Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Południowa - moje liźnięcie tematu

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.05.2013 15:50

Odnośnie Polaków z Londynu to jest tam takie dziwne zjawisko, że oni albo wcale albo słabo znają północ i inne regiony tego kraju.
Całkiem inaczej wygląda to u tych z północy. Ci nie dość, że znają swoje regiony to jeszcze jeżdżą na południe aby...poznać Londyn. :)
Kiedyś na londynku widziałem zabawną wypowiedź jakiegoś gostka, że: "bardzo się zdziwiłem, że tam na północy są piaszczyste plaże!"... 8O :) :D :lol: :lol:

A ci co im szkoda na bilet...
Obciach się tak w ogóle głupio tłumaczyć!
Nie dość, że w Megabusach jest tanio jak barszcz, to i tak najniższe pensje krajowe bez trudu pozwalają na podróżowanie po przynajmniej okolicy.
No ale jak ktoś żyje dla funta a nie z funta to potem tak ma, że poza swoim lokum, miejscem pracy i knajpą oraz marketem nie zna niczego. :?: :!: A takich nie brak!
Ba, często ludzie w knajpach wydają więcej niż na te bilety. 8O :roll: :!:

Nawet nie chodzi o same podróże, bo nie brak ludzi, których to nie bawi - ale chodzi przynajmniej o poznanie kraju, okolicy i życia - dla własnego pożytku i wiedzy- bo ta zawsze się może przydać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2013 16:08

res.
Ostatnio edytowano 16.01.2014 12:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2013 17:46

.... zazdroszczę Wam tego poznawania Anglii...ja nawet jej porządnie ''nie liznęłam''...i...w najblizszym czasie się na to nie zanosi.. :(
Pozostaje mi tylko...patrzec na Królestwo Waszymi oczami..( co tez czynię) :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.05.2013 19:34

Akurat teraz- przynajmniej póki co- ten kraj stoi otworem i jak nigdy wcześniej można go zwiedzać gdzie się chce i ile się chce bez obaw, że "pan urzędnik imigracyjny na granicy uzna, że jedziemy do roboty i nas nie zechce wpuścić"...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2013 19:21

res.
Ostatnio edytowano 16.01.2014 12:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2013 18:16

res.
Ostatnio edytowano 16.01.2014 12:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2013 20:36

Kenik napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
A ci co im szkoda na bilet...
Obciach się tak w ogóle głupio tłumaczyć!


Okazało się, że Ci co skąpili na bilet do Portsmouth są już na Malcie :D


Wiecie..a ja bym też chyba Maltę wybrała..bo tu tylko leje i leje...aż do obrzydzenia. :x :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2013 21:20

res.
Ostatnio edytowano 16.01.2014 12:51 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.05.2013 21:36

Kenik napisał(a):Okazało się, że Ci co skąpili na bilet do Portsmouth są już na Malcie :D

8O 8O 8O

Poznania im się zachciało w maju... :lol: :wink:

Ewentualnie pojechali wzorem Anglików zobaczyć jak wygląda kryzys w małych państwach... :mrgreen: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.05.2013 21:40

res.
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Anglia Południowa - moje liźnięcie tematu - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone