Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpy i Jadran - moja wakacyjna wyprawa 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.11.2007 17:26

adam11 napisał(a):piękna relacja :)

Adamie bez przesady :oops:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 13.11.2007 17:47

Ale super, kolejna relacja....
Czytam, czytam i czekam na c.d. :lol:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 13.11.2007 18:32

shtriga napisał(a):W tej opowieści zapewne doczekamy się końca


nie to co w Majce :evil: :evil: :evil:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2007 18:48

fiolek napisał(a):Potrójny szczyt górski w herbie słoweńskim oznacza Triglav tzn trzy głowy - najwyższy szczyt Słowenii.
Natomiast podwójna linia falista symbolizuje morza i rzeki słoweńskie.


Jest też piosenka Od Triglava do mora
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 13.11.2007 20:22

witki napisał(a):
shtriga napisał(a):W tej opowieści zapewne doczekamy się końca


nie to co w Majce :evil: :evil: :evil:


Już napisałam o poranku w Albanii - ale jeszcze mi z 16 godzin tego dnia zostało do opisania i JUŻ wklejam (nawet już do żaby wrzuciłam foty :mrgreen: ). I upał był taki koszmarny, a tu u fiolka tak cudownaie deszczowo :twisted:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.11.2007 09:12

Tiaaa... Słowenia ze swoimi górami też jest piękna ;) Pamiętam jak jechaliśmy przez Słowenię z Mariboru przez Ljubljanę do Rijeki :oczko_usmiech: Obrazki jak z "Demonów wojny" Autostrada, zjazd bo koniec odcinka autostrady a do następnego odcinka trzeba się było przedostać krętymi górskimi dróżkami pooranymi przez strumienie górskie a gdzie niegdzie były drewniane mostki do przejechania :oczko_usmiech: Totalny folklor :oczko_usmiech:

Pozdrav :papa:
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 15.11.2007 10:43

I ja dołączam do grona czytaczy :lol:
Pozdrowienia :papa:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.11.2007 10:54

Elaj203 napisał(a):I ja dołączam do grona czytaczy :lol:
Pozdrowienia :papa:

O Was też będzie , tylko w dalszych odcinkach :lol:
myślę, że w przyszłym tygodniu podgonię relację, bo teraz jestem zagoniona :oops:
pozdrowienia dla Marka :papa:
do dziś wspominamy ten wspaniały :oczko_usmiech: trunek
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.11.2007 13:48

Super dajecie czadu Krakusy :D
Byłem raz w Alpach Julijskich i z Wami chętnie wracam.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.11.2007 14:43

zawodowiec napisał(a):Super dajecie czadu Krakusy :D
Byłem raz w Alpach Julijskich i z Wami chętnie wracam.

dzięki Kamil :D
My to takie "nizinne" turysty :oczko_usmiech:
szczyty gór oglądamy "od dołu", albo jak wyjedziemy kolejką "na górę".
Alpy Julijskie nawet z poziomu jezior są przepiękne, robią wrażenie. 8O
Przynajmniej ja takie mam odczucia.
Pozdrawiam
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 15.11.2007 15:04

super:) ale więcej fotek ;)))
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 15.11.2007 15:18

adam11 napisał(a):super:) ale więcej fotek ;)))



Jestem za. :D :D :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 15.11.2007 16:38

Dziękuje,za Alpy Julijskie.!!!, :) wiele razy ,jadac na urlop na camp. Indje /Baniole koło Puli.Jezdzilismy przez Karawanki-nie tylko przez tunel :twisted: Były dla nas baza wypoczynkową w drodze na camp. Mieliśmy masę przygód.A Góry i wąwozy dały nam niesamowite przezycia. :) A cam był nad jeziorem Bled u Żaka

:D :D :D pozdrowienia dla Krakusow od petris
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.11.2007 20:01

Bardzo dziękuję za "ochy i achy" :oczko_usmiech: i za pozdrowienia :hearts:
Adam11 i Guzior - przecież sa zdjęcia :cry:
ale obiecuję będzie więcej :D

Marysiu wielkie dzięki za miłe słowa :D i pozdrowienia.
My też pozdrawiamy Ciebie i Twojego męża.
Mam nadzieję, że zobaczymy się w Niedzicy :D :D :D :papa:

Jako, że znalazłam lekki oddech ( między dmuchaniem w balony :devil: :lool: ) zaraz wkleję następny odcinek moich wakacyjnych wspomnień 8O
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.11.2007 20:21

2.09. niedziela

Opór trwał do 9.00! :D
Wstajemy, za oknem mleko. No fajnie się zaczyna, dobrze chociaż, że nie pada deszcz.
Obrazek
Już w trakcie śniadania mgła unosi się do góry i wychodzi przepiękne słońce. Humory nam się poprawiają. Pijemy kawkę i jedziemy zwiedzać okolice. :D :D :D
Postanawiamy, że dziś pojedziemy nad jezioro Bohinjskie, bo w Bled może być dużo ludzi.
Focimy trochę nasz dom, chwilę rozmawiamy z gospodarzem o tym co warto zobaczyć w okolicy i w drogę.
Dojeżdżamy do jeziora do miejscowości Ribćev Laz, gdzie znajdują się pensjonaty i hotele.
Z auta podziwiamy 8O piękne widoki, jedziemy wzdłuż południowego brzegu jeziora, w kierunku wodospadu Savica.
Po drodze widzimy kilka autokarów, trochę samochodów osobowych, ale na szczęście tłumów nie widać. Obrazek
Jezioro BOHINJ znajduje się na terenie Parku Narodowego Triglav. Obrazek Wg naszej oceny jest mniej skomercjalizowane niż Bled. Nazwa parku pochodzi od najwyższego szczytu Słowenii TRIGLAV ( tzn. trzy głowy ) 2864 m n.p.m. Jak piszą w przewodnikach góra o trzech wyraźnie zarysowujących się szczytach zafascynowała pierwszych Słowian, którzy wierzyli, że jest to siedziba boga o trzech głowach, władającego niebem, ziemią i światem podziemnym.

Dojeżdżamy do końca drogi asfaltowej, zostawiamy auto na parkingu w miejscowości o nazwie Ukanc. W zasadzie to taka osada domków letniskowych i pensjonatów.
Robimy trochę zdjęć, wykorzystujemy tez nasz nowy nabytek w postaci statywu. Obrazek
Przydaje się bardzo, przy nakręcaniu przy wielokrotnym zbliżeniu wodospadu Savica.

Do wodospadu z parkingu mamy ok. 4 km spaceru.
Robimy jeszcze kilka zdjęć kolejce linowej na VOGEL ( ok. 1537 m n.p.m.) , no nie wiem czy pojadę, mam lęk wysokości. :oops:

Obrazek

Obrazek

Na Kasprowym Wierchu tez nie byłam i żyję. :lool:
Zabieramy sprzęt, polary i ruszamy w drogę do wodospadu. Po kilkunastu minutach spaceru, zerwał się wiatr i zaczęło ostro padać. :evil:
Co robimy? No cóż wracamy do samochodu i przeczekamy.
W tym dniu jeszcze raz mieliśmy pecha, ale o tym potem.

Po przymusowej przerwie postanawiamy, że nie idziemy nad wodospad, tylko nad jezioro, potem WJEŻDŻAMY na Vogel, a potem zobaczymy . Jest już południe, a dzień we wrześniu nie należy do najdłuższych. Ja mam astmę, więc szybko nie mogę chodzić, bo mi tchu zaczyna brakować.

Obrazek

Jezioro przepiękne, woda krystalicznie czysta, na wodzie stada pływających ptaków, i mimo, że spaceruje dużo ludzi - cisza. Wspaniałe miejsce na wypoczynek. I na piwko słoweńskie :lol: za całe 2 euro za puszkę :twisted: 0,5 l.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy wzdłuż jeziora, dochodzimy do autokempingu i przystani stateczków. Kilka z nich pływa po jeziorze.

Obrazek
Obrazek

Napawamy się pięknymi widokami, robimy następne zdjęcia, jednak po deszczu jest pochmurno i nie ma już tak wspaniałych widoków jak wcześniej.
Janusz daje hasło " idziemy do kolejki i jedziemy na górę".
Nawet mój błagający wzrok nie pomógł. Idziemy. :cry: :cry: :cry:

Obrazek ObrazekNa miejscu okazuje się, że:
1.trzeba czekać, ponad godzinę, bo sprzedali bilety. Maja rezerwacje jakiś grup niemieckich turystów.
2.bilet kosztuje 17 euro /za osobę
Jest ok. 15-tej, pogoda kiepska, cena tez nie zachęca, więc rezygnujemy.
To ten drugi pech w tym dniu. Dla Janusza :x , bo dla mnie szczęście. :lol:
Jak potem z innej perspektywy popatrzyłam przez lornetkę na kolejkę, to stwierdziłam, że Opatrzność Boska nade mną czuwała. :D :D :D

C.D.N.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Alpy i Jadran - moja wakacyjna wyprawa 2007 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone