Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.01.2013 17:43

Kenik napisał(a):To i na ferratę wzdłuż wodospadu nie mogę liczyć ;)

Coś takiego masz na myśli? ;)

Kenik napisał(a):Ale wyspiarskie słońce Cię dopieszczało ... Arundel Castle pięknie doświetlony.

Pogoda była w kratkę. Deszcz dawał się nam we znaki.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.01.2013 17:56

Kenik napisał(a):Już wiem o jakim angielskim ogrodzie wspominałeś, że się zaplątał. ;)
Jestem ogromnie ciekawa co natomiast najbardziej zauroczyło Cię w Kornwalii ?

Oo! Nie zauważyłem tej części wcześniej. :roll:

Ogród?.. Ja sam jeszcze nie wiem, który ogród, czy które ogrody się w sumie trafiły.
A Kornwalia - to muszę na mapie sprawdzić jej dokładne granice. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2013 19:04

Franz napisał(a):Coś takiego masz na myśli? ;)


Pogoda była w kratkę. Deszcz dawał się nam we znaki.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dokładnie, coś takiego. :lol: Mimo, iż górki zdecydowanie mniejsze to i tam jest to możliwe. :D

Co do deszczu ... nam może ze dwa razy pokropił, ale słońce też nie rozpieszczało. Mimo to jeden dzień wystarczył bym wróciła opalona. :D

A co do Kornwalii... to przecież Twoje ostatnie zdjęcie jest z Kornwalii. Zapomniałeś, że tam byłeś ? :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.01.2013 21:39

Franz napisał(a):. . . St Michael's Mount.


Mont Saint-Michel w Normandii , a teraz St Michael's Mount a właściwie Carrack Looz en Cooz w Kornwalii

Która piękniejsza , ciekawsza wg Ciebie :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.01.2013 21:42

Ja nie Wojtek, ale też obydwa miejsca znam. Zdecydowanie francuski pierwowzór lepszy i...potężniejszy. We wszystkim. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2013 21:48

aaauuu....''zlapalam sie'' i ja w Twoje sidla :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2013 12:30

Kenik napisał(a):Dokładnie, coś takiego. :lol: Mimo, iż górki zdecydowanie mniejsze to i tam jest to możliwe. :D

Nie rozpatrywałem w ogóle tego wyjazdu pod kątem gór, a już o angielskich ferratach nie wiem absolutnie nic. Masz jakieś informacje? Ferrata wzdłuż wodospadu może? :)

Kenik napisał(a):A co do Kornwalii... to przecież Twoje ostatnie zdjęcie jest z Kornwalii. Zapomniałeś, że tam byłeś ? :wink:

Pamięć mam już kiepską, ale Kornwalię jeszcze pamiętam. :lol:
Tylko nie chciałem wymienić czegoś, co leży, na przykład, pięć kilometrów za granicą Kornwalii. Sprawę zbadałem gruntownie i mogę wymienić cztery miejsca, które mi się podobały najbardziej:
- Land's End
- Hell's Mouth
- Bedruthan Steps
- Tintagel

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2013 13:09

piotrf napisał(a):Mont Saint-Michel w Normandii , a teraz St Michael's Mount a właściwie Carrack Looz en Cooz w Kornwalii

Która piękniejsza , ciekawsza wg Ciebie :?: :wink:

Fatamorgana napisał(a):Zdecydowanie francuski pierwowzór lepszy i...potężniejszy. We wszystkim. :wink:

Muszę się zgodzić. Przy czym w angielskim odpowiedniku wewnątrz nie byłem. Byłbym, gdyby wyglądał równie zachęcająco, co Mont Saint-Michel.

agapi napisał(a):aaauuu....''zlapalam sie'' i ja w Twoje sidla :D

Sądząc po tym "UK", to mogłabyś - podobnie jak Fatamorgana - sporo o Anglii opowiedzieć.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2013 14:47

Kiedy ja malo co Anglii widzialam :oops: :cry:

To cud ,ze Londyn udalo mi sie zobaczyc...( po dwoch latach mieszkania w Krolestwie i to w dodatku ''na szybkiego'' :roll: )

Dlatego z zachwytem nieklamanym patrze na Twoje fotki i....obiecuje sobie , ze w przyszlosci ''dotkne'' tego wszystkiego, co tak pieknie ukazujesz.

:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2013 15:30

agapi napisał(a):Dlatego z zachwytem nieklamanym patrze na Twoje fotki i....obiecuje sobie , ze w przyszlosci ''dotkne'' tego wszystkiego, co tak pieknie ukazujesz.

Jeśli tylko mogę do czegoś zachęcić, to się cieszę. :)
Gorzej, gdybym miał zniechęcić...

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.01.2013 22:51

agapi napisał(a):obiecuje sobie , ze w przyszlosci ''dotkne'' tego wszystkiego, co tak pieknie ukazujesz.

:D

Żeby Ci życia nie zabrakło... :lol:
Mówię poważnie. Wojtek się tego wszystkiego tyle naoglądał, że jest wyczynem - rozłożonym wprawdzie na lata, ale jednak wyczynem- zobaczyć aż tyle. Do tego trzeba być dość zdrowym emerytem pozbawionym nadmiaru trosk typowych dla emeryta... :) :wink:

Nawet z zobaczeniem tego co on widział w UK może być problem.
:wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2013 13:18

Fatamorgana napisał(a):
agapi napisał(a):obiecuje sobie , ze w przyszlosci ''dotkne'' tego wszystkiego, co tak pieknie ukazujesz.

:D

Żeby Ci życia nie zabrakło... :lol:

Zakładam, że Kasia miała na myśli Anglię właśnie. A ja na nią mialem niezbyt wiele czasu.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2013 13:37

Franz napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
agapi napisał(a):obiecuje sobie , ze w przyszlosci ''dotkne'' tego wszystkiego, co tak pieknie ukazujesz.

:D

Żeby Ci życia nie zabrakło... :lol:

Zakładam, że Kasia miała na myśli Anglię właśnie. A ja na nią mialem niezbyt wiele czasu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Wylacznie Anglie...

Co do ''reszty''- obawiam sie ,ze gdybym nawet sto lat zyla(nie daj Bog! :roll: ) to ...i tak za malo:)

Wojtku..jestem i ja pelna podziwu.
:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2013 21:21

agapi napisał(a):Co do ''reszty''- obawiam sie ,ze gdybym nawet sto lat zyla(nie daj Bog! :roll: ) to ...i tak za malo:)

Wiem, że nie jestem już najmłodszy, ale sto lat?.. Tyle jeszcze nie mam. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2013 22:04

Franz napisał(a):Nie rozpatrywałem w ogóle tego wyjazdu pod kątem gór, a już o angielskich ferratach nie wiem absolutnie nic. Masz jakieś informacje? Ferrata wzdłuż wodospadu może? :)



Sorry, namieszałam z tym wodospadem. Teraz patrzę a to nie ferrata tylko ghyll scrambling ... to zdecydowanie nie dla Ciebie bo ponoć moczyć się nie lubisz :lol: ale pooglądać możesz
https://picasaweb.google.com/1074408322 ... l28th2012#

Natomiast co do ferraty ... to Honister
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone