Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty Mladen - Sućuraj - Hvar - Był ktoś?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.01.2011 09:30

Mam sprawdzone tylko, że 2 alta temu był tam jeden 4 osobowy apartament i bez klimy (w czercu kiedy bylismy była zbyteczna). Do tego nie mają chyba www mam tlyko adres (my jechaliśmy w ciemno). I na górce - bo za jadranką więc nie wiem, czy dla wózka to dobra opcja, czy nie lepszy jakiś apartament przed Jadranką gdzie będzie mniej pod górkę. Ale sie nie znam bo jeszcze nie miałam okazji uganiać się z wózkiem.
Jeśli chces zjakieś szczegóły to napisz lmadzia(małpa)interia.pl

Ps. Orientujesz się czy te ceny tej kwatery która polecasz z okolic Jelsy na ich stronie są w miarę aktualne? Nie wykluczone, że w tym roku znów odwiedzimy Hvar, bo jedni znajomi chcą tam koniecznie jechać i tak próbuję rozpoznać teren ;)
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 21.01.2011 10:18

Witam, a gdybyś tak spróbowała ten pierwszy raz w Chorwacji ot np. na wyspie Murter. Jest tam fajna i spokojna wioska Jezera. Jeżdżę tam od kilkunastu lat. Fajne miejsce na odpoczynek i zwiedzanie okolicy w tym również morza. Polecam i pozdrawiam
agiza
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) agiza » 21.01.2011 20:04

Ceny które są u Ivo Marić w Jelsie sa aktualne, i z tego co widziałam apartamnet 3 i 4 odnowiony. Ja byłam w apart nr 6 z drugą rodziną- duży ladny apartment, dwie łazienki, wiec nie było kolejek kto pierwszy bierze prysznic:-), piekny widok i przede wszystkim bardzo spokojnie. Wieczorami czasami było słychac fajna muzyke ktorą woda niosła z drugiej miejscowości. Bardzo fajnie.
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 23.01.2011 00:32

arturac napisał(a):Sucuraj pewnie wpadł Wam w oko ze względu na cenę noclegu...

Ależ ten temat się rozwinął.... Sucuraj wpadł mi w oko dzięki temu że jest to spokojna, mała miejscwość a ja takie lubie. Wybrałem te apartamenty bo w tej cenie to nigdzie indzie nie znalazłem takiego wyposażenia w stosunku do ceny + dodatkowo jest tam internet,bezpłatna klima,itc - ale nie jedzie się do Chorwacji dla takich bzdur :)

krzzag napisał(a):W 2009r. mieszkałem w tym apartamencie na piętrze - mieliśmy ze znajomymi dwa apartamenty (A2+2 i A4). Warunki naprawdę super, cena też niezła


Dzięki Ci bardzo , chociaż jedna opinia o apartamencie :p Powiedz mi , czy w Sucuraju jest jakiś sklep spożywczy gdzie można zrobić normalne zakupy?

Jak wyglądała sprawa zaliczki z tym właścicielem? Mógłbyś nieco opisać jak temu Vladanowi płaciłeś kasę? Bo ode mnie chce żeby kasa doszła w 3 dni, przelewałeś przez pocztę czy przez neta?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.01.2011 08:44

agiza w Breli da radę dojechać wózkiem na deptak,ja w zeszłym roku mieszkałem na Frankopanskiej i jeden zjazd był do portu a drugi od strony Baski zaraz przed hotelem-tym zjazdem schodziło się bezpośrednio na plażę.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.01.2011 12:47

grundfos napisał(a): czy w Sucuraju jest jakiś sklep spożywczy gdzie można zrobić normalne zakupy?

To miejscowość zamieszkała na stałe, w związku z tym sklep jest (nawet ze dwa a i poczta). Ale stacja benzynowa najbliższa w Jelsie (czyli mniej więcej 50-60 min drogi...)lub ....na lądzie. Jeśli lubisz ciche miejscowości, to nie jestem pewna, czy Sućuraj to dobry pomysł. Oczywiście "cicha, spokojna miejscowość" to pojecie względne(wszystko zatem zleży od tego, co Ty przez to rozumiesz). Pamiętaj, że tam w sezonie jest nieustająca, permanentna kolejka do promu w centrum (bo port w samym centrum); ale abstrahując od tego, to rzeczywisćie raczej spokojna miejscowość (przy tym zupełnie pozbawiona uroku niestety). Jeśli zamierzasz leżeć na plaży i korzystać z wypasionego apartamentu, to ok. Jeśli natomiast chcesz odkryać wyspę, to powiem jedno: że jesteś na Hvarze nie poczujesz, bo wyspa jest gdzie indziej...
Zajrzyj zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link; na tej stronie znajdziesz wszystkie ważne info o Sućurju; a dla porównania z "wyspą właściwą" zajrzyj zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Tu z kolei fajna relacja z Sućurja: Spóźniona relacja Hvar-Sucuraj czerwiec 2009

Moja rada: jak ma być Hvar, to poszukaj kwatery w zasadniczej części wyspy; a jesli na Hvarze Ci nie zależy, to lepiej rozejrzyj się za czymś na lądzie.
Pozdrawiam
grundfos
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grundfos » 23.01.2011 15:55

Dziękuję Ci Kasiu, chociaż ty jedna nie spamujesz. Mam do Ciebie pytanie. Jak wiesz jadę pierwszy do Chorwacji, a muszę wpłacić zaliczkę w ciągu 3 dni roboczych (100 euro) . Mogłabyś mi powiedzieć z którego banku lub poczty będzie najtaniej i najszybciej wysłać pieniądze? Dodam ,że mam bank PKO BP oraz IPKO . Pozdrawiam
mare123
Croentuzjasta
Posty: 172
Dołączył(a): 14.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mare123 » 23.01.2011 16:17

Jeśli chodzi o zaliczce, możesz zajrzeć tutaj :

forum/viewtopic.php?t=30610
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.01.2011 16:29

.. i tu i tu i tu i tu...
Pozdrawiam
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 23.01.2011 20:10

może ktoś poleci fajną robinsonadę na Hvar? :) ja mogę polecic fajne na Korculi :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.03.2011 20:25

agiza - może tu zerkniesz ;) mam pytanko do tej plaży na Hvarze w rejonie kwatery którą polecasz - jak tam z nasłoniecznieniem - na internecie jest zdjecie tej plazy ale na wielu zdjęciach jest całkowicie zacieniona.

to ta plaża - zdjecie ze strony aparamentu
Obrazek

Nawet nie pisalismy czy maja miejsca, ale jesli Hvar byłby brany pod uwagę to własnie tamte rejony a co za tym idzie ta plażyczka.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.03.2011 23:11

To jest Vitarnja... zatem wystawa na wschód (od rana musi tam być słońce).. Fota jest na sto procent zimowa. Zimą słońce jest niżej.
Jak sama nazwa wskazuje, jest to wietrze miejsce (o każdej porze roku).
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.03.2011 08:10

Dzięki Kasiu. Wiatr na plaży nawet wskazany przy 30 stopniach w cieniu ;)
Jeśli byśmy znów w tym roku wylądowali na Hvarze(jeszcze nie wiemy gdzie wylądujemy ;) to bierzemy tę dzielnicę Jelsy pod uwagę (znów będziemy nastawieni na popołudniowe zwiedzanie więc nawet nie biorę pod uwagę południowej strony wyspy) bo pasuje mi jej umiejscowienie - odlełość Centrum Jelsy (1km)/Vrboska (2,5km) idealne jesli chodzi o spacery do pobliskich miasteczek a przy tym cisza.
Tylko właśnie zastanawiamysię, czy ta plażyczka jest nasłoneczniona latem (np w godzinach 10-15) - w końcu w południe słońce bedzie jakby za plecami - a nie wiem jak tam z udrzewieniem terenu.

Tutaj jes tjuznp zacieniona cześciowo a widać że jest sezon zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link choć po kierunku cieni i google map mogę wnioskować ze są to godziny popołudniowe.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.03.2011 12:25

Hm, dla mnie cień to atut :) Nie wiem, czy podczas wizyty na wyspie miałaś okazję przejechać się lub przespacerować Vitarnją.... Osiedle ciągnie się wzdłuż asfaltowej drogi o prawie żadnym natężeniu ruchu (najczęściej rowery i skutery). Zacienie faktycznie spore, bo pomiędzy pasem wybrzeża a drogą prawie na całej długości rosną drzewa (coś na kształt lasku); za drogą ciąg domów. Ale na całej długości odcinka pomiędzy Jelsą a Verboską są miejsca do kąpieli; są i takie, które przypominają plażę (jak na zdjęciach, które prezentujesz, nazwijmy to "urządzone" i one w sezonie puste nie będą) a są i "dzikie" (róznorodność też spora od "piasku", przez żwirek, kamienie do głazów, półek i wyłożonych kamiennymi płytami sztucznych "tarasów".
Niektóre z tych miejsc są bardziej, drugie nieco mniej zacienione (sama zwróć uwagę na "letnią fotę"; część żwirowa jest zacieniona, bo wcięta w ląd - zatoczka, ale pomościk i lewa strona nasłonecznione) .
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.03.2011 13:04

Tak, miałam okazję przejeżdzać tamą okolicą na rowerze w czerwcu 2010 i właśnie mi się podobało to, że jest na uboczu, ale jednoczesnie w miarę blisko jest do ludzi.
Czasami lubię cień, ale w Polsce mam go aż nadmiar ;) i w Chorwacji trzeba naładować akumulatory. Oczywiście cień też jest wskazany, ale nie na całej plaży ;) i chyba ta będzie ok. Dałam przykład urządzonej plaży bo jakby była nas 6-tka, to na takiej najłatwiej takiej grupie się urządzić blisko siebie.
Jeśli byśmy wybrali na jedną część urlopu Hvar to najpewniej będzie to okres 18-24 czerwca (chcemy pokazać znajomym jaka to jest piękna wyspa) ostatnio w nakładającym sie okresie nie widziałam tam właśnie zbyt wielu turystów ale może to wynikało z kiepskiej jak na Hvar pogody :D.

Jeszcze raz dzięki wielkie Kasiu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Apartamenty Mladen - Sućuraj - Hvar - Był ktoś? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone