Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty, noclegi, pokoje we Włoszech

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Tobiasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.06.2012
Apartamenty, noclegi, pokoje we Włoszech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tobiasz » 11.05.2014 09:05

Nie znalazłem takiego wątku, więc zakładam.
Znacie godne polecenia miejsca noclegowe - apartamenty, pokoje, domy lub inne?

Sam poszukuję czegoś w spokojnej okolicy, bez plaż z infrastrukturą i mnóstwem ludzi. Ale może wątek przyda się też innym - piszcie! :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 11.05.2014 11:43

Zerknij TU i TAM a może jeszcze TU i dostaniesz odpowiedź.
Tobiasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tobiasz » 11.05.2014 15:43

Zerkałem - nie dostałem. Tamte fora są wielkościowo bez porównania z cro.pl :)
mariusz_orzel
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_orzel » 04.02.2015 09:41

W pobliżu Wenecji fajną bazą wypadową jest Mestre. W ubiegłym roku nocowałem u gościa(link na priv - ograniczenia konta). Na początku zarezerwowaliśmy ten dom. Na miejscu okazało się, że jest już zajęty. Po kontakcie telefonicznym przyjechała jakaś kobieta i pojechała z nami do agroturystyki, która była jeszcze w trakcie budowy. Z naturalnych względów nie zgodziliśmy się tam zamieszkać. Znowu telefon do właściciela. Po nim pojechaliśmy w kolejne miejsce. Dość fajny dom, przestronny, dobra lokalizacja ale za mało łóżek, a było nas 9. Na nasz zdecydowany protest przyjechał wreszcie właściciel. Drapał się w głowę, gdzieś dzwonił i w rezultacie wynajął nam w przystępnej cenie całe piętro dużej willi. Ogromna kuchnia z wyposażeniem, 4 sypialnie, rolety i moskitiery w oknach, miejsce na dwa samochody na podwórku. Nie działała tylko klima ale to nie był problem bo grube ściany budynku i wszechobecne tam rolety skutecznie chroniły przed upałem.
Z domu 5 minut spacerem do przystanku autobusowego, skąd łatwo można dojechać do Wenecji. Dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą płacić za drogie Weneckie parkingi. Dla zainteresowanych powiem jeszcze, że bilety na te autobusy korzystnie jest kupić w lokalnym sklepiku z papierosami w pakiecie - jest o wiele taniej niż w Autobusie.
Dzielnica, w której stoi dom to osiedle domów jednorodzinnych. Cisza i spokój. Ale jak pokazała wyżej opisana sytuacja z Włochami trzeba krótko bo kombinują. Aha, jeszcze czystość kuchni była taka sobie więc na początek trzeba było zrobić odszczurzanie garnków i kuchenki ale dla obieżyświatów to chyba nie problem. Dla mnie było to ciekawe doświadczenie.
mariusz_orzel
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_orzel » 04.02.2015 10:11

Kolejnym miejscem, które odwiedziłem było Gubbio. Spanie - Agriturismo Sant Erasmo -ichnia agroturystyka. Rzeczywiście chłopulek jest rolnikiem a dom jest cały zrobiony pod wynajem. Ma pokoje dla różnej liczby osób i z różnym standardem. Cicha i spokojna okolica, Ogród z placem zabaw dla dzieci, miejsca na samochód, przyjemny właściciel. Do Pięknego Gubbio jest kilka minut samochodem. Miasto jest klimatyczne. Piękne średniowieczne bruki i budynki. Ze szczytu miasta wspaniałe miejsce widokowe na pobliską okolicę. W miejscowych sklepikach przystępne ceny. My zabraliśmy z Polski sporo wody gazowanej - bo we Włoszech droga :D . W Gubbio kosztuję 2-2,5 zł za 1,5 l. Ale już w Wenecji 1-2 Euro za 0,33l.
Dla pragnących więcej informacji polecam serwis Umbria PL oraz inne liczne strony i blogi o Pięknej Umbrii. Mnie osobiście urzekła - jest cudna. Góry pokryte zielenią Drogi wiją się wokół gór i co chwilę po trasie wyłania się kolejne miasto "przyklejone" do szczytu jednej z nich.
Dla pragnących napełnić się duchowo w regionie tym jest dużo takich miejsc. Osobiście byłem tylko w dwóch: 40 km oddalonym Asyżu. Coś pięknego, te średniowieczne Kościoły, kamienice, uliczki. Może tylko za dużo samochodów i płatnych parkingów.
ok. 100 km. Cascia - sanktuarium Św. Rity - polecam film - jest w popularnym serwisie z filmami, żeby przybliżyć jej sylwetkę. Miejsce uduchowione. Ciało Świętej wystawione jest na publiczny widok już ponad 600 lat. Warto też odwiedzić też pobliską Rocaporenę - znajduje się tam jej rodzinny dom.
Miejsca kultu religijnego, które warto odwiedzić w tamtej części Włoch to Agnone, Lanciano -cud Eucharystyczny, Manopello - cudowny całun.
Jeżeli ktoś szuka jednak innych doznań na pewno znajdzie też coś dla siebie. Na pewno niezapomniane widoki sprawią, że Umbria będzie kolejnym miejscem (po Chorwacji) do którego chętnie się wraca.
Ostatnio edytowano 04.02.2015 14:52 przez mariusz_orzel, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2015 10:15

krakuscity napisał(a):Zerknij TU i TAM a może jeszcze TU i dostaniesz odpowiedź.


Cóż, dwa pierwsze to średnio jeden post na miesiąc :roll:
A trzecie to już masakra: :roll:
Forum zostało zamknięte z powodu braku zainteresowania...



W zasadzie to najwięcej o Włoszech się dowiedzą ludzie na cro.pl :!: :D
Ostatnio edytowano 04.02.2015 10:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.02.2015 10:27

Tobiasz napisał(a):Nie znalazłem takiego wątku, więc zakładam.
Znacie godne polecenia miejsca noclegowe - apartamenty, pokoje, domy lub inne?

Sam poszukuję czegoś w spokojnej okolicy, bez plaż z infrastrukturą i mnóstwem ludzi. Ale może wątek przyda się też innym - piszcie! :)


Co prawda post otwierający wątek jest trochę stary,
ale wiem, że Włochy są bardzo popularne wśród Polaków i może komuś się to przyda 8)

Spokojna okolica to raczej kilka kilometrów od morza :wink:
Tam gdzie jest jest bardzo ładna plaża i dobry dojazd do niej, tam trudno o spokój 8)
Już dawno temu wszystko zabudowano hotelami.
Nad samym morzem większość Włochów odpoczywa w hotelach, przyjeżdżają na tydzień, dwa,
śpią, jedzą, chodzą na plaże. Na pewno jest to dla nich taniej niż wynająć apartament i żywić się w knajpach :roll:
A Włoszki chyba nie lubią gotować w wakacje 8)
Apartamenty są raczej mało popularne nad morzem i dość drogie, w sezonie bardzo drogie :? .
Najwięcej jest ich tam, gdzie mają blisko Niemcy, w regionie Wenecja.
Pamiętajcie, że do ceny z reklamy apartamentu małym druczkiem jest dopisane, że trzeba dopłacić za pościel, końcowe sprzątanie, wodę, prąd itd., co czasem podwaja koszt wynajęcia :roll:
No i brak infrastruktury plażowej może oznaczać, że plaża będzie po prostu brudna.
Te z płatnymi leżakami są czyściutkie 8)

Hotel mogę polecić na PW
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 13.02.2015 15:45

Witam wszystki bardzo serdecznie ;)

Jako, że na początku kwietnia wybieramy się w 9 osób do Rzymu prosilbym was o namiary na jakieś godne polecenia apartamenty czy pokoje w miare rozsądnych cenach. Za jakąkolwiek pomoc będe niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam
:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.02.2015 23:08

booking.com
Za mało danych podajesz, aby coś z sensem odpowiedzieć.
jeżeli Centrum i łażenie do nocy z buta to tanio nie będzie.
60-80€/2 os. pokój ze śniadaniem za 10 w cenie.
Śniadanie możecie sobie darować, gdyż w trattoriach wyjdzie taniej.
Aha. Pytać o parking hotelowy, a nie na ulicy, jak sobie znajdziecie miejsce.
Mandaty w zonach traffico limitato gratis.
:mrgreen:
claudio
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) claudio » 19.08.2016 15:56

Jesli chodzi o rade jak oszczedzic podczas pobytu we Wloszech Poludniowych moze sie pan zwròcic do pana Alberta, on zna jezyk polski i jest dobrze zorientowany, ale nie posiada ani hotelu ani restauracji.Podaje adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl pozdrawiam Claudio
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Tanie Noclegi we Włoszech -okolice Wenecji/Werony

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 21.09.2016 16:58

Witajcie,
planuje przyszłoroczne wakacje .Chcemy 3-4 dni spędzić we Włoszech.Chcemy zwiedzić Wenecje, Triest,Weronę.Poszukuje takiego noclegu w okolicach tych miejsc,aby nie zrujnowal mojego budżetu.Pomożecie :?: :?: :mrgreen:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: Italia - wątki o Włoszech

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 19.02.2019 20:42

Witam,
nie potrafię nic znaleźć (chyba już wyszedłem z wprawy) :) na temat noclegów w okolicach Parco Naturale Tre Cime.
Proszę o przeniesienie wątku jeżeli już takowy jest.
Dziękuję i pozdrawiam

Powrót do Włochy - Italia



cron
Apartamenty, noclegi, pokoje we Włoszech
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone