CHORWACJA ONLINE

forum

 
Noclegi Apartamenty
reklama


Apartamenty są bardzo popularnym rodzajem zakwaterowania w Chorwacji. Apartament to po prostu w pełni wyposażone mieszkanie przeznaczone do wynajęcia turystom. W jego skład wchodzi pokój (lub dwa, w zależności od maksymalnej ilości gości), kuchnia i łazienka. Apartamenty mieszczą się najczęściej w prywatnych domach, czasami także przy hotelach.

Podstawową zaletą apartamentu w porównaniu na przykład do pokoju hotelowego jest możliwość samodzielnego przygotowania posiłku. Apartament posiada w pełni wyposażoną kuchnię - w meble kuchenne, lodówkę, zlewozmywak, garnki, talerze, szklanki, sztućce itd. Pozwala to oszczędzić sporo wydatków związanych z wyżywieniem dzięki kupowaniu jedzenia w sklepie i przygotowywaniu go we własnym zakresie.

Chociaż istnieją standardy, które powinny spełniać apartamenty, to w praktyce okazuje się, że za tę samą cenę można spotkać kwatery różniące się diametralnie jakościowo. Ceny są najczęściej zbliżone, a nierzadko warunki zupełnie różne. Obowiązujący standard to trzy gwiazdki, jednak często decydujące znaczenie ma subiektywne odczucie.

Gdy jesteśmy zmęczeni podróżą, chętnie wzięlibyśmy pierwszy z brzegu apartament, aby już tylko mieć gdzie odpocząć. Jednak lepiej chwilę się zastanowić i w miarę możliwości nie brać byle czego. Wielu właścicieli zupełnie nie dba o swoje kwatery, nie kontroluje stanu wyposażenia. Poza tym trzeba mieć na uwadze wielkość pomieszczeń (jest gorąco, klimatyzacja jest w wyposażeniu tylko apartamentów luksusowych) oraz lokalizację (możliwie nie przy ruchliwej drodze, żeby się dało w nocy otworzyć okno). Paradoksalnie, w wielkie upały najprzyjemniejsze stają się apartamenty znajdujące się nisko, częściowo wkopane w ziemię.

W ramach usługi znajduje się także wymiana ręczników i pościeli - często właścicielom trzeba o tym przypominać. Czasem cenniki przewidują możliwość wykupienia śniadania, ale jest to (poza tym, że drogie) najgorsze, czym można "obdarować" gospodarza. Służenie jest najbardziej znienawidzoną przez Chorwatów czynnością, podobnie jak sprzątanie. Stąd mile widziane jest zostawianie apartamentów w stanie, który nie wymaga już gruntownego czyszczenia, zwłaszcza kiedy chcielibyśmy wrócić w to samo miejsce następnym razem.

[Przykładowy cennik apartamentów]


  Powrót na poprzednią stronęRozmiar: 4217 bajtów Rozmiar: 6160 bajtów Rozmiar: 5495 bajtów Rozmiar: 5253 bajtów

Rozmiar: 89 bajtów Zobacz także: forum: Zakwaterowanie

[Strona główna] [Reklama] [Kontakt] na górę strony

Rozmiar: 107 bajtów


apartamenty w cro
Rozmiar: 107 bajtów

Rozmiar: 107 bajtów

(c) 1999-2009 Chorwacja Online - Cro.pl