Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpy i Jadran - lipiec 2015 - Południowy Tyrol i Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.01.2016 19:15

Laguna w okolicach Lido i kanału Giudecca musiała być pogłębiona, aby te kolosy tam w ogóle dopłynęły. A teraz doszło też zmartwienie, że wibracje przez te wycieczkowce wywoływane mogą naruszać fundamenty domów.

Lednice napisał(a):
Ruch wielkich wycieczkowców został już ograniczony i teraz nie wolno im cumować w historycznym centrum koło Placu św. Marka. Stoją w porcie :!:


I to jest doskonała wiadomość.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2016 20:31

O wibracjach nie słyszałem :roll:
Z tym chyba nie jest tak źle 8)
Natomiast gdyby ktoś za sterami takiego statku się zagapił, to by zrobił miazgę ze starówki :evil:

Poza tym tam jest tak ogromny ruch na wodzie, że taki olbrzym napsuje krwi "maluchom" :evil:
Same tylko fale wywołane przez kolosa to utrapienie dla gondolierów :roll:

No i taki wielki statek jest samowystarczalny, tam turyści śpią, jedzą śniadania, obiady i kolacje, chodzą na basen, wypoczywają, bawią się...
W miastach portowych kupują tylko pamiątki...
Poszlajają się po uliczkach :wink: , nawet biletu na vaporetto nie kupią, bo ze statku mają lepsze widoczki :roll:
Dla turystycznego biznesu w Wencji te olbrzymy to jest kiepski biznes :roll:

No i ten turystyczny biznes nie ma litości :wink: Zwykła pizza margerita kosztujaca w knajpie w Bolzano 6 euro, w Wenecji kosztuje około 10 :roll:

Generalnie narzekania turystów na tłok w Wenecji ( w tym moje :wink: )
są lekko perwersyjne 8) :wink: :wink: :wink:
Prawie wszyscy narzekają, a z roku na roku turystów jest coraz więcej :!:


Wrzucam kilka fotek z Burano, gdzie niestety nie udało nam się dotrzeć z braku czasu 8)
( na fotkach widać jak osada się zmienia :roll: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 19.01.2016 08:04

Lednice napisał(a):O wibracjach nie słyszałem :roll:
Z tym chyba nie jest tak źle 8)


http://en.cnta.gov.cn/News/OverseasOffices/201507/t20150707_720470.shtml

Rome, August 8 - Veneto Governor Luca Zaia on Friday said ships above 40,000 tonnes will be banned from Saint Mark's basin and the Giudecca Canal in Venice. It was a "unanimous decision" by an interministerial committee to save Venice and its lagoon, the governor tweeted.
In addition to the risk of collision, cruise ships have long been blamed for blowing corrosive smog onto Venice's medieval buildings, whose fragile foundations are weakened by the massive vibrations big liners put off.



A Burano jest urocze i bez tłumów. Można tam odetchnąć.
Jak tam nie dotarłeś, to masz kolejny powód, aby do Wenecji wrócić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2016 19:42

Dzięki za informację o wibracjach 8)

Wenecji nie da się "zjeść" na szybko :wink:

Moja siostra była tam kilka razy w listopadzie. Wtedy miasto było normalne :wink: . W listopadzie jej zdaniem można się włóczyć całymi dniami po uliczkach, pływać vaporetto i się wczuwać w atmosferę :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podoba mi się ten most z Mestre do "prawdziwej" Wenecji :wink:
Obrazek
Obrazek

Ciekawe, jak jest na gondoli :roll:
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2016 00:01

Dla równowagi kilka fotek z wyspy Krk, zwłaszcza z Punatu, z czasów Jugosławii 8)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu jest betonowa plaża w centrum Punatu, zrobiona tak jeszcze przed II wojną :roll:
Teraz tych kabin do przebierania się nie ma, zburzono je
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2016 00:15

A na deser fajne miejsca między Punatem a Stara Baśką, widziane od strony morza, ze Złotą Plażą na czele :D :D :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.01.2016 22:26

Fajna ta plaża, ale obawiam się że bez "gumiaka" :wink: , to jej nie zobaczę :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2016 00:09

renatalato napisał(a):Fajna ta plaża, ale obawiam się że bez "gumiaka" :wink: , to jej nie zobaczę :lol:


No, raczej , nie 8)

Najlepiej się tam pływa :D

Baśka
Obrazek
Obrazek

Teraz jest tam most na wyspę 8)
Obrazek
Obrazek

Punat
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2016 20:15

Taka brzydka pogoda dzisiaj, że wróciłem do słonecznego Kaltern/Caldaro 8)
I wrzucam trochę widokówek ( słonecznych ) :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.01.2016 20:18

Ostatni tydzień spędziłem w Górach Sowich...w całym domu wisiały stare pocztówki z okolicy...od razu przypomniała mi się Twoja relacja...ten sam klimat :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2016 21:48

słoma79 napisał(a):Ostatni tydzień spędziłem w Górach Sowich...w całym domu wisiały stare pocztówki z okolicy...od razu przypomniała mi się Twoja relacja...ten sam klimat :D


Klimat jest niezły, tak myślę 8)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mi po głowie chodzi ten widoczek w Dolomitach 8)
Obrazek
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tre_Cime_di_Lavaredo
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 09.02.2016 11:34

Lednice napisał(a):Mi po głowie chodzi ten widoczek w Dolomitach 8)


Mi też 8)
Koniecznie muszę tam kiedyś zajechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2016 22:32

Chcieliśmy tam pojechać w 2014, ale pogoda była dość dziwna w czasie podróży z Austrii przez Dolomity na Istrię.
Choć było słońce, to widoczność nie była fajna w Dolmitach.
Więc odpuściliśmy :evil:

Ale za mną chodzi
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przy okazji jedno małe wyjaśnienie:
to nie jest tak, że podróżowanie w Tyrolu Południowym jest skomplikowane i że przesiadki są uciążliwe.
Ściągając na komórkę aplikację mobilną mamy rozkład jazdy, a jest on bardzo sensownie zrobiony.

O wiele bardziej męczące są wielogodzinne wędrówki po mieście na piechotę :!: :!: :!:
Latem mogą dać ostro w d... :wink:
Zwiedzanie polegającego na tym, że podjeżdżamy klimatyzowanym autobusem, zwiedzamy dane miejsce, a potem jedziemy w inne miejsce klimatyzowanym autobusem, są o wiele mnie męczące.
MUSI tylko być dobrze zorganizowana komunikacja publiczna, a do tego bilety okresowe dające spore oszczędności. :!:
Wiemy, kiedy odjeżdża autobus i wiemy, że zaoszczędzimy sporo euro :D
WIĘKSZOŚĆ turystów w Tyrolu Południowym korzysta z biletów okresowych i żadnego stresu nie mają.
Poza tym jesteśmy na urlopie i nie musimy być w kolejnym miejscu za godzinę, to nie jest wyścig :!:
Rozumiem, że korzystanie z komunikacji publicznej to stres, jak trzeba dojechać na 8 do roboty, ale nie jesteśmy w robocie :!:

W Austrii, w Tyrolu, kupowaliśmy lub dostawaliśmy gratis karty turystyczne, można było z nimi podróżować cały czas autobusami, też wszystko świetnie działało. Rozkładu mobilnego na komórki nie było, ale każdy turysta dostał rozkłady jazdy w broszurach. I też chyba z 90% turystów z nich korzystało, oszczędzając pieniądze i dbając o czyste środowisko, bo drogi nie były zakorkowane 8)

My w Polsce niestety często kojarzymy autobusy komunikacji publicznej z czymś strasznym i przerażającym, i sporo ludzi po prostu się wstydzi nimi podróżować, jak ma swoje auta 8)
Ale to co w Polsce komuś się źle kojarzy, w Austrii czy we Włoszech wygląda inaczej :!:

W Chorwacji zawsze korzystamy z auta, bo tam z komunikacją publiczną jest niestety gorzej.

Tak się gra, jak okoliczności pozwalają :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Alpy i Jadran - lipiec 2015 - Południowy Tyrol i Krk - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone