Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.08.2015 12:40

ja sobie wtedy kupiłem za tysiąc sto pln (!!!) jaszikę z zumem... nie pamiętam jakim, ale byłem mega zadowolony :@)))
popsuła mi się po 1,5 roku...

ogólnie dupa z tymi aparatami - na czterdziestkę kupiłem sobie niezniszczalnego nikona podwodnego, który rok temu zaczął przeciekać, by paść w te wakacje... rok wcześniej - za kupę kasy lumixa, który też mi już pada, a w obiektywie mam fyfle :@(((

TONY, DAWAJ RELACJĘ, BO SIĘ ŚMIETNIK ZROBI!!!!!!!!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2015 13:55

mysza73 napisał(a):Dzięki :D ,
GK stwierdził, że Włochów już trochę ogarnia :wink: i mam nie cudaczyć z Hiszpanami :roll: :wink: .


E tam, w Italii już parę razy byliście przecież.... no ale Apulia to trochę inna Italia :)

Ale Costa de la luz TEŻ POLECAM MOCNO!


tony montana napisał(a):Ale chyba nie JEepem?????

mysza73 napisał(a):No a że niby nie dojedzie :?: 8O :evil: ,

ofkors, że samolotem :mrgreen:


Nie to miałem na myśli.... ale NIE SWOIM samochodem? ;) dacie radę ? ;)
Oj wiem, że braliście już auto ale tak się droczę

kmichal napisał(a):
... ciężko byłoby napisać relację z 2003 roku tym bardziej, że wtedy cyfrówek jeszcze nie było ... :roll: ... za to zjechaliśmy przez 4 tygodnie prawie całą Andaluzję pojazdem o nazwie Seicento - wyszło prawie 10 tyś. km, no ale wtedy potomstwa jeszcze nie było ... :wink: ... ale za to będzie relacja z tegorocznej Gardy ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


No to czekam(y) na Gardę - też zacny region :)

Krystof napisał(a):ja sobie wtedy kupiłem za tysiąc sto pln (!!!) jaszikę z zumem... nie pamiętam jakim, ale byłem mega zadowolony :@)))
popsuła mi się po 1,5 roku...

ogólnie dupa z tymi aparatami - na czterdziestkę kupiłem sobie niezniszczalnego nikona podwodnego, który rok temu zaczął przeciekać, by paść w te wakacje... rok wcześniej - za kupę kasy lumixa, który też mi już pada, a w obiektywie mam fyfle :@(((

TONY, DAWAJ RELACJĘ, BO SIĘ ŚMIETNIK ZROBI!!!!!!!!


Krzysiu a MOŻE TY w końcu wziąłbyś się za swoją?????
Albo ustalmy - ja przystanę ze swoją relacją DOPÓKI NIE WZNOWISZ SWOJEJ????

I tak w sumie nie wiem czasu...

:boss: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.08.2015 14:13

tony montana napisał(a):No to czekam(y) na Gardę - też zacny region


... oj zacny, zacny ... :) ... w kilku Waszych zeszłorocznych miejscach też byliśmy ... :wink: ...
Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.08.2015 14:35

O Andaluzji myślałam jakiś czas temu (nawet nabyłam mapę i przewodnik :) ), być może :idea: kiedyś do tego powrócę (o ile G. nie zaprotestuje :mrgreen: ), czasem przecież od nas do Malagi można trafić na tani lot. Fakt, z ryzykiem koczowania na lotnisku :wink: , ale za to POTEM :hearts: !!!! A lotniskowe perturbacje przeżyliśmy już kiedyś podczas odlotu na Kretę, więc trochę jesteśmy wprawieni :wink: .

Portugalię jak dotąd traktowałam „bezplanowo”, ale :idea: wszystkie Twoje relacje są tak zachęcające, że kto wie? No ale na razie jesteśmy konsekwentni i z uporem wybieramy Grecję, chociaż tegoroczny wrześniowy powrót na Kretę wciąż jest :roll: pod znakiem zapytania. Gdy już jako tako skrystalizował się możliwy termin urlopowania, dobre cenowo oferty dolotu umknęły nam wówczas, gdy byczyliśmy się na Gochach, nie mając możliwości zakupu biletu (Internet na łące słabiutki, strony się wieszały w nieodpowiednim momencie). Cały czas mamy jednak nadzieję, że jeszcze uda nam się trafić na moment, gdy pojawią się kwoty lepsze :) , niż aktualnie wiszące na www „przelotnika”.

A póki co, z ochotą pogrzeję się w spain-portugal słoneczku 8) . Wprawdzie u nas temperatury podobne :wink: , ale brakuje oceanicznego oddechu, no i całej reszty wspaniałości...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2015 15:30

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):No to czekam(y) na Gardę - też zacny region


... oj zacny, zacny ... :) ... w kilku Waszych zeszłorocznych miejscach też byliśmy ... :wink: ...
Pozdrawiam.


No to nie zwlekaj, chyba, że już ZACZĄŁES? ;)

dangol napisał(a):O Andaluzji myślałam jakiś czas temu (nawet nabyłam mapę i przewodnik :) ), być może :idea: kiedyś do tego powrócę (o ile G. nie zaprotestuje :mrgreen: ), czasem przecież od nas do Malagi można trafić na tani lot. Fakt, z ryzykiem koczowania na lotnisku :wink: , ale za to POTEM :hearts: !!!! A lotniskowe perturbacje przeżyliśmy już kiedyś podczas odlotu na Kretę, więc trochę jesteśmy wprawieni :wink: .

Witaj Daniusiu, ja mam kilka przewodników po Hiszpanii i Portugalii, mogę jakby co wypożyczyć, jeśli coś Ci się sprecyzuję (poważnie mówię)

Lot do Malagi z Wrocławia był opcją, a kosztował za 4 osoby (3 traktowane jak dorosłe przez Ryjka i jedno dziecko) 2700-2800 w zależności od dnia - mówię o lipcu ceny z lutego - marca w systemach...

Finalnie kosztowo pewnie na jedno wyszłoby bo z Malagi do Conil niewiele ponad 200 a z Madrytu 680, ale gdy dorzuciłem do planu Lizbonę to już powrót do Madrytu (640km) to taka droga jak z Lizbony do Malagi (670 km), ale jadąc z Lizbony do Madrytu jest wiele fajnych miejsc do zwiedzenia (Evora, Elvas, Merida, Trujilo, Toledo etc)

dangol napisał(a):Portugalię jak dotąd traktowałam „bezplanowo”, ale :idea: wszystkie Twoje relacje są tak zachęcające, że kto wie? No ale na razie jesteśmy konsekwentni i z uporem wybieramy Grecję, chociaż tegoroczny wrześniowy powrót na Kretę wciąż jest :roll: pod znakiem zapytania....


Trzymam kciuki za realizację kreteńskiego planu, juz melduje się w relacji z Krety :)
Dziękuję za komplement :)

:oczko_usmiech: :smo: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.08.2015 15:34

tony montana napisał(a):kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):
No to czekam(y) na Gardę - też zacny region


... oj zacny, zacny ... ... w kilku Waszych zeszłorocznych miejscach też byliśmy ... ...
Pozdrawiam.


tony montana napisał(a):No to nie zwlekaj, chyba, że już ZACZĄŁES?


... nie, nie ... :wink: ... zrobił się pewien zator w moich relacjach, chcę zacząć do majówki w Malborku, potem czerwcówki w Danii a na deser zostawić sobie to co najlepsze ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2015 15:52

DZIEŃ 2. ODCINEK 2.4.1

JEREZ DE LA FRONTERA


Najpierw jednak małe uzupełnienie do odcinka 2.3
Mapka orientacyjna Sanlucar - co gdzie i jak
Obrazek

Tutaj widzimy jak się ma plażowanie na styku Rzeka - Ocean w Sanlucar do Chipiony - na zachód od Sanlucar
Obrazek

A to nasza traska powrotna z Chipiony, Sanlucar, Jerez do Conil - oczywiście wszystkie drogi DWUPASMOWE, jak to w Hiszpanii - tam nawet podrzena żółta droga z Chiclany na Medinę Sidonię i dalej na Jerez (A380) jest szeroka jak "7" i można lecieć stówą (tak mówią znaki)
Obrazek


DO Jerez leżącego w drodze powrotnej do Conil z Sanlucar de Barrameda dojeżdżamy o 19,20. To dla nas, Polaków drugi dzień na południu Europy OSTATNIA chwila, aby COS ZJEŚĆ (potem zdarzało nam się jeść wypasiony "obiad" czyli obiadokolację w Portugalii przed 23)

Parkujemy darmowo w Jerez, około 300 metrów od Katedry - w zatoczce z widokiem na "nowe Jerez" położone nieco w dole w stosunku do Old Town
Obrazek

Spoglądamy na takie balkoniki i po chwili
Obrazek

Jesteśmy przy Katedrze
Obrazek

Katedra jest już zamknięta, choć my i tak nie myślimy teraz o zwiedzaniu. JEŚĆ!!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.08.2015 17:31

tony montana napisał(a):To prawdziwy potwór....


....zaraz potwór...trochę większy stateczek...
a już tak serio w końcu udało mi się nadrobić relację
Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.08.2015 23:04

ajdadi napisał(a):
tony montana napisał(a):To prawdziwy potwór....


....zaraz potwór...trochę większy stateczek...
a już tak serio w końcu udało mi się nadrobić relację
Pozdrawiam


Fajno. Ciesze sie ze jestes
Pozdrowienia :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.08.2015 14:52

Tutaj też już się melduję "na bieżąco" :D .
Relacja jak zwykle szczegółowa, ułatwiająca ewentualne planowanie przyszłości :wink: ...
Architektura miasteczek - MIODZIO :mrgreen: ... Kościoły czy inne katedry też oblecą :oczko_usmiech: !
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2015 15:11

Potter napisał(a):Tutaj też już się melduję "na bieżąco" :D .
Relacja jak zwykle szczegółowa, ułatwiająca ewentualne planowanie przyszłości :wink: ...
Architektura miasteczek - MIODZIO :mrgreen: ... Kościoły czy inne katedry też oblecą :oczko_usmiech: !


Dziękuję za dobre słowo, planuj, planuj... ;)

Jak tam OREBICZ? Stoi jeszcze?
:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2015 15:41

DZIEŃ 2. ODCINEK 2.4.2

Jerez de la Frontera c.d.


Pamiętacie, że jesteśmy głodni jak cholera, na złość przy katedrze... gubimy się...zaczepiamy panią, która wyrzuca z siebie z prędkością karabinu kaszynowego derecha, derecha, seria iskierda i BĘDZIETA...
Ale jakoś pustawo po drodze
Obrazek

Ja oczywiście muszę focić, bo "pewnie nie będziemy tędy już wracali!"
Obrazek

W końcu dochodzimy do głownego deptaka Jerez
Obrazek

Obrazek

Przy deptaku stoją sobie takie budynki
Obrazek

Zostało 30 sekund czekania na zielone..
Obrazek

Obrazek

A to juz główny plac Jerez - my cały czas szukamy zachęcającej knajpki!
Obrazek

Tylko dlaczego jak człowiek jest głodny to te knajpki jakoś tak gdzieś ZNIKAJĄ z głównych ulic? ;)
Obrazek

W końcu jemy gdzieś na środku deptaka paelę z owocow morza za 10euro na dwoje (tak bylo w karcie, dziwne) oraz duży makaron dla dzieci plus dwa kieliszki sherry, cola i woda zaplaciliśmy 21 euro

Jak oglądam te zdjęcia to widzę, że nie daliśmy Jerez za dużo szans, w sensie czasowym
Obrazek

A później juz nie było kiedy tam znowu przyjechać...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Albo takie zwykle budynki... FAJNE!
Obrazek

I KWIATKI!
Obrazek

Po drodze do samochodu szalejemy jeszcze lody i zimny jogurt, a potem słodki mały sklepik u przemiłych autochtonów (pyszny melon, pomidory, duża Aqua, figi) a wszystko to tylko za za 3.50 !!

ADIOS

W dniu 3 czeka nas

Cabo Trafalgar
Obrazek

Obrazek

Zahara de los Atunes
Obrazek

Cadiz
Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 12.08.2015 15:48

... wspomnienia wracają ... :lol: ... czekam na Kadyks, który bardzo mi się podobał ... :mrgreen: ... na Zahara de los Atunes nie byliśmy, ale blisko bo na Playa de Bolonia ... :lol: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.08.2015 15:52

tony montana napisał(a):
Obrazek

Ładne to coś :P .


tony montana napisał(a):W dniu 3 czeka nas
Obrazek

Wybieram to :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2015 15:55

tony montana napisał(a):Obrazek

Ooo, Stradivarius :D Ja bym tego sklepu nie minęła :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone