Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.01.2013 00:53

No właśnie... gdy tam ostatnio byłem, to coś mówiono, że robią tam ferratę. Na ścianie tej zrytej przez kopary, spychacze i wybuchy góry wiszącej na Honister Pass. To taka trochę przetworzona góra, ale nadawała się na taki cel jak mało która w Anglii. W Lake District jest jeszcze taki odpowiednik naszej Orlej Perci, ale jest łatwy i krótki.
W Langdale. :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.01.2013 13:18

Rzuciłem okiem na ten Honister. Hmm... 35 funtów za kalsyczną, a 39,50 za ekstremalną...

Zdecydowanie wolę darmowe.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.01.2013 16:16

Garść fotek z dwóch kolejnych dni.

Tym razem: Land's End, Hell's Mouth, Bedruthan Steps, Tintagel, Cleeve Abbey, Glastonbury, Wells.

P0730930.JPG


P0730986.JPG


P0740011.JPG


P0740090.JPG


P0840170.JPG


P0840244.JPG


P0840277.JPG
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.01.2013 17:20

Czy zakupiłeś w Glastonbury czarodziejski Cierń z Glastonbury Tor :?:

W tawernie dowiedziałem się , że jest niezbędny :wink: do poczucia mocy tajemnych ley lines , a po wbiciu w . . . pewien ( konkretnie określony ) punkt na ciele , można zobaczyć miejsce wiecznego spoczynku Króla Artura i Ginewry :wink:

Śladami Króla Artura wędrowałeś - Tintagel to był początek :?: :lol:

Pięknie i ciekawie


Pozdrawiam
Piotr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.01.2013 19:04

Widzę, że pogoda na Land's End dopisała. Ładnie! :D

Bedruthan Steps to jednocześnie Carnevas Cove- przepięknie tam. Zszedłeś gdzieś niżej czy to ze ścieżki na górze?
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 18.01.2013 19:54

Wojtku, fotki jak zwykle całkiem całkiem :wink: :lol:
Żałuję, że nie ma słowa pisanego, bo ja bardzo lubię Twoje opowieści.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2013 20:13

Aguha napisał(a):Wojtku, fotki jak zwykle całkiem całkiem :wink: :lol:
Żałuję, że nie ma słowa pisanego, bo ja bardzo lubię Twoje opowieści.

Pozdrawiam


Podpisuje się pod przedmówczynią ... słowo pisane jest zawsze dobrym pretekstem, żeby się doczepić :wink:
A tak ... chyba tylko tyle, że jakowyś kangurzy skok po mapie zafundowałeś Wojciechu w tej garsteczce :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2013 13:00

piotrf napisał(a):Czy zakupiłeś w Glastonbury czarodziejski Cierń z Glastonbury Tor :?:

W tawernie dowiedziałem się , że jest niezbędny :wink: do poczucia mocy tajemnych ley lines , a po wbiciu w . . . pewien ( konkretnie określony ) punkt na ciele , można zobaczyć miejsce wiecznego spoczynku Króla Artura i Ginewry :wink:

Wolałem nie. Tam się szwendało i zalegało chodniki sporo takich, którzy odczuwali chyba nadmiar mocy tajemnych. :lol:

Fatamorgana napisał(a):Widzę, że pogoda na Land's End dopisała. Ładnie! :D

Bedruthan Steps to jednocześnie Carnevas Cove- przepięknie tam. Zszedłeś gdzieś niżej czy to ze ścieżki na górze?

Zeszliśmy niżej wąskimi schodkami między skałami, ale nie na sam dół, bo tam już mokro było.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2013 13:21

Aguha napisał(a):Wojtku, fotki jak zwykle całkiem całkiem :wink: :lol:
Żałuję, że nie ma słowa pisanego, bo ja bardzo lubię Twoje opowieści.

Agatko i Alicjo, :) opowieści toczę w wielu innych wątkach.
Nie wykluczam, że i tutaj coś napiszę, ale wcześniej jednak musiałbym zakończyć którąś z prowadzonych równolegle relacji.

Kenik napisał(a):Podpisuje się pod przedmówczynią ... słowo pisane jest zawsze dobrym pretekstem, żeby się doczepić :wink:

Do tej pory spotykałem się raczej ze stwierdzeniami, że nie ma o co pytać, bo wszystko doskonale opisałem. :lol:

Dokonując prezentacji fotek przeglądowych, zwykle ich nawet nie podpisuję. Zauważ, proszę, że tutaj wszędzie są objaśnienia dotyczące miejsc, w których fotki zostały zrobione. Jak myślisz - kto konkretnie się do pojawienia tych podpisów przyczynił? ;)

Kenik napisał(a):A tak ... chyba tylko tyle, że jakowyś kangurzy skok po mapie zafundowałeś Wojciechu w tej garsteczce :D

Kangurzy skok? Eee... chyba nie. Myślę, że tak po kolei się przemieszczam.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2013 14:02

Franz napisał(a):Dokonując prezentacji fotek przeglądowych, zwykle ich nawet nie podpisuję. Zauważ, proszę, że tutaj wszędzie są objaśnienia dotyczące miejsc, w których fotki zostały zrobione. Jak myślisz - kto konkretnie się do pojawienia tych podpisów przyczynił? ;)

Kenik napisał(a):A tak ... chyba tylko tyle, że jakowyś kangurzy skok po mapie zafundowałeś Wojciechu w tej garsteczce :D

Kangurzy skok? Eee... chyba nie. Myślę, że tak po kolei się przemieszczam.

Pozdrawiam,
Wojtek


Czyżbym dołek pod sobą wykopała ... googlowałam te miejsca, które pokazałeś i coś jedno zdjęcie było mi nie po drodze. Sprawdziłam, rzeczywiście cały czas Kornwalia. Sorry za zamieszanie. :lol:
Ale za to doczepka .... żeby żadnego kornwalijskiego ogrodu nie zahaczyć ??? :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.01.2013 22:11

Kenik napisał(a):Ale za to doczepka .... żeby żadnego kornwalijskiego ogrodu nie zahaczyć ??? :wink:

A Ty ile zobaczyłaś? (Na razie wiem o Brighton.)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2013 22:37

Franz napisał(a):
Kenik napisał(a):Ale za to doczepka .... żeby żadnego kornwalijskiego ogrodu nie zahaczyć ??? :wink:

A Ty ile zobaczyłaś? (Na razie wiem o Brighton.)

Pozdrawiam,
Wojtek


W Kornwalii jeszcze żadnego bo jeszcze tam nie byłam .... ale jak mi córka przysłała taką łączkę ...

Obrazek

to nawet nie wiesz jak mnie nęci tam pojechać.
Natomiast jaki ja jeszcze widziałam to już powinieneś wiedzieć :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.01.2013 23:07

Kenik napisał(a):Obrazek

Łączka piękna, przyznaję. :)

Kenik napisał(a):Natomiast jaki ja jeszcze widziałam to już powinieneś wiedzieć :wink:

O, oo... Czyżbym coś przeoczył, bądź zdążył już zapomnieć?..
Muszę ponownie zajrzeć na pierwszą stronę Twojej relacji.

Przejrzałem i... nie jestem bogatszy o dodatkową wiedzę...

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2013 23:52

Nie na pierwszą stronę mojej relacji ... tylko na trzecie zdjęcie w Twojej pierwszej garstce spojrzyj. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.01.2013 01:50

Kenik napisał(a):Nie na pierwszą stronę mojej relacji ... tylko na trzecie zdjęcie w Twojej pierwszej garstce spojrzyj. :D

Arundel? To czekam.
My tam byliśmy, kiedy miasto dopiero sen z oczu ścierało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone