Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 15:05

tony montana napisał(a):Ja niestety nie posiadam takich "spojrzeń" z niskiej wysokości....

Franz napisał(a):Miałem na myśli spojrzenie z... parteru. ;)
Pozdrawiam,
Wojtek


Na Caparice nie byliśmy, Lizbona będzie, trzy dni w niej, no niecałe trzy dni, bo na północ jeszcze się na jeden dzień wypuściliśmy z niej...

tony montana napisał(a):Pisanie tego odcinka z FMIXEEM.....

marze_na napisał(a):My od prawie 10ciu lat mamy fotki na picasaweb i chyba ani razu nie zdarzyło mi się narzekać :roll: .


Może czas się przesiąść na Picase...

tony montana napisał(a):1. Carrapateira (i Bordeira) z plażami Castalejo i Surg 8O 8O 8O 8O
2. Praia blisko Aljezur 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
3. Praia Odeceixe 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

marze_na napisał(a):Raj, normalnie raj :hearts: . Szkoda, że to tak daleko :cry: .


Bardzo daleko, dalej w Europie to już chyba tylko Islandia....

tony montana napisał(a):Po bez mała 300 km podróży dojeżdżamy do rogatek Lizbony

marze_na napisał(a):Zrób coś szybko z tym fmixem, bo ja już nogami z niecierpliwości przebieram :oczko_usmiech: .


Z Lizbony PARĘ zdjęć będzie.... ale wspomniana wyżej w wypowiedzi do Wojtka wycieczka będzie chyba JESZCZE fajniejsza
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.11.2015 15:12

tony montana napisał(a):Po bez mała 300 km podróży dojeżdżamy do rogatek Lizbony
Obrazek


Już się rozsiadłam wygodnie i czekam co było dalej :oczko_usmiech: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 15:18

mysza73 napisał(a):Już się rozsiadłam wygodnie i czekam co było dalej :oczko_usmiech: :smo:


Dalej będą ... na początek okolice Lizbony "za niedługo"...
:oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 16:13

DZIEŃ 12. Okolice Lizbony

Dojeżdżamy do mostu 25 kwietnia, przejazd mostem w tę stronę - w stronę Lizbony kosztuje 1,65 Eurocenta (wyjeżdżając z Lizbony A2 opłaty nie ma)

Nie wszystkie bramki są otwarte, co powoduje malutkie 'zatwardzenie', nie na tyle spore jednak, aby był to jakiś problem - mamy czwartek 23 lipca godziny południowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz plan jest następujący - choć powinniśmy z Mostu 25 kwietnia skręcić w prawo, bo lokum mamy w najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, to na początek jedziemy w lewo na A5

Juz widzimy posąg Jezusa Chrystusa na wzgórzu naprzeciw Lizbony
Obrazek

Po chwili wjeżdzamy w końcu na słynny most wzorowany na jeszcze słynniejszym Golden Gate w San Francisco
Obrazek

Obrazek

Cristo Rei usytuowany na przeszło 80 metrowym cokole monumentalny 28 metrowy pomnik Chrystusa Króla. Jego powstanie zostało zainspirowane znajdującym się w Rio de Janeiro posągiem Chrystusa Zbawiciela. Fundatorem i pomysłodawcą monumentu był ówczesny autorytarny premier Portugalii - António de Oliveira Salazar (1889-1970). Uroczyste odsłonięcie pomnika miało miejsce w 1959 roku.
Obrazek

Obrazek

Zobaczcie jaki mały jest dźwig...;) hihihi
Obrazek

Plan obejmuje zobaczenie:
1. Boca do Infierno (Wrota Piekeł)
2. Cabo de Roca
3. Sintry

Zdaje sobie sprawę, że jeśli chodzi o Sintrę i jej rozległe położenie będzie to NAJWYŻEJ liźnięcie tematu, ale już tak mam, wolę coś W OGÓLE ZOBACZYĆ, niż być 3700 km od domu być może ten jeden jedyny raz i później sobie coś wyrzucać....

Zjeżdżamy z mostu i kierujemy się na A5 na Cascais - najpierw płacę 0,65 Euro za kawałek Bany, potem zjeżdżam za wcześnie i znowu wjeżdżam na A5, tym razem kasują mnie 0,70 Oiro, ot południowcy ;)
Wcześniej oglądamy akwedukt w Lizbonie (Wojtek go z samolotu pokazywał)
Obrazek

Obrazek

Moja nawigacja od dwóch sezonów szaleje..... wyłącza się w najmniej spodziewanych momentach, doładowuje się praktycznie do jednej kreski tylko (na trzy), więc nie dziwne, że tutaj też nam się oczywiście wyłącza co chwilę i trzeba ją włączać na potęgę - aby dojechać do Boca Infierno, trzeba przejechać praktycznie przez całe Cascais (tylko tak bokiem i za wiele miasteczka nie widać - zostaje on po naszej lewej stronie)

Tak wyglądała trasa
Obrazek

W końcu dojeżdżamy do Boca INFIERNO - parkujemy darmowo - widać na zdjęciu gdzie (Avenue Rei Humberto II de Italia go trochę zakrywa) i idziemy....
Obrazek

Probuję z Fotosikiem, ale tam darmowo tylko do ...150 fotek ;)
Obrazek

Obrazek

NIE MOGE Z TYM fmixem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oni się od ponad tygodnia w garść nie mogą WZIĄĆ???

ADIOS
tony
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.11.2015 16:20

tony montana napisał(a):NIE MOGE Z TYM fmixem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja też...dlatego dzisiaj w ogóle jeszcze nie próbowałem...a foty z tej PRAIA'I :) super pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 18:31

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):NIE MOGE Z TYM fmixem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja też...dlatego dzisiaj w ogóle jeszcze nie próbowałem...a foty z tej PRAIA'I :) super pozdrawiam


Może, za radą Marzeny trzeba się przenieść na inną platformę?
Zresztą zastanawiałem się kiedyś, co byloby z moimi relacjami, gdyby taki fmis się zwinął.... nikt ich nie czytałby bez zdjęć
Adios Muchachos, The End, FINE

:evil: 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.11.2015 19:26

tony montana napisał(a):Wcześniej oglądamy akwedukt w Lizbonie (Wojtek go z samolotu pokazywał)

Przejeżdżałem również pod nim.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 20:36

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Wcześniej oglądamy akwedukt w Lizbonie (Wojtek go z samolotu pokazywał)

Przejeżdżałem również pod nim.

Pozdrawiam,
Wojtek


A tego nie pamiętałem szczerze mówiąc, no ale wierzę na SŁOWO ;0
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 21:02

BOCA DO INFIERNO

Tutaj, po ponad trzystu do tego miejsca kilometrach podróży z Algarve, spędzamy miłe pół godziny, schodzimy w dół...
Obrazek

Na dole czeka nas trochę "burzy" ;)
Obrazek

Podchodzimy dość blisko do wody, zachowując jednak ustawową ostrożność
Obrazek

Powiem tak, można tam pojechać, ale w sumie widzieliśmy juz parę takich miejsc i to nie nazwanych tak szumnie, tylko skromniejszych z nazwy z równie fajnych
Obrazek

Aby było tu jednak zwyczajnie i średnio to nie powiem - jest sympatycznie
Obrazek

Obrazek

Mimo ładnej pogody fale mocno rozbijają sie o skały - co dopiero musi tu się dziać zimą, zresztą potęgę "portugalskiego" Oceanu Atlantyckiego poznamy jeszcze w paru miejscach
Obrazek

Wykapać się czy nie ? Oto jest pytanie ;/0
Obrazek



Droga z Boca Infierno do Cabo de Roca jest fantastyczna, po prawej stronie jest piękna nowa szeroka ścieżka rowerowa, ach gdybym miał tam rowery to mógłbym tam spędzić nawet tydzień, po obu stronach są hotele i plaże, które atakują całkiem duże fale
Droga 247 wygląda mniej więcej tak
Obrazek

Jedziemy dalej N-247 w kierunku Cabo de Roca, kawałkami piasek zasypuje cała drogę, oto poszlaka
Obrazek

Obrazek

Adios
tony
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.11.2015 21:09

tony montana napisał(a):Tutaj, po ponad trzystu do tego miejsca kilometrach podróży z Algarve, spędzamy miłe pół godziny, schodzimy w dół...

My się tam też gdzieś zatrzymaliśmy - po Lizbonie, a przed Cabo da Roca.
Miło. Tylko miło. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.11.2015 21:24

tony montana napisał(a):Dojeżdżamy do mostu 25 kwietnia

tony montana napisał(a):mamy czwartek 23 lipca godziny południowe


... zaczynam się powoli gubić ... 8O ... wiosna to czy lato ... :wink: ...

tony montana napisał(a):Juz widzimy posąg Jezusa Chrystusa

tony montana napisał(a):Golden Gate w San Francisco


... nie wiem czy za Wami nadążę ... 8O ... Rio, Świebodzin, San Francisco, a w końcu Lizbona ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.11.2015 21:33

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Tutaj, po ponad trzystu do tego miejsca kilometrach podróży z Algarve, spędzamy miłe pół godziny, schodzimy w dół...

My się tam też gdzieś zatrzymaliśmy - po Lizbonie, a przed Cabo da Roca.
Miło. Tylko miło. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


To pamiętam doskonale, idziemy tutaj po Waszych śladach ;0

tony montana napisał(a):Dojeżdżamy do mostu 25 kwietnia

tony montana napisał(a):mamy czwartek 23 lipca godziny południowe


kmichal napisał(a):... zaczynam się powoli gubić ... 8O ... wiosna to czy lato ... :wink: ...


Ja już się dawno pogubiłem ;) Dobrze, że mam notatki z komórki, i dobre że je zgrałem wczesniej na kompa, bo ten telefon nieodwracalnie się popsuł...

tony montana napisał(a):Juz widzimy posąg Jezusa Chrystusa

tony montana napisał(a):Golden Gate w San Francisco


kmichal napisał(a):.... nie wiem czy za Wami nadążę ... 8O ... Rio, Świebodzin, San Francisco, a w końcu Lizbona ... :wink: ...
Pozdrawiam.


I Kalwaria Wejherowska niedługo ;)
A w Świebodzinie nie byłem, ani w Licbeniu, podobno WARTO

:papa: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.11.2015 21:40

tony montana napisał(a):Dobrze, że mam notatki z komórki, i dobre że je zgrałem wczesniej na kompa, bo ten telefon nieodwracalnie się popsuł...


... mi telefon syn w maju na zielonej szkole załatwił ... :x ... tzn. WiFi w ośrodku w którym byli było zainfekowane i w telefonie wyczyściło wszystko do zera ... :wink: ...

tony montana napisał(a):A w Świebodzinie nie byłem, ani w Licbeniu, podobno WARTO


... do Lichenia woziłem mamę kilka razy i wg mnie to stary kościół ma swój klimat, a nowy robi OGROMNE wrażenie ... :wink: ... a Świebodzin to tylko z okien samochodu ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.11.2015 08:47

tony montana napisał(a):
Na dole czeka nas trochę "burzy" ;)

Wykapać się czy nie ? Oto jest pytanie ;/0
Obrazek


Kąpiel w czasie burzy 8O :roll: :smo:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 20.11.2015 13:43

Ciekawym Twojej Lizbony - mnie zauroczyła, choć poświęciłem jej zbyt mało czasu. Oczywiście nie omieszkam nadrobić tego w najbliższej pięciolatce 8)
Na Cabo da Roca i do Sintry jeszcze nie dotarłem więc czekam z niecierpliwością
pozdrawiam,
Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone