Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpy i Jadran - lipiec 2015 - Południowy Tyrol i Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.01.2016 12:48

Dokładnie :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.01.2016 17:23

Południowy Tyrol w moim przypadku był tylko raz i tylko zimowy (narciarski). Z przyjemnością pooglądałam więc Dolomity (i tyrolskie miasteczka) w innej szacie u Ciebie :)

Lednice, dzięki za ciekawą relację 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.01.2016 22:24

Mikeee, tony montana, bluesman, maslinka,

Wielkie Dzięki za miłe słowa :D

Nie zawsze teraz wygląda to lepiej niż 100 lat temu :roll:

Niedaleko Innichen/San Candido zbudowano w czasach Austro-Węgier luksusowy hotel Wildbad Innichen
Powstał w 1856 roku, należał do przedsiębiorcy z Węgier o nazwisku Scheiber i gościł najbogatszych turystów 8)
Wypoczywali tam m.in. cesarz Niemiec, Habsburgowie i węgierscy magnaci
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hotel został uszkodzony w czasie I wojny światowej i po wojnie go porzucono :roll: :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.suedtirol.info/pl/Jak-spedza ... ichen.html
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.01.2016 23:52

Miejsca takie jak ten hotel są częścią historii, a jednocześnie tworzą klimat miejsc, które odwiedzamy...nieważne czy to Polska czy Chorwacja czy Austria...warto poznać historię własnymi zmysłami, a nie tylko z pięknych pocztówek z czasów świetności...

Po raz kolejny...genialna relacja :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2016 00:10

słoma79 napisał(a):Miejsca takie jak ten hotel są częścią historii, a jednocześnie tworzą klimat miejsc, które odwiedzamy...nieważne czy to Polska czy Chorwacja czy Austria...warto poznać historię własnymi zmysłami, a nie tylko z pięknych pocztówek z czasów świetności...


Dokładnie 8)

Świat się zmienia, czy na lepsze można się kłócić.
Taka Wenecja była kiedyś niesamowitym, bardzo pięknym, bogatym i dużym miastem, a teraz przekształciła się w turystycznego molocha, a stali mieszkańcy uciekają stamtąd :roll:
Piękno i niesamowitość zostały 8)


Wrzucam trochę starych widokówek...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



.... i fotek z Wenecji zrobionych w czasie naszej wyprawy 8)
Myślę, że oddają trochę atmosferę miasta :roll:

Początek ( albo koniec 8) ) Canale Grande
Obrazek

Wielkie statki wycieczkowe w porcie :roll:
Obrazek

Przystanek vaporetto Zattere
Obrazek

Kościół na wyspie Giudecca
Obrazek

Panorama centrum Wenecji :D
Obrazek

Drzwi do wody 8)
Obrazek

Domy, pałace i kościoły nad Canale Grande :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 14.01.2016 20:00

Ja i tak zawsze będę miała słabość do Wenecji... dla mnie jest niesamowicie magiczna, mimo, że faktycznie przewijają się przez nią dzikie tabuny turystów... ale mam wrażenie, że dotyczy to wszystkich "topowych" miejsc
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2016 00:19

Tabuny w "topowych" miejscach są wszędzie :roll:
W Wenecji jest turystów jednak kilka razy więcej niż w Rzymie czy Florencji

Wenecja jest nie do podrobienia, miasto na wodzie, taka piękna architektura, to jest zamknięta całość :D
Niepowtarzalna :!:

Tyle że każde miasto potrzebuje stałych mieszkańców, inaczej może zostać skansenem :roll:
A tych stałych ubyło 70%

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.01.2016 21:36

Mam nadzieję, że stare widokówki z Wenecji się spodobały :D

Dla równowagi, trochę impresji fotograficznych z wyspy Krk :D
Krk nie ma powodu do wpadania w kompleksy, też jest tam bardzo ładnie :lol:

Miasto Krk 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vrbnik
Obrazek

Od płytkości do głębokości w Jadranie :wink:
Obrazek

Baśka :D
Obrazek

Jeż wodny :roll:
Obrazek
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 16.01.2016 12:09

Krk i Istria są magiczne jak zresztą wszystkie miejsca, które odwiedzamy są mniej, lub bardziej na m... , bo ich na co dzień nie mamy.A mieszkańcy z zasady obcujący z tą magią i nie widzą tego co turysta. Twój Cieszyn również jest magiczny.
Pozdrawiam
Monika.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.01.2016 15:54

W samym mieście KRK miałem okazję spędzić parę godzin w 2008, także w Baśce, ale to jedyne miejsca, które mam w pamięci z jednodniowego pobytu na KRKU
:hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2016 23:01

tony montana napisał(a):W samym mieście KRK miałem okazję spędzić parę godzin w 2008, także w Baśce, ale to jedyne miejsca, które mam w pamięci z jednodniowego pobytu na KRKU
:hut:


Jeden dzień to mało, ale zawsze coś 8)


21monika napisał(a):Krk i Istria są magiczne jak zresztą wszystkie miejsca, które odwiedzamy są mniej, lub bardziej na m... , bo ich na co dzień nie mamy.A mieszkańcy z zasady obcujący z tą magią i nie widzą tego co turysta. Twój Cieszyn również jest magiczny.


Czasem tak jest :wink:

Ale z drugiej strony wśród stałych mieszkańców też są miłośnicy magii :wink: :wink:
Myślę, że jest ich więcej procentowo niż wśród turystów i że kochają swoje małe Ojczyzny :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 17.01.2016 15:24

Sara76 napisał(a):Ja i tak zawsze będę miała słabość do Wenecji... dla mnie jest niesamowicie magiczna, mimo, że faktycznie przewijają się przez nią dzikie tabuny turystów... ale mam wrażenie, że dotyczy to wszystkich "topowych" miejsc


To prawda, zgadzam się w stu procentach. Jeśli chodzi o dzikie tłumy, to można ich częściowo uniknąć i powłóczyć się po dość pustej Wenecji nawet w lipcu. Trzeba tylko wybrać się tam o piątej rano :wink:
Wtedy przez dwie, trzy godziny godziny jest spokój, są też śpiewający sprzedawcy na rynku Rialto i miłe wizyty w kilku barach na cappu i espresso, bo bez tego się nie obejdzie.
Zresztą jak się ucieknie np. do Dorsoduro, to już jest znacznie luźniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2016 23:51

O 5 rano faktycznie może nie być tłoku :D

W dawnych czasach było inaczej :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, że w listopadzie jest też luźno :lol:

No, ale w sezonie ludziska przypływają tam takimi stateczkami...
Obrazek

Ale i tak jest tam fajnie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.01.2016 11:49

Te wycieczkowce wyglądają koszmarnie w Wenecji. I przyczyniają się do degradacji laguny, niestety.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2016 17:16

Wielkie statki wycieczkowe są moim zdaniem piękne, tylko niespecjalnie pasują do starego miasta :roll:

Statki tam zawsze pływały, niekoniecznie ładne 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Laguny nie niszczą, tylko stwarzają ryzyko, że w razie katastrofy morskiej ucierpią zabytki Wenecji :roll:


Ruch wielkich wycieczkowców został już ograniczony i teraz nie wolno im cumować w historycznym centrum koło Placu św. Marka. Stoją w porcie :!:
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 0,1,0.html

( tytuł artykułu jest bez sensu :evil: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Alpy i Jadran - lipiec 2015 - Południowy Tyrol i Krk - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone