Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.10.2017 22:23

creep22 napisał(a):W 2018 chciałbym odwiedzić Czarnogórę. Z góry dzięki za pomoc
Zarówno w tym roku jak i 11 lat temu mieszkaliśmy w Petrovacu , jak interesuje Cię relacja z tego pobytu we wrześniu 2017r. to zapraszam TU . Na razie Krakusowa opisuje pierwsze dni w Sarajewie.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 12.11.2017 22:31

Witam, po kilku wakacyjnych latach w cro zaczęliśmy się zastanawiać nad Czarnogórą .
Czy macie jakieś ulubione miejscowości może jakieś namiary na kwatery.
Nie bardzo wiem gdzie szukać kwater , w cro nie ma problemu stron w necie jest dużo a z czarnogóry jakoś mało .
Z góry dzięki i pozdrawiam.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 05.12.2017 12:00

Na sierpień co dla rodziny 2+2 ktoś ,coś?
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 05.12.2017 12:38

Tomala1978 napisał(a):Witam, po kilku wakacyjnych latach w cro zaczęliśmy się zastanawiać nad Czarnogórą .
Czy macie jakieś ulubione miejscowości może jakieś namiary na kwatery.
Nie bardzo wiem gdzie szukać kwater , w cro nie ma problemu stron w necie jest dużo a z czarnogóry jakoś mało .
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Czarnogóra jeszcze taka nie jest odkryta przez turystów i nie ma dużego boom dlatego z kwaterami czasami ciężko w poszczególnych miastach. Wszystko zależy też od tego w jakim mieście będziecie itp. Na teraz pozostaje Booking.com lub to -> http://www.czarnogora.prowebs.pl/ oraz polecam wyszukiwanie tutaj: https://www.ownersdirect.co.uk/
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 05.12.2017 17:12

Czarnogóra nie jest odkryta przez turystów?? W sezonie na wybrzeżu jest tam człowiek na człowieku! Co nie znaczy, że kwater nie ma, ja "złapałem" w sierpniu babkę na ulicy, gdy się ogłaszała...
bebi73
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bebi73 » 02.01.2018 22:39

mike_ napisał(a):Witajcie znowu, jak byście szukali tanich noclegów to zapraszamy z moją rodziną Czarnogórską rodzina do Petrovac. Mamy apartamenty z basenem i jacuzzi w super cenach na wrzesień :) czyli apartamenty jedno pokojowe, dwu lub trzy osobowe za jedyne 20 euro, większe 2 pokojewe, 4 i 5 osobowe za 25 euro i 3 pokojowe, 6 osobowe za 35 euro za dobę za cały apartament, 5 min od plaży, mamy kanalizację i pitną wodę w naszej miejscowości, jest też dużo klimatycznych knajpek i promenada. Jest to samo centrum wybrzeża Czarnogóry. We wrześniu na plażach jest dużo miejsca :) Pozdrawiam


Witam
Czy mogę prosić o namiary na te apartameny
bebi73
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bebi73 » 02.01.2018 22:43

slavko.v napisał(a):Leniwy jestem... haha, ale zaskoczę Ciebie, rezerwację w wiadomym miejscu w MNE na 2018 rok już zrobiłem, wraz z moimi przyjaciółmi.


Witam
Proszę się podzielić jakimiś namiarami na kwatery w Czarnogórze :-)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.01.2018 23:10

bebi73 napisał(a):
slavko.v napisał(a):Leniwy jestem... haha, ale zaskoczę Ciebie, rezerwację w wiadomym miejscu w MNE na 2018 rok już zrobiłem, wraz z moimi przyjaciółmi.


Witam
Proszę się podzielić jakimiś namiarami na kwatery w Czarnogórze :-)


user slavko.v ma jeden główny namiar w MNE:
milica-i-mrvica-dobra-voda-czarnogora-czy-ktos-tam-byl-t47516.html

wpisz w google nazwę tego app., mają stronkę
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 03.01.2018 00:34

I ja muszę się podzielić moimi namiarami skoro się pytacie.

apartamenty u Marty i Grzegorza
85-337 Risan ul.Gabela b.b. Crna Gora
poniżej link z namiarami
http://risan-czarnogora.com/kontakt.php

Byliśmy w 2017 po raz pierwszy w Czarnogórze, po raz pierwszy na Bałkanach i do tego wrześniowo bez rezerwacji.
Zmęczeni drogą (bo plany były zbytnio rozległe - to częste jak ktoś chce zobaczyć za wiele naraz)
Troszkę przestraszeni mega korkiem na granicy, ilością patroli w Herceg Novi.
Szukamy szukamy i co się nam podoba zamknięte bo połowa września - wdarła się nutka zwątpienia.
Nic to, trzeba wracać w kierunku Chorwacji aby jeszcze znaleźć coś przed zmrokiem.
Wracając z Kotoru w stronę Dubrownika zupełnie przypadkiem w miasteczku Risan moja lepsza Połowa zauważyła małą żółtą tabliczkę. U Marty i Grzegorza - no nic jedziemy.
Ach ten przejazd przez starą kamienną drogę- powoli i ostrożnie bo można zgubić zderzak, jak kto niżej zawieszony.
Zewnętrznie spory dom z kamienia, niepozorny choć robiący wrażenie.
Gospodarza nie było, ale nic to trzeba pytać. Sąsiadka nie zawiodła, przygarnęła zbłąkanych, zadzwoniła gdzie trzeba.
Kilka chwil i pojawił się Pan Grzegorz. Przemiły Pan z Krakowa-pozdrawiamy
Jego apartamenty okazały się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wnętrze zaskakująco ładne i zorganizowane.
Były to nie dość , że najtańsze apartamenty w naszej pierwszej podróży na Bałkany, to jeszcze najbardziej luksusowe
w jakich przyszło nam mieszkać w te Bałkańskie wakacje.
Do tego co chyba najważniejsze, opowieści pana Grzegorza o Czarnogórze, zmieniły nasze postrzeganie tej pięknej krainy.

Skojarzyłem po czasie, że już kiedyś czytałem o tej miejscówce na forum.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przyszło nam gościć w tym miejscu.
Co więcej wstępne przerażenie przeszło w zainteresowanie i zapewne jeszcze kiedyś odwiedzimy te rejony
i spotkamy się z Panem Grzegorzem
Polecamy bo warto
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 03.01.2018 12:21

Polecam Prčanj nad zatoką. Są plusy dodatnie i plusy ujemne:), ale wg mnie plusy dodatnie przesłoniły plusy ujemne:) Wiadomo, co kto lubi.

Ujemne:
- to zatoka, a więc widoku na pełne morze brak
- to zatoka, a więc woda delikatnie mniej przejrzysta (wg mnie tylko delikatnie)
- Prčanj to nie Budva, 100 knajp nie będzie, ale to też ...plus dodatni:)

Dodatnie:
- to zatoka otoczona górami - widoki z balkonu, plaży bezcenne! Powtarzam - bezcenne!
- to Zatoka Kotorska i blisko Kotor - must see Czarnogóry. I to taki must see wielokrotny:)
- to zatoka z niesamowitą drogą wokół - na początku przerażenie, że tak blisko wody, a później...czysta przyjemność jazdy i podziwiania widoków
- idealne miejsce wypadowe - Kotor, Lovcen, Kotor, Njegusi, Kotor, Plavi Horizonti, Kotor, inne piękne plaże, Budva, Kotor... tak, z tym Kotorem nie ma pomyłki:) Na górę z umocnieniami górującą nad starym miastem wejść należy bezapelacyjnie. I to może nie raz:)
- jedne z najlepszych knajp w Czarnogórze, szczególnie z owocami morza
- urokliwe miasteczka wokół.

Fotki poniżej, namiary na kwaterę na priv.

Czarnogora_CRO_z balkonu_1.jpg


Czarnogora_CRO_1.jpg


7_cro.jpg


6_cro.jpg


5_cro.jpg


4_cro.jpg


3_cro.jpg


2_cro.jpg


1_cro.jpg
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 04.01.2018 13:39

W lipcu 2017 byłem z żoną w Ulcinj w B&B Lovac Azurina (rezerwacja przez booking). Za 3 noce zapłaciliśmy 108euro z super śniadaniem. Na miejscu jest restauracja z ekstra jedzeniem, a gospodarz i obsługa mówi świetnie po polsku. Szef serwuje wszystkim gością własnej produkcji naleweczki i rakije - opinie zobaczcie na bookingu. W Ulcinj jest 12km plaża, najdłuższa w Czarnogórze. Jest pewien mankament - na plaży "wieje piaskiem" bo jest bardzo drobniutki, poniżej panorama plaży
xx.jpg
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 05.01.2018 15:45

Ja dwa lata pod rząd byłem w miejscowości Utjeha. Apartamenty Aura przez booking.com. Polecam.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 06.01.2018 18:57

Witam,
W nadchodzącym czerwcu wybieram się na dwutygodniowy wypad do Czarnogóry. Jest to pierwszy wyjazd w tamte rejony ( w Chorwacji też dotąd nie byłem) . Wybieram się autem przez Czechy Austrię Słowenię i Chorwację. Troszkę już poczytałem ale chciałbym się poradzić by dobrze rozplanować taki wyjazd.
- czy korki na nadmorskich drogach dotyczą też czerwca ?
- jaki realny czas (wiadomo że nie idealnie dokładny) przyjąć na przejazd Łódź - Kotor - 1620 km - obraną drogą - przy założeniu że Wiedeń mijamy w środku nocy (na trasie zmiany za kierownicą i jeden dłuższy postój ) ?
- czy realne jest założenie: wyjeżdżam o 17 z Łodzi - w Chorwacji robię postój śniadaniowo drzemkowy i na 16-17 dojeżdżam do Kotoru ?
- zamierzam dwa tygodnie wakacji podzielić na 3 miejscowości ( Kotor , Zabljak , Dobra Voda ) i wyszukać kwatery przez Booking com - i mam pytanie czy komuś zdarzyło się by po korzystaniu z tego serwisu było coś nie tak z rezerwacją , ceną itp. ?
- czy faktycznie można liczyc już w czerwcu na ciepłą wodę w morzu ? ( nie chodzi o porównanie z bałtykiem )
- czy przejeżdżając przez Chorwację będę potrzebował kuny czy można się tam posłużyć euro (stacja paliw , bramki , sklep )?
- czy Dobra Voda już w czerwcu będzie zatłoczona ?
- czy w tych miejscowościach spotkał ktoś przewodnika/organizatora wycieczek polskojęzycznych ?
- czy korzystał ktoś z safari terenówkami po Durmitorze i czy warto ?
Z góry dziękuję za porady .
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 06.01.2018 19:17

Zależy "jaki" czerwiec: początek czerwca to co innego niż zatłoczony koniec.
Na stacjach benzynowych i bramkach autostradowych płacić możesz kartą, nawet electronem zwykłym - euro się średnio opłaca.
24h na przejazd jest jak najbardziej realny, ale... wszystko zależy od drogi, nogi kierowcy i paru innych czynników.
W czerwcu woda będzie ciepła... ale to coś jak Bałtyk ciepłym latem: ale to też zależy od lokalizacji - na pewno jednak super ciepła ani super zimna nie będzie: na 28 stopni nie licz, ale w zależności od pogody 20-22 jest całkiem realne.
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 06.01.2018 19:27

Dzięki ,
No właśnie jest to duża odległośc a chciałbym wcelować w popołudnie w Kotorze a Wiedeń nocą minąc tak jak już pisałem.
A o te kuny - to wiem o karcie - ale gdyby trzeba było czy da się zapłacić w sklepach , stacji w Chorwacji euro (przewrażliwiony bo pierwszy taki wyjazd) ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 176
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone