Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.05.2018 00:05

Farstone napisał(a):Tak sobie patrzę i szukam dobrego miejsca i widzę ciekawe rzeczy w Herceg Novi, może ktoś z Was tam był? Wątek oczywiście przekopuję ale trochę to potrwa...

Byłem dwukrotnie. Miłe miejsce. Szczegółowy opis pierwszej wizyty wkrótce w wątku https://www.cro.pl/czarnogora-od-gor-do-morza-t36998.html.
Zajawkowe fotki z drugiej wizyty, to np. pierwsza tutaj czy druga tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
markan
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markan » 23.05.2018 17:37

W Herceg Novi plaże są fatalne.Wąziutkie tuż przy ruchliwej ulicy.Głowa tuż przy płocie.I takie wąziutkie plażyczki są właściwie wwokół całej zatoki kotorskiej.Wybraliśmy się tam pare lat temu ale po obejrzeniu plaż daliśmy nogę do Chorwacji.Ostatnio jeździmy do Molunatu 11 km od przejścia z Czarnogórą i jeździmy na jednodniowe wypady do Czarnogóry /zatoka kotorska,Lovcen,Ulcinj.Tuż za granicą przed samym HN jest szersza plaża,ale jest tam jakiś spory hotel i pełno ludzi stojących w wodzie.
MarekA
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekA » 24.05.2018 18:30

Z przyczyn osobistych muszę zrezygnować z wyjazdu do Czarnogóry. Mogę odstąpić apartament maksymalnie 4 osoby, nad samym morzem, z basenem w:
Arabela Apartments
Uvala Paljuskovo
Termin od 23.06.2018 do 7.07 ( 14 nocy)
Cena za pobyt 810 E - wpłacona zaliczka 243 E ( do dogadania się)
Możliwość wykupienia śniadań
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 24.05.2018 23:09

markan napisał(a):W Herceg Novi plaże są fatalne.Wąziutkie tuż przy ruchliwej ulicy.Głowa tuż przy płocie.I takie wąziutkie plażyczki są właściwie wwokół całej zatoki kotorskiej.Wybraliśmy się tam pare lat temu ale po obejrzeniu plaż daliśmy nogę do Chorwacji.Ostatnio jeździmy do Molunatu 11 km od przejścia z Czarnogórą i jeździmy na jednodniowe wypady do Czarnogóry /zatoka kotorska,Lovcen,Ulcinj.Tuż za granicą przed samym HN jest szersza plaża,ale jest tam jakiś spory hotel i pełno ludzi stojących w wodzie.

Teraz skłaniam się do rezerwacji w miejscowości Bijela - plaża raczej nie jest aż takim ważnym kryterium bo zamierzam pojeździć po tym kraju jak najwięcej jako deser po Chorwacji. Zobaczymy na pewno pozytywne są niskie ceny w Czarnogórze a standard naprawdę godny...
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 29.05.2018 14:10

proponuje uderzyć w okolice baru /nie mylić z knajpą/ tam sporo plaży ładnych ale kamienistych za to baza wypadowa super można przy okazji kawała albanii zjeżdzic ......aaaa nie polecam plaży w ulcinj piaszczystej bo to błoto nie plaża
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 29.05.2018 16:16

Ja wlasnie byłem (wraz z zakwaterowaniem) na Wielkiej Plazy za Ulcinjem - i choć pisze już z Albanii, to plaza w MNE godna polecenia. Piasek czarny, ale to jednak piasek. Wielka plaza, mało ludzi. :hut:
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 29.05.2018 20:29

dudzis napisał(a):proponuje uderzyć w okolice baru /nie mylić z knajpą/ tam sporo plaży ładnych ale kamienistych za to baza wypadowa super można przy okazji kawała albanii zjeżdzic ......aaaa nie polecam plaży w ulcinj piaszczystej bo to błoto nie plaża

W Czarnogórze będziemy 4 dni tylko (chyba :) ) więc Albanię zostawiam sobie na za rok, może i Macedonię do pary :) Popatrzę jeszcze na Bar, chociaż to co znalazłem jest naprawdę dobre i niedrogie...
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 30.05.2018 08:12

to jak 4 dni to musisz szybko latać żeby zobaczyć wszystko a jest co same kaniony tary i pivy, durmitor i całe wybrzeże ale ustaw sobie powrót przez bih to wracając zachaczysz o monastyr ostrog i przynajmniej kanion pivy a polecam bo zacnie no i sarajewo w drodze powrotnej
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 30.05.2018 08:29

4 dni na pewno, ale jak jeszcze więcej postudiuję przewodnik, to może i będzie z jeden więcej. Wcześniej jestem w Chorwacji, dlatego to jako deser. Powrót przez Bośnię ciekawa opcja, w Mostarze już byłem, a do Sarajewa super tylko tam musiałby być nocleg. Logistycznie może być ciężko - bo zabraknie mi wolnych dni :)
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 30.05.2018 08:37

jak rano wystartujesz to wycieczka na zasadzie stop & go jedziesz kanionem pivy /parking przy moście na odpoczynek/ a dalej do sarajewa i do wieczora zwiedzanie miasta tylko w bih trzeba sie uzbroić w cierpliwość bo nie da sie pojechać szybciej
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 30.05.2018 08:57

Rano start to nie problem, nocleg musi być i tak. Tylko wtedy powrót do Polski przez Węgry, a tego jeszcze nie ćwiczyłem... Mam ćwieka, ale jakoś to rozwiążę... Przez Węgry plusem dużym jest że mogę się zatrzymać pod Tatrami i skoczyć z dzieciakami na Kasprowy z buta - bo jeszcze w górach nie były :)
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.06.2018 08:51

dudzis napisał(a):proponuje uderzyć w okolice baru /nie mylić z knajpą/ tam sporo plaży ładnych ale kamienistych za to baza wypadowa super można przy okazji kawała albanii zjeżdzic ......aaaa nie polecam plaży w ulcinj piaszczystej bo to błoto nie plaża

W tych okolicach też znalazłem apartament tyle, że 9 € droższy za noc, z tym, że mi aż tak na plaży nie zależy. Celem jest zobaczyć jak najwięcej - zwłaszcza, że w MNE tylko 4 noce. Sam nie wiem, muszę podjąć decyzję, bo mi terminy pozajmują inni :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2018 09:03

Farstone napisał(a): Przez Węgry plusem dużym jest że mogę się zatrzymać pod Tatrami i skoczyć z dzieciakami na Kasprowy z buta - bo jeszcze w górach nie były :)
Jeśli z buta to potrzebujesz cały dzień i ruszyć z samego rana - od Kuźnic kawałek jest...
Jeśli kolejką to w sezonie, albo stoisz w kolejce do kasy i kolejki (no chyba że będziesz ok. 6 rano) lub kupuj bilety przez net i wtedy zjawiasz się na konkretną godzinę pod kasą i danym wagonikiem wjeżdżasz na górę....
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 02.06.2018 11:55

Chcę wejść pieszo, a z powrotem raczej kolejką. Nawet jeśli dzieci wejdą ze mną na górę - nie sądzę, żeby miały ochotę z powrotem na piechotę też iść :) Do Kuźnic z mojego noclegu będę miał jakieś pół godziny pieszo, zawsze można busem podjechać. Co do biletów wiem, że jest zawsze problem i wygodniej jest kupić wcześniej przez sieć, bo już to kiedyś ćwiczyłem :)
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 04.06.2018 14:24

Dla zainteresowanych. Trwa remont-poszerzenie serpentyn Kotoru. Ale wbrew Google trasa jest przejezdna tylko że w godz 12 do 16. Sam remont dodaje adrenaliny na tej drodze :) . Wycięte drzewa , porozrzucane kamienie i gruz ale na upartego przejezdne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone