Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartament Irena -- Chata u Chorwata -- kłamcy i oszuści

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
des34
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 14.03.2007
Apartament Irena -- Chata u Chorwata -- kłamcy i oszuści

Nieprzeczytany postnapisał(a) des34 » 13.01.2009 00:59

Jak w temacie.
Przestrzegam przed tymi ludźmi!
Zostałem u 2008 roku oszukany i okłamany przez nich.
W konsekwencji trzy dni przed urlopem i wyjazdem musiałem szukać nowego miejsca wypoczynku :( :!:
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 13.01.2009 06:27

Przykro mi... a możesz przybliżyć temat bliżej ?
Gdzie to jest i co takiego Ci zrobili ?

Pozdrawiam.
katala
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) katala » 13.01.2009 09:05

Smutne to...

Czy to apartament Irena na Čiovo?
Wystukałam APARTAMENTY IRENA w Okrug Gornji - Čiovo i ze zdjęć wygladają bardzo przyzwoicie. Oferta też wydaje się sensowna.
Napisz co było nie tak.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2009 09:14

Też znalazłem stronkę tego apartamentu na Čiovo i tez jestem ciekawy na czym polegało oszustwo i kłamanie.
des34
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 14.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) des34 » 13.01.2009 23:45

Postaram się streszczać :D
Styczeń'08 korespondencja z panią właścicielką + zaliczka 100 euro.
Pani stwierdziła, że ma polskie konto i tam należy wpłacić równowartośc w PLN-kach.Tak zrobiłem.I tu lekki zgrzyt.Pani wyceniła euro na 4, a kantorach obowizywała cena 3,7 PLN, co przy 100 euro daje 30 zetków.
Ktoś powie drobnostka, może i tak ale ja wolałem tą kwotą zasilić skarbonkę mojego dziecka.
OK, zaliczka wpłacona co jakiś czas kontakt czy wszystko aktualne " Ależ tak wszystko w jak najlepszym porządku", i takie tam.
Dodam, że w styczniu zarezerwowałem/zawarłem umowę/, apartament na piętrze z widokiem na morze + taras.Nasz przyjazd miał nastąpić ok 20 07 08.Zaznaczyłem to wyraźnie na dowodzie wpłaty,że tylko to mnie interesuje.Wtedy nie było żadnych problemów.Na kilka dni przed wyjazdem/bagatela ok 2000 km w jedna stronę/, postanowiłem jeszcze raz się upewnić czy wszystko ok.I tu zaczęły się schody :( CDN...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.01.2009 23:58

No ja jestem ciekawa, co dalej, bo już była mowa o tych apartamentach u nas na forum i ludzie byli zadowoleni i polecali.
des34
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 14.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) des34 » 13.01.2009 23:59

Okazało się, że "nasz" apartament jest zajęty i pani proponuje pokój na parterze czy gdzieś tam z widokiem na garaż, itp atrakcje.
Szok i przerażenie :D :roll:
Po naradzie rezygnujemy, więc ja dzwonię do pani z tą informacją.
Okazuję się, że "profesory i lekary" tam mieszkają i im się podoba, a ja grymaszę.Ponadto pani w turystach może przebierać jak była uprzejma sie wyrazić.Ja na to że nie taka była umowa.Utarczki słowne przez telefon -- na moj rachunek zresztą.Żądam zwrotu zaliczki.Niby problemu niema, a jednak jest.Pieniądze dostaję po kilku tygodniach oczekiwań/+ponaglenia telefoniczne/.Kwota zaliczki została pomniejszona o prowizję banku -- podobno to całe 4 złocisze.
Uważam ,ze zostałem oszukany i okłamany :!: :evil:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.01.2009 00:34

Hm... No tak, typowe - wpadli jej padobrańcy i zostali dłużej :)

Żartuję :o No niefajnie postąpiła, aczkolwiek mam pytanie do Ciebie jeszcze takie:

w poprzednim poscie piszesz, że Wasz pobyt miał być w okolicach 20 07 08 i że to zaznaczyłeś w dowodzie wpłaty. Co to znaczy dokładnie? Miałeś wiec rezerwację od konkretnego dnia, czy od około?
des34
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 14.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) des34 » 14.01.2009 00:53

Rezerwacja była oczywiście na konkretny dzień.
Pisze używając uogólnień, bo to już troszkę wody w Wiśle upłynęło, a i zamiast Chorwacji była Turcja.Trochę się to już zaciera, ale postanowiłem opisać moją przygodę ku przestrodze innym.
8O
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 14.01.2009 06:27

Współczuję... i wielkie dzięki za przestrogę. Zapisano w notatniku ;)

Pozdrawiam serdecznie !

Tomasz.
karlovacko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karlovacko » 25.06.2010 14:28

Niedawno wróciłem z Chorwacji mieszkaliśmy w Chacie U Chorwata.Warunki i atmosfera super.
Szczerze to jestem zdziwiony opinią Pana ze Koszalina.
Właściciele bardzo uprzejmi,uczynni.Mąż Pani Ireny Chorwat super człowiek.Pojechał z nami nawet kupić świeżą rybę prosto od rybaków,zdradził przepis,pomógł przygotować (za free)jednym słowem ludzie uczynni.
Widoków na garaże nie widziałem ani z parteru ani z pierwszego piętra.
Pan z Koszalina też chyba nie widział bo go nie było tam poprostu.
Na 100,albo więcej klientów zawsze się trafi jakiś sflustrowany.
Zaliczkę dostał spowrotem to w czym problem ?Osobiście bym jej nie zwrócił.Może trwało to jakiś czas,właściciele to ludzie starsi,pewnie dokonali wpłaty na poczcie i szła ta kasa długo,ale doszła tak?
A bezpodstawne zarzuty i nazywanie kogoś oszustem to zwykły brak kultury i świadczy nienajlepiej o tym Panu.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.06.2010 15:02

No proszę - moze był tam ktoś jeszcze, kto ma dobre doświadczenia i zwróci tym apartmanom ich dobre imię? Trudniej naprawić własne błędy, niż zniszczyć komuś opinię...
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 25.06.2010 18:53

ja w zeszłym roku w Okrug Gornji załatwiałem apartamenty u Pani Ireny...przy pierwszym kontakcie w czerwcu zostałem poinformowany że u niej już nie ma miejsc w terminie który mnie interesowałe ale ma kilka kontaktów i za tą samą cenę może coś załatwić...zgodziliśmy się, dojechaliśmy na miejsce, Pani Irena z mężem już czekała na nas pod kościołem w Okrug i po wizycie w pierwszym apartamencie zostaliśmy tam :D
apartament nie był przy samej plaży lecz był w bardzo dobrej lokalizacji bo wszędzie blisko...tzn. do plaży w południowej części Ciovo 4 minuty (liczone z zegarkiem w ręku wolnym spacerkiem :) ), do "centrum" Okrug gdzie jest mini targ z owocami itp, sklep Tommy, piekarnia i inne 3 minuty, do plaży miejskiej i porciku w Okrug 4 minuty i to nas zadowalało...Chorwat u którego byliśmy super...
jeszcze nadmienię to że kontakt do Pani Ireny dostałem od znajomego który był 2 lata temu w Okrug i Pani Irena także załatwiała mu apartament u swojej znajomej i także był zadowolony i dlatego ją polecił
Olusss1989
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olusss1989 » 18.08.2011 13:59

Witam! Może ktoś się jeszcze wypowie na temat tych apartamentów? mamy zamówiony apartament od niedzieli, w sobote wyjeżdżamy ale jakoś dziwnie się czuję... może ktoś coś powiedzieć na ten temat??? pozdrawiam
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 18.08.2011 14:18

Dziwny ten post kol. karlovacko.Wpadł i wypadł jeden post i go nie widać.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apartament Irena -- Chata u Chorwata -- kłamcy i oszuści
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone