Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 22.06.2015 21:39

ołowiany napisał(a):
tyger napisał(a):
dangru napisał(a):Czesc
Może się komuś przyda.
Zaklada konto w dolarach ( alor sync ) - zamawia kartę do konta w $.
Kupuje $ w kantorze walutowym - przelewa je .
Płaci kartą gdzie chce bezprzewalutowania po kursie MC.
Dziś kurs to 1kuna 0,548640. :D


Witam ja właśnie mam otworzony rachunek w dolarach, euro i złotówkach w kantorze internetowym Alior Bank do tych rachunków wyrobiłem sobie karty .
Ze swojego konta PKO BP przelewam sobie złotówki do kantoru w Alior Banku i tam codzienne sobie kupuje za te moje złotówki euro lub dolary. Nic mnie te transakcje nie kosztuje.
Zastanawiam się czy będąc w Chorwacji płacić tą kartą dolarową czy kartą PKO bp. Wybieranie gotówki z bankomatów to już inna bajka.


Oczywiście dolarową.
A jak mam dolarową i euro to lepiej dolarową płacic czy euro

I link:
http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-w ... a-granica/
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 22.06.2015 22:03

tyger napisał(a):
ołowiany napisał(a):
tyger napisał(a):
dangru napisał(a):Czesc
Może się komuś przyda.
Zaklada konto w dolarach ( alor sync ) - zamawia kartę do konta w $.
Kupuje $ w kantorze walutowym - przelewa je .
Płaci kartą gdzie chce bezprzewalutowania po kursie MC.
Dziś kurs to 1kuna 0,548640. :D


Witam ja właśnie mam otworzony rachunek w dolarach, euro i złotówkach w kantorze internetowym Alior Bank do tych rachunków wyrobiłem sobie karty .
Ze swojego konta PKO BP przelewam sobie złotówki do kantoru w Alior Banku i tam codzienne sobie kupuje za te moje złotówki euro lub dolary. Nic mnie te transakcje nie kosztuje.
Zastanawiam się czy będąc w Chorwacji płacić tą kartą dolarową czy kartą PKO bp. Wybieranie gotówki z bankomatów to już inna bajka.


Oczywiście dolarową.
A jak mam dolarową i euro to lepiej dolarową płacic czy euro

I link:
http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-w ... a-granica/

No i docztałem znaczy się że dolarową w Chorwacji i Czechach. w Austrii Euro :D
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 23.06.2015 16:38

marchos87 napisał(a):Mam karte t-mobile a ze dzisiaj wyjeżdżam to może cos wybiorę i dam wam znać ile to wyszło ;)

Ja mam w Tmobile Bankowe w dolarach ale myślę żeby założyć w Euro, wiec czekam na Twoje sprawozdanie po powrocie.Udanego urlopu :)
Gatess
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 15.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gatess » 23.06.2015 17:28

Własnie testuje t-mobile karty USD i EUROw Chorwacji wiec grzesiek-swidnica pisz jak masz jakies pytania
stanleypl
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stanleypl » 18.07.2015 12:26

ja mam pytanie :)

mam kartę debetową Mastercard t-mobile w PLN i powiedz mi czy z niej korzystać, bo czytałem że będzie przewalutowanie na niej x3 w Chorwacji. czy założyć przed wyjazdem jeszcze walutowe w t-mobile?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Karta Pekao S.A. - wypłata Zagrebačka Banka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 03.12.2015 14:30

W weekend wpadł do mnie znajomy, który też jeździ do Chorwacji i jakoś tak się złożyło, że temat zszedł na wypłatę kaski z bankomatów Zagrebačka Banka: on i ja mamy konta w Pekao S.A. i wypłacamy sobie bezprowizyjnie. Kumpel jednak zadał pytanie, które mnie lekko zdziwiło:
"Jak wypłacasz, to co naciskasz - rozlicz wypłatę w HRK czy w PLN ?". Tutaj zgłupiałem i poleciałem szukać starych paragonów i grzebać w historii konta. Co się okazuje - w zależności od wyboru powyższej opcji kurs wymiany się różni (za taką samą kwotę zdjętych z konta złotówek dostajemy docelowo różne ilości kun). Pytanie tylko która opcja jest korzystniejsza - tj. który sposób obciążenia konta wybrać ?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 03.12.2015 21:27

Podbijam swój poprzedni post - pytanie. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2015 22:30

Też ci podbiję.
Zapytaj w swoim banku.

Gdybyś miał kartę w walucie E/$ to podpowiedziałbym, żeby wybrać walutę kraju, w którym pobierasz pieniądz.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 03.12.2015 23:12

bigredone napisał(a):Zapytaj w swoim banku.

Gdybyś miał kartę w walucie E/$ to podpowiedziałbym, żeby wybrać walutę kraju, w którym pobierasz pieniądz.


W banku rżną głupa - nie wiedzą ( wiedzą tylko, że bezprowizyjnie, ale to ja też wiem...). Różnica jest spora, bo jednym wypadku kuna wyszła po 0,59 a w drugim po 0,55. W praktyce wygląda to tak, że podchodzimy do bankomatu, wypłacamy sobie np. 100 kuna i mamy zdjęte z konta 59 zł i zaraz robimy to samo tylko wybieramy inną opcję i mamy zdjęte 55 zł. Tylko która opcja jest ta tańsza? Wychodzi na to, że muszę to sprawdzić w praktyce za pół roku...
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 04.01.2016 13:38

Rzeczywiście, w bankach mają lichwiarskie kursy - nie wiem z czego to wynika, że jest tak drogo. Wystarczy spojrzeć na kursy NBP: http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/HRK
Te w kantorach potrafią różnić się o 10 gr w stosunku do tych bankowych. Na szczęście w Chorwacji w wielu miejscach można spokojnie płacić w Euro.
rybson77
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 24.06.2016 12:48

Podbijam.
Plus pytanie do tego, czy opłaca się Aliorem płacić gdziekolwiek w Chorwacji ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2016 21:11

rybson77 napisał(a):...opłaca się Aliorem płacić gdziekolwiek w Chorwacji ?
Kartą do ror-a nie za bardzo bo wysokie kursy walut do przelicznika.
Opłaca się kartą do dolarowego konta w kantorze Alior-a. Poczytaj warunki do kantora. Takie płatności polecane są także na forum. Poszperaj.
rybson77
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 25.06.2016 12:46

endryu napisał(a):
rybson77 napisał(a):...opłaca się Aliorem płacić gdziekolwiek w Chorwacji ?
Kartą do ror-a nie za bardzo bo wysokie kursy walut do przelicznika.
Opłaca się kartą do dolarowego konta w kantorze Alior-a. Poczytaj warunki do kantora. Takie płatności polecane są także na forum. Poszperaj.


Rozumiem, a czy płacąc w Chorwacji kartą ściąga mi przez Euro, czy przez Kuny ? Bo patrząc na kantor alior'a to nie ma waluty Chorwackiej.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.06.2016 14:25

W Aliorze są karty Mastercard, które rozliczane są w dolarach. Przelicznik kuna na dolara (po kursie mastercard https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html ). I tu opłaca się uruchomić kantor Aliora w dolarach (kupić odpowiednia ilość dolarów i mieć je na koncie kantorowym, do którego mamy kartę kantorową i nią płacimy w Chorwacji.

Trzeba przeanalizować warunki-regulaminy ko kont-kart, czy warto taką lub inną usługę wybrać i dla kogo jakie mogące z tego być oszczędności :?:
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 29.06.2016 23:47

W tym roku polecam konto mobilne w Pekao S.A. z karta MAstercard . Przeliczają po kursie organizacji- aktualnie płacąć za zakupy w sklepie czy na stacji w Baśka Voda 0,584 zł za kune ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ?? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone