Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.08.2015 16:27

tony montana napisał(a):JEŚĆ!!


Nie ma pośpiechu, już po obiedzie jestem.
Super chłodniczek był. :P

pzdr :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.08.2015 21:39

mysza73 napisał(a):Obrazek

Wybieram to :oczko_usmiech:[/quote]

Ja też...pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.08.2015 11:38

tony montana napisał(a): Trzymam kciuki za realizację kreteńskiego planu


Dobrze trzymałeś :) , bo właśnie wczoraj upolowaliśmy lot. Cena ciut gorsza w porównaniu z tą widzianą na początku sierpnia, ale i tak OK. Malaga była ciut droższa :wink: , ale nie aż tak, jak wtedy gdy Ty szukałeś.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.08.2015 14:57

kmichal napisał(a):... wspomnienia wracają ... :lol: ... czekam na Kadyks, który bardzo mi się podobał ... :mrgreen: ... na Zahara de los Atunes nie byliśmy, ale blisko bo na Playa de Bolonia ... :lol: ...
Pozdrawiam.


Na Bolonii byliśmy, ale późnym bardzo popołudniem, więc lazurów już nie było
Ale woda ciepła!

mysza73 napisał(a):Ładne to coś :P .

Wybieram to :oczko_usmiech:


No pewnie, że ładne....

A z oczkiem problem był tylko w tym że na Trafalgarze jest zakaz kąpieli
Za duże fale rzekomo

maslinka napisał(a):
Ooo, Stradivarius :D Ja bym tego sklepu nie minęła :P


hehe, żeś Ty go wypatrzyła?!!?
U mnie w centrum handlowym jest ta marka, ale jakoś moich dziewczyn nie ujmuje hmmm

:)

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):JEŚĆ!!


Nie ma pośpiechu, już po obiedzie jestem.
Super chłodniczek był. :P

pzdr :wink:


Takiemu to dobrze :)
Może dziś tez było chłodnik he? ;)


ajdadi napisał(a):
mysza73 napisał(a):Obrazek

Wybieram to :oczko_usmiech:


Ja też...pozdrawiam[/quote]

To.....WSKAKUJCIE ;)

dangol napisał(a):
tony montana napisał(a): Trzymam kciuki za realizację kreteńskiego planu


Dobrze trzymałeś :) , bo właśnie wczoraj upolowaliśmy lot. Cena ciut gorsza w porównaniu z tą widzianą na początku sierpnia, ale i tak OK. Malaga była ciut droższa :wink: , ale nie aż tak, jak wtedy gdy Ty szukałeś.



Lot do Heraklionu czy Chanii? :)
SUPER!!

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.08.2015 15:18

tony montana napisał(a):Na Bolonii byliśmy, ale późnym bardzo popołudniem


... my na drodze dojazdowej do Bolonii mieliśmy przygodę policyjną, jakoś pobłądziliśmy i zbliżyliśmy się do ogrodzonej strefy wojskowej ... a tam "dopadła" nas policja ... :wink: ... mieliśmy przeszukanie całego auta oraz serię pytań ... :) ... całe szczęście puścili nas wolno ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.08.2015 15:42

DZIEŃ 3. ODCINEK 1.1
Cabo de Trafalgar


1. 21 października roku 1805 stanęły do bitwy u brzegów przylądka Trafalgar okręty zjednoczonej floty francusko-hiszpańskiej przeciwko okrętom brytyjskim. Bitwę wygrali Wyspiarze, zaś po obu stronach batalia morska pochłonęła około 4000 ofiar.

2. Tutaj, na skutek odniesionych ran zginął jednooki i jednoręki Admirał Horatio Nelson, do Londynu w beczce rumu przewieziono ciało admirała, najwybitniejszego dowódcy floty w całych dziejach Brytanii.

3. Wygraną bitwę Anglicy chętnie określają mianem najbardziej decydującego zwycięstwa morskiego w dziejach. W centrum Londynu wyznaczyli Trafalgar Square, w centrum placu wznieśli pomnik stojącego na kolumnie Nelsona.

4. Turysta, który chce tu trafić, musi mocno wytężać oczy, ponieważ z drogi A-2233, którą jedzie się z północy, czyli z Conil, latarnia widoczna jest dopiero w ostatnim momencie, a o fakcie, że tutaj należy skręcić w prawo, informuje maleńka tabliczka ;) Hiszpanie nie za bardzo chcą chyba, aby za dużo ludzi oglądało miejsce ich klęski ;)

5. Latarnia ma 34 m wysokości, została zbudowana w 1860 r., zaś jej światło jest widoczne z odległości 22 mil


Jak widać na mapce - nie mamy tutaj daleko z Conil, droga 2233, której nie ma w moim atlasie, okazuje się być bardzo równą i prostą drogą, choć prowadzącą przez kilka wioseczek (ograniczenia do 40km/h)
Obrazek

Na sam przylądek prowadzi droga asfaltowa - widoczna na tej mapce.
Obrazek

Jednak, gdy my tam byliśmy był szlaban i po dojechaniu do niego, jedyne co pozostaje to zawrócić, zostawić auto na prywatnym parkingu przy jednej z fajnych knajpek i przejść się kilometr piechotą. Koszt parkingu 4 Euro za cały dzień - niektórzy przecież przyjeżdżają tu plażować all day.
Obrazek

Dorga raz po raz zasypywana jest przez wydmy ciągnące się po obu stronach przylądka.
Obrazek

Nasz cel.
Obrazek

My przy tablicy upamiętniającej bitwę.
Obrazek

Obrazek

Rzut oka w kierunku knajpek z parkingami oraz drogi A-2233 (nie widać jej stąd), stamtąd przyszliśmy...
Obrazek

To wybrzeże w kierunku wioski Los Canos de Meca - dalej na wschód od przylądka jest tam ładna, piaszczysta plaża...
Obrazek

Obrazek

Latarnia coraz bliżej - tędy wracaliśmy spod latarni czyli z plaży, na którą zeszliśmy z latarni schodkami :)
Obrazek

Obrazek

Na burzę się zbiera, jak po bitwie w 1805 roku
Obrazek

Obrazek

Widok ze skały, na której stoi latarnia (51 m n.p.m.) jest fajny. Później pokaże plaże w kierunku północno-zachodnim czyli Zahora Playas
Obrazek

CDN
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.08.2015 15:49

Chania :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.08.2015 15:55

Krzysiek :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.08.2015 15:56

btw... wiem, to światło, które - Tony - widziałeś po drodze na polu, to na pewno coś podobnego... latarnia upamiętniająca jakąś wygraną, przegraną... taaaa, miejsce pamięci widoczne z 22 mil... możliwe? 8)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.08.2015 15:58

Chaniu,Krzysztofie....miło mi was poznać. :D

Piotrek. :mrgreen:

Przepraszam Tony za ten OT...ale Krystof mnie sprowokował. :mrgreen:
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 13.08.2015 21:28

Przepięknie tam... Jakim cudem ominęliśmy ten kawałek Hiszpanii...???
Ale przynajmniej wiadomo co wstawić na coraz dłuższą listę miejsc do zobaczenia! :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.08.2015 22:14

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Na Bolonii byliśmy, ale późnym bardzo popołudniem


... my na drodze dojazdowej do Bolonii mieliśmy przygodę policyjną, jakoś pobłądziliśmy i zbliżyliśmy się do ogrodzonej strefy wojskowej ... a tam "dopadła" nas policja ... :wink: ... mieliśmy przeszukanie całego auta oraz serię pytań ... :) ... całe szczęście puścili nas wolno ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


Ja na szczęście nie miałem nawet świadomości, że jesteśmy obok jakiejś strefy wojskowej ;)

Krystof napisał(a):btw... wiem, to światło, które - Tony - widziałeś po drodze na polu, to na pewno coś podobnego... latarnia upamiętniająca jakąś wygraną, przegraną... taaaa, miejsce pamięci widoczne z 22 mil... możliwe? 8)


Tak, wygraną w Mistrzostwach Europy 2008, Świata 2010 i Europy w Polszy 2012
Ale w Polszy to dopiero w Finale dobre zagrali, z Italią 4 do jaja

GOLDEN napisał(a):Chaniu,Krzysztofie....miło mi was poznać. :D

Piotrek. :mrgreen:

Przepraszam Tony za ten OT...ale Krystof mnie sprowokował. :mrgreen:


Luz, śmiećta se ile chceta ;)

soap_bubble napisał(a):Przepięknie tam... Jakim cudem ominęliśmy ten kawałek Hiszpanii...???
Ale przynajmniej wiadomo co wstawić na coraz dłuższą listę miejsc do zobaczenia! :mrgreen:


A tego nie wiem... właśnie! - chętnie poczytałbym Twoją relację :)

Ja wiedziałem, że Trafalgaru nie mogę ominąć, bo bardzo lubię historię...
:oczko_usmiech: :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2015 22:59

Witaj Wodzu od licznych podróży.
Wróciłem z dalekiej podróży w niebyt i jak zerknąłem na żniwa wakacyjne w tym dziale to od razu rzuciło mi się w oczy, że "TONY JEDNAK W KOŃCU PRZEJECHAŁ IBERIĘ".:)
Ależ będzie frajda powspominać rok 2000 u Ciebie- rasowego kolekcjonera ciekawych miejsc. :) :wink:

Pozdrowienia.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.08.2015 18:28

Fatamorgana napisał(a):Witaj Wodzu od licznych podróży.
Wróciłem z dalekiej podróży w niebyt i jak zerknąłem na żniwa wakacyjne w tym dziale to od razu rzuciło mi się w oczy, że "TONY JEDNAK W KOŃCU PRZEJECHAŁ IBERIĘ".:)
Ależ będzie frajda powspominać rok 2000 u Ciebie- rasowego kolekcjonera ciekawych miejsc. :) :wink:

Pozdrowienia.


Bardzo długo Cie tu nie było, przynajmniej takie odniosłem wrażenie, nawet chciałem w niedalekiej przyszłości pisać do Ciebie priva...
Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku!?

Jeśli chodzi o Iberię to sam wiesz, widząc na jednej z pierwszych stron listę miejsc, że jest choć ich sporo, to ledwo LIZNĄŁEM tematu.... ale jak to śpiewał Andrew Eldritch z Sisters of Mercy: "I want more!"

Przejechałem zatem tylko 4200 km, z czego część to podróż do i z lotniska (Madrid)

pozdrowienia!
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.08.2015 18:48

DZIEŃ 3. ODCINEK 1.2
PRZYLĄDEK TRAFALGAR
cd

Woda tutaj ma łady kolor, bardzo szybko jednak robi się głeboko - może stąd tez oprócz fal, zakaz kąpieli w tym miejscu
Obrazek

Domestosu ktoś wlał w to miejsce?
Obrazek

Obrazek

Oto plaże w kierunku miejscowości ZAHORA, z tych plaż korzystają zarówno surferzy jak i naturyści - teraz jednak jakoś mało tam ludzi, sami spacerowicze
Obrazek

Postanawiamy oczywiście zejść w dół
Obrazek

Woda z tej perspektywy nie jest już tak domestosowa
Obrazek

Niby te fale nie wydają się tak duże, ale w rzeczywistości robiły wrażenie - jak się stało na brzegu po kostki to aż wciągało lekko
Obrazek

Jest ciepło, wieje wietrzyk, przed nami niemal jeszcze 2 tygodnie Iberii - czego chcieć więcej?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te skałki przechodzą w dużą skałę ;) na której stoi latarnia. Przy skałkach mnóstwo małych krabików wyglądających jak.... mrówki
Obrazek

O, słońce wyszło i znowu się troche domestosowo zrobiło
Obrazek

MALUTKA falka
Obrazek

Powoli wracamy do auta
Obrazek

Tymczasem od strony Los Canos de Meca zebrało się już trochę ludzi. W oddali widać mały przylądek, za którym znajduje się świetna plaża Bolonia.
Obrazek

My tymczasem postanawiamy odpocząć na lodach i soczkach w knajpce, na której parkingu mamy naszą Fiestę
Obrazek

Otoczenie jest bardzo ładne
Obrazek

Obrazek

Trulli? > Alberobello? > Apulia? > Italia? ;)
Obrazek

Jeśli będziecie w tych okolicach - warto poświęcić 2-3 h na Cabo TRAFALGAR

ADIOS
tony
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone