Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 14.06.2009 10:03

Osobiście mam kartę, Fortis która do tej pory miała darmowe wypłaty na świecie. Mam też kartę z Banku Spółdzielczego i z mojego doświadczenie wynika że, przy większych wypłatach wychodziło bez różnicy. Tj w Fortis bez prowizji ale kurs niekorzystny w BS odwrotnie.
Natomiast karta bez prowizji jest dobra jeżeli wypłacasz mniejsze kwoty
np potrzebujesz forinty, korony czy kuny na kawę.
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 14.06.2009 10:16

Czymś muszą sobie rekompensować wypłaty bez prowizji bo niestety nie ma nic za darmo :(

Pozdrawiam
gaceq
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 14.06.2009 10:16

Generalnie to jednak obowiązuje zasada, ze bankomaty wypłacają w walucie danego kraju.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 14.06.2009 12:07

Jeśli chodzi o aliorową kartę to chyba nie ma co panikować-mąż korzystał w Cro i z Aliora i PKO i nie ma drastycznych różnic,ale jedno wiem na pewno Alior w Bośni po prostu nie działa.A banki zawsze muszą wyjść na swoje,tak czy inaczej...
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 20.06.2009 20:02

A co to jest za bank ? Wiecie , kto jest jego udziałowcem i jakie ma doświadczenia w bankowości ? Ludzie dajcie sobie spokój z "wynalazkami" !


gaceq napisał(a):Witam
Jak wiadomo Alior bank nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów na całym świecie - tylko po jakich kursach przelicza tranzakcję ?? Może ma ktoś
jakieś doświadczenia w wypłacie gotówki za pomocą karty tego banku ? Po jakich kursach następuje przeliczenie ? Czy przypadkiem nie rekompensuje sobie brak prowizji wyższym kursem przeliczenia ? Nie chodzi mi tu tylko o Chorwację ale inne kraje.

Pozdrawiam
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 20.06.2009 22:32

evil nie wiemy, może nam coś ciekawego napiszesz ?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 20.06.2009 22:35

evil napisał(a):A co to jest za bank ? Wiecie , kto jest jego udziałowcem i jakie ma doświadczenia w bankowości ? Ludzie dajcie sobie spokój z "wynalazkami" !


Co wiesz o doświadczeniu w bankowości innych banków?

Dziś musiałem pójść na pocztę. Poczta Polska - wydawać by się moglo, że nie ma bardziej doświadczonej instytucji w tej dziedzinie w naszym kraju, ale jak się tam idzie to jakby człowiek cofał się ćwierć wieku wstecz :evil: :evil: :evil:
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 20.06.2009 23:06

gaceq napisał(a):evil nie wiemy, może nam coś ciekawego napiszesz ?


ohhhhh przecież nie będę zasmiecał forum ! wejdź na stronę aliora sprawdź kto jest udziałowcem , potem wpisz to w google i już będziesz wszystko wiedział : )
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 20.06.2009 23:10

gospodarz napisał(a):
evil napisał(a):A co to jest za bank ? Wiecie , kto jest jego udziałowcem i jakie ma doświadczenia w bankowości ? Ludzie dajcie sobie spokój z "wynalazkami" !


Co wiesz o doświadczeniu w bankowości innych banków?

Dziś musiałem pójść na pocztę. Poczta Polska - wydawać by się moglo, że nie ma bardziej doświadczonej instytucji w tej dziedzinie w naszym kraju, ale jak się tam idzie to jakby człowiek cofał się ćwierć wieku wstecz :evil: :evil: :evil:


O bankowości wiem więcej niż się Tobie wydaje ,a to dlatego ,że pracuję w tej branży . A co ma do tego Poczta Polska i czy jest najbardziej doświadczoną instytucją w tej dziedzinie ( jakiej dziedzinie ? ) to nie będę się wypowiadał : )
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 21.06.2009 07:17

evil napisał(a):O bankowości wiem więcej niż się Tobie wydaje ,a to dlatego ,że pracuję w tej branży . A co ma do tego Poczta Polska i czy jest najbardziej doświadczoną instytucją w tej dziedzinie ( jakiej dziedzinie ? ) to nie będę się wypowiadał : )


Jeżeli o mnie chodzi, to w kwestię Twojego doświadczenia nic mi się nie wydaje bo i skąd mogłem wiedzieć że nie pracujesz jako listonosz (tfu, znowu ta poczta) a jesteś z branży. Widać, że z innego banku :) .
Wiem ale nie powiem, tak?
Przykład z PP miał tylko zobrazować 'problem' doświadczenia. Pewnie że mogłem zostać w temacie i podać przykład co najmniej jednego doświadczonego banku, np. Pek....
Grzana5
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzana5 » 22.06.2009 13:42

gaceq napisał(a):Witam
Jak wiadomo Alior bank nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów na całym świecie - tylko po jakich kursach przelicza tranzakcję ?? Może ma ktoś
jakieś doświadczenia w wypłacie gotówki za pomocą karty tego banku ? Po jakich kursach następuje przeliczenie ? Czy przypadkiem nie rekompensuje sobie brak prowizji wyższym kursem przeliczenia ? Nie chodzi mi tu tylko o Chorwację ale inne kraje.

Pozdrawiam


Ja przed wyjazdem specjalnie założyłem konto w Alior i dzisiaj sprawdziłem na koncie rozliczenie.Mnie przeliczało różnie od 0,61 do 0,65.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 23.06.2009 14:44

Grzana5 napisał(a):
gaceq napisał(a):Witam
Jak wiadomo Alior bank nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów na całym świecie - tylko po jakich kursach przelicza tranzakcję ?? Może ma ktoś
jakieś doświadczenia w wypłacie gotówki za pomocą karty tego banku ? Po jakich kursach następuje przeliczenie ? Czy przypadkiem nie rekompensuje sobie brak prowizji wyższym kursem przeliczenia ? Nie chodzi mi tu tylko o Chorwację ale inne kraje.

Pozdrawiam


Ja przed wyjazdem specjalnie założyłem konto w Alior i dzisiaj sprawdziłem na koncie rozliczenie.Mnie przeliczało różnie od 0,61 do 0,65.


i to jest konkretna informacja powyższe to zaśmiecanie forum :twisted:
mawek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawek » 23.06.2009 20:19

evil napisał(a):A co to jest za bank ? Wiecie , kto jest jego udziałowcem i jakie ma doświadczenia w bankowości ? Ludzie dajcie sobie spokój z "wynalazkami" !


gaceq napisał(a):Witam
Jak wiadomo Alior bank nie pobiera prowizji od wypłat z bankomatów na całym świecie - tylko po jakich kursach przelicza tranzakcję ?? Może ma ktoś
jakieś doświadczenia w wypłacie gotówki za pomocą karty tego banku ? Po jakich kursach następuje przeliczenie ? Czy przypadkiem nie rekompensuje sobie brak prowizji wyższym kursem przeliczenia ? Nie chodzi mi tu tylko o Chorwację ale inne kraje.

Pozdrawiam


evil, masz rację, trzeba sprawdzic bank, ja sprawdziłem jak mogłem i tam mam konto, tylko 3 zł i nic więcej, a to dlatego że we wszystkich bankomatach w Polsce i podobno (nie wszędzie jeszcze zdążyłem być :wink: )na świecie wypłaty kartą płaską są za darmo. Konto mam od stycznia narazie 0 kłopotów, 0 kolejek... miałem konta w BPH, PKOSA, CITI, na prowadzenie ROR wybrałem ten. Powie ktoś że różnice są złotówkowe, ... to niech wyciąga z kieszeni i wyrzuca w gotówce co miesiąc do kosza kilka złotych.
hamsters
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hamsters » 24.06.2009 23:28

I wszystko na temat
DINO
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 30.01.2008
alior a np. kredyt bank

Nieprzeczytany postnapisał(a) DINO » 01.07.2009 23:51

na czym może sobie odbijać 0-ową prowizję Alior- np. na tym :dzisiejszy kurs kupna w alior EUR/PLN wynosi 4,2099, a np. w kredyt banku jest to kurs kupna (z identycznej godziny) dziś 4,2718. Podsumowując Alior daje "zero" symbolicznie jedynie, skupuje dewizy w tym samym czasie o prawie 7 groszy taniej-to barrdddzzo duża różnica-rekompensuje tym samym i to z nawiązką brak prowizji w bakomatach na całym globie.
Pozdr
i zachęcam do wnikliwej analizy "promocyjnych" zachęt
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Alior Bank - wypłata z bankomatu za granicą ?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone