Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 22.01.2018 14:03

RadamiaN napisał(a):
Filmem narobiłeś mi smaka :oczko_usmiech:
Zaczynam żałować, że zarezerwowałem hotel w Orikum bo do PP będę miał 2h godziny drogi -przynajmniej zdanie googlemap.
Dhrale też wygląda super - ten kompleks hotelowy widoczny przez chwilkę na filmie jest już zbudowany ?


Z Orikum to musisz się przebić przez całą przełęcz dlatego taki czas. ten kompleks jeszcze nie został ukończony raczej w tym roku też nie ukończą. Jeszcze w 2016 roku na przeciwko tego kompleksu plaża była dostępna, w zeszłym już nie (należy do kompleksu)
anulka.pat
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka.pat » 15.02.2018 15:19

Witam wszystkich.Proszę podpowiedzcie na jakich stronach szukac noclegu w Albanii.Pozdrawiam
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 15.02.2018 15:52

anulka.pat napisał(a):Witam wszystkich.Proszę podpowiedzcie na jakich stronach szukac noclegu w Albanii.Pozdrawiam


Choćby na bookingu.
W tych samych miejscach, gdzie szukasz noclegu w innych krajach :)
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 17.02.2018 22:30

anulka.pat napisał(a):Witam wszystkich.Proszę podpowiedzcie na jakich stronach szukac noclegu w Albanii.Pozdrawiam


Możesz jeszcze tu http://www.hotels-al.com/pl/
http://www.apartamenty-albania.pl/ oraz na Airbnb mam nzdzieję, że mnie nie wywalą z Cro za te adresy
anulka.pat
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka.pat » 18.02.2018 11:38

Dzieki za podpowiedzi ale moze jakies strony z prywatnymi pokojami,jak np.www.apartamentychorwacja.pl
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2018 12:48

anulka.pat napisał(a):Dzieki za podpowiedzi ale moze jakies strony z prywatnymi pokojami,jak np.www.apartamentychorwacja.pl

Sama szukałam takich ogólnych adresów stron, no i ciężko.... dużo kwater i linków jest do Sarandy i Ksamil, ale reszta miejscowości to ubogo z namiarami... No i mało kto z właścicieli odpisuje na maile...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2018 19:18

Trafiłam na taką stronę: http://apartamentyalbania.com/
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 18.02.2018 23:03

W tym roku padło ponownie na Albanię i Himare, gdzie spędzimy ok 2 tygodni. Mamy do rozplanowania 3 tyg i zastanawiam sie co na pierwszy tydzień wyjazdu?
Jako że to nasz trzeci raz i troche juz tam zobaczyliśmy to zastanawiamy sie, co jeszcze można zobaczyć?
Widzieliśmy: Sarandę, Ksamil, Butrint, Gijokastrę, Llogarę, Vlorę. Przejechaliśmy w ubiegłym roku odwiedzając Szkodrę i Berat.
Zastanawiam się, czy warto Góry Przeklęte, rejs po Koman, Valbone? Bo jedziemy z 8 latką i długie przejazdy w aucie są trochę męczące. Zresztą nie wiem, czy damy radę osobówką przejechać, a mąż nie lubi rozstawać sie z autem na dłużej :-)??
Zastanawiam sie też czy moze jadąc zahaczyć o Bośnie i Hercegowinę i tam spędzić ten tydzień - Sarajewo i co jeszcze?
W ubiegłym roku kilka dni spędziliśmy w Czarnogórze w Durmitorze, ale na ten rok nie mam pomysłu na pierwszy tydzień.
Ma ktoś jakiś pomysł?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.02.2018 23:15

A zahaczyć o północną Grecję? region Sivoty, Pargi lub Lefkady? Albo zachwalany Ochrid...
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 19.02.2018 00:03

piekara114 napisał(a):A zahaczyć o północną Grecję? region Sivoty, Pargi lub Lefkady? Albo zachwalany Ochrid...


W Ochrydzie byliśmy kilka lat temu, na Lefkadzie dwa razy :-)
Myślę raczej o jeździe od strony Serbii, Bośni, Czarnogóry i myślę o aktywnym tygodniu ( zwiedzanie, góry itp) bo później 2 tyg praktycznie leżenia będzie.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 19.02.2018 17:54

anulka.pat napisał(a):Dzieki za podpowiedzi ale moze jakies strony z prywatnymi pokojami,jak np.www.apartamentychorwacja.pl

No niestety pod tym względem AL jest daleko w tyle. W Cro jest to opanowane chyba do perfekcji, ale to się wiąże z długą tradycją oraz dobrze rozwinięta infrastrukturą turystyczną. W AL może za kilak lat coś takiego powstanie. Ktoś szukając kwatery w AL może odnieść wrażenie, że im na tym nie zależy ;-)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.02.2018 13:47

ewalla napisał(a):Myślę raczej o jeździe od strony Serbii, Bośni, Czarnogóry i myślę o aktywnym tygodniu ( zwiedzanie, góry itp) bo później 2 tyg praktycznie leżenia będzie.

jeśli Serbia i zwiedzanie to np. Fruska gora ze swoimi monastyrami albo klasztory przy granicy z Kosowem, część wpisana na listę UNESCO. Przy niektórych z nich można także spać w konakach.

Czarnogóra też ma punkty do zwiedzania: Stari Bar, Cetynia, Ostrog, Mileseva itp. W Bośni Visegrad i słynny most.
atlantickdj
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) atlantickdj » 26.02.2018 13:19

ALBANIA 1-15.07.2018
W dniach 1-15.o7.18 wyjezdzamy samochodem do Albanii w rejony Dhermi i Himarë. Jedziemy jednym samochodem w trzy osoby. Poszukujemy inne chętne osoby do wyjazdu innym samochodem, ewentualnie zabierzemy jedna do naszego. Osobicie byłem tam rok temu i ze wzgledu na przepiękne krajobrazy, turkusowe Morze Jońskie i małą ilość turystów chcę tam powrócić i tym razem przez dwa tygodnie leżeć "plackiem" na plaży :). Znam tamtejsze zwyczaje , walute, trase i możliwości zakwaterowania. W tamtym roku były nas cztery osoby i na kazdego wyszło okolo 930zł na 12dni za wszystko oprocz jedzenia. Szukamy chętne osoby aby dołączyły się do nas samochodami. Zawsze razniej. Trasa - Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania. Mozlowosc wyjazdu na dzien dwa do Grecji. Ponizej moj film z drona z 2017 roku. Jestesmy z Lublina.ch 1-15.o7.18 wyjezdzamy samochodem do Albanii w rejony Dhermi i Himarë. Jedziemy jednym samochodem w trzy osoby. Poszukujemy inne chętne osoby do wyjazdu innym samochodem, ewentualnie zabierzemy jedna do naszego. Osobicie byłem tam rok temu i ze wzgledu na przepiękne krajobrazy, turkusowe Morze Jońskie i małą ilość turystów chcę tam powrócić i tym razem przez dwa tygodnie leżeć "plackiem" na plaży :). Znam tamtejsze zwyczaje , walute, trase i możliwości zakwaterowania. W tamtym roku były nas cztery osoby i na kazdego wyszło okolo 930zł na 12dni za wszystko oprocz jedzenia. Szukamy chętne osoby aby dołączyły się do nas samochodami. Zawsze razniej. Trasa - Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania. Mozlowosc wyjazdu na dzien dwa do Grecji. Jestesmy z Lublina.
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 26.02.2018 19:01

Witam, przeszukałam forum ale nic nie znalazłam na temat Apartamentów Rakocevic w Petrovacu http://www.rakocevic-apartments.com/en/ Czy ktoś z forumowiczów zna to miejsce i może podzielić się opinią? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ewelina
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 28.02.2018 14:24

atlantickdj napisał(a):ALBANIA 1-15.07.2018
W dniach 1-15.o7.18 wyjezdzamy samochodem do Albanii w rejony Dhermi i Himarë. Jedziemy jednym samochodem w trzy osoby. Poszukujemy inne chętne osoby do wyjazdu innym samochodem, ewentualnie zabierzemy jedna do naszego. Osobicie byłem tam rok temu i ze wzgledu na przepiękne krajobrazy, turkusowe Morze Jońskie i małą ilość turystów chcę tam powrócić i tym razem przez dwa tygodnie leżeć "plackiem" na plaży :). Znam tamtejsze zwyczaje , walute, trase i możliwości zakwaterowania. W tamtym roku były nas cztery osoby i na kazdego wyszło okolo 930zł na 12dni za wszystko oprocz jedzenia. Szukamy chętne osoby aby dołączyły się do nas samochodami. Zawsze razniej. Trasa - Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania. Mozlowosc wyjazdu na dzien dwa do Grecji. Ponizej moj film z drona z 2017 roku. Jestesmy z Lublina.ch 1-15.o7.18 wyjezdzamy samochodem do Albanii w rejony Dhermi i Himarë. Jedziemy jednym samochodem w trzy osoby. Poszukujemy inne chętne osoby do wyjazdu innym samochodem, ewentualnie zabierzemy jedna do naszego. Osobicie byłem tam rok temu i ze wzgledu na przepiękne krajobrazy, turkusowe Morze Jońskie i małą ilość turystów chcę tam powrócić i tym razem przez dwa tygodnie leżeć "plackiem" na plaży :). Znam tamtejsze zwyczaje , walute, trase i możliwości zakwaterowania. W tamtym roku były nas cztery osoby i na kazdego wyszło okolo 930zł na 12dni za wszystko oprocz jedzenia. Szukamy chętne osoby aby dołączyły się do nas samochodami. Zawsze razniej. Trasa - Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania. Mozlowosc wyjazdu na dzien dwa do Grecji. Jestesmy z Lublina.


Jakieś miejscówki sprawdzone i godne polecenia w Dhermi i Himarë ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone