że ta oferta jest tylko w Warcie - jeśli wykupisz assisatnce, to automatycznie jesteś jej klientem! Miał być "chłyt marketingowy", a wyszła dezinformacja.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.02.2011 00:58

Kilka lat temu (gdy miałem starsze auto) wykupywałem krótkoterminowe assistance na wyjazdy zagraniczne. Nie chciało mi się za bardzo śledzic możliwych ofert więc porównałem dwie - bardziej znanych ubezpieczycieli polskich: PZU i Warty.W PZU wiek auta nie miał znaczenia i pakiet tzw. lux na 15 dni kosztował 10 euro. W Warcie było drożej i chyba 10-cio letnim wiekiem auta było to obostrzone. Pamiętam jeszcze jeden drobiazg. Limit holowania auta u obydwu wymienionych ubezpieczycieli opiewał na prawie identyczną kwotę cyfrą (ok.100) z tym, że PZU wyrażała ją w euro, a Warta w dolarach amerykańskich. Jak jest dzisiaj - trzeba sprawdzac.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.02.2011 01:09

romuald22

Dziś jest dokladnie odwrotnie: po piersze PZU nie oferuje już assistance krótkoterminowych (Warta tak), po drugie PZU zaostrza wiek pojazdu (Warta nie).

Oprócz Warty warte zainteresowania są jeszcze moim zdaniem: PTU, Generali i Starter24 (przedstawiciel ADAC-a). Innych na razie szukam
tomyy29
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomyy29 » 23.02.2011 06:34

Wydaje mi się, że Starter24 to ciekawa propozycja, bez limitu wieku pojazdu oraz bez limitu kilometrów.

Do końca czerwca muszę wybrać gdzie wykupię assistance.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 23.02.2011 08:49

Raul73 napisał(a):
Dziś jest dokladnie odwrotnie: po piersze PZU nie oferuje już assistance krótkoterminowych (Warta tak), po drugie PZU zaostrza wiek pojazdu (Warta nie).

Oprócz Warty warte zainteresowania są jeszcze moim zdaniem: PTU, Generali i Starter24 (przedstawiciel ADAC-a). Innych na razie szukam


Rozumiem ze miales zle doswiadczenia z pzu,ale nie wprowadzaj ludzi w blad,w pzu nie jest istotny wiek auta przy ubezpieczeniu assistance!fakt nie ma ubezpieczen krotkoterminowych.

Holowanie jest juz podane nie w kwocie,a w km,holuja pojazd do 150 km liczac od miejsca zdarzenia do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 23.02.2011 09:45

alutka9 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Dziś jest dokladnie odwrotnie: po piersze PZU nie oferuje już assistance krótkoterminowych (Warta tak), po drugie PZU zaostrza wiek pojazdu (Warta nie).

Oprócz Warty warte zainteresowania są jeszcze moim zdaniem: PTU, Generali i Starter24 (przedstawiciel ADAC-a). Innych na razie szukam


Rozumiem ze miales zle doswiadczenia z pzu,ale nie wprowadzaj ludzi w blad,w pzu nie jest istotny wiek auta przy ubezpieczeniu assistance!fakt nie ma ubezpieczen krotkoterminowych.

Holowanie jest juz podane nie w kwocie,a w km,holuja pojazd do 150 km liczac od miejsca zdarzenia do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego.


a te 150 km, to faktycznie dystans do wskazanego miejsca, czy trzeba liczyć drogę lawety w dwie strony ? ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Asistans ubezpieczenie starszego samochodu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone