Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.02.2016 13:47

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Kreta (okolice Chanii) - 2 tyg


... szczęściarz ... :wink: ... Grecja, hmmmm ... :D ...
Pozdrawiam.


No a Ty dokąd się wybierasz tym razem pochwal się :)

No i co DO LIPCA jeszcze planujesz? :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 14:05

tony montana napisał(a):No a Ty dokąd się wybierasz tym razem pochwal się


... jak będę wiedział na 100% to się pochwalę, na razie w grze są 3 opcje ... :wink: ...

tony montana napisał(a):No i co DO LIPCA jeszcze planujesz?


... coś na drugą majówkę, myślę ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 23.02.2016 16:36

tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Kolejna ma szansę pojawić się od 1 sierpnia - już to wiem :)

Już jakieś konkrety?


Kreta (okolice Chanii) - 2 tyg :)


Też se tak trochę planuję Kretę... Ale te loty, kurde, drogie... :(
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.02.2016 19:54

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):No a Ty dokąd się wybierasz tym razem pochwal się


... jak będę wiedział na 100% to się pochwalę, na razie w grze są 3 opcje ... :wink: ...

tony montana napisał(a):No i co DO LIPCA jeszcze planujesz?


... coś na drugą majówkę, myślę ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Ja też miałem trzy opcje..... a właściwie cztery..
Pejlesač, Italia, Hiszpania, Kreta

Ale już wybraliśmy, tym razem nie jedziemy sami :)

Krystof napisał(a):
tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Kolejna ma szansę pojawić się od 1 sierpnia - już to wiem :)

Już jakieś konkrety?


Kreta (okolice Chanii) - 2 tyg :)


Też se tak trochę planuję Kretę... Ale te loty, kurde, drogie... :(


Drogie? To se zobacz na Kanarki albo Alicante....
wrrr

Albo PORTO...

Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 21:14

tony montana napisał(a):Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


... sądzisz, że ceny już nie spadną ? ... ja ustawiłem limit dla nas na około dwójkę ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.02.2016 22:28

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


... sądzisz, że ceny już nie spadną ? ... ja ustawiłem limit dla nas na około dwójkę ... :wink: ...
Pozdrawiam.


koniec lutego
nie liczylbym na to
juz jak kupowali bilety znajomi Ryjek pisal ze ostatnie 5w tej cenie....ja juz dwie stowy drozej dalem ale dzielimy sie tym

moja opinia: kto moze przesiada sie na samolot bo na drogach i granicach w Europie roznie moze byc
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 22:56

tony montana napisał(a):juz jak kupowali bilety znajomi Ryjek pisal ze ostatnie 5w tej cenie


... od kilkunastu dni obserwuje te ceny i fakt robią tak, że np. 5 ostatnich w tej cenie, a potem podwyższają ciut w górę, tylko że jak robię symulację rezerwacji to cały czas jest taka sama ilość zajętych miejsc - łobuzy ... :evil: ... my w sumie jeszcze czekamy na rodzinę bo oni jeszcze terminu urlopu nie mają określonego ... :roll: ... jeżeli tanie loty przepadną to pojedziemy samochodami, a jak uchodźcy się pojawią w zastraszającej ilości to zmienimy kierunek ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 23.02.2016 23:47

tony montana napisał(a):Ryjek pisal ze ostatnie 5w tej cenie....


Sporo latam i głównie tanimi liniami. Z mojego doświadczenia wynika, że Ryanair stale stosuje taką politykę. Ostatnie kilka w tej cenie to chwyt marketingowy. Nie znaczy to, że kiedy limit się wyczerpie, kolejne nie będą sporo tańsze. Najtaniej bywa zazwyczaj około 2 miesięcy przed lotem.

Z drugiej strony, rezerwując wcześnie lot, masz większy wybór w kwestii noclegów i czas na upolowanie jakiejś promocji.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.02.2016 06:33

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):juz jak kupowali bilety znajomi Ryjek pisal ze ostatnie 5w tej cenie


... od kilkunastu dni obserwuje te ceny i fakt robią tak, że np. 5 ostatnich w tej cenie, a potem podwyższają ciut w górę, tylko że jak robię symulację rezerwacji to cały czas jest taka sama ilość zajętych miejsc - łobuzy ... :evil: ... my w sumie jeszcze czekamy na rodzinę bo oni jeszcze terminu urlopu nie mają określonego ... :roll: ... jeżeli tanie loty przepadną to pojedziemy samochodami, a jak uchodźcy się pojawią w zastraszającej ilości to zmienimy kierunek ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Problem w tym, że w tym roku może być wszędzie problem na granicach. Kierunek Grecja autem przez kilka krajów, które nie są w Schengen albo mocno pilnują swoich granic to problem wg mnie, nawet Cro uważam za zagrożony staniem na "granicach", ściślejszych kontrolach etc

Jesli Italia to jak dla mnie już tylko góry (ale tam nie ma morza dla dzieciaków) albo samo południe, tam z kolei problem Uchodźców, chyba najbezpieczniej założyć dziś kierunek hiszpański (jesli autem)

Krzychooo napisał(a):
tony montana napisał(a):Ryjek pisal ze ostatnie 5w tej cenie....


Sporo latam i głównie tanimi liniami. Z mojego doświadczenia wynika, że Ryanair stale stosuje taką politykę. Ostatnie kilka w tej cenie to chwyt marketingowy. Nie znaczy to, że kiedy limit się wyczerpie, kolejne nie będą sporo tańsze. Najtaniej bywa zazwyczaj około 2 miesięcy przed lotem.

Z drugiej strony, rezerwując wcześnie lot, masz większy wybór w kwestii noclegów i czas na upolowanie jakiejś promocji.


Wiem, że Ryjek stosuje taką politykę i sam się z tego często śmiałem, natomiast teraz się zdziwiliśmy, bo tak stało od kilku dni, nie pomagało czyszczenie cookies, w końcu ustaliliśmy w pracach termin i wieczorem w pon zabraliśmy się do kupowania

Wpierw moi znajomi - 5 biletów w tej oferowanej cenie, a potem po info od nich ja - i okazało się, że za cztery bilety cena podskoczyła o 240 PLN (plus oczywiście 60 PLN za transakcję!), wcześniej mieliśmy ustalone, że dzielimy tę różnicę między dwie rodziny, więc tragedii nie ma, bo kwota mała ale co było gdyby z 339 za łebka w jedną stronę cena skoczyła do np 499 PLN?

Z tego też wnoszę, że samolot z Katowic na Kretę jest już częściowo wypełniony skoro pozwalają sobie na takie "praktyki"

Do Madrytu w zeszłym roku też kupowałem w lutym - cena 1950 w dwie strony za cztery osoby, do lipca nie staniała bo obserwowałem aby wiedziec co i jak na przyszłość, miesiąc, dwa przed zdrożała do ponad 2500

Dziś Madryt wychodzi dużo drożej niż w zeszłym roku o tej porze

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.02.2016 08:16

tony montana napisał(a):
Krystof napisał(a):
tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Kolejna ma szansę pojawić się od 1 sierpnia - już to wiem :)

Już jakieś konkrety?


Kreta (okolice Chanii) - 2 tyg :)


Też se tak trochę planuję Kretę... Ale te loty, kurde, drogie... :(


Drogie? To se zobacz na Kanarki albo Alicante....
wrrr

Albo PORTO...

Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...

Kreta w tym roku jest zdecydowanie droższa niż w latach ubiegłych. Najniższa cena z Wrocławia do Chanii 249 zł :roll: .
Ale Porto ryanairem wychodzi mi taniutko. Ww-Paryż-Porto i Porto-Paryż-Wrocław dla dwóch osób za mniej niż 1000 zł na II połowę września. Podobnie Faro, ciut drożej Lizbona.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.02.2016 08:35

tony montana napisał(a):Jesli Italia to jak dla mnie już tylko góry (ale tam nie ma morza dla dzieciaków)


... u nas opcją rezerwową jest powrót nad Gardę, nawet połowy tego co można tam zwiedzić nie zobaczyliśmy, a jezioro i parki wodne nam wystarczają ... :wink: ...

tony montana napisał(a):Wpierw moi znajomi - 5 biletów w tej oferowanej cenie, a potem po info od nich ja - i okazało się, że za cztery bilety cena podskoczyła


... na Maltę mieliśmy podobnie, tylko że z WizzAira i rezerwowaliśmy ze znajomymi prawie jednocześnie ( ja byłem jeden ruch z przodu ... :wink: ... ), jak ja potwierdziłem rezerwację to im z automatu system się zawiesił, a jak zaczęli robić od nowa to wiadomo - cena już wyższa ... :evil: ...

A mam jeszcze pytanko, jak robiłem symulację rezerwacji w Rajanie to pokazało mi, że bagaż płatny ( ten do 20 kg ) jest 50% tańszy dla dzieciaków, więc zaznaczyłem ten dodatkowy bagaż przy nich, a nie przy dorosłych - o co w tym biega, jakaś dziwna sprawa ... :roll: ... przecież same dzieciaki nie polecą, a jak z rodzicami to wiadomo, że bagaż weźmie się na nich ?
Pozdrawiam.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.02.2016 10:47

tony montana napisał(a):Drogie? To se zobacz na Kanarki albo Alicante....
wrrr
Albo PORTO...
Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


"Drogie", bo czy odważysz się nazwać lot za 650 pln na głowę "tanim"???
I to pewnie z podręcznym bagażem i pseudo-tanią linią!
I w dodatku z lotniska, że dalej masz już tylko w Rzeszowie :mrgreen:

No "drogie", jak nie patrzeć "drogie" - jasne, to zawsze kwestia jakiegoś odniesienia, bo wysoki sezon, popularny kierunek itp. Ale moim punktem odniesienia jest udział przelotu w całkowitym koszcie wakacji, ewentualnie doświadczenie z innych lotów (tu akurat mam niewielkie, ale nadal się upieram, że przy porównaniu Gdańsk-Madryt Lufą z bagażem 23+8 kg, poczęstunkiem i obiadem z Gdańska// Katowice-Chania Ryjem i netto to DROGO!) :papa:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 24.02.2016 16:33

tony montana napisał(a):Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


Loty na Kretę w wakacje faktycznie są dość drogie. Dwa lata temu polowałem dość długo na bilety, ale ostatecznie kupiłem za 1200 za dwójkę (tylko podręczny). W najlepszej cenowo opcji wychodziło ok. 1000, ale przegapiłem. Tak więc ta Twoja cena wcale nie najgorsza :).

Co do polityki cenowej linii lotniczych. Polowałem kiedyś na bilety do Rzymu, właśnie te 2 ostatnie w tej cenie. Kosztowały 400zł/2os./tam i nazad. Coś się pop... podczas rezerwacji, ostatecznie biletu nie zdążyłem kupić. Po północy wrzucono nową pulę, to samo już za ponad 600... Zrezygnowaliśmy, postanowiliśmy poszukać czegoś innego. Tyle że za dwa tygodnie te same bilety kosztowały 240zł/2os./tam i nazad! Robią tak dość często (ale nie twierdzę, że w przypadku Twojej Krety tak by było :)).

Pozdrawiam! :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.02.2016 19:46

marze_na napisał(a):Kreta w tym roku jest zdecydowanie droższa niż w latach ubiegłych. Najniższa cena z Wrocławia do Chanii 249 zł :roll: .
Ale Porto ryanairem wychodzi mi taniutko. Ww-Paryż-Porto i Porto-Paryż-Wrocław dla dwóch osób za mniej niż 1000 zł na II połowę września. Podobnie Faro, ciut drożej Lizbona.


Z Wrocławia Kreta była finalnie 80 PLN tańsza - ale lot niestety w piatek (kwestia urlopu od piątku włącznie) o 18.10 - 22 w Chanii - dochodziłaby kwestia transferu z lotniska do hotelu, którego jeszcze nie mielismy określonego do końca.... wieczorem z piątką dzieci nieco problematyczne, nie jakoś bardzo, ale zawsze ;)

No, jeśli sprawdzasz bilety na drugą połowę września to zawsze będzie znacznie taniej niż w lipcu czy sierpniu
:boss:

kmichal napisał(a):... na Maltę mieliśmy podobnie, tylko że z WizzAira i rezerwowaliśmy ze znajomymi prawie jednocześnie ( ja byłem jeden ruch z przodu ... :wink: ... ), jak ja potwierdziłem rezerwację to im z automatu system się zawiesił, a jak zaczęli robić od nowa to wiadomo - cena już wyższa ... :evil: ...


Tak, czasami tak bywa i ta właśnie trafiiście i my też teraz przedwczoraj z Kretą - nie blefowali tą razą :evil: :x
kmichal napisał(a):A mam jeszcze pytanko, jak robiłem symulację rezerwacji w Rajanie to pokazało mi, że bagaż płatny ( ten do 20 kg ) jest 50% tańszy dla dzieciaków, więc zaznaczyłem ten dodatkowy bagaż przy nich, a nie przy dorosłych - o co w tym biega, jakaś dziwna sprawa ... :roll: ... przecież same dzieciaki nie polecą, a jak z rodzicami to wiadomo, że bagaż weźmie się na nich ?
Pozdrawiam.


Szczerze mówiąc nie wiem, bo my lecimy tylko ze standardowym...

Nawet na Teneryfę w zimie lecieliśmy z jeszcze mniejszymi, bo jeden z czterech lotów był Wizzairem :oops:
My po prostu nie mamy dużych potrzeb, a i nie lubimy czekać na bagaż ;)
No, ale od czego pralka w apartmanie :)
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.02.2016 19:58

tony montana napisał(a):Drogie? To se zobacz na Kanarki albo Alicante....
wrrr Albo PORTO... Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


Krystof napisał(a):"Drogie", bo czy odważysz się nazwać lot za 650 pln na głowę "tanim"???
I to pewnie z podręcznym bagażem i pseudo-tanią linią!
I w dodatku z lotniska, że dalej masz już tylko w Rzeszowie :mrgreen:

No "drogie", jak nie patrzeć "drogie" - jasne, to zawsze kwestia jakiegoś odniesienia, bo wysoki sezon, popularny kierunek itp. Ale moim punktem odniesienia jest udział przelotu w całkowitym koszcie wakacji, ewentualnie doświadczenie z innych lotów (tu akurat mam niewielkie, ale nadal się upieram, że przy porównaniu Gdańsk-Madryt Lufą z bagażem 23+8 kg, poczęstunkiem i obiadem z Gdańska// Katowice-Chania Ryjem i netto to DROGO!) :papa:


Krzyśku, ale zauważ, że 650 a nawet więcej, bo razem z "PŁATNOŚCIĄ za PŁATNOŚĆ" 8) w kwocie 60 PLN dałem Ryowi 3092 PLN - jest ZA CZWÓRECZKĘ w tym troje dorosłych (powyżej 16 lat będzie miała córka) w DWIE STRONY, więc tak po 330 PLN za lot dla jednej osoby w jedną stronę....

Katowice nie są dla mnie większym problemem niż Wawa (440 ode mnie Banami), czy Wrocław 535 km, zauważ, że lotnisko Pyrzowice jest blisko drogi numer 1 koło Siewierza

Natomiast kwestię Madryt Lufą za tę samą cenę z Gdańska co Rynaiar z Wawy (czyli koło 2500-2700) chętnie omówię przy piwku :P

Już nie Air Beroin z przesiadką i globalnym czasem podróży jak na Kubę? ;)

Krzychooo napisał(a):
tony montana napisał(a):Za czwórkę z Katowic nieco ponad trójkę dałem...


Loty na Kretę w wakacje faktycznie są dość drogie. Dwa lata temu polowałem dość długo na bilety, ale ostatecznie kupiłem za 1200 za dwójkę (tylko podręczny). W najlepszej cenowo opcji wychodziło ok. 1000, ale przegapiłem. Tak więc ta Twoja cena wcale nie najgorsza :).

Co do polityki cenowej linii lotniczych. Polowałem kiedyś na bilety do Rzymu, właśnie te 2 ostatnie w tej cenie. Kosztowały 400zł/2os./tam i nazad. Coś się pop... podczas rezerwacji, ostatecznie biletu nie zdążyłem kupić. Po północy wrzucono nową pulę, to samo już za ponad 600... Zrezygnowaliśmy, postanowiliśmy poszukać czegoś innego. Tyle że za dwa tygodnie te same bilety kosztowały 240zł/2os./tam i nazad! Robią tak dość często (ale nie twierdzę, że w przypadku Twojej Krety tak by było :)).

Pozdrawiam! :)


Też uważam, że cena nie najgorsza - ale ja nie z tych, którzy chwalą się jakąś upolowaną super okazją ;)
Wiem, że rok temu było taniej, ale podtrzymuje swoją tezę, że w tym roku linie lotnicze będą miały niezłe żniwa i ceny będą trzymać, ze względu na większe zainteresowanie lotami spowodowane wątpliwościami turystów jak będzie na granicach, wiosna i lato jeszcze przed nami i trudno dziś określić skalę problemu

Ja kocham podróżować własnym autem, daje to swobodę i generalnie zwykle niższy koszt, choć sa rejony gdzie ta zasada nie działa jak np Portugalia - tam zanim dojedziesz i wydasz sporo kasy na paliwo, dojdą jeszcze koszty autostrad i noclegów po drodze (wiem, nocleg w Awinionie czy Asyżu to fantastyczna część wakacji, ale fakt jest faktem - kosztuje), zatem gdy więc podliczysz koszty przejazdu w tę i nazad, samolot + wynajęcie auta kosztuje może tylko ciut więcej - przykład z zeszłego roku - Madryt lot 1950 + wypożyczenie auta 2400= ~4500 PLN

Przejazd tam i z powrotem ~ 6500 km (bez kręcenia się na miejscu po Iberii) + 4(5) noclegów tranzytowych, żarcie, opłaty za autostrady... = ??

pozdrowinia :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 74
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone