Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 21.06.2018 21:29

Witam
Przyłączam się do pytania. Gdzieś na forum ktoś pisał, że przez remont na P1 jest droga zamknięta. Gdzie można wyszukać aktualne informacje o utrudnieniach w Montenegro?
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 23.06.2018 10:01

Droga P1 jest w remoncie. Prace są dopiero za slynnymi serpentynami Kotoru aż do łączenia się z drogą z Cetyni. Ja byłem 2 tygodnie temu. Na Lovcen wjechalem z Cetyni a wróciłem do Kotoru właśnie remontowaną P1 gdyż przejazd jest możliwy w wyznaczonych godzinach 12-16 .
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.06.2018 13:06

czy ten podjazd na Lovcen jest bardzo stromy? wolnossącym benzyniakiem (Astra 1.4 / 130 Nm przy 4.000 / waga ok. 1.400 kg) będę "piłował" na 1?
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 23.06.2018 16:08

Na 1ce nie ale pewnie na 2ce bo wąsko tam i sporo zakrętów. Czy stromo to ciężko określić bo zależy do czego przyrownywac . Ogólnie nie ma tragedii. Ciężko się jeździ jak jest dużo aut na drodze i trzeba pamiętać że miejsc parkingowych na górze jest mało.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 24.06.2018 01:44

Sol-Wagon napisał(a):czy ten podjazd na Lovcen jest bardzo stromy? wolnossącym benzyniakiem (Astra 1.4 / 130 Nm przy 4.000 / waga ok. 1.400 kg) będę "piłował" na 1?


tu od lat pradawnych Czarnogórcy radzą sobie z terenem i górami swoim ukochanym golfem II, chyba najpopularniejszym autem tutaj przed laty, a i golf I dawała rade to i te nowsze auta chyba też powinny dać rade :) ale ja tam się aż tak nie znam na autach :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 24.06.2018 14:19

dzięki serdeczne, a jeszcze takowe pytanie:
w związku z remontem P1 dojazd na Lovcen w ten sposób? https://goo.gl/maps/PPYWZM9w1Fq
a powrót w stronę serpentyn tak? https://goo.gl/maps/BkU3nh6mTCm
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.06.2018 15:59

mike_ napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):czy ten podjazd na Lovcen jest bardzo stromy? wolnossącym benzyniakiem (Astra 1.4 / 130 Nm przy 4.000 / waga ok. 1.400 kg) będę "piłował" na 1?


tu od lat pradawnych Czarnogórcy radzą sobie z terenem i górami swoim ukochanym golfem II, chyba najpopularniejszym autem tutaj przed laty, a i golf I dawała rade to i te nowsze auta chyba też powinny dać rade :) ale ja tam się aż tak nie znam na autach :)


większym problemem od stromizmy jest wąska końcówka na zostawienie samochodu - parking pod schodami na kilka wozów, czasem są problemy aby zawrócić, a auta stoją po dwóch stronach jezdni. Obowiązkowo z kamieniami pod oponami :mrgreen:

Ale jeśli chodzi o podjazd to nie powinieneś mieć problemów.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 25.06.2018 18:45

Tak, ta droga z Cetyni jest otwarta cały czas. A ten powrót czy ogólnie jazda droga p1 możliwa w godz 12 do 16 . Jak wjedziesz na górę to zapytaj zbierających opłatę za wjazd na Lovcen czy da się zjechać droga p1.
Obie drogi sa dwukierunkowe. Droga z Cetyni jest łagodniejsza.
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018
Czarnogóra - Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 28.06.2018 18:27

Witam

Jadę w tym roku do Petrovac. Z tego co się orientuję to są tam 3 plaże. Na plaże są piaszczyste ewentualnie żwirek (na podstawie zdjęć z internetu), a co jest na dnie morza. Zastanawiam się czy nie kupić sobie i dzieciakom odpowiedniego obuwia?

Pozdrawiam
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: Czarnogóra - Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 28.06.2018 19:47

Kamienie małe i duże. Kup buty.
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018
Re: Czarnogóra - Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 29.06.2018 20:22

Na plaży
roykssop napisał(a):Kamienie małe i duże. Kup buty.

Na plaży też są kamienie? czy tylko w wodzie?
gregor_r
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregor_r » 29.06.2018 20:48

Witam

Wybieram się w tym roku do Czarnogóry (Petrovac), jaką mapę na smartfona polecacie (android), najlepiej offline, bo poza unią z tego co słyszałem to internet b. drogi.
czapir
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czapir » 30.06.2018 12:49

witaj
proponuje 1)HERE WeGo – Aplikacje w Google Play oraz 2) Automapa, wszystko chodzi offline. na automapie zjeździłem całe wybrzeże Adriatyku i zawsze było ok.
Krupi3r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krupi3r » 01.07.2018 13:52

Ja w Chorwacji jeździłem na Sygicu i spisywał się względnie dobrze, ale widzę, że na Czarnogórę ma beznadziejne mapy. Jadę w lipcu i najprawdopodobniej będę używał Maps.me, ale zobaczę też polecane Here We Go.

Mam przy okazji pytanie odnośnie murów w Kotorze. Wyczytałem już, że wejście na nie z miasta kosztuje jakoś 8€, ale wiem, że jest darmowe wejście poza miastem, które później łączy się z płatną trasą. Znajduje się tutaj:

42°25'37.9"N 18°46'24.1"E

Pytanie jak jest z zejściem. Bo chcę wejść darmowym, zrobić kółko i wyjść płatnym. Sprawdzają tam jakieś bilety na wyjściu czy coś? :P Chyba nie powinni bo szlak prowadzi praktycznie od parku Lovcen i jak ktoś będzie chciał sobie tamtędy iść w stronę Kotoru to co? ;p
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Czarnogóra - Petrovac

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 01.07.2018 14:45

gregor_r napisał(a):Witam

Jadę w tym roku do Petrovac. Z tego co się orientuję to są tam 3 plaże. Na plaże są piaszczyste ewentualnie żwirek (na podstawie zdjęć z internetu), a co jest na dnie morza. Zastanawiam się czy nie kupić sobie i dzieciakom odpowiedniego obuwia?

Pozdrawiam

W Petrovac główna plaża żwirowa obok w Lucice z drobniejszego zwirku jeszcze dalej w Buljaricy i w Perazica Do kamienista że zwirkiem na plaży ale z kamieniami otoczakami więc lepiej buty :) wczoraj byłem w Dubrowniku tam to jednak drogo 20 euro za wejście na mury obronne i plaże mini i to skaliste z drabinkami :) do zobaczenia w Petrovac ja tu będę do połowy września :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 186
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone