Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andaluzja na Wielkanoc

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016
Andaluzja na Wielkanoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 22.04.2017 10:37

Korzystając z wolnego poniedziałku postanowiliśmy nieco rozciągnąć w czasie Wielkanoc i wybrać się do Andaluzji (Malaga i okolice).

Wielki Piątek w Andaluzji to kulminacja Semana Santa - Wielkiego Tygodnia. W ten dzień całe miasto zamienia się w jedną wielką procesję. Uczestniczą w niej chyba wszyscy. Pokutnicy w szpiczastych kapturach (Nazerejczycy - Nazarenos) idą w akompaniamencie orkiestr, otaczając ogromne platformy z rzeźbami prezentującymi sceny z męki. Każda parafia, czy też bractwo wystawia swoją procesję. Trwa to od popołudnia do późnej nocy - ostatnie figury trafiają do katedry po północy.

Całość relacji i więcej informacji we wpisie o Maladze na blogu.
A poniżej najlepsze zdjęcia!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2017 14:54

Obserwuję :wink: :lol:
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 23.04.2017 10:07

A sama Malaga to takie widoki:

Obrazek
Ze wzgórza zamkowego

Obrazek
Niedokończona katedra

Obrazek
Trochę architektury

Obrazek
i palmy o zmroku
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 27.04.2017 12:33

Do Caminito del Rey (Ścieżka Króla) bilety trzeba zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Uwaga - nie wpuszczają dzieci poniżej 8 lat. Miejsce jest legendarne ze względu na ekstremalną trudność szlaku... przed remontem. Po remoncie to ścieżka dla emerytów :) Jakkolwiek zasady bezpieczeństwa są bardzo restrykcyjne (nie pozwala się używania statywów, wnoszenia dużych plecaków itp). Kaski dają na wejściu.

To szlak jednokierunkowy - miedzy wyjściem a wejściem kursują autobusy.

Caminito del Rey - pełna relacja na blogu - tu więcej informacji, jeśli ktoś się wybiera.

A zdjęcia poniżej, myślę, że oddają urok miejsca:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 27.04.2017 14:52

OneDayStop napisał(a):A zdjęcia poniżej, myślę, że oddają urok miejsca:
Zapisałam :mrgreen: i już kombinuję kiedy tam pojadę :oczko_usmiech:
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 04.05.2017 21:09

Caminito del Rei jest fajne, ale fajniejsze widoki znaleźliśmy między Rondą a Casares. Tam przebiega droga widokowa A-369. Po prostu rozkosz dla oczu i fotografa. Zatrzymywaliśmy się co parę minut.

Kilka fotek poniżej, cała relacja i mapa interaktywna: :arrow: Ronda - Gaucin - Casares na blogu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po tych widokach stwierdziliśmy, że do Andaluzji po prostu trzeba pojechać jeszcze raz. A zadekowanie się na noc w Guacin na pewno zaowocowałoby mega zdjęciami wschodu słońca. A i jedzenie mają w Andaluzji świetne. No i było tylko 25'C :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 04.05.2017 23:08

Foty robią wrażenie...
Temperatura też ok.
Siadam i podziwiam.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.05.2017 23:15

przegapiłem...ale już nadrabiam...
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 05.05.2017 10:50

jeszcze jest tam zielono :) w ogóle wiosna to piękny termin na takie kierunki jak Andaluzja, Południowe Włochy czy Malta. słońce nie wypaliło jeszcze wszystkiego do cna, jest zielono, a temperatury nie przypiekają nasz wyziębionych tyłków :P
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 05.05.2017 11:18

Fajny pomysł na Wielkanoc "inaczej" :-). Hiszpanie są mistrzami celebrowania wszelkich świąt i uroczystości. Fiesta y siesta :-).
Po Andaluzji dwukrotnie się kręciłem, więc chętnie pooglądam i poczytam. Ronda i okolice super. W Caminito del Rei nie byliśmy, ale jak widzę miejsce mega. Trzeba nadrobić.
Pozdrawiam,
Dawid
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 24.05.2017 21:32

Jeszcze fotki z Las Apujjaras - to małe miasteczka przyklejone do stoków Sierra Nevada. Ubogie i zpamoniane na lata, teraz zaczynają się odradzać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



I innym ku przestrodze: Jeśli planujecie odwiedzić Alhamberę w Grenadzie, to bilety rezerwujcie razem z biletami lotniczymi (albo wcześniej). My byliśmy tam bez rezerwacji online (bilety w terminie "na Wielkanoc" rozeszły się chyba w grudniu)... Ale dzielnie wstaliśmy o 5:00 (bo jest przewidziana pula "offline"), przed kasami zameldowaliśmy się o 7:20. Już czekało tam z 150 osób.... kasy otworzyły się o 8:00. O 8:20 nie było biletów do niczego... przed nami zostało jakieś 50 osób. Alhambra? Innym razem....
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 25.05.2017 12:05

Z Alhambrą jest tak od lat. Pierwszy raz - wiele lat temu kupiłem bilet na miejscu, ale za drugim razem kupowałem w oddziale jednego z banków hiszpańskich w Torremolinos. To było na kilka dni przed planowanym zwiedzaniem, ale wtedy rezerwacje internetowe to nie był standard ;-). Mimo wszystko polecam. Zwłaszcza wcześnie rano, kiedy jest jeszcze rześkie powietrze.
mario766
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario766 » 28.05.2017 23:45

Ja chcę zamówić bilety przez oficjalną stronę ale pomimo że są wolne miejsca też nie mogę.

Ale mam do Was pytanie - czy jakieś ciekawe miejsca z jedzeniem , które chwalicie możecie polecić?

Pozdrawiam i gratuluję wyprawy.
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 31.05.2017 17:07

Jedzenie - w Marbelli jest fenomenalna knajpa z rybami i owocami morza: Bar Altamirano (Calle Mendoza, 1, 29601 Marbella). I nawet jak na Hiszpanię obsługa na sensownym poziomie :)

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Andaluzja na Wielkanoc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone