Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpejskie wędrówki i wspinaczki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 22.11.2010 18:05

Franz napisał(a):... Starałem się nie zrazić jakością fotek na samym wstępie. ;)
Będą raz lepsze, raz gorsze - jak się trafi.


Wojtek po tak wielu Twoich relacjach (zresztą zawsze bogatych w zdjęcia) zaczynam zatracać różnicę między lepsze a gorsze.
W wątkach fotograficznych też napierasz niesamowicie. :)

Destrukcję :wink: to tylko widzę w tym, że otwiera sobie człowiek relację z myślą: a tak sobie pooglądam.
A tu okazuje się, że trzeba ponownie przeplanować dzień, będą nowe obowiązki, trzeba będzie znowu oglądać i znowu... i znowu.

Niby taka kara :wink: ale z przyjemnością.

Pozdrawiam. :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.11.2010 19:38

Przyznam, że w wielu Twoich wcześniejszych wędrówkach nie uczestniczyłem. Powiem krótko i po męsku :lol: : to był błąd!
Na szczęście przed nami długie zimowe wieczory, a ja właśnie znalazłem sobie zajęcie. :D
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.11.2010 20:26

Franz napisał(a):Będziemy się delektować widokiem na słynne szczyty, takie jak Eiger, Mönch, Jungfrau.


Można się też bujać w ich scenerii :D

Obrazek

Pozdrawiam Ewa
Ostatnio edytowano 22.11.2010 20:30 przez Ewa Zuber, łącznie edytowano 2 razy
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 22.11.2010 20:28

Franz napisał(a):Uważnie będziemy stawiać kolejne kroki.
A czasami skorzystamy ze skrótu.

Jak moje ciało zobaczyło te zdjęcia 8O to od razu sobie przypomniało, że ma lek wysokości - i to poooootfffforny :lol:
Tak więc, ze strachu oczy będę czasami zamykać, ale ciekawość świata wygra i zaglądać tu będę na pewno :D :D :D



pozdrawiam serdecznie
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2010 20:31

Witam.

Cieszę się bardzo z tego wątku. Różnorodność i ilość miejsc, które chcesz pokazać powala.

O ile wciąż obiecuję sobie zwykłe marszruty szlakami alpejskimi, to jestem pewnien, że ferraty, stalowe mostki, skróty, zaciski i przewieszki raczej tam na mnie nie czekają... i pozostaje mi z podobnych "stalowych" rzeczy tylko służbowe wyłażenie na okoliczne kominy :)

Cieszę się więc bardzo z tych zdjęć, choć mały smuteczek w serduchu pozostaje.

Pozdrawiam.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.11.2010 20:37

Kiedy wróciłam do spisu treści, aż podskoczyłam z radości. To moje ulubione klimaty. Mam nadzieję Wojtku, że nie masz mi za złe tego jednego zdjęcia , ale to moje dzieci się tam bujają. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.11.2010 22:18

Aguha napisał(a):Ponieważ góry to je to, a tak wysoko to ja nigdy nie wejdę :( bo mam okrutny lęk wysokości, więc sobie posiedzę, popatrzę i się posmucę, że mnie tam nigdy nie będzie :evil:

Nie warto się smucić. :) Do wielu miejsc z pięknymi widokami można dojechać samochodem, bądź kolejką linową.

nomad napisał(a):Niby taka kara ;) ale z przyjemnością.

Choćbym nie wiem jak się starał, to i tak Ci nie odpowiem tak kwieciście, jak Ty to potrafisz. :D
Dziękuję. 8)

jan_s1 napisał(a):Przyznam, że w wielu Twoich wcześniejszych wędrówkach nie uczestniczyłem. Powiem krótko i po męsku : to był błąd!

Ja się już do Paryża przyznałem. Może nadszedł czas, by przyznać, że brak mojej obecności w Twojej relacji to też błąd...

Tymona napisał(a):Jak moje ciało zobaczyło te zdjęcia to od razu sobie przypomniało, że ma lek wysokości - i to poooootfffforny :lol:
Tak więc, ze strachu oczy będę czasami zamykać, ale ciekawość świata wygra i zaglądać tu będę na pewno :D :D :D

To trzeba wziąć lek na ten lęk. :lol:
I wiesz - oczy szeroko zamknięte... ;)

Interseal napisał(a):O ile wciąż obiecuję sobie zwykłe marszruty szlakami alpejskimi, to jestem pewnien, że ferraty, stalowe mostki, skróty, zaciski i przewieszki raczej tam na mnie nie czekają...

Tu i zwykłe wędrówki również będą, bo taki sposób spędzania czasu też bardzo lubię. :)

Ewa Zuber napisał(a):Kiedy wróciłam do spisu treści, aż podskoczyłam z radości. To moje ulubione klimaty. Mam nadzieję Wojtku, że nie masz mi za złe tego jednego zdjęcia , ale to moje dzieci się tam bujają. :D

Jak to przyjemnie sprawiać komuś radość czymś, co i mnie samego bardzo raduje. :)
Zdjęcia... wklejaj, ile dusza zapragnie. :D
Wszelkie rozszerzenia, uzupełnienia - mile widziane. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.11.2010 22:28

Zazwyczaj milczę, ale teraz muszę powiedzieć WOW 8O Pięknie...czekam na ciąg dalszy!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.11.2010 04:55

Nie, no Wojtek.... 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Wiem nie od dzisiaj, ze lista Twoich pobytów w górach i w Alpach jest długa, ale ten wykaz z pierwszej strony mnie zaskoczył...
Wygląda to jak planowana, stopniowa eksploracja kolejnych pasm.
Widze, że lubisz pasma z fajną skałą, wyposażone w łańcuchy i ferro-percie. :) :D :lol: :wink:
A gdzie czterotysięczne masywy? :roll:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2010 14:52

pocztówka28 napisał(a):Zazwyczaj milczę, ale teraz muszę powiedzieć WOW 8O Pięknie...czekam na ciąg dalszy!

Ucieszyło mnie niezmiernie, że przerwałaś milczenie. :D

Fatamorgana napisał(a):Wygląda to jak planowana, stopniowa eksploracja kolejnych pasm.

No wiesz! Wiele rzeczy można mi zarzucić, ale nie planowanie i systematyczność! ;) :lol:
Ja raczej skaczę jak pchełka. Jeden dzień tu, następny już w innym miejscu. Później wracam czasami w te same pasma, grupy górskie - oczywiście, na inne szczyty, inne trasy... 8)

Fatamorgana napisał(a):Widze, że lubisz pasma z fajną skałą, wyposażone w łańcuchy i ferro-percie. :) :D :lol: :wink:
A gdzie czterotysięczne masywy? :roll:

Uwielbiam dotyk skały.
Dotyk śniegu i lodu nie stanowi dla mnie atrakcji. Generalnie staram się unikać białego. Włażę w toto, jak już nie mam innego wyjścia. ;)

Czterotysięczniki?.. Wiesz, w młodości ulegałem magii wielkich liczb. Zresztą, wtedy mogłem sobie tylko pomarzyć...
Ale ten etap mam już za sobą. Teraz pociąga mnie różnorodność kształtów i kolorów. I jest mi absolutnie wszystko jedno, czy wdrapuję się na górę o wysokości 500m czy 5000m. Właściwie - nie jest wszystko jedno. Wolę to jedno zero mniej. :P
Na pięć tysięcy wlazłem w Peru - płytkie, szybkie oddechy, walenie serca... Dobrze, że chociaż po białym nie trzeba było zapychać. ;)

Nie znaczy to, że w ogóle w góry w zimie nie chodzę, czy też, że jeszcze jakiś czterotysięcznik się po drodze nie trafi - po prostu, wolę inne góry. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.11.2010 15:11

Wykaz z pierwszej strony . . . 8O

Ledwo kanarkowe wyspy zielone , górzyste przebyłem , zatruchtałem :wink: a tu nowa niespodzianka :D

Początek wspaniały ( jak zwykle ) i wciągający bardzo ( jak zwykle ) to mnie tu też nie zabraknie wśród czytaczo - oglądaczy i podziwiaczy :D

Pozdrawiam
Piotr
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 24.11.2010 10:16

Wojtku, śledzę sobie wszystkie wątki Twoich (Waszych) górskich wędrówek.

Nie odzywam się, bo co właściwie mogłabym napisać?

Podziwiam po prostu te piękne, momentami zapierające dech w piersiach, widoki, ale przede wszystkim podziwiam Twoją (Waszą) pasję.
Pokazujesz, Wojtku, góry z tej jak najbardziej fantastycznej i fascynującej strony.

I cóż tu więcej dodać????

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.11.2010 15:23

piotrf napisał(a):Wykaz z pierwszej strony . . . 8O

A to tylko drobny fragment Alp...
Tam można stale jeździć a i tak życia braknie, by wszystko zobaczyć i poznać.

sroczka66 napisał(a):Wojtku, śledzę sobie wszystkie wątki Twoich (Waszych) górskich wędrówek.

To mnie bardzo cieszy. :D

sroczka66 napisał(a):Nie odzywam się, bo co właściwie mogłabym napisać?

Wiesz, jak zamieszczam kolejną odsłonę któregoś wątku i nie ma żadnego, najmniejszego nawet odzewu, to się zastanawiam - warto w ogóle?.. Czy kogoś to jeszcze interesuje?..

Nie oczekuję fanfar, ale nawet czyjeś jedno zdanie pozwala się łatwiej zmobilizować do napisania ciągu dalszego.

Dziękuję. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.11.2010 21:17

Franz napisał(a): Nie oczekuję fanfar, ale nawet czyjeś jedno zdanie pozwala się łatwiej zmobilizować do napisania ciągu dalszego.


Skoro potrzebujesz mobilizacji, to i ja, dotąd cichy alpejski podglądacz, oficjalnie zamelduję się w nowej relacji :) .
Tyle, że oprócz oczywistych okrzyków zachwytu nad wspaniałością pokazywanych przez Ciebie miejsc 8) , specjalnie nie mam nic do dodania od siebie :( , bo Alpy to dla mnie ziemia nieznana, zresztą tak jak i większość miejsc na ziemi, które nam pokazujesz w pozostałych relacjach. Wszędzie zaglądam regularnie, chociaż mało kiedy daję o tym znać...
Najbardziej "znajome" są mi chyba Dolomity, nie tyle z realu :( , co z zimowych fotek z wielokrotnych tamże wypadów narciarskich pozostałej trójki mojej rodzinki :) . Ale chyba wolę oglądać Dolomity w szacie letniej :D na zdjęciach Twoich oraz w relacji Mariusza.

Z długiej alpejskiej listy zamieszczonej przez Ciebie na początku, tylko okolice Jeziora Garda wywołują we mnie wpomnienia nieteoretyczne :wink: , chociaż było to tylko liźnięcie tamtego rejonu i mimo wielkich chęci, dotąd jakoś nie udało się :( tam wrócić...

Z wielką przyjemnością będę się "wspinać" na kolejne alpejskie szczyty :arrow: dzięki Tobie, bez wysiłku :wink: . Pot nie będzie mi zalewał oczu, więc wszystkie widoczki, jakie pokażesz nam na zdjęciach, zobaczę dokładnie :D .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.11.2010 12:45

dangol napisał(a):Skoro potrzebujesz mobilizacji, to i ja, dotąd cichy alpejski podglądacz, oficjalnie zamelduję się w nowej relacji :) .

Gdyby tak było, to większość moich relacji leżałaby nieskończona w otchłani zapomnienia... ;) Nie tak rzadko zdarza mi się dokładać kolejny odcinek wspomnień, mimo iż żadnego odzewu nie wzbudził poprzedni.
Wtedy pozostaje nadzieja, że może jednak wiatr zawieje te słowa do czyjegoś ucha, że może to ma jakis tam sens...
Dlatego jest mi tak miło, gdy ktoś postanowi przerwać milczenie. :D

dangol napisał(a):Z wielką przyjemnością będę się "wspinać" na kolejne alpejskie szczyty :arrow: dzięki Tobie, bez wysiłku :wink: . Pot nie będzie mi zalewał oczu, więc wszystkie widoczki, jakie pokażesz nam na zdjęciach, zobaczę dokładnie :D .

Ale z góry przepraszam, że niektóre fotki będą wyraźnie gorsze. Bardziej zależy mi na pokazaniu, jak tam jest naprawdę, niż na błyśnięciu kilkoma wyselekcjonowanymi fotkami.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Alpejskie wędrówki i wspinaczki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone