Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21041
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 31.07.2015 14:34

Witam
No to jestem i ja....nie zazdroszczę opóżnienia samolotu i czekania całą noc na bolid
Pozdrawiam
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 31.07.2015 18:30

Moja ukochana Cordoba! Jak tam byłam też było strasznie gorąco, ale ja to lubię :D
W porze sjesty tylko ja i mój mąż szwendaliśmy się po mieście, reszta ludzkości sobie gdzieś pewnie drzemała w cieniu :wink:
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 31.07.2015 20:43

Więcej zdjęć, więcej zdjęć :D

Czekam i oglądam, Twoje zdjęcia jak zawsze piękne :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2015 21:14

Przygody na lotnisku współczuję, niemniej jednak staropolskie "k.....mać" musiało brzmieć w tym holu cudnie. :oczko_usmiech:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4903
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 01.08.2015 16:12

anakin napisał(a):Przygody na lotnisku współczuję, niemniej jednak staropolskie "k.....mać" musiało brzmieć w tym holu cudnie. :oczko_usmiech:

Może liczył na cud że jakieś drzwi mu to otworzy.... :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2015 19:32

Algarve - to mój kierunek marzeń, ale wolałbym dojechać tam samochodem,
czekam na swe marzenia ukazane w Twojej relacji
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 01.08.2015 23:22

co tam pospolite staropolskie k.... ..ć, ważne że andalucia algarve lisboa ocean itp itd etc ...
ale ładny dźwig, aleś go wypatrzył, mało kto nad nim się tak zaduma (zadumie? zastanowi zauważy,) a Ty proszę, jaka wrażliwość, zostaję tu bo on nie pierwszy (pamiętam o stropie w madrycie) i przypuszczam, że nie ostani
pozdro, mam nadzieję, że sam kiedyś ten dzwig i inne takie pooglądam ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.08.2015 16:05

ajdadi napisał(a):Witam
No to jestem i ja....nie zazdroszczę opóżnienia samolotu i czekania całą noc na bolid
Pozdrawiam


Teraz odbieram to jako .... PRZYGODĘ... ale wtedy byłem załamany..
:papa:

soap_bubble napisał(a):Moja ukochana Cordoba! Jak tam byłam też było strasznie gorąco, ale ja to lubię :D
W porze sjesty tylko ja i mój mąż szwendaliśmy się po mieście, reszta ludzkości sobie gdzieś pewnie drzemała w cieniu :wink:


No to u nas trochę więcej ludzi jednak się szwendało, razem z nami na otwarcie Mezquity czekało trochę osób

beagm napisał(a):Więcej zdjęć, więcej zdjęć :D

Czekam i oglądam, Twoje zdjęcia jak zawsze piękne :papa:


Zdjęcia powoli przeglądam i sprawdzam, które się nadają.. :)

anakin napisał(a):Przygody na lotnisku współczuję, niemniej jednak staropolskie "k.....mać" musiało brzmieć w tym holu cudnie. :oczko_usmiech:



Teraz kozaczę, ale wtedy..... dobrze, że moje dzieci już nie takie małe, bo np z dwulatkiem nie wyobrażam sobie takiej "przygody" :)

CROberto napisał(a):
anakin napisał(a):Przygody na lotnisku współczuję, niemniej jednak staropolskie "k.....mać" musiało brzmieć w tym holu cudnie. :oczko_usmiech:

Może liczył na cud że jakieś drzwi mu to otworzy.... :mrgreen:


Tutaj niestety to hasło NIE ZADZIAŁAŁO ;)

te kiero napisał(a):Algarve - to mój kierunek marzeń, ale wolałbym dojechać tam samochodem,
czekam na swe marzenia ukazane w Twojej relacji


No, ale ja tam przecież dojechałem samochodem ;)

Tylko, że pożyczonym
Szczerze mówiąc, z roku na rok jest coraz ciężej pokonywać duże odległości - nie wyobrażam sobie 3600 w jedną stronę jakoś ...

Jak sobie przypomnę o całościowym 7850km do południowej Italii i na miejscu w 2013 roku to mnie ciary przechodzą

Sypię się może...

Teraz zrobiliśmy 4250 autem

_Piotrek_ napisał(a):co tam pospolite staropolskie k.... ..ć, ważne że andalucia algarve lisboa ocean itp itd etc ...
ale ładny dźwig, aleś go wypatrzył, mało kto nad nim się tak zaduma (zadumie? zastanowi zauważy,) a Ty proszę, jaka wrażliwość, zostaję tu bo on nie pierwszy (pamiętam o stropie w madrycie) i przypuszczam, że nie ostani
pozdro, mam nadzieję, że sam kiedyś ten dzwig i inne takie pooglądam ;)


Cieszę się Piotrek, że doceniłeś wrażliwą duszę romantyka
:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.08.2015 17:14

Odcinek 2.1. W Cordobie

Historia miasta jest przebogata. Aby nie zanudzać wymienię tylko kilka faktów:

1. Miasto ma ponad 2000 lat, wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk
2. W X wieku Cordoba była NAJWIĘKSZYM MIASTEM basenu Morza Śródziemnego - liczyła, bagatela, od 800.000-1mln mieszkańców (inne źródła mówią o ok 500,000 mieszkańców - miasto posiadało bieżącą wodę, system kanalizacji, 300 łaźni, 300 meczetów, uniwersytet, biblioteki i muzea - przy nim ówczesne, słynne dziś miasta typu Londyn czy Paryż przypominały ... slumsy
3. W mieście znajduje się ogrom zabytków, w tym kilka klasy "0" czyli "must see" (Mezquita, Alcazar)
4. Tutaj urodzili się Seneka Starszy oraz Seneka Młodszy


Wchodząc do miasta przez Puerta Romana od razu widzimy "tylną" część Mezquity (w poprzednim odcinku), niestety po dojściu na plac świątyni (dziś chrześcijańskiej) okazuje się, że jest on zamknięty dla zwiedzających do 14,30 (15?), na nic nasze interwencje, że przecież ludzie wchodzą i wychodzą: "only for the prayers" (toż ja się chcę też pomodlić!")

Pozostaje zatem (póki co) kontemplacja placu
Obrazek

Obrazek

Niezła tujka
Obrazek

Mało ludzi - zarówno w Cordobie, jak i w Sewilli byliśmy w niedzielę - na ulicach też był spokój
Obrazek

Obrazek

Ludzie czekają
Obrazek

Jeśli nie chcą nas wpuścić do Mezquity to pójdziemy do Alcazaru - ale JESZCZE TU WRÓCIMY!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alcazar
To zespół fortyfikacji wojskowych skonstruowany przez Rzymian, a potem Wizygotów, a potem rozbudowany na zlecenie króla Alfonsa XI z Kastylii w 1328 roku, później zaś wzbogacony o ogrody i łaźnie. Siedziba Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego i sądu inkwizycyjnego w czasie wojny z Grenadą. Znajdują się tu piękne ogrody z sadzawkami i fontannami oraz rzymskie mozaiki i sarkofag z III w.
Obrazek

Wstęp 4.50 dorosły, 2 Euro dziecko, młodociany do lat 10 nie płaci
Obrazek

Niezłe rybki. Jak w Parku Zdrojowym w Kudowej
Obrazek

Tutaj trochę ludzi było (ale tez bez szału) - (Azjaci!! Cordoba jest bardzo popularna u Chińczyków/Japończyków/Koreańczyków)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powierzchnia zabytku wynosi około 55.000 m². W ogrodach rośnie wiele gatunków egzotycznych drzew takich jak palmy, cyprysy, pomarańcze i drzewa cytrynowe, które są otoczone przez fontanny i stawy.
Obrazek

Obrazek

Coś bez twarzy
Obrazek

Pieknie tam było (a jak ciepło!)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś srogi król
Obrazek

Obrazek

Zaraz tam wejdę, ale sam, reszta stwierdziła, że poczeka na dole (ju nou - 43 stopnie)
Obrazek

To idę
Obrazek

Rybki z góry
Obrazek

Obrazek

Puente Romano z Torre de la Calahora
Obrazek

Obrazek

Najwyższy punkt Alcazaru
Obrazek

Czy warto wejść do Alcazaru w Cordobie? W porównaniu z tym sewilskim jest uboższy, ale oczywiście że warto (sewillski jest też dwukrotnie droższy - 9 Euro od dorosłego)

My w oczekiwaniu na otwarcie Mezquity pochodzimy teraz w upale uliczkami i pójdziemy do fajnego miejsca coś zjeść

ADIOS
tony
Ostatnio edytowano 10.02.2020 14:26 przez tony montana, łącznie edytowano 3 razy
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.08.2015 17:27

Ładnie tam w tym Alcazar, super widoki :roll:
szkoda, że nas tam nie było :mrgreen:

A dżwig też mam na zdjęciach ( własnie sprawdziłam) :wink:
wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi :lool:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 02.08.2015 18:30

A nie kusiło Was żeby wejść do tych sadzawek ? Przy tej temperaturze :P .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.08.2015 19:51

tony montana napisał(a):Niezła tujka
Obrazek


Taka malutka tujunia :)

tony montana napisał(a):Jakiś srogi król
Obrazek


Srogi czy nie... też ma fajne tujki :)

A tak w ogóle, to łaaaaadnie tam!
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 02.08.2015 20:18

tony montana napisał(a):Niezłe rybki. Jak w Parku Zdrojowym w Kudowej
Obrazek


:lol:

Cześć Tony. :D
Problem lotniskowy troszkę poznałem w innym Twoim wątku. :wink:
Ale ,żeby nawet krzesełek do spania nie było. 8O :evil:
Te temperatury są odrobinę zniechęcające do zwiedzania...ale widać dałeś radę. 8)
Czekam na cd. :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2015 21:14

W Kudowej są takie rybki, nie kojarzę :D

Piękne miejsce 8)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.08.2015 09:38

4 tysiące natłuczonych kilometrów... bardzo dużo!
Z ciekawością zapoznam się z trasą - nam wyszła dwukrotnie połowa z tego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone