Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.02.2016 21:28

Podsumowania czas....

16 dni - lekko licząc - wraz z samolotowym przelotem będzie z 10.000 tysia kilometrów
Około 40 odwiedzonych miast, miejsc, plaż
Wymarzona Lizbona, Sevilla, Cordoba (za krótko), andaluzyjskie klimaty spalone słońcem pola, byki i słoneczniki, Gibraltar, kąpiele w oceanie, portugalskie piaszczysto - skałkowe Algarve, pierwsza w życiu bezsenna (prawie!) noc na lotnisku, mili ludzie, fantastyczna pogoda, rozsądne ceny

Jednym słowem - wyjazd jak dla nas z pewnością należący do ścisłej czołówki najbardziej udanych - myślę, że obok apulijsko - kampanijskiej wyprawy na obcas buta i nie tylko (także m.in Drezno, Ratyzbona, Alpy, Asyż, Conero, Lagi Iseo, Norymberga po drodze) oraz Krety (to był najlepszy rok - 2014) na PUDLE

Trasy cz.1
Dojazd do Modlina, 350 km
Lot z Modlina do Madrytu, ok. 2950 km
Obrazek

Next day
Madryt Barajas Airport - Conil de la Frontera via Cordoba, ok. 700 km
Obrazek

Next day
Conil - Chipiona (plaża) Sanlucar de Barrameda (Kolumb), Jerez, ok. 200 km
Obrazek

Podsumowanie 3 pierwsze dni (podróż i 2 dni w Spain) - 4150 km 8O 8O :oops: :oops:

CDN
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.02.2016 21:43

tony montana napisał(a):a i nie lubimy czekać na bagaż


... my, jak na razie wyjścia nie mamy, bo my wózkowi jeszcze - więc i tak musimy czekać ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.02.2016 07:26

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):a i nie lubimy czekać na bagaż


... my, jak na razie wyjścia nie mamy, bo my wózkowi jeszcze - więc i tak musimy czekać ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Ostatni raz czekaliśmy na wózek w 2011 roku na Rodos :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2016 09:56

tony montana napisał(a):
tony montana napisał(a):Drogie? To se zobacz na Kanarki albo Alicante....
wrrr Albo PORTO... Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


Krystof napisał(a):"Drogie", bo czy odważysz się nazwać lot za 650 pln na głowę "tanim"???
I to pewnie z podręcznym bagażem i pseudo-tanią linią!
I w dodatku z lotniska, że dalej masz już tylko w Rzeszowie :mrgreen:

No "drogie", jak nie patrzeć "drogie" - jasne, to zawsze kwestia jakiegoś odniesienia, bo wysoki sezon, popularny kierunek itp. Ale moim punktem odniesienia jest udział przelotu w całkowitym koszcie wakacji, ewentualnie doświadczenie z innych lotów (tu akurat mam niewielkie, ale nadal się upieram, że przy porównaniu Gdańsk-Madryt Lufą z bagażem 23+8 kg, poczęstunkiem i obiadem z Gdańska// Katowice-Chania Ryjem i netto to DROGO!) :papa:


Krzyśku, ale zauważ, że 650 a nawet więcej, bo razem z "PŁATNOŚCIĄ za PŁATNOŚĆ" 8) w kwocie 60 PLN dałem Ryowi 3092 PLN - jest ZA CZWÓRECZKĘ w tym troje dorosłych (powyżej 16 lat będzie miała córka) w DWIE STRONY, więc tak po 330 PLN za lot dla jednej osoby w jedną stronę....

Katowice nie są dla mnie większym problemem niż Wawa (440 ode mnie Banami), czy Wrocław 535 km, zauważ, że lotnisko Pyrzowice jest blisko drogi numer 1 koło Siewierza

Natomiast kwestię Madryt Lufą za tę samą cenę z Gdańska co Rynaiar z Wawy (czyli koło 2500-2700) chętnie omówię przy piwku :P

pozdrowinia :papa:


Nie nie. Porównanie dotyczy Lufy z Gdańska z Ryjkiem z Katowic (z doliczonym noclegowej, dojazdem i bagażami 4*23 kg w obie strony) i kwestii, czym są tanie, a czy drogie loty :mrgreen:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.02.2016 10:01

:papa: Tak czy siak - piękna przygoda i profilu relacja!!!!!!! GRATULACJE

:papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21030
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.02.2016 18:05

Krystof napisał(a)::papa: Tak czy siak - piękna przygoda i profilu relacja!!!!!!! GRATULACJE

:papa:


Właśnie...GRATULACJE.... :papa:

Natomiast co do wózków na lotniskach...pamiętam jak dziś...Monastyr 2004... 8)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.02.2016 18:13

marze_na napisał(a):Ale Porto ryanairem wychodzi mi taniutko. Ww-Paryż-Porto i Porto-Paryż-Wrocław dla dwóch osób za mniej niż 1000 zł na II połowę września. Podobnie Faro, ciut drożej Lizbona.

rzeczywiście tanie to Porto. Ja poluję na Lisbonę za 688 PLN/os Ryanairem bezpośrednio (przegapiliśmy za pierwszym razem). Zaglądałem też na Porto, ale wychodziło drożej niż Lisbona
tony montana napisał(a):Wiem, że rok temu było taniej, ale podtrzymuje swoją tezę, że w tym roku linie lotnicze będą miały niezłe żniwa i ceny będą trzymać, ze względu na większe zainteresowanie lotami spowodowane wątpliwościami turystów jak będzie na granicach, wiosna i lato jeszcze przed nami i trudno dziś określić skalę problemu

coś w tym jest. Loty do Bari lub Neapolu są bardzo drogie niezależnie od terminu
tony montana napisał(a):Ja kocham podróżować własnym autem, daje to swobodę i generalnie zwykle niższy koszt, choć sa rejony gdzie ta zasada nie działa jak np Portugalia - tam zanim dojedziesz i wydasz sporo kasy na paliwo, dojdą jeszcze koszty autostrad i noclegów po drodze (wiem, nocleg w Awinionie czy Asyżu to fantastyczna część wakacji, ale fakt jest faktem - kosztuje), zatem gdy więc podliczysz koszty przejazdu w tę i nazad, samolot + wynajęcie auta kosztuje może tylko ciut więcej - przykład z zeszłego roku - Madryt lot 1950 + wypożyczenie auta 2400= ~4500 PLN

Przejazd tam i z powrotem ~ 6500 km (bez kręcenia się na miejscu po Iberii) + 4(5) noclegów tranzytowych, żarcie, opłaty za autostrady... = ??

A ja zrobiłem Portugalię samochodem. Sądzę, że wyszło drożej niż samolotem ale nie dużo. Ale ile wspaniałych miejsc odwiedziliśmy po drodze! A z kręceniem się na miejscu zrobiliśmy 9800 km
Tym razem jednak chcemy dostać się tam samolotem (o ile uda mi się kupić dobrze bilety) i zaoszczędzony czas podróży poświęcić na miejscu
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.02.2016 07:44

Krystof napisał(a):Nie nie. Porównanie dotyczy Lufy z Gdańska z Ryjkiem z Katowic (z doliczonym noclegowej, dojazdem i bagażami 4*23 kg w obie strony) i kwestii, czym są tanie, a czy drogie loty :mrgreen:


Chętnie zobaczyłbym screeny z kalkulacji .... RYJBUKA do mnie masz Krzyśku
:papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.02.2016 10:46

No lotach to ja się nie znam, ale w Portugalii mnie się podobało. :D
Dzięki. :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.02.2016 22:54

tony montana napisał(a):
Krystof napisał(a):Nie nie. Porównanie dotyczy Lufy z Gdańska z Ryjkiem z Katowic (z doliczonym noclegowej, dojazdem i bagażami 4*23 kg w obie strony) i kwestii, czym są tanie, a czy drogie loty :mrgreen:


Chętnie zobaczyłbym screeny z kalkulacji .... RYJBUKA do mnie masz Krzyśku
:papa:



ojojoj, no nie rozumiemy się... :|
mi nie chodzi o to, że przepłaciłeś, albo że "o jezu o jezu"... chodzi mi o to, że mnie niestety nie stać, że mi wychodzi drogo - nie, że te loty można znaleźć taniej, bo zakładam, że wyszukaleś najlepszą opcję (na tyle Cię już chyba znam :wink: ), tylko, że taka eskapada na Kretę to jest drogie przedsięwzięcie w porównaniu z lotem lufą/airberlinem z Gdańska, ale nie na Kretę, a np. do Madrytu :D

i ta moja kalkulacja dotyczyła nie Krety, a innego celu, np, rzeczonego Madrytu - za 3500,- spod domu z bagażami - to jest to moje doświadczenie...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.02.2016 15:42

tony montana napisał(a):MIstrzem tego jest Franz

Kiedyś robiłem znacznie dłuższe odcinki, ale mnie się czasami nie chcą otwierać strony z setką zdjęć, więc kiedy odwiedzający moje relacje wybrali wariant niemego zachwytu, z konieczności musiałem ograniczyć ilość fotek.

Myślę, że jeśli kiedyś będziesz miał okazję, musisz ponownie zajrzeć do Toledo - tyle pięknych miejsc tam czeka...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.03.2016 19:10

anakin napisał(a):No lotach to ja się nie znam, ale w Portugalii mnie się podobało. :D
Dzięki. :wink:


Bardzo się cieszę, szkoda, że teraz tak rzadko człek wyjeżdża....
:x

Krystof napisał(a):
tony montana napisał(a):
Krystof napisał(a):Nie nie. Porównanie dotyczy Lufy z Gdańska z Ryjkiem z Katowic (z doliczonym noclegowej, dojazdem i bagażami 4*23 kg w obie strony) i kwestii, czym są tanie, a czy drogie loty :mrgreen:


Chętnie zobaczyłbym screeny z kalkulacji .... RYJBUKA do mnie masz Krzyśku
:papa:



ojojoj, no nie rozumiemy się... :|
mi nie chodzi o to, że przepłaciłeś, albo że "o jezu o jezu"... chodzi mi o to, że mnie niestety nie stać, że mi wychodzi drogo - nie, że te loty można znaleźć taniej, bo zakładam, że wyszukaleś najlepszą opcję (na tyle Cię już chyba znam :wink: ), tylko, że taka eskapada na Kretę to jest drogie przedsięwzięcie w porównaniu z lotem lufą/airberlinem z Gdańska, ale nie na Kretę, a np. do Madrytu :D

i ta moja kalkulacja dotyczyła nie Krety, a innego celu, np, rzeczonego Madrytu - za 3500,- spod domu z bagażami - to jest to moje doświadczenie...


E tam Krzysiu nie stać nie stać..... pojedziesz Mazdą na Gargano i trójka na paliwo i autobahny też pójdzie.....
Nie wspominając o noclegach po drodze...

Ile Lufa z Gdanska do Madrytu 15/16 lipca wychodzi? (powrot koniec lipca)
Air Berlin przestaje juz latac od nas do Berlina...

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):MIstrzem tego jest Franz

Kiedyś robiłem znacznie dłuższe odcinki, ale mnie się czasami nie chcą otwierać strony z setką zdjęć, więc kiedy odwiedzający moje relacje wybrali wariant niemego zachwytu, z konieczności musiałem ograniczyć ilość fotek.

Myślę, że jeśli kiedyś będziesz miał okazję, musisz ponownie zajrzeć do Toledo - tyle pięknych miejsc tam czeka...

Pozdrawiam,
Wojtek


No tak, ale cztery fotki to zdecydowanie za mało ;)
Z drugiej strony jednak prowadząc tyle relacji naraz...
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 03.11.2016 22:13

Tony montana zaciekawiła mnie Twoja relacja na tyle ze postanowiłem w tym roku odwiedzić miejsca które zaprezentowałeś w relacji z noclegiem w Conil. Wycieczka okazała sie idealna a Costa de la Luz piękna!

Niewątpliwie najlepszym miejscem dla mnie w Andaluzji jest Kadyks, wspaniały klimatyczny idealny! Największe rozczarowanie Jerez, może wrzucę zimą relację.

Pozwolę dodać sobie kilka zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.11.2016 16:04

bydz napisał(a):Tony montana zaciekawiła mnie Twoja relacja na tyle ze postanowiłem w tym roku odwiedzić miejsca które zaprezentowałeś w relacji z noclegiem w Conil. Wycieczka okazała sie idealna a Costa de la Luz piękna!

Niewątpliwie najlepszym miejscem dla mnie w Andaluzji jest Kadyks, wspaniały klimatyczny idealny! Największe rozczarowanie Jerez, może wrzucę zimą relację.

Pozwolę dodać sobie kilka zdjęć:


A wina Jerez próbowałeś? :)

Costa de la Luz jest megafajna - zero blokowisk hotelowych, szerokie plaże, białe miasteczka

Zachęcam do napisania relacji, Czytelnika we mnie masz :)
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 09.11.2016 14:20

tony montana napisał(a):
A wina Jerez próbowałeś? :)

Costa de la Luz jest megafajna - zero blokowisk hotelowych, szerokie plaże, białe miasteczka

Zachęcam do napisania relacji, Czytelnika we mnie masz :)


Tak, kupiłem kilka win nawet do domu... szkoda ze w 1 kolejności kupiłem później próbowałem, dla mnie stanowczo za mocne i za mocno czuć beczkę. Ale kilak buteleczek Tio Pepe i innych w domu leży:)

Myślę ze napisze relację po połowie listopada(będę po obowiązkach w pracy).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone